Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szybkie pytania

Post autor: Brushlicker »

uhhhm....wydaje mi się że to przegięcie.

Kolibri są fajne na początek -> trzymają szpic, są fajne i kosztują <10zł
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Kozłowski > Kolibri :)
Pędzelki GW też są (były, nie wiem jak teraz) spoko.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Do drogich pędzli, myślę, trzeba dorosnąć. Sam pędzel nie pomaluje Ci figsa. Na początek radzę, żeby ciąć koszty. Jak stwierdzisz, że malowanie Cię kręci i że chcesz to robić (warunek konieczny imho) - wtedy można się przesiąść na lepsze, czyt. droższe, pędzle. Na początek wystarczy Italeri lub inny tani pędzelek o numerze 0 lub 00 koniecznie z naturalnego włosia. Kosztuje 6 zł. Jak stwierdzisz , że będziesz malował, wtedy trzeba zainwestować w szerszą paletę farb i lepsze pędzle. Z kupowaniem farb uważaj, bo niektóre serie farb Citadela uważam za niepotrzebne do kupowania, ale to już jest dalszy etap...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Na początek koziołki. Najlepsze z tych nie burżujskich, a w tej samej cenie, bo też coś koło 6zł.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Rasti pisze:Na początek koziołki. Najlepsze z tych nie burżujskich, a w tej samej cenie, bo też coś koło 6zł.

Zgadzam się koziołki dla mnie mają najlepszy stosunek jakości do ceny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

jurak pisze:Kozłowski > Kolibri :)
Pędzelki GW też są (były, nie wiem jak teraz) spoko.
Teraz są takie w kit. Nie trzymają szpicu (choć są wytrzymałe skurczysyny)

Testowałem ostatnio kolibri i kozłowski (red sable 1 , trójgraniasta seria)

Kolibri-6zł -> Kozłowski-12,5zł

komfort malowania podobny, kozłowski pociągnął miesiąc dłużej.

PS: kozłowski to właściwie tylko włosie a nie pędzle (podobno), ale wszyscy wiemy o co chodzi :wink:

PS2: Greg -> podpisuje się pod postem w 300% ( Ja, hipokryta zamawiający aktualnie W&Ns7 :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

12,5zł Kozłowski?
5-6,5zł ich pędzelki kosztują... seria 310 włosie czerwonej kuny. Sam maluję, polecam. Przed nimi były Kolibri, Mag-pol'e i jeszcze jakieś i Koziołki wygrywają na całej linii.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Rasti pisze:12,5zł Kozłowski?
5-6,5zł ich pędzelki kosztują... seria 310 włosie czerwonej kuny. Sam maluję, polecam. Przed nimi były Kolibri, Mag-pol'e i jeszcze jakieś i Koziołki wygrywają na całej linii.

To była jakaś specyficzna seria, później już ich nie mogłem dostać. Ale tak, kosztował zdrowo ponad 10zł
Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

2 pytania

Niedawno wróciłem do żołnierzyków i zauważyłem, że mój firebelly jest z jakiegoś dziwnego elastycznego czegoś co podobno zwie się finecast. Ma skrzywiony młot, jak to naprawstować? Nad parą wodną? Jak go lekko odegnę to wraca do poprzedniej pozycji jak z gumy :|

Moja armia wygląda jak po bitwie, tz połamane dzidy, sztandary itp. Muszę to posklejać jakoś, ale bez pinów będzie ciężko. Są jakieś tańsze alternatywy dla citadel hobby drill? Bo 50 dych to trochę dużo. Jest coś podobnego od army paintera ale nigdzie nie mają w okolicy, zresztą to wiertło jest niewiele tańsze...
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

cichy pisze:2 pytania

Niedawno wróciłem do żołnierzyków i zauważyłem, że mój firebelly jest z jakiegoś dziwnego elastycznego czegoś co podobno zwie się finecast. Ma skrzywiony młot, jak to naprawstować? Nad parą wodną? Jak go lekko odegnę to wraca do poprzedniej pozycji jak z gumy :|
suszarka do włosów wystarczy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Haha, dziwnie pokrzywione powiadasz :lol2:
To żywica. Da się do naprostować. Musisz nagrzać suszarka model i naprostować i poczekać aż ponownie zastygnie. Powinno dzięki temu nie "wracać" :) Albo też wrzucając do wrzątku na chwilę.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Spoko już naprostowane suszarką. A co z wiertarką? Da się jakieś uchwyty kupić czy coś w ten deseń?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to te ręczne wiertarki. Ale one też nie takie tanie.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Szybkie pytanie bo jestem początkujący w malowaniu jak fajnie pomalować czaszki u hellcannona na pudełku są tak fajnie pomalowane na pomarańczowo-żółto w specyficzny sposób nie wiem jaką technika jest to zrobione :(
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak jesteś początkujący, to odradzam porywanie się na helkę - szkoda modelu. Poćwicz ździebko na mniejszych rzeczach, potrenuj techniki malarskie, a potem może spróbuj. Naprawdę szkoda modelu, ponieważ po sklejeniu ciężko może Ci go będzie zmyć... Piszę z własnego doświadczenia, wprawdzie nie musiałem helki zmywać, bo zacząłem od maszynek krasnoludzkich, ale wyszły kiepsko... Więc - skoro pytasz o malowanie czach - to może jeszcze za wcześnie na malowanie takiej maszynki, jak helka...
A czachy można pomalować na dowolny kolor. Radzę malować je tak, jakby nie miały być washowane (kilkoma kolorami, rozjaśniając), a potem zwashować ewentualnie... Sam długi czas malowałem je całe kościanym, a potem washowałem... Nie wychodziło to najlepiej, więc trza to zmienić. Póki co, nie mam okazji , żeby wypróbować to, ale jak tylko dorwę coś z czachami, to tak je pomaluję...

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

DOT3 rozpuszcza greenstuff(12H) kompieli)?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Jest taka szansa... Niestety z DOTem różnie bywa - jego "moc" zależy często od producenta... Proponuję przyjąć, że rozpuszcza, żebyś nie czuł się zawiedziony...

Ave!
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Jak reaguje ten płyn zmywający farbę z finecastem?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Rasti pisze:No to te ręczne wiertarki. Ale one też nie takie tanie.
Oj tam, za kilkanaście złotych można kupić w modelarskim, do tego zestaw wierteł i dziurawisz co chcesz :) Swoją drogą- ostatnio gdzieś wiertło 0,3mm uciekło ze stołu i dobre półtorej godziny szukałem .... skubane ukryło się między klepkami podłogi :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Szybkie pytanko, może troszkę dłuższa odpowiedź, jak można by zrobić "ice armor"? Można znaleźć na You Tube tak pomalowane Dark Elfy a dobrze mi się to kojarzy z kolorami tzeentcha, dlatego pytam o jakiś schemat, może mały tutorial?
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

ODPOWIEDZ