Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Re: Szybkie pytania

Post autor: Neithan »

Wata to słaby pomysł. Ścierwo się strasznie figrek czepia i potem całe są w tym białym syfie. Raz popełniłem taki błąd i nie polecam.
Za to papier + pudełka dają jak najbardziej radę. Można też zainwestować w torbę/walizkę do przenoszenia figurek jak Ci się zdarza często je nosić.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Przede wszystkim myślę blaszane traye i magnesy - wtedy masz cały regiment przyspawany do traya i spokojnie jakaś walizeczka i można transportować bez konieczności pierniczenia się z pojedynczymi figsami...

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

A mogę użyć jakiegoś lakieru albo coś?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Figsy się normalnie lakieruje, nie tylko do transportu...
Tu masz topic na ten temat:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=100

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

hmm dzieki
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Ja tylko metale lakieruje, plastiki mi sie nie obijają, prawie... ;)

Za to ja pytanie teraz, byłem w sklepie po pare farbek bo już zapomniałem, że zwykłą farbką na czarnym podkładzie czeronym/żółtym nie pomalujesz bez farbek fundation i chciałem washe nabyć, oczywiście wszystko się zmieniło.

Seria shade to zwykłe stare washe?

Zakupiłem farbkę typu glaze(bloodletter) do malowania przejść między kolorami(tak mi sprzedawca powiedział) jak z tego korzystać? Tak jak z washa? Tfu shada :wink:

Zakupiłem też farbkę typu dry(do drybrusha wg. sprzedawcy) szarą (longbeard grey) rozumiem, że nią maluje się tak jak każdą inną przy metodzie suchego pędzla? Końcówkę zanurzam, wycieram o chusteczkę aż nie zostawia śladów i jazda figurkę?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

cichy pisze:Seria shade to zwykłe stare washe?
tak
cichy pisze:Zakupiłem też farbkę typu dry(do drybrusha wg. sprzedawcy) szarą (longbeard grey) rozumiem, że nią maluje się tak jak każdą inną przy metodzie suchego pędzla? Końcówkę zanurzam, wycieram o chusteczkę aż nie zostawia śladów i jazda figurkę?
Tak
cichy pisze:Zakupiłem farbkę typu glaze(bloodletter) do malowania przejść między kolorami(tak mi sprzedawca powiedział) jak z tego korzystać? Tak jak z washa? Tfu shada :wink:
jak przy washu tylko mniej nabieraj na pędzel, nie może powstawać kałuża.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Aha czyli jeśli chodzi o glaze to tak jak bym malował po prostu cienką warstwę farby, ma nie spływać?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak, nie możesz dać jej za dużo bo stworzy przebarwienia i zacieki.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Własnie to zrobiłem :mrgreen: ale nie od od razu KRK zbudowano...

Obrazek

Jak takie podstawki zrobić? podobno coś z gipsem...
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Słuchajcie, gdzie w Warsiawie można kupić w sklepie stacjonarnym większe arkusze balsy- powiedzmy A3, A2? Jakaś hurtownia?

PS-zapomniałem - czy Chaos Black w sprayu również przeszedł fejslifting? Zmienił nazwę i skład? Dajcie ludziska znać, bo cała ciżma modelarzy lotniczo-pancernych czeka na wieści :| ?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Spraye są dokladnie takie same jak byly. Nawet nadruk na puszkach się nie zmienil.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Ołrajt, dzięki , Arbitrze- pierwsza dziś dobra wiadomość. A o balsie nic nie wiesz? :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Spróbowałbym w modelarskim na Dzielnej (na przeciwko Pawiaka). Jeśli na mają to zapewne mogą polecić jakiś sklep w którym będzie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mają takie ceny że mi w buty poszło... Niech sobie tę balsę w cenie złota sami kupują. Ogromny wybór i normalne ceny balsy są w modelarskim na bitwy warszawskiej przy skrzyżowaniu z grójecką. Ogromny sklep i wielki wybór wszystkiego. Nie mają jedynie plasticardu a szkoda...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Na Dzielną już nie pjódę, a sklep przy Grójeckiej/Bitwy 1920 to wylęgarnia WCM... kupowałem tam kiedyś modele [tak, te samolociki ], potem firma Mirage się rozrosła... chyba spróbuję w modelarstwie wykorzystać chody wśród wędkarzy i architektów...
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Jak wloze do doty 4 zywiczny model to nie zniknie ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

LoudLord pisze:Na Dzielną już nie pjódę, a sklep przy Grójeckiej/Bitwy 1920 to wylęgarnia WCM... kupowałem tam kiedyś modele [tak, te samolociki ], potem firma Mirage się rozrosła... chyba spróbuję w modelarstwie wykorzystać chody wśród wędkarzy i architektów...
Jakbyś gdzieś trafił plasticard 3mm to daj znać bo nigdzie nie ma...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Jak wloze do doty 4 zywiczny model to nie zniknie ?
Finecast? Niestety ale go zje..

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

To do czego wkladac fincastowy model?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ