Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Szybkie pytania

Post autor: smiejagreg »

Spokojnie możesz też malować rdzę farbami. Zaleta - nie trzeba czekać dwóch dni na efekt, a wcale nie wygląda to źle...

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Aro pisze:Elo,

Chłopaki mam zamiar malować Stormverminów i strasznie chciałbym na ostrzach broni namalować zielone błyskawice.
Ktoś z Was ma jakąś radę jak zacząć malować takie ostrze. Nigdy nie malowałem takich dodatków i nie wiem nawet od jakiego koloru wyjść.

https://www.youtube.com/watch?v=jHXKY69tM8I


Może to jakoś pomoże

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Hej, jakich można używać do metali washy by powastał fajny efekt? Używam czarnego washu i davlain mud ale co jeszcze mozna?:]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Do metali możesz używać wszystkich washy - zależy, jaki kolor chcesz otrzymać. Ważne, że trzeba wielokrotnie washować i rozjaśniać, żeby uzyskać zadowalający efekt. Wyjątkiem jest gryphone sepia, którą jak zwashujesz mithril silver, to uzyskasz ciekawy złotawy metal. Dalsze działania na tak otrzymanej podstawie już wedle uznania... Najlepiej imho wychodzą kombinacje różnych washy. Ale to już kwestia uznania i praktyki. Trochę trzeba popróbować różnych sposobów i po jakimś czasie coś tam dla siebie wybierzesz, co Ci będzie odpowiadać...

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

a ja poproszę o namiar na jakiś dobry klej do metalowych figurek i namiary na kogoś kto magnesy i blachy rozprowadza :wink:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Co do drugiego to dział usługi. Tam Gremlin i Viktor robią to już masowo z tego co widzę ;)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mapet pisze:a ja poproszę o namiar na jakiś dobry klej do metalowych figurek
Piny + poxipol/cyjanoakryl
nic lepszego jeszcze nie wymyślono do klejenia metali
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

1. Czy zwykły hobbydrill wykorzystywany jest też do pinowania metalowych figsów?
2. Kupiłem na allegro spodkładowanego priesta na koniu (gamezone, metal) ale farba odpryskuje nawet jak puknę paznokciem. Stąd moje pytania:
2a. Co jest (może być) przyczyną takiej sytuacji?
3b. Czy położyć podkład na to co już jest czy zmyć i położyć od nowa?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

1 tak
2a albo słaba farba albo malowanie bez podkładu albo figurka nie była odtłuszczona przed malowaniem albo brak np. lakieru
2b Jak masz już sporo odprysków to zmyj, umyj dokładnie figurkę (ludwik dobrze odtłuszcza), spodkładuj, pomaluj i na to jakiś lakier :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Hej, szukam poradnika jak rysować wzorki, emblemaaty itp na szatach, banderach, tarczach, sztandarach itp
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale chyba chodzi Ci o tak zwane freehand.
Do tego nie ma poradników(a jeśli są to lepiej ich nie czytaj), tu po prostu trzeba umieć malować i figurki i obrazy.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.

mam do Was pytanie:

Czy pigment i wash to to samo? Ja wiem, ze pigment kupuje sie w formie stalej, a wash jako roztwor. Chodzi mi o zalozenia w malowaniu, czy to sa zamienniki.

Pozdrawiam
GNomen

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Wash służy do cieniowiania, a pigment służy do tworzenia efektów zabrudzeń, kurzu, błota itp :-)
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To są kompletnie dwie różne rzeczy i służą do kompletnie innych czynności, wymieniowych przez kolegę wyżej 8)

Neo
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Neo »

Takie pytanie: udało się komuś znaleźć jakiś odpowiednik Schorched Brown'a? Genialny brąz, niestety zniknął z palety GW.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Neo pisze:Takie pytanie: udało się komuś znaleźć jakiś odpowiednik Schorched Brown'a? Genialny brąz, niestety zniknął z palety GW.
Battlefield Brown z P3
Jedna z moich najbardziej ulubionych farbek.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Kontynuując temat farbek. Poszukuję zamiennika gryphon sephi. Myślałem, że nada się nuln oil ale ta farbka jest jak ink błyszczy się.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Vraith sprawdź Vallejo wash sepia shade i fleshtone shade.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Vraith pisze:Kontynuując temat farbek. Poszukuję zamiennika gryphon sephi. Myślałem, że nada się nuln oil ale ta farbka jest jak ink błyszczy się.
Bo nuln oil i gryphon sepia to dwie inne farbki:p nuln oil to bardzie chaos blaack w formie washa a gryphon to chyba coś pomaranczowo brazowego
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Neo
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Neo »

A nuln oil nie będzie się błyszczał jak go przed użyciem porządnie wymieszasz :)

ODPOWIEDZ