Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

A czesto siedzisz w swoim deployu i czekasz na rywala?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Bearded Unclean 'Un pisze:A czesto siedzisz w swoim deployu i czekasz na rywala?
Chyba nie po to biorę strollazy, żeby czekać na przeciwnika :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

No ale chyba sa takie pairingi, ze nie warto sie pchać do przodu?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Na 2400 mi weszła taka rozpa serio;) teraz nie mam pod ręką wiec nie dam dokładnej.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jesli chodzi o Strollaza, to ja mam póki co takie coś:

1 Dwarf Lord @ 313
general; shieldbearers; shield; Rune of Might; Master Rune of Smiting; Rune of the Furnace; 2x Rune of Warding

1 Runesmith @ 113
shield; Rune of Stone; 2x Rune of Spellbreaking

1 Runesmith @ 118
shield; Rune of Stone; 2x Rune of Spellbreaking; Rune of the Furnace

1 Master Engineer @ 70

1 Thane @ 188
battle standard; shield; Master Rune of Grungni; Strollaz' Rune

27 Longbeards @ 443
standard, champion, musician; great weapons; Rune of Stoicism

11 Quarrellers @ 164
musician; great weapons

27 Hammerers @ 443
standard; champion; musician; Strollaz' Rune

5 Rangers @ 70

1 Organ Gun @ 145
Rune of Accuracy

1 Cannon @ 145
Rune of Forging

1 Gyrocopter @ 100
vanguard

Total 2312

Zostało 80pkt do wydania, pewnie na drugą piątke rangersów.
No i pytanie, czy przy lordzie mordercy nie byłoby sensownym zamienić hammerersów na ironbreakersów, zeby miec lepsza odpowiedź na rzeczy typu bestie nurgla czy wiedźmy.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

IB są zawsze dobrym wyborem :D .
Tak jak w temacie na poprzedniej stronie, IB są po to (w mojej rozpisce), żeby wiązać walką oddział którego najbardziej się obawiam.
Nie musi nawet wygrać przez CR, tylko utrzymać go jak najdłużej a najlepiej do końca gry.
W zależności od rozmiarów bitwy idzie w ten oddział Belegar Ironhammer ( stubborn plus kamień) oraz szmata z r. of stoicism, a jak na mniejsze pkt, to runiarz i szmata ze stubbornem.
Wersja pierwsza droga ale ustoi chyba wszystko.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Belegara na bank miec nie zamierzam, ale czesto w tym klocu lądowałby król, który nieźle kroi.
Oczywiście w niektórych pairingach lepiej będzie miec go w drugim klocu, bo bez sensu byłoby bic nim np. w piechotę.
No i kocham te modele z 6ed.... :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Jest jakiś konkretny powód dla którego rezygnujesz z warda 4+ na królu? Nie wiem na co Ci ten ward na ogień...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To sie nie da sie, bo limit pkt na runy wykorzystany na maxa. Smiting + Might musi byc, inaczej w ogóle nie biorę króla :)
A pomijając jego złożenie, jakies inne uwagi?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

IMO jeden gyros to za mało. Ja bym obcial coś i zmieścił jeszcze 2.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

A co byś obciął?
jest 80pkt do wydania, można wrzucic drugi śmigłowiec, ale moze się czasem pojawić ból z przeciwnym vanguardami.
Mozna jeszcze obciąć runiarza, ale wiadomo z czym to się wiąże.
maszyny? wtedy armia nie będzie miała żadnej alternatywy dla ostrego naporu, a ja jestem przekonany, ze to nie jest dobra taktyka w każdym MU.
Można uciąć inżyniera, i zamiast niego dac forging na organy.
Można zdjąć niszczarki i polegac na pojedynczych spellbreakerach, bo tu raczej wiekszosc gier będzie sie decydowała w 2-3 tury, wiec czasem efekt niszczarki nie będzie w ogóle odczuwalny.

najprostszym sposobem uzyskania punktów to ucięcie lorda, ale to zmienia całkowicie koncept armii, wtedy lepiej byłoby miec 2 hordy wojowników, żeby combat wygrywać wulgarną ilością ciał.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Wywalić po 3 hammerersów i longbeardsów może ?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Moim zdaniem liczebność oddziałów piechoty jest kluczowym problemem tej rozpiski. Nie bez kozery gra sie na hordach 40 wojaków, w wielu wypadkach lepiej bic słabiej, ale miec bufor ilości ciał, przez które rywal musi sie przegryźć, zeby ostatecznie wygrac combat.

generalnie ciężki temat, a zgadzam sie, ze wiecej żyrków byłoby bardzo pomocnych, bo dawałoby wieksza przewage w wyborze combatów, chroniłoby przed kontrami, utrudniało ucieczkę przed szarzą, itd.

nejlepiej byłoby wreszcie pograc, i wyciągnąć jakies wnioski :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Według mnie inżynier niekoniecznie się przyda.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Zawsze kiedy są organy to inżynier się przydaje. Robią 36' strefę śmieci. -3 do sv :P ,S5, które trafia na 2+. Miód :P

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kolas111 pisze:Zawsze kiedy są organy to inżynier się przydaje. Robią 36' strefę śmieci. -3 do sv :P ,S5, które trafia na 2+. Miód :P
Organki mają 30" zasięgu.
Obrazek

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

Okoń pisze:
Kolas111 pisze:Zawsze kiedy są organy to inżynier się przydaje. Robią 36' strefę śmieci. -3 do sv :P ,S5, które trafia na 2+. Miód :P
Organki mają 30" zasięgu.
i trafiają na 2+ tylko w bliskim

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ale sprzedajesz taki tekst rywalowi, który nie zna krasnali na pamięć, i facet od razu ma pełną pieluchę... :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

macbrae
Warzywo
Posty: 19

Post autor: macbrae »

Czesc wszystkim,

Dopiero zbieram armie, gralem kiedys tylko 2-3 razy. Docelowo mysle, o 2.5k pkt. Obecnie co posiadam,

Thane ze Skull Pass

core:
20 warriors (1-hand weapon, shield),
30 thunderers (czy warto im dodawac tarcze?)
10 miners,

special:
30 hammerers,
20 longbeards,
2 x cannon,

rare:
organ gun

Chcialbym dokupic jeszcze 20 warriorsow z GW, bo wydaje mi sie to podstawa. Jezeli dalem wpis w zlym dziale, prosze o informacje to przekopiuje wszystko do nowego tematu. Poprosze tez troche wyrozumialosci dla krotkobrodego mnie.

Pozdrawiam,
--
M.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dziwny moment żeby zaczynać zabawę w WFB :)
Potrzebujesz bohaterów, ze dwóch runesmithów, być może inżynier, jakiś lord na tarczy.
Na pewno zakup warriorsów będzie w porządku, chociaż oni raczej lubią biegać w większych ekipach, tak po 30-40.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ