Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Czym grać, przeciw komu?

Post autor: GarG »

Zalezy na jakie ptk. i jaka masz rozpiske.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Ma ktoś jakiś pomysł na HE?
Planuje wstawić 2 bolce, klocek BG z ASF, COK, z 2 asasynow, oczywiście master z hotekiem i kocioł, do tego jakieś cory, może harpie.
Tylko ta zasad ASF u wszystkich HE mnie trochę dobija, szarżuje sobie taką hydrą na lwy/swordmasterów, a jak przychodzi moja kolej walenia to hydry już nie mam...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

fajnie mieć skautów a w nich wsadzić assassina. Wyszarżowujesz askiem na bok White lionów i kroisz klocuszek w turę :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Co do assasina to planuje dać jednego do każdego klocka piechoty :D
W sumie nawet nie musi atakować od flanki aby wybić taki klocek.

A jakieś pomysły na phoenix guard?
Ciężko ich ubić z wardem na 4+, a jeszcze w walce też czasem coś więcej zabiją.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

wez se coldy z ASF jesli gracie na BP tam ASF się niweluje
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Pitagoras pisze:wez se coldy z ASF jesli gracie na BP tam ASF się niweluje
no nie do końca... ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kosa pisze:
Pitagoras pisze:wez se coldy z ASF jesli gracie na BP tam ASF się niweluje
no nie do końca... ;)
Właśnie - najpierw decyduje inicjatywa, potem normalna kolejność walki.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Akurat coldy mają 6 I i duży zasięg szarży, więc raczej to one będą bić pierwsze, no chyba że trafią na DP ;)
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

robisz podstawowy błąd strategiczny - HE się rozstrzeliwywuje :wink: a hydra jak podejdzie do klocka i zionie weń to zostaje bardzo malutko elfików :mrgreen: HE piechota jest fantastyczna ale ze względu na koszt jest jej niedużo - proszę nie dramatyzować [-X

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja powiem tylko tyle - mocny klocek CoK daje radę na wszystko :P
No i shadesi z asskiem z gwiazdkami to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Żaba pisze:robisz podstawowy błąd strategiczny - HE się rozstrzeliwywuje :wink:

oj tam, przecież wiadomym jest, że ładniej gra wygląda jak idzie się do walki, jest wtedy krew, zuuuo, khain, khorn czy cokolwiek tam jeszcze. Każdy mroczny elf chce widzieć jak jego znienawidzony kuzyn pada pod jego cięciem ostrza, popatrzyć mu z nienawiścią w twarz, także nie słuchać Żaby, iść do walki z HE. :twisted:


:wink:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

tak kosa a lubisz dostac odemnie szybki rydwanik w WL i nie zdac stuborna?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

akurat wiadomą rzeczą jest, że rydwan to powinien strzelać po HE :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Grałem na strzelaniu i rozwaliłem HE, szukam jednak czegoś walczącego.
Pomysł z COK jest ciekawy, ale BG też mają 6 inicjatywy, a bez ASF za dużo to nie robią na takich swordmasterów.
Póki co planuję zagrać na 3 klockach z assasinami, każdy ma inicjatywy 9, wiec bez problemu wali przed dowolną elitą, a na szczęści lwy/swordmasterzy z dobrego pancerza nie słyną.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Sztandar ASF to podstawa, w hth z HE, Assasyni też nie są złym pomysłem. Z tym, że jeśli przeciwnik ga na kawalerii wtedy ASF przestaje mieć aż takie znaczenie. Jeśli Coksami zaatakujesz DP to siekają oni tylko z S3 więc ciężko im przebić się przez pancerz, późniaj Coks oddają z S6 i wypruwają z DP flaki.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

można też bsb-kiem z pendantem i słomką przyjąć szarżę DP ( tylko muszą być bez sztandaru +D6 do combatu ), przetrzymać ich turę, a potem cokami albo nawet fastem od boku i płyną
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

DP to chyba moja najmniejsze zmartwienie, bo na nich mam już kilka sposobów. Pytanie jak wycinać swordmasterów, lwy i gwardie. Póki co spróbowałem na 2 klockach warriorów z asasynami i 2 bolcach i co doszło zostało wycięte przez asasynów.
Tylko ze nie bardzo jest jak hydrą walczyć, bo co podejdę to tracę hydre od masy ataków z S5/6.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Stan pisze:DP to chyba moja najmniejsze zmartwienie, bo na nich mam już kilka sposobów. Pytanie jak wycinać swordmasterów, lwy i gwardie. Póki co spróbowałem na 2 klockach warriorów z asasynami i 2 bolcach i co doszło zostało wycięte przez asasynów.
Tylko ze nie bardzo jest jak hydrą walczyć, bo co podejdę to tracę hydre od masy ataków z S5/6.
Rozważ jeszcze raz ich wystrzelanie, serio. Wiem, że możesz tego nie lubić, ale to najlepszy sposób na elitarna piechotę. Elfy:

- maja T3
- jest ich mało

Swordmasterzy znikają w oczach, lionie i PG trochę trudniej, ale i oni nie wytrzymają gradu strzał :).

Ewentualnie: weź rydwan :).

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Rydwan nigdy nie jest złym pomysłem (szczególnie na SM), ale najprostrzym sposobem na panów z Hoeth są BG z ASF. Po starciu z nimi Mistrzowie Miecza nadają się do wyminany.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
fart
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: fart »

Najlepszy na piechote he jest strzelanie :) mi zawsze wychodzi.Najlepiej sie strzela do nich z shade :)którzy staj,a na tyłach,zawsze sie sprawdza

ODPOWIEDZ