Kohortex 3-4.01.09 Master w Bydgoszczy

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Wypaśny turniej wypaśna ekipa wypaśne bitwy i przeciwnicy. Jak na prowizorycznie składane dwarfy to poszło całkiem przyzwoicie,bo suma sumarum wyszło tak, że prawie same remisy pocisnałem. Napoczątku nawet szło dużo lepiej niż się spodziewałem, ale po trafieniu na Barbare dobra passa się odemnie odwróciła(albo poprostu zacząłem plewić na maxa) Ogólnie do zobaczenia za rok :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Furion pisze:Ja jebie. Niektórym to się nie dogodzi.

Jeżeli na argument "jesteś wysoko bo grasz przegiętą armią" pada odpowiedź w postaci zmiany armii i równie wysokiego miejsca, a reakcja pozostaje bez zmian, to ręce opadają.

pozdrawiam
Furion
przeciez to bylo argumentowane juz na samym poczatku powstawania idei BP czy CS, sa gracze ktorzy danymi armiami graja od zawsze jak Demonami chocby Ja, Darek czy Malin a VC Barb czy Ty, a sa gracze ktorzy na kazdy turniej biora to co jest w danej chwili najmocniejsze

w sumie bp poskutkowalo, demony i vc nie zdominowaly TOP 10, ba... nawet ledwo co sie zmiescily... jak dla mnie to to nie o to chodzilo

p.s.
zeby nie bylo nie placze ze demony sa nagle slabe, bo nie sa, sa nadal bardzo mocna armia a swoje wyniki uwazam za bardzo udane biorac pod uwage rozpy moje i przeciwnikow ;)


pzdr

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

demony i vc nie są aż tak gięte na małe punkty. Z BP+R dostają jeszzce bardziej po dupie. A się zgodzą z Tobą Thurionie, ze wystarczy zmienić rozpy pod niektóre armie. Zamiast mamleć jakie to wszystko złe. Ale jest jak jest ;)

Gratuluję zwycięzcom.

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Jako ze dawno nie gralem na turnieju rangi master to chetnie sie podziele wrażeniami.
Podróż z wawy w obie strony zajebista dzieki szwentasowi i Jezdzcom.
No i ten bydgoszcz jest w miare rozsadnej odleglosci.
Gralo sie tez wypasnie. Nie bylo jakos turbo tłocznie.
Zimny Specjal za 4.50 byl bardzo milym zaskoczeniem.
Wypilem z Barbara wszystkie jakie mieli w barze :)
Bardzo dobry obiad i mila obsluga. Zwlaszcza niewiasta co zachowala dla mnie ostatniego specjalka. To było bardzo zajebiste.
Impreza w sobote naprawde fajna.
O ocenie malowania nie bede sie produkowal bo mi sie nie chce.
Napewno znajda sie inni ktorzy beda o tym sporo pisac.

No ale do rzeczy. Gralem VC btw.
1 Bitwa
Jakis Patryk z dwarfami. Szczyscilem stol w 4/5 turze albo jakos tak. 19-1
2 Bitwa
Fisher ze skavenami. Mial 15 mengili ale zadnych ratlingow. Dla moich wrightow to swietnie.
Fisherowi wybuchl elektryk na miscascie. Drugi uciekl od terrora. Wlasciwie to wszystko mu poogarnialem wrighcikami. 15-5
3 Bitwa
Robson i DE. Jedyna bitwa na turnieju kiedy wylosowalem popychaczke.
Na makiecie 4 ruiny w rogach i na srodku gora. Moja armia okupuje ruiny, wrighty na srodku
za gorka. Gram na remis. Wychodzi mi tak srednio. Robson meczy mi wrighty z pocisow i life taker'a.
Generalnie to sie do mnie pcha. w ostatniej turze tak na oko jest 15-5 dla niego ale wychodzi mi popychadlo bo Robert rzuca missdispela. Jakies 20 ghuli wpada w mengili i ich morduja. Panika na magiczce oblana i zrobilo sie 10-10 :D
4 Bitwa
Krooolik (chyba) z Bretka.
Mysle sobie KICKASS!! Wpadlem w durna pulapke i dostalem 3-17
5 Bitwa
Kolata i znowu Breta
Zaszarzowalem errantow z generalem i magiczka od boku wrightami. Kolata zdal breaka na -2 bodajrze, a potem juz bylo coraz gorzej. 3-17 w plecy
6 Bitwa
Mdlosci i WE. Stoje a on do mnie idzie. W koncu nadarzyla sie szansa na szarze mojego bsb z walking deatch i dread knight na dryady (szkoda ze magicznej broni nie miał). Zabił jedna a
Mdłosci rzucil breja a potem mi go zabil. Ture pozniej wymyslilem sobie szarze wrightow na
te same dryady które już bily się z ghulami w linii. Chcialem dojsc w pogoni do unitu tancerzy
z herosem z HODA. Za malo rzucilem i nie doszedlem. Wrighty dostaly haila i zeszly.
Udalo mi się za to psami ubic 5 scoutow – „a great success!!”.
W mojej ostatniej turze mam szarze ghuli na draydy. Te się ustawiaja w dluga linnie dzieki czemu mam zasieg na GG z barrowsem wiec się wbijam. Uciekaja 2 żywe dryady (które potem niestety zebral), ghule w nic się nie wbijaja, za to GG w padaja w tancerzy, ale już bez herosa, ten stoi obok.
Mdlosci dopycha mi na bok lucznikow i się wszystkim odbija. Nie zdaje generalem paniki. 11-9 dla mnie.

Tak to mniej wiecej było. Jak cos poprzeinaczalem to mam to w dupie.
Graty dla Kacpra za zwyciestwo chociaz tam Oskar ostro cisnal.
Pozdro all i dzieki za mila zabawe.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

w sumie bp poskutkowalo, demony i vc nie zdominowaly TOP 10, ba... nawet ledwo co sie zmiescily... jak dla mnie to to nie o to chodzilo
ta... poskutkowało, tak że ludzie przyjechali innymi armiami na turniej...

i zejdź z ludzi którzy grają róznymi armiami, co to jest za argument z dupy, ze ktoś nie grał w poprzedniej edycji daną armią, to teraz też mu nie wolno?

powtarzasz tę bzdurę już któryś raz.
Ostatnio zmieniony 5 sty 2009, o 11:10 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Było extra, tak w skrócie, obszerniejsze wypociny jutro :wink:

a dla chętnych tu fotki do zassania:

http://rapidshare.com/files/179826657/Kohortex2009.rar

filmiki z drogi powrotnej jutro :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jako glowny organizator (razem z Gajowym) wypadaloby zebym cos skrobnal.

Zaczne od tego , ze dziekuje wszystkim tym , ktorzy przyjechali.

Dalsze podziekowania dla :

- Gajowego - bez tego pana tego turnieju by nie bylo w tym roku Gajowiec wzial wiekszosc czesc ogarniania turnieju z wewnatrze ( ja zajmowalem sie glownie sprawami naokolo organizacyjnymi) , gdyby nie on nie podjalbym sie organizacji tego turnieju

- ekipie XIII Kohorty , ktora pomagala ukladac i zwijac tereny i stoly - ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu tak malo nas nie bylo i wszystko plynnie poszlo

- Dalmarowi i Shino - za bardzo dobre sedziowanie i pomaganie w ogarnaniu tego calego bajzlu (za rok jesli Kohortex bedzie nadal masterem , w ciemno obu tez Was bierzemy)

- sponsorow Micro Art Studio i Spider Games - ktorzy nas jak zwykle nie zawiedli



Jesli chodzi o niedociagniecia to troche ich bylo , wiem ze oburzenie bylo zwiazane z testem - za rok bedzie trzeba naprawde turbo lightowy zrobic oraz z ocena malowania ( ktora robil Darek z Gajowym - choc moim zdaniem zrobili kawal dobrej roboty , skrupulatnie i ostro sprawdzajac wszystko ) , nagrody tez nie byly powalajce - zabralem sie za to za pozno i to w okresie przedswiatecznym dlatego tez tak wyszlo. Mam nadzieje , ze pomimo tych niedociagniec i ogolnej specyfiki lokalu (w ktorym po prostu nie ma takiego luzu jelsi chodzi o miejsce do grania jak na innych masterach) podobalo Wam sie. Moim skromnym zdaniem sam plynnosc przebiegu turnieju wypadla lepiej niz rok temu.

Milo bylo Was wszystkich zobaczyc po tak dlugim wielu osob niewidzeniu i mam nadzieje do zobaczenia za rok.


P.S. SPECJALNE POZDROWIENIA DLA PAFFEU MISTRZA , PUPILKA , NISZCZYCIELA SWIATOW TEGO TURNIEJU - WTAJEMNICZENI WIEDZA O CO CHODZI

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Furion pisze:Ja jebie. Niektórym to się nie dogodzi.

Jeżeli na argument "jesteś wysoko bo grasz przegiętą armią" pada odpowiedź w postaci zmiany armii i równie wysokiego miejsca, a reakcja pozostaje bez zmian, to ręce opadają.

pozdrawiam
Furion
a gdzież ty to wyczytał?! Przejrzałem 3 strony tematu i ni uja nie wiem do czego się odnosisz :roll: . Jezeli do wypowiedzi Morroka i Szczurzej Juchy to naprawdę jest coś nie tak bo odrobiny żartu nie wyrzuwasz :(

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Chyba o mengili z postu Pająka.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dziekuje wszystkim za turniej - gralo sie w porzadku.

Szczegolne podziekowania dla:
- Szwentasa za transport w obie strony
- organizatorow za dobrze pozgrywany tur
- Zielonego za pocisniecie 10:10 Robsona i zamkniecie sie w windzie - stary, jestes Bogiem!
- Bladego, mdłości, Kielona, Kotleta, Manfreda, Kolaty i Fischa za fajny wieczor
- przeciwnikow za bitwy
- Oskara i Duka za towarzystwo na podium! HA!

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dobra to czas, na parę słów ode mnie.

Masterowe zmagania zaczęliśmy z Kielonem, Kotletem i Manfredem już w piątek około 18. W pociągu do Bydgoszczy opóźnionym o 2h sporo się działo, powiem tylko ze wódkę chłodziliśmy w pokrowcu od śpiwora wywieszonym za okno jadącego pociągu - dobry patent, polecam. :wink: Nie wiem o której dotarliśmy do Gajwego na Białe błota, ale tam też się działo.
W końcu po chyba 2h snu łącznie, zagrałem z równie zmęczonym Dziopem i była to jedyna udana bitwa tego mastera (19-1). Reszta to raz 2: 18 z Szymonem, którego rozpa HE wydawała mi się całkowicie w moim zasięgu, ale mocno splewiłem. Potem już same wyniki w okolicach remisu. Z szafą (woch) 8-12. Z Kotletem 10-10, to znaczy się spacerek po szamę do galerii pomorskiej. Następna w nocy z kolegą z Wrocka, który grał WoCh i troszkę farcił w CC też 10-10 i ostatnia z Zielonym 9-11.
Noc z soboty na niedziele była trochę mniej imprezowa, brakło już kasy i trzeba było swoje odespać. W niedzielę powrót też był mega śmieszny, wracaliśmy w ekipie powiększonej o Murmiego i jakiegoś przypadkowego typa, który cały czas próbował się nie śmiać z naszego gadania, ale cały czas mu nie wychodziło.

Świetna lokalizacja i sprawna organizacja. Jedyną rzeczą do której bym się przyczepił to ocena malowania. Czuję się tu troszkę poszkodowany, ale trudno już po sprawie, po prostu następnym razem się nie dam ocenić bez oceny. W porównaniu do oceny z Macek Wojny ocena Kohortexowa wydaje mi się mocno niesprawiedliwa.

Dzięki dla organizatorów za naprawdę spoko turniej. Dzięki dla ekipy pociągowej. Dzięki dla Jeźdźców Hardkoru, do których ekipy dołączyłem po sobocie i będę z dumą dźwigał ten krzyż, tfu, znaczy sztandar. Dzięki dla ekipy z imprezy w piątek i sobotę, dzięki specjalne dla Szwentasa1 i Zielonego, dzięki dla kolegi, który zamówił dla mnie jajecznicę, którą zamieniłem na kiełbasę :D. Nie mógłbym tez zapomnieć o barmance, której widok koił moje oczy umęczone patrzeniem na twarze moich przeciwników. :wink: Mógłbym tak dziękować jeszcze długo, ale już mi się nie chce. Do zobaczenia za rok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Jak dla mnie było super wynik może mniej ale atmosfera miła bitwy bardzo fajne a miejsce z knajpką wypas trochę tylko w nocy śmierdziało i chrapało. z fiszem kopaliśmy diuka po głowie a ten nawet sie nie obudził może dlatego że spał przy naszych butach:) dzięki Dębkowi za figsy i jeźdźcom zajebiście było Zielony mistrz z ta winda już po ekipę mieli dzwonić żeby go wyciągać a ten po pijaku wcisnął stop:D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Robson pisze:
i zejdź z ludzi którzy grają róznymi armiami, co to jest za argument z dupy, ze ktoś nie grał poprzedniej edycji daną armią, a teraz też mu nie wolno?

powtarzasz tę bzdurę już któryś raz.
moim zdaniem granie tym co jest akurat najmocniejsze i branie do tego jakichs pozyczonych figsow z dupy jest zwyczajnie lesserskie i tego zdania nie zmienie, ale oczywiscie doceniam ludzi ktorzy kazda armia wykrecaja zajebisty wynik jak Ty czy Malal, jestescie w te kulki najlepsi w kraju i tu nie ma bata, mi w tej grze nie chodzi o to zeby grac byle jaka armia i byle jakimi figsami byle tylko pocisnc
a bzdure powtarzam i powtarzal bede bo mi sie to nie podoba, nie tne sie z tego powodu i nie mam nieprzespanych nocy ;) ale mimo wszystko nie lubie takiego stylu

pzdr i no offence oczywiscie bo wykrecasz zajebiste wyniki byle czym, nie tylko tym co jest najmocniejsze ;)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dzieki wszystkim za zajebisty turniej, mega splewiłem, ale atmosfera zajebista ;) Graty dla zwycięzców :D

I przytocze jedne z najlepszych tekstów -> Malala [miał manflayerow] :' Jest! skóra z czołgu!' xD
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

No tak, ja tez zapomnialem sie wczoraj pochwalic.
Jestem w Jeźdzcach :)
Kalesoner?? z jakiej to knigi?? Mdłości bylo spoko ksywka.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Robson pisze: ta... poskutkowało, tak że ludzie przyjechali innymi armiami na turniej...

i zejdź z ludzi którzy grają róznymi armiami, co to jest za argument z dupy, ze ktoś nie grał poprzedniej edycji daną armią, a teraz też mu nie wolno?

powtarzasz tę bzdurę już któryś raz.
Nie odwracaj kota ogonem :)

Jest pewna grupa graczy ;-) która bez absolutnie najlepszych zabawek nie potrafi grać. Nie potrafi nawet podejść do bitwy z myślą, że nie ma najlepszych zabawek. Nie potrafi bo nie, bo liga, bo euro i takie tam.

EoT :)

pozdrawiam
Furion

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zielony, ale Kalesoner mam tez już od dawna na forum o innej tematyce, więc niech już zostanie. Kalesoner to postać z prześwietnego opowiadania Bułhakowa "Diaboliada", występuje też epizodycznie w zbiorze "Pan Piłsudski i inne opowiadania" tegoż. Sorki za offtop. 8)
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

thurion:
ja nie czuję przywiązania do 1 armii i dlatego gram tym na co akurat mam ochotę, i ja czy malal wcale nie gramy tylko tym co jest obecnie najbardziej wygięte, Malal zamienił Doch na orki, ja na DE, gram zielonymi lub DoW na nastepnym lokalu w Wawie.
Co do grania byle czym to okej, ale nie wiedziałem ze armia Gajowego jest niedomalowana ;) i dostałem zasłużenie 8pkt z hobby najmniej z całego top20.

A Furion weś się opanuj :P

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Malal zamienił Doch na orki
Chyba na mengili z detachmentem orków ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Zielony pisze: O ocenie malowania nie bede sie produkowal bo mi sie nie chce.
Napewno znajda sie inni ktorzy beda o tym sporo pisac.


i nie beda mieli racji, w wielu miejscach te oceny i tak byly zawyzone, jesli bedzie za rok taka mozliwosc to 1 (jakikolwiek) prox = 0 z oceny malarskiej, tak samo jesli bedzie chociaz 1 ewidentnie niepomalowany model.

TEST

9 pytan z zasad
4 z fluffu
2 z otoczki WFB

i taki schemat bedziemy dalej powielac, nie byly to turbo pytania. Jesli ktos nie chce czytac ksiazek ani nie interesuje go co sie dzieje w swiecie WFB to niech liczy sie ze strata 6pkt.

ODPOWIEDZ