Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Czy bojara z kislewu moge trzymać w mojej jednostce ??

IMO nie widze przeciw wskazań ??
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Armybook Kislev str 10
Allies Contingent units may only be joined by Allies Contingent characters. Allies Contingent characters may only join Allies Contingent units.


Nie można.
Karl musisz zapłacić 60 pkt za banner z Stubbornem :P
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Dzisiaj od gracza demonów usłyszałem te słowa:

Imperium to przegięta armia

:shock: :lol: \:D/

Po tym jak zmasakrowałem go :twisted:

Najlepsze wątki z bitwy:
8 Knightów Inner Circle z Grand Masterem i Priestem poszła z overruna po nurglingach w GUO.
Chalenge z Grand Masterem nic nie zraniłem GUO oddaje dwa trafienia z siłą osiem i dwa save'y na 6.
Następna tura Priest kradnie Miasme GUO i Miasma wchodzi.
Dwie rany na GUO.
W turze gracza demonów jedna rana na GUO.
Następna tura Priest kradnie Shrivelling Pox. Priest nie rzuca czaru.
Nic się nie dzieje.
W turze gracza demonów Grand Master dostaje dwie rany.
Następna tura Priest kradnie Miasme od Heralda Nurgla BSB z Stubbornem (inaczej GUO dawno by wyparowało)
Gracz demonów dispeluje Miasme ale nie udaje mu się zdispelować Shrivelling Pox. Test tafa - 6 niezdany ilość ran - 5.
Następnie mag rzuca oczyszczający wybuch i GUO znika.

Reszta stołu to trzymanie całej armii demonów przez dwa Steam Tanki i wypłacanie im impaktów rzucanie gracza demonów wardów 5+ i regeneracji 4+ a ze strony gracza demonów rzucanie 6+ z przerzutem na woundowanie a ja 2+ na save'a. W całym rozrachunku ja straciłem jednego Steam Tanka on dwie dwójki Bestii Nurgla z Rarów i 16 plaguebearerów z Heraldem BSB z Stubbornem.

Horrory spadły po kilku salwach kuszników.

Nigdy nie byłem bardziej zadowolony z swojego Imperium, mina gracza Demonów bezcenna, za całą armię zapłacisz kartą MasterCard.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Ciekawe Ciekawe...szkoda że tylko na fuchy pozostało nam liczyc.... :lol2: Jednak jak sie zdarzają to jest fun ..przykład Priest z Casket kradnie curse of years i rzucam go na klocuszek GG z generałem dochodzi po nieudanych próbach dispelu do momentu rzutu na 3 ..genek sie budzi i wychodzi z unitu (zostało 6 gg:D) i pozostawiam CoY na nim klątwa zostaje na gienku rzut a 3+ gien ginie armia sie sypie ....i jest pojeżdzana...

Na marginesie klątwa działa na undedy::::: :wink: :?:
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

@Saint
Nie znam armii Demonów więc niektóre ze skrótów jakie podałeś są dla mnie mocno zagadkowe...
Zakładam, że graleś na 2xST, WoP,Grand Master iii
Co BSB czy magowie?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Przeciwnik miał:
Great Unclean One - 2 lvl
Dwóch Heraldów Tzeentcha - 2 lvl
Heralda Nurgla BSB z sztandarem że na 12" jego jednostki są Stubborn - 1 lvl

Nie pamiętam co mieli Heraldzi Tzeentcha ale był to napewno pocisk D6+1 z S D6+1
GUO miało Miasme (obniżenie statów przeciwnika w BTB kontakcie do 1) i Shrivelling Pox (przeciwnik robi test T jeśli nie zda dostaje D6 W) Herald Nurgla miał Miasme

Reszta armii demonów to:
2x 10 Horrorów
1x 16 Plaguebearesów - podstawowa piechota Nurgla która dzięki heraldowi ma Regenerację i Stubborna na 8. Czyli coś od czego wszystko się odbija bo ciężko zadać temu rany.
2x2 Bestie Nurgla - te z rarów

Ja natomiast zagrałem na niego:
Grand Master SoP LoV
Warrior Priest SoB ACoS
2x Batlle Wizard 2x DS

2x 5 Vanilla Knights
2x 12 Crossbowmen
2x Cannon
1x Knigths of Inner Circle (8 ) FCG, BoAW
2x Steam Tank

Przeciwnik był na moim poziomie więc walka raczej była wyrównana, co prawda przeciwnik nie wystawił najmocniejszej rozpy Demonów ale moja rozpa też nie była jakaś strasznie wymaksowana i PG.

Na armię demonów taką jak wyżej sprawdzałem już 3 rodzaje rozpisek.
- Hammer czyli to wyżej
- Shoot them up - czyli wersja Wizard Lord 3x mag swordmeni (15) 5x handgunnersi z hochlandami 2x cannony 2x outridersi z hochlandami i 2x hellblastery <- przez tą rozpiskę demony przeszły jak przez masło... każdy strzał w Heralda albo był regenerowany albo wardowany. Myślałem że to będzie ciekawa odpowiedź na nowe armie lecz jednak nie sprawdza się.
- Fast and Fourious - co jest największą siłą Imperium? Umiejętność przystosowania się. Znalazłem słabe pkt tej rozpiski przeciwnika (mała manewrowość) i postanowiłem to wykorzystać. Moja rozpiska Wizard Lord (light 1 3 4 6) na pegazie 3x magów na koniach(każdemu wylosowałem 1 i 6 z lighta) (mina przeciwnika po wylosowaniu czarów bezcenna) 3x Vanilla Knights (w nich magowie) 4x Pistolliers (6+ outrider) Mengile i Birdmen of Catrazza. Duże zwycięstwo dla mnie. Mengile i Birdmen of Catrazza nie sprawdzili mi się. Tak to ładnie się manewrowało przeciwnika, strzelało i czarowało. Mina przeciwnika że nie może mnie złapać bezcenna.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

co lepiej 4 cannony czy 3 cannony i KOIC??
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

4 canony to za dużo, ja osobiscie wystawiam 3 + moździerz/outridersów

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Ja wystawiam 2 cannony + Knightów of Inner Circle. Chyba że gram na innych wariacjach patrz wyżej.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

a ja wystawiam jedno dzialo :mrgreen:




... a raczej bede wystawial, jak wreszcie skoncze to *^%$#! Imperium!
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Co to licytacja kto wystawi mniej cannonów ;)

Szamanie słyszałem pogłoski na warseerze, że jak skończysz Imperium to wyjdzie wtedy 8 edycja Imperium i to co masz będzie już niegrywalne bo nie będzie w kodeksie i będziesz musiał zbierać od nowa ;)

Dużo Imperium masz Szamanie?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Sa!nt pisze:Szamanie słyszałem pogłoski na warseerze, że jak skończysz Imperium to wyjdzie wtedy 8 edycja Imperium i to co masz będzie już niegrywalne bo nie będzie w kodeksie i będziesz musiał zbierać od nowa ;)
albo bedzie juz powergamerskie :mrgreen:
Sa!nt pisze:Dużo Imperium masz Szamanie?
duzo #-o
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

ja 2 dziala + fast + ICK ;)

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Ja za to lubię grać zazwyczaj 2x pistoliers i 2 działa, ewentualnie zamiast jednych pistoli greatswordzi - za to dość rzadko gram na IC, muszę popróbować trochę ich :)
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Szamanie takie pytanie wybiegające w przyszłość.
Obecne modele State Troopsów całkowicie do mnie nie przemawiają bez tych ich charakterystycznych rękawów jest jakaś szansa aby w 8 edycji pojawiły się nowe modele, czy jednak trzeba będzie poczekać do 9?
I czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać nowych modeli dla:
Great Swordów?
Knightów?
Steam Tanka? <- projekt jest już zrobiony.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

broń boże niech nie ruszają greatswordów, choć mam pełną 25-tkę to są to jedne z najlepszych modeli w naszej armii, ktoś sobie wyobraża plastikowe straszydła?? :? i to korpus i nogi razem aby lepiej się ich ustawiało w regimencie :twisted:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Patrząc po nowych modelach dla Chaosu - Chosenach bardzo bym chciał aby ich zmienili.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

a nie boisz się że z tej zamiany, nowi greatswordzi będą się nadawać tylko na horrory?? 8)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

a ja znowu nie lubie bufiastych rekawow :mrgreen:

na PGA uchylimy rabka tajemnicy :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Obrazek
Obrazek

I jak tu się martwić o nowe figsy. Jak te ścinają z nóg.
Zwłaszcza ten drugi.

Kurde tyle fajnych modeli ale ja dalej czekam na nową kawalerię. Szamanie czy plotki o nowej Imperialnej kawalerii były prawdziwe? Pojawi się coś takiego w najbliższym czasie? Bo na tą nowinę czekają wszyscy gracze Imperium.

EDIT:
Szaman pisze:na PGA uchylimy rabka tajemnicy Wink
Lubisz się znęcać :P
Powiedz tylko czy pojawią się w najbliższym czasie nowi Imperialni knajci :P
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

ODPOWIEDZ