8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Marek15 »

Zależy gdzie i jak grasz. Na turnieju potrzeba figurki.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

krusk pisze:Zeby kolega uwiezrzył:
Do transformation of kadon potrzeba figurki potwora, mam racje?
Formalnie tak. Na masterze nie ma bata byś postawił wirtualnego smoka, na lokalu podejrzewam że przejdzie, ale zależy od organizatora. Szczególnie w TK gdzie można z czapki wylosować transformacje, a szansa na to jest mega niska.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

4,16% :D

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Pestilent Mucus
When this Daemon suffers a wound, all enemy models in base contact must puss a Toughness test for each wound inflicted on the Daemon or themselves suffer a wound, with no armour saves allowed
I teraz tak

Czy te rany przechodzą w modele rank& file to znaczy.

-załóżmy, że GUO dostał 4 rany, czyli oddział pownien zdać 16 testów T.

Jeżeli w styku jest heros 2+W to zdaję on 4 testy T
Jeżeli w styku jest champion to zdaje on 4 testy T

a oddział bez herosa/championa?

a) oddział zdaje 16 testów T
b) 3 modele w btb zdają po 4 testy T

Jest to dość zasadnicza różnica.

Darek Polit grał ostatnio na lokalu tak, że te woundy przechodziły. Ja nie jestem pewien i chciałbym wiedzieć jednak jak jest na 100% i czy LS mógłby to potwierdzić.


Druga kwestia dotyczy sypania się:
For each point the unit falls its instability,the unit suffer one additional wound
When this Daemon suffers a wound
Czyli za każdą taka ranę modele w styku również powinny zdawać testy T. Zgadza się?
Również poproszę o stanowisko LS.

pozdro
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja bym powiedział tak:
Rany nie przechodzą, ale rozstrzygane są na danych inicjatywach - czyli jakiś hero z inicjatywą 5 zada GUO dwie rany, to wrogie modele w styku robią po 2 testy, następnie zwyklaki zadadzą mu jeszcze 2 rany na inicjatywie np.3, to kolejny raz modele w styku robią po 2 testy. Na koniec przy sypaniu się wszystkie wrogie modele w styku robią po tyle testów o ile GUO się sypnął.
Oczywiście to tylko moje zdanie, ale bazuję je na wielu sytuacjach, w których w 8 edycji występuje jednoczesność zdarzeń.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Mam takie pytanie.. jak myślicie co się wtedy dzieje?

GGG
GLG
FCG

CCCCC
CCCCC

G to Grave Guards, L to lord, FCG to command group
C to Cold One Knights

Oba oddziały walczą ze sobą. C wywalając ataki z góry niszczą dość G by został tylko sztandar i champion. Lord wchodzi automatycznie do pierwszej ranki. Pozostają teraz ataki G i Cold One's oraz.. no właśnie czy lord może atakować? Czy Cold One's mogą bić w niego?

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

debelial pisze:Ja bym powiedział tak:
Rany nie przechodzą, ale rozstrzygane są na danych inicjatywach - czyli jakiś hero z inicjatywą 5 zada GUO dwie rany, to wrogie modele w styku robią po 2 testy, następnie zwyklaki zadadzą mu jeszcze 2 rany na inicjatywie np.3, to kolejny raz modele w styku robią po 2 testy. Na koniec przy sypaniu się wszystkie wrogie modele w styku robią po tyle testów o ile GUO się sypnął.
Oczywiście to tylko moje zdanie, ale bazuję je na wielu sytuacjach, w których w 8 edycji występuje jednoczesność zdarzeń.
Mi się wydaje podobnie, ale Darek grał na przechodzenie ran, więc fajnie jakby ktoś to uściślił.
Jest różnica czy ginący GUO może zdjąć przeciwnikowi 4 modele czy 40.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

August pisze:Mam takie pytanie.. jak myślicie co się wtedy dzieje?

GGG
GLG
FCG

CCCCC
CCCCC

G to Grave Guards, L to lord, FCG to command group
C to Cold One Knights

Oba oddziały walczą ze sobą. C wywalając ataki z góry niszczą dość G by został tylko sztandar i champion. Lord wchodzi automatycznie do pierwszej ranki. Pozostają teraz ataki G i Cold One's oraz.. no właśnie czy lord może atakować? Czy Cold One's mogą bić w niego?
Moim zdaniem tak. Modele powinieneś usuwać co inicjatywę a nie na końcu combatu. Problemem lorda jest to że w swojej inicjatywie miał support attack bo coldy są wolniejsze od niego, więc bił tylko supporta bo FCG jeszcze żyło.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Mam pytanko odnosnie LT. W RB jest napisane, ze dostaja oslony od obstacli.

Czy LT normalnie dostaja covera za lasek i za oslone wynikajaca z jednostek stojacych przed nimi (soft lub hard w zaleznosci od wielkosci oddzialu zaslaniajacego LT).
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W sensie nie ma covera za płotki i murki. Ma cover za las/domek/górkę. Żeby mieć covera za oddziała trzeba go przynajmniej levelem dwa zasłonić.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Przecież zasłaniający oddział zawsze daje harda. Chyba że różnica wysokości nie jest mniejsza od 2.
LT wysokość 3 ma cover od kawy ale od piechoty już nie

edit
Kudłaty mnie ubiegł
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

na jakich podstawkach wystawia się arcane creatures? czyli te wszystkie manticory i smoki z 6 czaru z beasta

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Szybkie pytanie w RB stoi że czaru nie udaje się rzucić jeśli total casting roll jest < 3 a teraz WOCH ma Conjoined Homonoculus który dodaje D3 do Casting Value czyli jeśli dobrze to rozumiem rzucam czar na 1 kości wypada 2 czyli teoretycznie czar nie wchodzi ale jeśli użyje itemu i dodam 1 to już czar mi wejdzie tak?
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3161
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

O ile zapis zasad tego giftu nie jest jakiś zupełnie odjechany, to przebija go rulebookowe "unmodified 3 on dice when casting a spell", czyli musisz rzucić minimum trzy, inaczej nic z tego.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

no niby tak ale grzybki szamańskie pozwalają na rzut 2 na kości i dorzut... więc to też powinno chyba...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Durin pisze:no niby tak ale grzybki szamańskie pozwalają na rzut 2 na kości i dorzut...
mają taki zapis?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Durin pisze:no niby tak ale grzybki szamańskie pozwalają na rzut 2 na kości i dorzut... więc to też powinno chyba...
dalej jeśli na kościach z DP wyrzucisz niemodyfikowane 1 lub 2 to tracisz koncentracje i dorzut z grzybka nic Ci nie da.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

grzyby maja zapis, ze nie sa PD wiec raczej nie pozwalaja na zmodyfikowanie wynikow 1-3
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Morsereg pisze:grzyby maja zapis, ze nie sa PD wiec raczej nie pozwalaja na zmodyfikowanie wynikow 1-3
1-2
na 3 spell normalnie wchodzi

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bonus ziania black dragona: przeciwnik musi zdac lidere na -3, zeby zaszarzowac. Czy dotyczy to rowniez szarzy z kowadla. Kudlaty? Reakcje mam normalna, wiec?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Zablokowany