Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Re: Szybkie pytania

Post autor: Bowflan89 »

Macie jakiś sposób na malowanie białą farbką na modelu bez podkładu? Jak maluje tylko białą to muszę 3 warstwy kłaść żeby pokryło. Może przed białym jakiś nieco ciemniejszy kolor?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jeśli malujesz bez podkładu to bez paru warstw się nie obędzie.
Btw. nie maluj bez podkładu. Walnij chociaż biały.

Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Bowflan89 »

Problem polega na tym, że nie mam w domu spreju z białym podkładem, a zanim doczekam się na przesyłkę to ode chce mi się malować :) Najwyżej będę miał nieco więcej pracy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak zamawiasz z jakiejś nowej zelandii to może rzeczywiście

w polskich sklepach zazwyczaj kupujesz, placisz przelewem, dostajesz przesylke poleconym / paczke po 3 dniach
jak po 3 dniach odechce ci sie malowac to daruj sobie to hobby nie jest dla ciebie :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Misha, bez przesady :roll: Raczej nie to miał na myśli...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

misha pisze:j
jak po 3 dniach odechce ci sie malowac to daruj sobie to hobby nie jest dla ciebie :wink:
+1. Albo zbieraj kaskę na jakiegoś malarza :wink: ...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

lepiej poczekać 3 dni i malować jak człowiek na normalnym podkładzie, niż peckać figurki bez podkładu farbami które nie nadają się do takiego malowania :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Bowflan, jak już cię boli tak bardzo czekanie, idź jutro do dowolnego marketu budowlanego i kup puszkę akrylowego spraju za 10-15 zł. nawet tu gdzieś na forum była ostatnio dyskusja o tańszych zamiennikach podkładów.
Sama na początku malowałam bez podkładu i jest ogromna różnica, farba potrafi się ścierać jeszcze podczas malowania, a o kryciu lepiej nie mówić. Łatwiej mi pokryć jasnym kolorem czarny podkład niż plastik bez podkładu.

Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Bowflan89 »

Ludzie po co ten hejt? Za 3 dni to już będę miał pomalowane to co chcę, więc nie zamawiam podkładu, a jechać po niego osobiście też mi się nie chce. Maluję tylko 10 małych modeli... Czarny sprej mam, ale z tego co pamiętam to nakładanie na niego żółtego koloru było równie mozolne co obecne malowanie białym na modelu bez podkładu.

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

LoL. Lepszy czarny podkład niż brak podkładu, serio : )
.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

[-X Jaki hejt :?: :?: :?: :wink: Miziamy się po prostu, a ty bierzesz wszystko serio jak ja nie przymierzając wczorajsze wybryki Tomasha :mrgreen: :wink:
Na żółty na czarnym podkładzie całkiem dobry jest tausept ochre Z Foundation - maziasz nim, a na to zółty...

Bowflan89
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Bowflan89 »

Żeby nie było, nie mam do nikogo pretensji! "Hejt" to może za dużo powiedziane :) Malarz ze mnie żaden, byłem po prostu ciekawy czy jest jakiś sposób na ominięcie podkładu. W każdym razie pomacham więcej pędzlem i tyle. Dzięki za pomoc!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak cos skonczysz to wrzuc fote moze, bedzie mozna poradzic co poprawic :) chociaz 1 rade już masz hehe
maluj na podkładzie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

http://www.coolminiornot.com/296204?browseid=4597553

Jakieś porady na jak uzyskać taki niebieski-eteryczny? Pierwszy raz maluje duży model a nie chcę jakoś sknocić.
Paletę kolorów mam dużą ale nie jakąś wielką, mam różne niebieskie + 2 washe "niebieskawe"
Ice Blue, Ultramarine Blue, Space Wolves Gray i z nowych Etherium Blue + Hawk Turquoise (może się przyda?)
Washe: Drakenhof Nightshade + Guillman Blue (obydwa z nowej palety)

Bardzo proszę o ogólne porady i szczegółowe.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ice blue do białego +glazy w zagłębienia (przy chmurkach tylko niebieskie a przy szkieletach i plomieniach niebieskie i turkusowe).
Jak masz areograf i umiesz się nim poslugiwać to nie licząc zabawy z glazami to dość latwo uzyskać podobny efekt.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Arbiter Elegancji pisze:Ice blue do białego
Tzn. zmieszać?
Niestety aerografu nie posiadam.

Dzięki za poradę i z góry dzięki za następne wszystkim :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rozjaśniać... Z ice blue przechodzić warstwami do białego.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zaczynasz od pomalowania wszystkiego eterycznego Ice Blue później mieszasz IB z odrobiną białego i nakładasz na całość zostawiając czysty IB w zagłębieniach, później dodajesz do mieszanki trochę więcej białego i nakładasz kolejną warstwę i tak aż do momentu gdy dojdziesz do czystego białego. Za każdym razem zostawiasz odrobinę poprzedniej warstwy. rozjaśniasz w ten sposób w stronę wypukłości i końcówek tych ducho-dymów. Ta technika nazywa się layering. W dziale "tutoriale" można na ten temat trochę poczytać a w necie jest tego całkiem sporo bo to podstawowa technika.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Hmm ok wielkie dzięki. Mam tylko parę pytań do których nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.
Ile powinienem wody dodawać do farby i czy dobrze rozumiem że malować w jednym kierunku i z każdą warstwą tak jakby troszkę mniej dokładnie?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Ilość dodawanej wody zależy od farby. Do różnych farb - nawet tych samych producentów - dodaję różne ilości wody. Generalnie konsystencja mleka. Nie przedobrzyć z wodą, żeby chociaż trochę farba kryła :wink: Za gęsta farba z kolei tworzy skorupę i jest be...
Każdą warstwę należy malować dokładnie :wink: - po prostu z każdą warstwą malujesz coraz mniejszy obszar, ostatnie warstwy to już tylko ciut, ciut...

ODPOWIEDZ