Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1034
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Szybkie pytania

Post autor: Deus »

Z tutorialami na freehandy może być ciężko, bo co freehand to inny tutorial. Tutaj masz tutek Catana http://fantasygames.com.pl/blog/random-faces-tutorial/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Jak wycieniować czarną sierść u koni na ogonie glowie i przy kopytach? Bardzo delikatny drybrush szarym czy co? :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Cieniować można szarym lub granatowym. Przede wszystkim musi to być cieniowanie delikatne, poczynając od prawie czarnej szarości, poprzez różne jej odcienie. Skutek drybrusha zależy w dużej mierze od delikatności malarza i od samej rzeźby. Osobiście nie polecam. Lepiej chyba ciągnąć pojedyncze kreski rozjasnień, ale to o wiele bardziej pracochłonne. jednak masz imho większą kontrolę nad końcowym efektem...

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Zna ktos moze jakis srodek do rozpuszczenia supeglue ktory nie niszczy plastiku?, chodzi mi o roklejenie czesci figurki.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Debonder :mrgreen: Ale konkretnej nazwy Ci nie podam niestety :(
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Entombet pisze:Zna ktos moze jakis srodek do rozpuszczenia supeglue ktory nie niszczy plastiku?, chodzi mi o roklejenie czesci figurki.
Tak ,,rozklejacze" do klejów CA.
Coś takiego:
http://www.ww-model.pl/index.php?p4053, ... -klejow-ca
http://www.ww-model.pl/index.php?p8249, ... janoakryli
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Jaki jest odpowiednik starego Ice Blue z nowej palety citadela?
I czy może jest jakaś cała rozpiska z tymi odpowiednikami :) ?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam mam szybkie pytanko...

Jest może gdzieś rozpiska z farbkami Jaka farbka z Army Paintera odpowiada Citadel ?

Potrzebuje dwóch farbek i być może dziś bym je na miejscu zakupił ale chyba w sklepie nie mają tych co chcę i szukam odpowiednika Army Paintera.

Ogryn Camo
Athonian Camoshade


Dziękuje
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Witajcie
Czy wiecie gdzie mogę znaleźć unboxing orków od mantica? Zależy mi na dobrej jakości zdjęć żeby było widać więcej niż ,,coś''
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Ok można olać pytanie z farbkami chyba że gdzieś coś by ktoś znalazł to na przyszłość się przyda.

Mam za to inne pytanie..
Czy widział ktoś gdzieś tutorial jak zrobić spód ślimaka :> ? bo coś robię niby podobne ale jakoś nie przypomina ślimaka :/ a muszę zrobić minimum 6 sztuk
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale wyrzeźbić/pomalować?
Nie ma na necie zdjęć ślimaków? Bierzesz takie zdjęcie i robisz, zawsze też możesz po deszczu przejść się po ogródku i mieć żywy model.

Khazad89
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Khazad89 »

Ma ktoś jakiś tutorial do malowania koników?

Awatar użytkownika
kondor44
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: kondor44 »

http://www.coolminiornot.com/articles/5 ... and-colors

A teraz coś z zupełnie innej beczki- mówi się, że klej do plastiku wytwarza między częściami modeli coś w podobie "spawu"- delikatnie nadtapia tworzywo i w ten sposób wiąże ze sobą elementy, ponoć mocno i trwale
Niestety- nie zauważyłem podobnego działania używając kleju do plastiku od GW.. Figsy sklejone tym specyfikiem rozpadają się przy średnio mocnym ściśnięciu między palcami..
Pytanie:
Czy klej Revell Contacta jest lepszy? Czy też on również jest o kant dupska potłuc i w związku z tym nawet plastiki trzeba pinować?
Pytam, gdyż nie chcę wydawać kasy (niebotyczna suma, hehehe) za klej, który ewentualnie działa tak samo, jak ten citadelowy. Poprosiłbym o odpowiedź tych z Was, którzy mieli styczność z obydwoma klejami.
Dzięki.
Czy jeśli napiszę, że nienawidzę elfów czy lizardmenów, to podpis mój naruszy §4 pkt b. regulaminu Border Princes?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Ja uzywalem humbrola i faktycznie mkzna zaobserwowac ze nadtapia on laczone elementy. Oczywiscie nie od razu przed zetknieciem elementow trzeba chwile poczekac az klej zareaguje z powietrzem to nie kropelka. Finalnie spoina jest b. Mocna

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Wszystkie kleje bazujące na "tym czymś co zmywacz do paznokci" podtapiają plastik.
Właśnie zasada ich działania jest taka że nie skleja się daną substancją a właśnie przez te podtopienie obu części które ze sobą spajają się.

W sklepach modelarskich bez problemu można taki klej dostać z pędzelkiem, coś jak lakier do paznokci.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Witam!

Jestem nowym graczem i mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Mianowicie: z czego zrobić/gdzie kupić cienki łańcuszek? Green stuff raczej nie wchodzi w grę. Chciałbym go wykorzystać do konwersji Skaven Slaves.

Z góry dziękuję za podpowiedz.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
kondor44
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: kondor44 »

Gale Force Nine robi takie coś. W Polsce, niestety, bardzo ciężko dostać cokolwiek innego, niż posypki i trawkę elektrostatyczną GF9. Szukaj na eBayu.
Czy jeśli napiszę, że nienawidzę elfów czy lizardmenów, to podpis mój naruszy §4 pkt b. regulaminu Border Princes?

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Obejrzałem sobie taki tutorial http://www.youtube.com/watch?v=AokP8Nc4758
i mam pytania... Gdzie można dostać taką glinę modelarską, czy to jest zwykła taka którą można dostać w papierniczych czasami,
za ile, czemu tak drogo i czy nie można jej zastąpić czymś innym np. masą solną (niestety byłaby dosyć łamliwa...)? :D
Z góry dzięki za odpowiedź ^^

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Szukaj w sklepach dla plastyków, tam mają pełno takich bajerów ;)

ODPOWIEDZ