Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Andrzej »

Ok, to jest przewaga. Mimo wszystko i tak orzeł jest lepszy. 5 ER od biedy można by wystawić, tylko weź znajdź na to punkty :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

ER nie są złe, jak ktoś nie ma orłów :wink: Choć przyznaje, są nieocenione jak się je ma i wystawia. Tak się zastanawiam, czy by może nie staniały w tej ed. w jakimś nowym book'u, bo TK mają jakieś sępo-podobne stwory nieco gorszymi statami, a są 2 razy tańsze :P
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Niby są, ale trzeba wystawić trójkę. Są więc droższe o 22 punkty. ;P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

I latają 10 cali, są doprawdy zajebiste :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

No to tego nie wiedziałem :oops:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dość istotny szczegół :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Zaiste :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Andrzej pisze:Jak masz high magicz, to BoH wyłącza też przedmioty u przeciwnika :wink: Pri

A co do DP, to jak już zostało wiele razy powiedziane, 5-6 z muzykiem tak, cokolwiek więcej nie :)
Może kiedyś dostaną opcję 2h weapon i będzie z nich wtedy konkretna jazda. Ale kończąc dywagacje

Bardzo miłą opcją support maga jest lvl 2 fire + seerstaff -> bierze mieczyk + klatkę.

Obydwa czary ratują dupsko w zasadzie w każdej bitwie.

Do tego oczywiście Arcy z High ^_^

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

2h weapon? Przecież to w ogóle nie pasuje do DP, ani fluffowo ani nic :shock: No Way :D

Taki mag owszem, jest fajny. Ale prince i tak jest lepszy, a poza tym nie wchodzi wtedy nic antymagicznego.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

DP z 2hand weapon ? ASv wtedy spada i jest na 3+ i S3 bo lanc wtedy nie mają, fajniejsi by byli jak by mieli np. ASv na 1+ siłe bazową 4

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

fajni by byli jakby był dragon to DP do corów :mrgreen:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Taa, i moze jeszcze frytki do tego? :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wystarczyło by ,żeby dołożyli orły do corów + elyrianów + SH.... Jakoś w de harpie są w corach - DR też...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Andrzej pisze:Taa, i moze jeszcze frytki do tego? :D
nie lubię tych z McDonaldu :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Dla mnie HE powinny dostać Ilithmar Armor (save 4+) o której we fluffie głosno, silverzy i czarioty do corów,ew. S4 dla DP,Lion chariot powinien miec statsy takie jak Cold one chariot, tyle styknie a bedzie o niebo lepiej.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Przede wszystkim HE zabiorą ASF :wink: tiranoki i SH faktycznie mogły by się znaleźć w corach Elita powinna potanieć o 2- 3 pk a u SM widzi mi się ASF albo inna zasada niwelującą ASL (w końcu mistrzowie no nie?) i wtedy mogą kosztować te 15 pk lion chariot faktycznie mógłby miec 5T i 3 + sejwa za te pk nie wiem czemu nikt jeszcze nie wspomniał o SW którzy już długo czekają na możliwość dokupienia xhw (i mogli by kosztować normalne pk - 14 - 15 ) :roll:
Ale ja od nowego booka oczekuje głównie że do specjali wróci stary dobry Eltharion Mistrz Miecza - to takie moje osobiste marzenie :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Po czym sadzisz ze zabiora HE ASF?

Myslisz ze GW zrobi z armii 3 tafowej i nie wyrozniajacej sie specjalnie innymi charakterystykami mieso do bicia?
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Soulferin pisze:Dla mnie HE powinny dostać Ilithmar Armor (save 4+) o której we fluffie głosno, silverzy i czarioty do corów,ew. S4 dla DP,Lion chariot powinien miec statsy takie jak Cold one chariot, tyle styknie a bedzie o niebo lepiej.
tak jest powinien wrócić ale z nim jest trochę problem. On jest tak wytrzymały jak zwykła, cięzka zbroja (heavy armour?) ale co go wyróznia dużo mniej krępuje ruchy i jest letszy, ale nie twardszy. Ithimar nie jest tak wytrzymały jak gromril, z którego krasnoludcy kowale wytwarzają najwytrzymalsze pancerze starego świata. On jest leciutki i oferuje taką samą mocna ochronę jak cięzki pancerz. Na piechocie cięzko to odwzorować, natomiast na kawaleri jak najbardziej, czyli ladry, które nie zmiejszają ruchu kawalerii i to już było i nie wiem czemu zostało zabrane.
Z resztą dragon armour jest wytwarzany z ithilmaru, prawda? :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wigilijne życzenia czy jak?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no a co :P

z resztą HE nie muszą mieć jakiegoś, niepasującego pancerze dającego sava na 4+.

Jest to armia, która omijając pójście na taką łatwiznę moze fluffowo podnieść swoja żywotność.

Np. WL, mają klimatyczne płaszcze, jak mało im sava w to mogliby mieć zamiast 0/+2 sava tak jak ma sea dragon cloak, czyli +1/+2 do sava
SM nie musząmieć jakiegoś sava 4+ niewiadomo za co, bo ta zbroja nijak mi nie pasuje. Przywrócić -1 do strzelania w nich, dać anulowanie rany na 6 w combacie, nie jako ward save, mają to być uniki czy coś w tym rodzaju :) , style walki? Co jak co ale SM się idealnie nadają. Albo jakąś wypaśną zasadę, zaczerpniętą z Mark of Chaos... np. jak oddział SM jest zmniejszony do 25%/50% stanu wyjściowego mogą użyć zasadę fury of blade(nazwaz dupy;) ,która zamiast normalnych atakaów zmienia profil ataków na d3+1, raz na grę itd, itp...
Jednostki HE są tak bogate we fluff, że im mozna naprawdę pododawać wiele wspianiałych i wyrózniających ich zasad.

I zaznaczam to nie sa moje zyczenia! :D Po prostu takie, tam lużne przemyślenia, bardziej na fluffem HE niż nad tym co bym sobie chciał zobaczyć w booku :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany