Rozpiski Imperialne 8 edycja

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: Rozpiski Imperialne 8 edycja

Post autor: Karli »

Ujdzie, tylko:
- lore fire na duzym magu nie ma zbytnio co robić. Polecam light (dobre boosty piechoty+missle) lub shadow
- handgunnersi to porażka, za mały zasięg i move-or-fire, bierz kuszoli

Co do wózka, to przekonuje mnie tam tylko magia light. Spróbuję zagrać w ten weekend na dwóch magach shadow (dwie miasmy!) i wózku :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Piękny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica

Post autor: Piękny »

i w sumie lepiej by było wymienić helstorma na jeszcze jeden cannon.

P.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

pomyslalem ze jezeli mam juz maga shadowa, który wali hexy, to przydaloby sie jeszcze jakies ofensywne czary mary z duzym zasięgiem (czyt. Lore of Fire :mrgreen: ), ale jeśli polecasz, to chetnie sprobuje przygode z Lightem :)
Kusznicy tez maja move or fire, tyle ze te 6" zasiegu wiecej... połączyc ich w jeden oddział 20 do trzymania maga?
Rakietki kiepsko sie spisuja? na papierze wygladaja obiecująco... duza templatka, S5...

Awatar użytkownika
Piękny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica

Post autor: Piękny »

Fajer też daje rade . . .

s5 ale neistety jest troche bardzeij ,,losowy". 1 działo może wybuchnąć i będziesz mieć problem z duzymi celami. Pozatym jak rzucić flejming słorda na działo to kosi wszystko aż miło :D

P.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A ja stawiam na rakietę zwłaszcza jeśli uda się wcisnąć też inżyniera, idealnie nadaje się przeciwko elfom, ludziom itp co mają 3 T , Po trafieniu takiety pół klocka zwyczajnie wyparowuje :D
Lore of Light też jest nie najgorszy w pociskach (zwłaszcza na trupy i demony)

Awatar użytkownika
Piękny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica

Post autor: Piękny »

Wiadomo, s5 i duży placek kusi - ale mnie już doświadczenie nauczyło że dwa cannony to mus - i choć czasem jest tak, że dwa to za dużo to ZAWSZE jeden to za mało, żeby dobrze pole pokryć . . .

P.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Unnamed2400 Pts - Empire Army

1 Warrior Priest of Sigmar @ 119.0 Pts
Prayers of Sigmar; Great Weapon
Armour of Meteoric Iron [25.0]

1 Grey Guardian @ 275.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Holy Relic [45.0]
Power Stone [20.0]

1 Captain @ 93.0 Pts
Full Plate Armor; Battle Standard
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Captain @ 159.0 Pts
Great Weapon; Full Plate Armor; Shield; Pegasus
Dragonhelm [10.0]
Aldred's Casket of Sorcery [35.0]

1 Pegasus @ [50.0] Pts

1 Battle Wizard of the Light Order @ 145.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Seal of Destruction [45.0]

1 Master Engineer @ 65.0 Pts

29 Flagellant Warbands (Core) @ 310.0 Pts
Frenzy; Flail

1 Prophet of Doom @ [10.0] Pts

19 Crossbowmen @ 180.0 Pts
Crossbow; Standard; Musician

1 Marksman @ [5.0] Pts

36 Halberdiers @ 205.0 Pts
Halberd; Light Armour; Standard; Musician

1 Sergeant @ [8.0] Pts

34 Greatswords @ 380.0 Pts
Great Weapon; Full Plate Armor; Standard; Musician

1 Count's Champion @ [12.0] Pts

1 Mortar @ 75.0 Pts

1 Mortar @ 75.0 Pts

1 Great Cannon @ 100.0 Pts

1 Great Cannon @ 100.0 Pts

1 Helstorm Rocket Battery @ 115.0 Pts

Models in Army: 135

Total Army Cost: 2396.0

drobne poprawki zostały wprowadzone jak widać

komentować!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Warrior Priestowi jak ma się bić dałbym pancerzyk z Wardem na 4+ lub Dawnstone, inaczej szybko wyzionie ducha :wink:
Nie myślałeś nad Rod of Power zamiast Power Stone :?:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

jak się sprawdzają kusznicy? nie lepiej jest wstawić zamiast nich klocek taniej piechoty?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja jak pomaluję piechotę to wstawię (klocek piechoty zrobony z legionistów rzymskich 8) ), póki co, muszą być i tyle
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Kusznicy się sprawdzają.

Wyrzuciłbym sztandar z kuszników i dał magowi Rod of power zamaist kamyka

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

wole kamyk - rod of power działa jedynie tak, że z dispelek moge do powerek przenosić bo osiągnąłem limit kości dispel a myślę że 2 kostki raczej na pewno wykorzystam, bo dispelki to najcześciej wykorzystuje, no chyba że przeciwnik rzuci jakiś śmieszny wynik

helion - nie mogę, mam 581 na 600 punktów dostępnych w herosach ulokowanych więc się nie mieści

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

rod działą troszkę inaczej, jak masz już kości w itemie, to musisz zadeklarować że chcesz ich użyć, i wtedy rzucasz kością, a przechowywać możesz nawet z powera do powera, i to jest najlepsza zabawa z tym przedmiotem; przechowujesz do następnej tury magii, nie wyciągając ich z przedmiotu w fazie magii przeciwnika, i gitara gra i nie wałujesz i kapłani generują swoje kości; jak przeciwnik, ma porównywalną ilość kości displa do Twoich Powera (5-4, 6-5, 8-7, itp.) , to nie ma sensu się mordować w tej turze, tylko wzmocnić następną fazę magii o te dwie kości :wink:

P.S. Rod nie jest na Euro ograniczony, bo NIE GENERUJE KOŚCI chyba że to zmienią :roll:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Nie chcę cię rozczarować, ale:
Apart from winds of magic and through the channeling rule, an army may only ever add 2 dice to its power or dispel pool in each magic phase. Any dice added to the pool, regardless of source (generated, stolen, stored from previous magic phases, generated by magic items/abilities to boost spellcasting before or after the casting attempt, produced by spells, lore abilities, and so on) count. Excess dice are simply discarded and cannot be used in any way (i.e. - they can’t be stored).

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Varden, ok, ale możesz mieć 2 do displa i 2 do powera, tak, więc w rodzie nie trzymam dispelek, a przechowuję tylko niejako powerki...nie było żadnych problemów z tym przedmiotem na żadnym turnieju, właśnie dlatego, przechowuję i używam tylko w swoich turach magii, do displa nie dodaję, ponieważ mam limit wykorzystany przez lektora i priesta
a co do roda, póki nie zadeklaruję i nie rzucę d6 to nie mam tych kości w fazie displa, "siedzą dalej w przedmiocie", na to nikt mi nie zwracał uwagi i nie czepiał się, limit miałem zachowany i wałka nie sprzedawałem nikomu z tego tytułu
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Gram tak samo, z tym że z powera nigdy jeszcze nie przechowywałem, zawsze wszystkie kości zużywałem...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja wolę dopakować kolejną fazę magii jak przeciwnik ma porównywalną ilość kości, miałem tak teraz z Dark Elfami i VC-tami, ja miałem 7 a on 6 (z VC-tami 4:3), więc wrzuciłem dwie do roda a z 5 poszła pitka w hydranta, przeciwnik za mało kulnął a nie miał dużej czarownicy (cóż za głupota w obecnych realiach), w następnej mojej fazie magii ja dzięki rodowi miałem 10 w puli a przeciwnik tylko 5

wedle limitu się zgadza, bo mam 2 do displa z kapłanów i czasem do powera 2, poza tym z arcanów nie mam żadnych dodatków ściągających/ograniczających ten limit

EDIT: pytałem Barbarossy, to takie wykorzystanie nie jest możliwe, ale i tak jest to lepsze niż power stone, tym bardziej jak przeciwnikowi wejdzie jakaś ifka a nam zostaną dispelki
teraz jak mam dostęp do kodeksu to rzeczywiście nie można przy ojro zasadach....a szkoda :roll: ....drażni mnie ten rules pack już...
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Panowie chce się wybrać z kolegą na turniej parowy 1400 na głowę. Kolega gra bretonią. Macie jakieś ciekawe pomysły na 1400 imperium ?? ogólnie mam taki zamysł żeby zrobić defens ( 2 trebusze 2 mortary 1 armatka tank z mojej strony jeszcze piechota a z jego kawaleria jakis oddzial lekkiej u niego moze jakies pegaziki czy coś)
a tak w ogóle to nasz inżynier mógłby pomagać trebuszom ??

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

wychwa pisze: a tak w ogóle to nasz inżynier mógłby pomagać trebuszom ??
Chyba tak. W rozdziale o sojuszach jest napisane, że Imperium i Bretonia tworzą zaufany sojusz, więc nawet możecie trzymać bohaterów w sojuszniczych jednostkach, korzystać z ld sojuszniczego generała itp. A na Twoim miejscu nie zmuszałbym Bretki do defensywnej rozpiski. Najlepiej połączyć imperialną siłę ognia, wspartą jakimś potężnym klockiem piechoty z kapłanem z bretońską szybkością i siłą przebicia ich kawalerii :wink: Nie raz grałem w sojuszu z bretonią i takie rozwiązanie nawet się sprawdza :)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Mhm. Wiesz mówiąc defen miałem na myśli to żeby uderzyć w odpowiednim momencie :0 np tankiem lub tą piechotą (flagusie)odgiąć jakis klocek a lancą dojechać z boku :) jak ma sie wiecej strzelania to można poczekać ze 2 tury na przeciwnika i się ustawić pod niego :) a ten blessing to na mnie też działą czy tylko na bretke ??

ODPOWIEDZ