Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: PiotrB »

jak to mój sen zaowocował dyskusją na forum :mrgreen: ... Po testuje sobie Lighta w każdym razie - podoba mi się opcja 2 magów i bsb z gemem...
Diuk - używałeś 1 czy 2 levelowego maga - bo tak sobie myślę ,że 2 level zapewniłby lepsze losowanie czarów...z tego co czytam HE w zasadzie jako jedna z nielicznych armii skorzysta na zasady Euro- czyżby powrót do dawnej chwały?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Z Banishmentu jeszcze fajnie schodzą Demony jakby ktoś nie wiedział, ubiłem kiedyś Keepera zerówką i Banishmentem w jednej turze :)

@PiotrB

Używałem 2 pozimowego maga z Seerem, ale można też dać mu Silver Wanda.

Na BSBku LoreMaster's Cloak, a na Arcym BoH.

Z Krasiami jest miło - 20 cali w każdej turze - i można iść do przodu :)

Gdyby nie było ograniczeń Euro, to bym z BSBka zrobił 3 maga Light żeby mieć Siłę 6 z Banishmentu.

Aha - bardzo fajny czar z lighta to auto-zdawalność wszystkich Leaderek. Kilka razy mi się przydał, chociaż pewnie na innych armiach jest bardziej przydatny, bo jednak WL tego aż tak nie potrzebują.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Tak sobie mysle ze takie kombo z bsb i tymi magami na light moze byc fajne

problem jak przeciwnik tylko na ten spell bedzie trzymal kostki dispela
Warhammer to nie jest sport

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Dlatego BoH ! ;)

Koniecznie. Chyba że chcesz mieć spamm pocisków, a do tego lepszy jest już chyba Fire.

Niestety na Euro wadą tej rozpy jest słaba stabilność Power Dice'ów i brak Scrolla, ale można to jakoś ogarnąć.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Jeśli dasz lighta , na dużym magu BoH i na małym seera to wogóle nie masz ochrony przed magią . Ja za niedługo postawie na Arcy / fire i Mały / Heaven . Na Dużym Niszczarka/RoF na małym Seer . Fire ma to do siebie, że ma 36 zasięgu . I dość fajne czary , mieczyk , zatrzymywanie klocka , fireball bankowy , .. na 4 kostkach może uda sie coś wyłowić . A jak to jest z dublem na losowanie czaru , przeżucamy ?

Zastanawiam się też jakie drugi czar oprócz komety wybrać z seera .

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie no, pakowanie 700 punktów, zeby rzucić 2d6 s6 :D I nadal nie macie kontry na czołg, świniaki i hordy piechoty, tudzież praktycznie brak antymagii :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

ja lubie polaczenie

Arcy vortex/baund z fireboltem

maly mag niszczarka

maly mag kradziejka

bsb z sztandarem smoka/loremaster

a na euro kradziejka albo vortex
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

moim zdaniem ważniejszy jest BoS niż BoH - 2 kości to naprawdę dużo - średnio mamy 12 PD na grę - tj - 4 czary wrzucamy na czysto - Jak się gra mając BoH z ogarniętym przeciwnikiem to dispeluje ci pomniejsze czary bo wie ,że głównego i tak Ci nie zdispeluje...
Diuk - nie bardzo jażę czemu gem na bsb nie mogłeś dać? Przecież on nie nie jest wart ani PD ani DD...

Andrzej - jaką masz kontrę grając HM za 700 pkt na czołg - oświeć mnie :mrgreen: Ponadto teraz czołg ma mieć T7 - więc podwójne ataki z s6 i pocisk z s6 zrobi swoje...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Cii, zdradzę Wam tajemnice :D
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=870506#p870506

@ Caledor
Też fajnie, choć ja bym dał princa zamiast jednego maga, praktycznie to samo, a ld 10 i mocna wsparcie w CC są bardzo przydatne.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Te wielkie potwory i tank to faktycznie jest ciężki orzech do zgryzienia , nie miałem ddużo doświadczenia , ale z czołgiem miałem do czynienia i jest strasznie ciężko mu tą ranke wklepać . To jest minus . I co teraz ? ... znowu jestem w punkcie wyjscia . Andrzej przypomniał o istnieniu czołgu itp . . . ^^

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

i wtedy ten princ idzie do WL? i z jakimi itemkami?
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Różnie, idzie tam gdzie potrzeba. Dajesz mu AoC, GoH, LS, DS i GW :)

Niby czołg można bardzo łatwo zablokować, szarżujesz go orłem, on nic Ci nie robi, w swojej turze go rozjeżdża, ale stoi w miejscu. Mięc teoretycznie da się go blokować dość długo. Niemniej jednak, grając z imperium orły są bardziej potrzebne do zdejmowania maszyn niż blokowania czołgu no i mamy je tylko 4, a orły są głównym celem dla dział w naszej armii.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Andrzej pisze:Niby czołg można bardzo łatwo zablokować, szarżujesz go orłem, on nic Ci nie robi, w swojej turze go rozjeżdża, ale stoi w miejscu.
Dobre . ^^ w kluczowym momencie jakiegoś orła można mieć schowanego ... apropo schowania się , właśnie jak to jest jak canon/mortar stoją na górce i chcą wykonać strzał do jednostki która jest za laskiem domkiem ... nie mówie o jakiś dużych obeliskach czy coś to normalnie strzelają . W sensie , z górki widać ? .


5 SW jest bezsensu ... lepiej 2 orły ? . Ale lipny ten scout masakra . Fajnie wyglądają i tyle ...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Mr.Jack jest jeszcze gorzej niż myślisz - z Imperium normalnie nie jesteś w stanie wygrać standadowym bulidem HE -nie przejmuj się więc tym - rozłóż się w kreski i graj na remis...z ogarniętym Imperium nie wygrasz i tyle. Za to przyjemniej Ci się powinno grać z VC czy demonami - właściwie wygraną masz w kieszeni :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak samo graj z krasiami, nie dasz rady niczego wycisnąć. Jedyny standardowy bulid który miałby szansę, to BoH+shadow+2x30 PG, kiedyś się czymś takim bawiłem. Na imperium/krasie świetne, ale na inne armie zbyt losowe.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Mr.Jack pisze:Za to przyjemniej Ci się powinno grać z VC czy demonami - właściwie wygraną masz w kieszeni :)

Serio czy to taki żart ? ^^ , pożyjemy zobaczymy .

PiotrB pisze:graj na remis
No co Ty to wole się nie rozstawiać . Tylko o zwycięstwo . ^^

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

PiotrB pisze:Diuk - nie bardzo jażę czemu gem na bsb nie mogłeś dać? Przecież on nie nie jest wart ani PD ani DD...
Each Loremaster ability counts as generating 1 PD each magic phase

Dlatego :)

A BoH z Lightem to z punktu mojej rozpy na drużynówkę to mus, ale grajcie jak tam chcecie ;)

Na drużynówkach w każdym bądź razie Light mi się bardzo dobrze sprawdzał.

Tak na marginesie: "JaRZę"

A wygrana z VCtami jest faktycznie zawsze - o ile Arcy nie zapomni wszystkich czarów w pierwszej turze lub nie wydarzą się równie mocno losowe rzeczy.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

diuk pisze: A wygrana z VCtami jest faktycznie zawsze - o ile Arcy nie zapomni wszystkich czarów w pierwszej turze lub nie wydarzą się równie mocno losowe rzeczy.
albo jak grasz z Asurem lub Barbem ;-)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

E tam, ksywy nie wygrywają bitew :D
diuk pisze:Each Loremaster ability counts as generating 1 PD each magic phase
A co to ma do rzeczy?

Arcy z Vorteem i HM/Shadow i nie da się przegrać :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Chodziło o to że jak mam BoH na Arcym to nie mogę Gem of Hoeth wrzucic na BSBka, bo BoH zżera 2PD/2DD, a na Radiant Gem of Hoeth potrzebowałbym 1 kostki PD.

A co do wygranych, to różne rzeczy się zdarzają :P

Ale jak kostki w fazie magii idą to jest gładko.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Zablokowany