Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Szybkie pytania

Post autor: smiejagreg »

Que pisze:macie jakiś sposób na malowanie oczu? jakiś przedmiot rzecz bo pędzlem fine detail mi to nie za bardzo się podoba :D
Spokojnie można to zrobić pędzlem. Najpierw malujesz białko, obrysowujesz potem nadając kształt, a potem dopiero źrenicę i ew. bliki, w zależności od wielkości oka...

Morok

Post autor: Morok »

robię oko i na nim kropkę jak wychodzi źle to poluję po tej stronie krew i Tyle :P w końcu Ogry siła brutalność krew to ich opisuje.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Znacie jakis pordanik jak zrobic cala bron i zbroje z rdzy ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

mohomor
Pseudoklimaciarz
Posty: 31
Lokalizacja: Poznan

Post autor: mohomor »

witam, jestem w trakcie skaldania i malowania figurek z island of blood, jako ze jestem totalnym noobem a w zestawie nie ma instrukcji montazu orpocz kilku obrazkow z boku pudla to mam pytanie, jak sie osadza duze figurki w podstawce? od spodu sa kolka sugerujace ze mam sie przebic przez taki ktore pasuja do bolcow w figurce, czym to wiercic zeby w miare estetycznie wyszlo??

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Chcesz wiercic to są wiertarki modelarskie można kupić.
Lepiej odciąć ten plastik i po prostu przyleic na podstawke po malowaniu.
Klej do plastiku i tak bedzie trzymać bo topi trochę plastik, tylko sklej to tak żeby te ratogry obok siebie dało się postawić :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Nożem wwiercaj się w to. I tak w przyszłości zrobisz podstawkę wiec dziurki nie będzie widać.



Zna ktoś dobrze zaopatrzony i w miarę tani sklep z akcesoriami modelarskimi mniejszych firm ?? I gdzie najlepiej kupujecie korki ?? Jako te maty korkowe na ścianę ?.

Jakie pędzle polecacie niestety przejechałem się na GW. Po zamoczeni włosie się rozłazi wszędzie.
Zna ktoś w miarę sprawdzony czarny podkład w puszce ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Fuxiorr pisze:Znacie jakis pordanik jak zrobic cala bron i zbroje z rdzy ?
Jeżeli chciałbyś uzyskać podobny efekt do tego, który uzyskałem na swojej gwardii: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=180

To polecam zapoznać się z techniką malowania - glaze (bardzo rozwodnioną farbką wytartą z nasączonego pędzelka malujesz kilkanaście warstw zmieniając jednocześnie odcień (od jasnego do ciemnego). Jeśli chodzi o kolory - Na początek wszystko malujesz starym chainmailem (nie wiem jak teraz się nazywa), a później ogarniasz temat techniką glaze mieszanką farb (po staremu) scrab red- graveyard earth/baneblade brown... aż do uzyskania takiej delikatnej poświaty (rozcieńczonej farby) - tę nakładasz jako pierwszą wszędzie, a następnie coraz ciemniejsze warstwy przyciemnione abbadon black - na tych zrbrojach gwardzistów jest od 7-14 warstw - zależy w którym miejscu...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Fuxiorr pisze:Znacie jakis pordanik jak zrobic cala bron i zbroje z rdzy ?
Malowanie rdzy niewiele się różni od malowania broni i zbroi na konkretne kolory. Jedynie na powierzchniach imho trza paciać rozcapierzonym pędzelkiem poszczególne odcienie... no i trzeba ciutkę wyoraźni, zeby mniej więcej "widzieć"/, jak się chce pomalować całość. Imho rdza to jeden z łatwiejszych elementów...
Daw - nie sądziłem, że w podanym topicu chciałeś uzyskać efekt rdzy #-o ... Wydawało mi się raczej, że to metal o bardzo ciekawym odcieniu... Rdza to brązy i pomarańcze, i nieregularność malowania...

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

smiejagreg pisze:
Fuxiorr pisze: Rdza to brązy i pomarańcze, i nieregularność malowania...
Mam trochę inne zdanie na ten temat także nie będę się sprzeczał ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Mordrin
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Mordrin »

Jakie proponujecie zrobić podstawki pod Krasnoludy. Mile widziane są wszelakie opcje bo kompletnie brak mi na nie pomysłu.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Lepiej takie pytania zadawać w odpowiednim miejscu...np. szybkie pytania. Generalnie ot robisz albo skałki, płyty, brukowaną ulicę albo np. deski okrętu wojennego. Masz milion możliwości i wszystko zależy od Ciebie. Ja swoich na początku zrobiłem na normalnych trawiastych a potme przerobiłem na jakby hmmm.....zdobyty obóz orków.

Morok

Post autor: Morok »

Fuxiorr pisze:Znacie jakis pordanik jak zrobic cala bron i zbroje z rdzy ?
ja to robiłem tak może nie aż całą ale prawie

mieszałem kolory troll slayer z rxinox hide i na sucho
później troll slayer z skrag brown na sucho i na koniec samym troll slayer na sucho i efekt bardzo spoko

ps. aparat w naprawie tak bym dał foto podglądowe

Morok

Post autor: Morok »

Mordrin pisze:Jakie proponujecie zrobić podstawki pod Krasnoludy. Mile widziane są wszelakie opcje bo kompletnie brak mi na nie pomysłu.

moim zdaniem zimową ja bym tak robił a skład na śnieg to chyba każdy wie ale przedstawię

wikol + woda 1:1
biała farbka lub jak masz to biały pigment
i najważniejsze soda kuchenna

ja maluję podstawkę na biało ranty szczególnie nakładam papkę na podstawkę i obsypuję czystą sodą wokół po 2 h zdmuchuję pozostałości sody i gotowe. Jak chcesz jakieś roślinki kamyki to radzę pierw przykleić bo po nałożeni sody jest problem z umieszczeniem czegokolwiek

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Lepiej na wikol z farbką posypać śnieg GW jak ma biała podstawę to nawet fajnie wygląda,
a nie żółknie po czasie tak jak soda.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
salix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: salix »

ja bym zrobił podstawki w klimacie podziemnych twierdz i komnat- no wiesz kostka kamienna na podłodze zrobione np. z 3 kolorów tak by po ułożeniu figurek w oddziale na podłodze była jakas mozaika, filer w kształcie zdobionej kolumny jako wypełniacz oddziału, górnikom zrobić na podstawkach gródki złota i żelaza- kawałki torów i wózek z kamulcami szlachetnymi jako filer
Kloc orków wbija się w 3 obslugantów i krasiowego master inżyniera- fartem wbija ino 1 rane, krasie oddają 5 ran i orkowie czmychają...po kilku nieudanych szarżach- kloc orków znika bezpowrotnie a inżynier spokojnie wraca do maszyny...

Morok

Post autor: Morok »

salix pisze:ja bym zrobił podstawki w klimacie podziemnych twierdz i komnat- no wiesz kostka kamienna na podłodze zrobione np. z 3 kolorów tak by po ułożeniu figurek w oddziale na podłodze była jakas mozaika, filer w kształcie zdobionej kolumny jako wypełniacz oddziału, górnikom zrobić na podstawkach gródki złota i żelaza- kawałki torów i wózek z kamulcami szlachetnymi jako filer
też niezły pomysł ale to zależy jak czujesz klimat inny zrobi na zwykłej trawce i będzie ok, mi się najbardziej podoba jednak na śniegu wygląda jak by wyruszali na bitwę a nie się bronili u siebie w twierdzy :)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja miałem dwarfy w klimacie rangerów bugmana czyli walki podchodowe w lasach, jakas trzcina...fillery 40x40 do oddziałow miałem z drzewkami na których gdzies chował się snotling lub snotling rzucał kamieniem w dwarfa. Kusznicy stali częściowo w trzcinach, duże kamienie gdzieniegdzie. Każdy zrobi jak mu się podoba :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

mam też pytanko. w jaki sposób robicie krew na figurkach? chodzi mi o blache rydwany zbryzgana krwia
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 82&start=0

niestety tamiya clear red nie jest latwa do zdobycia. Można ją zastąpić inną podobną farbą, np. Humbrola
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

rozumiem ze blood red GW będzie nieco za "czerwony"?? a klej uhu to ma konsystencję bezbarwnej zywicy?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ