Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Re: Szybkie pytania

Post autor: GreatJester »

Mam pewien problem. Otóż kupiłem poxipol aby skleić figurkę, konkretnie verimlorda. Skleiłem, zostawiłem na 3 godziny. Przychodzę, a figurkę łatwiej rozczepić niż gdybym skleił ja superglutem :? #-o . Pomocy!

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Rogatyszczur pisze:Mam pewien problem. Otóż kupiłem poxipol aby skleić figurkę, konkretnie verimlorda. Skleiłem, zostawiłem na 3 godziny. Przychodzę, a figurkę łatwiej rozczepić niż gdybym skleił ja superglutem :? #-o . Pomocy!
:-k Pewnie złe proporcje składnika A i B albo je słabo wymieszałeś. W ostateczność powodem może być stary klej.

Btw. Ponieważ jest to "spory" model, Verminlord'a chyba lepiej spinować i skleić normalną kropelką, a nie bawić się poxipolem :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Może zrobiłeś taki błąd jak ja kiedyś (What a shame on me! :oops: ) i wymieszałeś składnik A ze składnikiem B. Musisz dokładnie oznaczyć sobie którego używasz. Spróbuj jeszcze raz i daj znać.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

nie mam pomysłu jak pomalować dupe tego pająka i całej reszcie...
pomóżcie :D

Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

czerwony albo fiolet z wyjściem na niebieski bądź czerwony

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

No jaki lol, moj mlody padawan, ktorego ucze malowac w identycznym schemacie robi teraz pajaki :D

Wypustki na dupie zrob na czerwono jak kly jadowe, a zalamania mozesz zrobic jak stawy na nogach albo szarym mozcniej rozjasnic. Na popekanych dupkach zrob nibylawe - to fajnie wyglada.

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

zrobisz szybki schemat w paincie, bo nie do końca rozumiem? :)

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Czy dot rozpuszcza Green Stuff?

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

nie

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

witam, bylem dzis w sklepie po farby i powiedziano mi ,ze wyrzucono z produkcji farbke brown ink, czy znacie moze jakas nazwe farb/farby ,ktora jest taka sama lub bardzo podobna do brown ink? dzieki

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Hmm, myślę, że Devlan Mud

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Z mojego małego doświadczenia mogę powiedzieć, że dobrze wychodzą rogi jakimś elf fleshem pociemniane washami

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

wersja ekonomiczna- Bleached Bone, na to washe: griphonne sepia, devlan mud i badab black.

wersja bardziej czasochlonna- schorched brown, bestial brown, Snakebite Leather, Bubonic Brown, Bleached Bone, skull white.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mikizz
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Koło

Post autor: Mikizz »

Witam ! mam pytanie co do tego efektu wody firmy Ziterdes . Czy ktoś go używał ? Jak wypada na tle tego z GW ? . http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=Z12635&sid=35a3fdfe <--- link do produktu . Dzięki wielkie za pomoc .

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jest jakiś dobry i tani materiał na podstawę makiety? karton to jednak pod wpływem wikolu potrafi się giąć no i trzeba wikolem zalepiać boczne ścianki po odcięciu nożykiem, cienkie płytki PCV czy inszy plastik 1mm da się gdzieś nabyć?
deseczki z balsy drogawo wychodzą
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Płyta pilśniowa jest niezła. Znajdziesz ją z tyłu większości mebli :D.
Możesz jeszcze opryskać karton (ale nie ten falisty badziew) bezbarwnym lakierem żywicznym (1-2 warstwy) żeby nie nasiąkał. Taki kilkumilimetrowy karton można dostać w papierniczym To są naprawdę spore arkusze, w dodatku łatwiej się je tnie od płyty.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Sanczez
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Sanczez »

Czesc
Dosc niedawno skompletowalem swoja pierwsza armie wojownikow chaosu i mam pare pytan:
-czy pinujecie chosenow sa to metalowe figurki ale dosc male i nie wiem czy jest sens
-jakiego kleju uzywacie do sklejania metalowych figurek? (podobno poxipol najlepszy)
-czy jako poczatkujacy malarz lepiej poskladac figurki do kupy i zaczac je malowac?,tyle ze sa miejsca trudno dostepne do pomalowania i moze byc problem,z drugiej strony nie mam za duzo pojecia o malowaniu i raczej trudno mi bedzie je malowac w czesciach.
-czy green stuff trzyma tak samo dobrze z metalem jak z plastikem?

Z gory dzieki za pomoc.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

z pół centymetrowego korka, stworzyłem coś na zasadzie prostokąta po czym przez środek, wyżłobiłem w nim coś na wzór strumienia ( podstawka pod 10 glade guardów w 2 szeregach) planuję zalać to później silikonem jednak mam problem- czym pomalować później prześwitujący dół aby osiągnąć efekt leśnego strumienia?

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jesli to zalewasz to pomaluj jak dno faktycznego strunyka. Wujek google napewno ma zdjecia.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

1.Jak figurki są małe, sens pinowania jest mały również.
2.Kropelka daje radę. Czasem daję ją w rozciągnięty gs. Jeszcze skuteczniejsze. Lutownica w skrajnych przypadkach.
3.Ręce, tarcze, broń i inne takie duperele zrób oddzielnie, bo będą ci zasłaniać korpus.
4.Raczej tak.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ