Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
diuk
Falubaz
Posty: 1487

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: diuk »

Obrazek
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Jednostki posiadające zasadę zionięcie nie otrzymują żadnych zasad specjalnych z przedmiotów magicznych jak np. BoEF nie daje magicznych ataków, bo daje jedynie zasadę specjąlną płonące ataki. Jednak DB, który sam w sobie jest magiczny, daje nam dodatkowy atak z tego właśnie sztandaru "uwalnia lodowaty podmuch". Czy to oznacza, że jest magiczny??
Oya, Oya, Oya !!!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jakas analogia do uscislenia Black Dragon egg?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Lidder mi w Poznaniu zasedziował ze zianie z Dragon Hide'a jest magiczne.

Moje pytanie - jak jest z wyznaczaniem ludków do walki w domu? Wyznaczamy co turę czy raz? załózmy ze wystawie bsbka i zwykłych typów - sztandarowy dostaje rane, to czy moge desygnować 10 zwykłych w nastepnej turze kombatu czy nie moge wyciagnac z walki BSB?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

po walce, jesli obroncy/atakujacy ustali, to szarzujacy unit odsuwa sie od domku 1". w swojej kolejnej turze po szarzy, jednostki biorace udzial w walce sa wyznaczane od nowa.

jak by nie patrzec to nowy combat jest.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

misha pisze:jakas analogia do uscislenia Black Dragon egg?
analogii brak bo wlasciciel dostaje zasade specialna ziania smoka, ktora nie jest amgiczna

a tutaj, w bannerku, źrodlem ataku breatha jest magiczny przedmiot, ergo zianie jest amgiczne
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

to raczej pytanie było :) dzięki za wyjaśnienie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

szeregowiec ryan pisze:Lidder mi w Poznaniu zasedziował ze zianie z Dragon Hide'a jest magiczne.
Zajebiście. Mi na PW napisał, że nie jest. :mrgreen:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Lidder pewnie celowo zasial zamet :-)

A tak serio to dajcie jakies cytaty do wypowiedzi jakiejs osoby jak sie na nia powolujecie bo tak to ja moge sobie tez powiedziec ze mi ktos tam zasedziowal ze sa magiczne.

Moim zdaniem ten wycinek ktory przekleilem mowi wszystko w tym temacie. Magiczny przedmiot = magiczne ataki. No chyba ze ktos udowpdni ze zianie to nie atak.

Moim zdaniem to wychodzi i tak lepiej dla ogrow miec jakies magiczne zianie na jakiegos eteryka na przyklad itp.

Ciezko zeby dangerous testy z klatwy z beasta byly magiczne ale zianie z nurgla juz raczej tak.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

diuk pisze:Lidder pewnie celowo zasial zamet :-)
:mrgreen:
Zajebiście, członek LS celowo udziela fałszywych odpowiedzi. :mrgreen:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

diuk pisze:Moim zdaniem ten wycinek ktory przekleilem mowi wszystko w tym temacie. Magiczny przedmiot = magiczne ataki.
A ten kawałek, który ja wkleiłem mówi że zionięcia nie używają żadnych zdolności oraz że zyskują nic z przedmiotów użytkownika. Nie ma przedmiotu, nie ma magicznych ataków ...

Czyli jak widać jest konflikt, dlatego ruling mógł być różny w zależności od zasad na które się powołano. Coś jak polski sąd ... :P
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@FAZIK
nie do konca.
fragment ktory wkleiles mowi o tym, ze breath weapon nie korzysta z mocy magicznych przedmiotow.
diuk zas pisze o breath weaponie ktory jest z magicznego przedmiotu.

jest to drobna roznica.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Morsereg pisze:diuk zas pisze o breath weaponie ktory jest z magicznego przedmiotu
który to breath weapon nie może skorzystać z żadnych jego właściwości. W tym z tej że jest magiczny.
Widzisz mój tok rozumowania?
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ja twoj tok rozumowania doskonale rozumiem.
jednak jest jeszcze druga strona medalu.

bo faktycznie nie moze uzyskac magicznych atakow z 'zewnetrznych zrodel'.
a co jak ataki juz sa magiczne?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

FAZIK pisze:To samo FAQ żeby był obraz sytuacji:
Q: Do Breath Weapon hits benefit from any other special rules, equipment or magic items of the model that inflicts the hits? (p67)
A: No.
Słówko "other" jest tutaj kluczowe...
"Do Breath Weapon hits benefit from any other special rules, equipment or magic items "
<=>
Breath Weapon hits do not benefit from:

1) other special rules at all

2) other equipment of the model

3) other magic items of the model
To że magiczne przedmioty dają magiczne ataki to nie jest żadna specjalna zasada. Nie jest to również specjalna zasada pochodząca z "innego przedmiotu". Jest to zasada wynikająca wprost ze zFAQowanej właściwości każdego magicznego przedmiotu samego w sobie.

Cytat który podałeś ma zastosowanie na przykład do:

Q: Czy można leczyć się Soul feederem z Breath Weapona z przedmiotu ?

A: Nie, ponieważ "Breath Weapon hits do not benefit from any other special rules, equipment or magic items".

Teoretycznie mogłoby się wydawać , że mam też swego rodzaju wyjątek w postaci Witch Huntera, którego pociski/snajperki z Ring of Volans mają Killing Blow'a na "heretyka.

Z drugiej strony jednak tutaj mamy do czynienia z Bound Spellem - czyli tak jak w przypadku jajka w dark elfach - mamy konkretny opis, że przedmiot nie zawiera ani ataków, ani żadnych breathów itp. tylko pozwala skorzystać ze specjalnej zasady: "bound spell" / "noxious breath", które rządzą się swoimi prawami. Bound spelle nie mają żadnych ograniczeń co do używania ich razem ze specjalnymi zasadami, natomiast breath weapon już tak.

Przynajmniej ja to tak rozumiem ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pytanko odnośnie Breat Weapona mam przy okazji. Frostheart Phoenix walczy z Chimerą, dając jej Always Strike Last. Kiedy ta Chimera używa swojego Breath Weapona? Zgodnie z Inicjatywą, czy wraz ze swoimi atakami w ASLu? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ciekawe czy ktoś toczył takie dyskusje o to czym Wyrmlance z brety ma magicznego breatha :P
magic weapon ktory ma w sobie jeszcze templatkę, podejrzewam, że nie a tu byłaby pełna analogia
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Yep, nie posiłkowałem się wordingiem, gdy odpowiadałem Siweuszowi, a jedynie tym "co wiem". Stąd błędna odpowiedz. Zianie z banera jest magiczne, jest to w uściśleniach.

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

nie wiem czy to pytanie już padło (nie doszukałem się).
Jednostka z breath weapon (na przykład chimera) w CC bije się z oddziałem z regeneracją (np. crypt horrory). Czy mogę użyć breath weapona w CC żeby zdjąć regenerację i dopiero później wykonać ataki wręcz? Breath weapon w CC wykonywany jest z inicjatywą normalnego ataku wręcz, ale to jest dodatkowy atak, więc najpierw trzeba zadeklarować którego ataku i w kogo się używa, potem się rozpatruje cały atak (razem z ranami).
Dzięki za wyjaśnienie.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ataki z ta sama inicjatywa rozpatrujesz jednoczesnie, nie ma znaczenia co zadeklarujesz najpierw, albo z ktorego oddzialu najpierw rzucasz (np 2 oddzialy z taka sama I walcza z 1 przeciwnika, 1 ma flamingi drugi nie)

od flamingu nie bedzie regeneracji
od innych atakow z ta inicjatywa bedzie regeneracja

ataki z kolejna niższą inicjatywą bedą już bez regeneracji
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ