8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: LuciusII »

SiersciucH pisze:Kilka pytań
1. Czy jak bohaterowie w jednostce pojedynkują się inne modele z tych jednostek walczą między sobą czy odbywa się tylko pojedynek?

2. walczę z maszyną ile modeli może walczyć np z katapultą ?

3. regeneracja czy żucam k6 na regenerację dla każdej zadanej rany czy np jeśli zadam w walce wręcz 10 ran rzucam raz k6 na regenerację i regeneruję albo nie wszystkie rany?

4. gracz rzuca czar pozostający w grze z nieodpartą siłą i w rezultacie zapomina czar czy czar dalej działa czy przestaje działać bo mag go już nie zna i nie może go podtrzymywać ?
1. Mogą walczyć pozostałe jednostki jeśli się stykają z modelami innymi niż postacie będące ze sobą w pojedynku. Może być tylko 1 pojedynek niezależnie od tego ile oddziałów walczy ze sobą.
2. piechota (In) do 6 modeli. WB/Ca/MI liczy się za 3 modele In, monster za 5 modeli In.
3. za każdą ranę rzucasz na regenerację, jeśli to jest multiple wounds to najpierw rzucasz na regenerację (raz) a później jeśli Ci rzut nie wyjdzie dostajesz tyle ran ile wypadnie na kości.
krystian1wielki pisze:Jest taka sytuacja:
sojusz HE i WE - BSB WE siedzi w klocku łuczników HE który przegrywa combat - czy mają przerzut na breaka?
Nie ponieważ nie BSB nie jest z z sojuszu opartego na tym samym AB. Musi być np. tak że BSB z WE gracza A siedzi w oddziale WE glade guard gracza B i wtedy można przerzucać Ld test.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

niby nie mozna brac rerolla dla sojusznika ale ten BSB sam tez zdaje breaka wiec czemu nie mogl by przezucic swojego breaka?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Brejkujesz jednostkę w której jest BSB, a nie osobno BSB'ka i jednostkę. Możesz nawet brać Ld od BSB'ka (jeśli ma najwyższy Ld w jednostce), ale nadal łamie się jednostka więc w tym wypadku od obcego BSB'ka nie testu liderki przerzuca się.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Właśnie taka trochę dwuznaczna sytuacja
dzięki za odpowiedź

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Czy mogę wyszarżować bohaterem jeżeli znajduje się w drugim szeregu?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Chyba tak. LOS ma, a odłączają się od oddziału wcale nie trzeba przecież być na jego krawędzi gdyż inaczej wyjść też byś nie mógł bez uprzedniego reforma lub przejścia nim do boku/przodu.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

To zależy. W RB p. 101 Leaving a unit w 1 zdaniu ostatniego akapitu masz że bohater opuszczający jednostkę podlega restrykcją dotyczącym fazy ruchu. W kolejnym zdaniu jest że dystans jest mierzony od miejsca w którym się znajduje przede opuszczeniem jednostki. W zasadach opuszczania jednostki nie masz wymogu że postać która chcę opuścić jednostkę musi znajdować się na jej obrzeżach.

Jednak by szarżować musisz widzieć jednostkę. Zapis że jednostka z 2 i następnych szeregów widzi tak jak model będący przed nią w 1 szeregu masz tylko w fazie strzelania i magii. Wygląda na to że bohater jeśli nie jest wyższy od modeli przed nim [np. konny (Ca) w jednostce piechoty (In)], to nie może szarżować z 2 szeregu, bo w momencie deklaracji szarży nie widzi jednostki do której chce dobiec - bierze się pole widzenia jego a nie jednostki w której siedzi.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ok, taka sytuacja wynikła dzisiaj na turnieju i nie daje mi to spokoju:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol2: :lol2: :mrgreen: :mrgreen:
...... :oops: :oops:

Jeśli :lol2: :lol2: to jeden bohater (dokładnie to krasnoludzki tarczownik) jest w kontakcie z :oops: , to czy pierwszy z lewej (ten z góry) :mrgreen: może walić supporty w :oops: ???
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Nie może.Supporting Attack są z wykonywane pod warunkiem że model będący w 1 szeregu jest w BtB z wrogiem a jednostka wykonujące supporting attack jest bezpośrednio za nim. Masz "if it is directly behind a friendly model" RB p. 48 Supporting Attack.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Tylko właśnie tutaj jest taka sytuacja [ :lol2: :lol2: ] to jeden model, a :mrgreen: jest, jak by na to nie spojrzeć bezpośrednio za nim, tylko przed nim nie ma nic w pierwszym szeregu.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

No tak, ale z Twojego przedstawienia sytuacji:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol2: :lol2: :mrgreen: :mrgreen:
...... :oops: :oops:

Wynika że skrajny bohater krasnoludzki ( :lol2: ) nie styka się czymś ogropodobnym ( :oops: ) więc krasnal ( :mrgreen: ) będący za tą postacią nie może uderzać z supporting attack. W RB masz zapis "A model can make a supporting attack if it is directly behind a friendly model that is itself fighting an enemy in base contact,(...)".

Operowanie emotikonami jest męczące :D
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Krasnale z kuszami mają zasadę Move or Fire czy jakoś tak :P

Jest tura przeciwnika szarżuje owymi krasnalami na mnie ale palisz szarże....
Rozpoczyna się moja tura i szarżuje na ten unit który wcześniej spalił swoją szarże w swojej turze.
Czy krasnale mogą zadeklarować stój i strzelaj ? czy może z racji że się ruszyli w swojej turze to w mojej nie mogą strzelać ?

Ogólnie na turnieju i tak nie mogli strzelać ale na zaś wolę zapytać :)

Thx.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, o 18:03 przez Remx, łącznie zmieniany 1 raz.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Mogą normalnie zrobić s&s (jeśli szarżujący nie jest za blisko). Zakaz strzelania dotyczy tylko ruchu w ich turze.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, o 18:04 przez Quaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

LuciusII pisze:No tak, ale z Twojego przedstawienia sytuacji:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol2: :lol2: :mrgreen: :mrgreen:
...... :oops: :oops:

Wynika że skrajny bohater krasnoludzki ( :lol2: ) nie styka się czymś ogropodobnym ( :oops: ) więc krasnal ( :mrgreen: ) będący za tą postacią nie może uderzać z supporting attack. W RB masz zapis "A model can make a supporting attack if it is directly behind a friendly model that is itself fighting an enemy in base contact,(...)".

Operowanie emotikonami jest męczące :D
Ale ty chyba nie zauważyłeś że te nie ma skrajnego bohatera i nie skrajnego te 2 buźki to jeden i ten sam heros, według mnie skrajny krasnal może robić supportingi bo model przed nim jest BtB z wrogiem więc czemu nie ?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Lord tarczownik "counts as two models for the purposes of working out if there is complete rank of..."
Co prawda odnosi się to do liczenia szregów ale podciągnąłbym też i do rozpatrywania ataków z drugiego rzędu.
Sam gram w ten sposób i nie widziałem żeby ktoś robił inaczej.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Kozioł pisze:Ale ty chyba nie zauważyłeś że te nie ma skrajnego bohatera i nie skrajnego te 2 buźki to jeden i ten sam heros, według mnie skrajny krasnal może robić supportingi bo model przed nim jest BtB z wrogiem więc czemu nie ?
Racja, czas chyba iść do okulisty #-o
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Quaki pisze:Lord tarczownik "counts as two models for the purposes of working out if there is complete rank of..."
Co prawda odnosi się to do liczenia szregów ale podciągnąłbym też i do rozpatrywania ataków z drugiego rzędu.
Sam gram w ten sposób i nie widziałem żeby ktoś robił inaczej.
"counts as two models for the purposes of working out if there is complete rank of five models."
nie podales calego cytatu :P
a to sie tyczy obliczania szeregow w CC.

tarczownik jest jednym jednym modelem:
"A General and his Shieldbearers fight as a single model with a Unit Strength of 3 (tego nawet w erracie nie wywalili :P ). They are mounted on a 40mm wide and 20mm deep base. (...)"

a zgodnie z tym co podawal LuciusII:
(...) if it is directly behind a friendly model that is itself fighting an enemy in base contact,(...)
skrasjny krasnolud jest bezposrednio za nim i sam walczy jak by byl w styku z przeciwnikiem.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Jak dla mnie to idiotyzm ale chyba zgodny z zasadami :D

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

jeszcze jedno moje pytanie zostało bez odpowiedzi


gracz rzuca czar pozostający w grze z nieodpartą siłą i w rezultacie zapomina czar czy czar dalej działa czy przestaje działać bo mag go już nie zna i nie może go podtrzymywać ?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

czar działa dalej. W RB nie ma zapisu że RiP przestanie działać jeśli mag go zapomni. Ponadto errata rozwiewa wszelkie wątpliwości:

Q: Does a remains in play spell end if the Wizard who cast it has
his Wizard level reduced to 0 or if he forgets the spell? (p36)
A: No.

SiersciucH burzysz się że nikt nie odpowiada na Twoje pytanie. Zadałeś 3 pytania o godz. 14.24 i uzyskałeś na nie odpowiedź. Po czym o 17.08 edytowałeś odpowiedź i dopisałeś 4 pytanie. Następnym razem jeśli ktoś już odpowie na Twoje pytanie to pisz w nowym poście. Pozdrawiam.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Zablokowany