Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Rozpiski

Post autor: Durin »

masz korone -> czujesz się pewniej -> wchodzisz w ryzykowne CC -> w kluczowej bitwie uwalasz breja

Ja mam taką filozofie, kiedyś suchy o bretonni też tak napisał. Zrezygnował z korony bo przez to wchodził w głupie CC
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja sobie składam takiego chwilowo: top, dragonhelm, sword of anti-heroes, ots, 3rd eye, dysk - wydaje mi się, że na herohammera będzie w sam raz.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

Zaletą korony jest to że wchodzisz w każdy combat jaki chcesz (lub musisz). Największe chamy da się zablokować tym pacjentem. Ustawiasz wroga, blokujesz co chcesz i czekasz na posiłki jak bóg da. Dostarczasz LD tam gdzie chcesz. Niewątpliwie BSB powinien być w pobliżu. Korona to po prostu większa swoboda taktyczna a jeżeli w kombacie wróg coś poczaruje lub po prostu spapramy ataki to można uniknąć smutnego widoku zadeptanego lorda za ok 350-400pkt:) Zakaz latania od skavenów/bretki też może boleć bez korony. Trzeba tylko uważać na doomdarkness/treason itp czary. Bez korony fajnie działa hellfire sword 4++ imho
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Wszystko prawda, tylko dalej można lepiej wydać punkt kompozycji. Zresztą jako enchanted item równie dobry albo i lepszy jest OTS.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Wolchw
Plewa
Posty: 9

Post autor: Wolchw »

Hej, nie wiem czy piszę w dobrym temacie, możecie mi polecić jakiś początkowy build na 1600pk? chciałem złożyć coś w nurglowym klimacie, ostatnio grałem 6lat temu i to marnie także moje pojęcie na temat jest praktycznie żadne, teraz postanowiłem wrócić i chaos to chyba to czego mi trzeba;) Chciałbym wrzucić do armii Putrid Blightkings, będzie tam wtedy jeszcze sensowne miejsce dla chosenów? Warriors of chaos chyba zawsze są przydatni ale w jakiej liczbie? Minotaury, opłaca się ich włączać i czy w ogóle jest to możliwe? Nurgle Chaos Lord on Daemonic Mount pewnie by się przydał. Plague drones dają radę? Plaguebearers of Nurgle i Maggoth Lord... Wiem że to co piszę może mieć nikły sens ale dlatego proszę o pomoc;)

P.S Przepraszam za nomenklature debilne pytania i błędy
P.P.S Miejcie litość dla nooba;p
P.P.P.S Na razie nie mam żadnych figurek chaosu i chciałbym celować w klimat armii i czerpać przyjemność z rozgrywki bardziej niż w rozpiskę robiącą jakiś rozp...dol, na to przyjdzie czas jak się trochę poduczę;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

To nie jest dobry moment na początek przygody z figurkami - jeśli plotki się potwierdzą, za kilka miesięcy WFB będzie przechodziło niemałą rewolucję (okrągłe podstawki, łączone profile bohaterów z wierzchowcem, łączenie frakcji, czyli np. demony + wojownicy + bestie jako jeden book), więc moim zdaniem warto się chwilowo jeszcze wstrzymać, żeby nie robić sobie potem dodatkowej roboty/zakupów.

Wolchw
Plewa
Posty: 9

Post autor: Wolchw »

coś mi się obiło o uszy(a raczej oczy) ale podobno mają zrobić ograniczenia co do ilości jednostek co nie przypadnie mi chyba do gustu, myślę że 8ed jeszcze trochę pociągnie szczególnie jeśli zmiany będą druzgoczące... starych modeli figurek zresztą całkiem nie wyrzucą mam nadzieję, to był by lekki pogrom dla większości graczy:/ zresztą nie znam się ale nie psuj mi pomysłu bo strasznie mnie przycisnęło na malowanie a chorobliwy klimat nurgle zmiękcza serce;P

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Zaczynam swoją przygodę z WoChem! Figurki, które malowałem od kilku miechów wreszcie mogą doczekać się inauguracji, w tą sobotę na turnieju open. Jednakowoż wkraczam na nieznane mi wody i prosiłbym o krytykę rozpy:

1500, open, lordowie dopuszczeni. Scenariusze battleline lub meeting engadment:

Chaos lord
Generał, GW, MoK, Juggernaut, Talisman of preservation, Dawnstone amulet, Soul feeder @363

Exalted champion
BSB, GW, MoT, Barded demonic mount, Armour of destiny, Scaled skin @265

Chaos sorcerer
lvl2, MoS, lore of shadow, Steed of Slaanesh Chaos familiar, DS, Ruby ring of Rhuin @215

Chaos chariot @ 125
MoN

Chaos chariot @ 125
MoN

Marauder horseman(5) @80
MoS, Javelins

Marauder horseman(5) @80
MoS, Javelins

Skullcrushers of Khorne @244
Muzyk, Enscrolled weapons

Lords: 363
Heroes: 480
Core: 410
Rare: 244
Total: 1497

Jakieś przemyślenia?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

generał na deamonic mounta, mark tzeentcha, (lub na dysk w sumie bo i tak ma t5 w3) i 3 oko tzeentcha zamiast dawnstone'a, reszta bueno
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Wolchw
Plewa
Posty: 9

Post autor: Wolchw »

Festus the Leechlord on Palanquin 230

Chaos sorcerer lord 245
Mark of Nurgle

15 x Chaos warriors 270
Mark of Nurgle

Chaos Chariot 125
Mark of Nurgle

Chaos Chariot albo 5 x Forsaken 100-125
Mark of Nurgle

6 x Chaos Trolls 210

8 x Chaos Knights 366
Mark of Nurgle

Ma to jakikolwiek sens?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Festusowi nie można dać palanquinu... a ogólnie palanquin to fatalny wybór bo nie ma LOS-a poza tym nie masz bsb więc trolle z 8ld generalskim za dobrze nie podziałają. Jeśli rycerze, to powinni mieć banner z AP
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Wolchw
Plewa
Posty: 9

Post autor: Wolchw »

zamiast trolli 3x dragon ogres? lepiej chariot czy forsakenów? i chyba powinienem dać jakichś lepszych bohaterów bo coś marnie to wygląda na 1600...chyba?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

trolle są spoko, tylko wymagają bsb. Ja na 1600 mam dwóch bohaterów do walki i maga. Chariot zawsze lepszy
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Wolchw
Plewa
Posty: 9

Post autor: Wolchw »

Ok, dzięki, pewnie trochę śmiecę ale jak już tu zacząłem to skończę;)

Na początek za 1000pk

Exalted hero 145
mount

Chaos sorcerer 145
mount

1 x chariot of chaos 125
Mark of Nurgle

10 x Maruder horsemen 170

5 x chaos knights 240
Mark of Nurgle

Lance, sztandar dla rycerzy? Coś zmienić? wpakować do jednostek sorcerera i herosa?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Rozbij fast cav na 2x5.

Taki goły herosik to nie poszaleje, chyba zamiast ryców wolałbym zainwestować w doładowanie bohaterów, tzn. deamonic mount, mark nurgla, dawnstone, dragonhelm dla herosika, dla maga mark tęczy i dysk + jakaś ochrona, może być charmed/enchanted shield. Nie wiem czy to wszystko się mieści, ale ogólnie w WoC najlepsze modele to właśnie wyładowani gratami bohaterowie, reszta armii ma za zadanie głównie ich osłonić i doprowadzić do walki, potem już sobie poradzą.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

rycerze mają sens tylko w liczbie 7+ z nurglem i sztandarem z AP. Mniejsi nie dojadą i nic nie zrobią, Herosi jak barbara radzi. Skup sięna tym, żeby byli jak najwytrzymalsi. Pograj i sam zobaczysz co zmienić
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

Hej ;) co powiecie o takiej rozpisce na lokala 1350 p brak jakichkolwiek ograniczen (lord & hero 50%)

DP tzeenth'a 365p
FLy, Chaos armor, scaled skin, chaos familiar, 3rd eye of tzeenth

exalted hero tzeentha 166p
dysk dragon helmet great weapon/flail (co lepsze ??)

chariot mark nurgle 125
chariot mark nurgle 125

Maruder horseman 90p
flail javelin mark of slanesh

Chimera regeneracja 245

skullcrushers of khorne 231 p
lance m o k
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

IMO DP do wymiany. Mark tzeentcha daje mu to samo co o third eye, a skoro nie czaruje to już lepiej wziąć nurgla.
Nie możesz mieć również chaos familiara, skoro nie masz poziomów magi (tu sugeruje się tym, że w AB nie mogę wybrać go, zanim nie dam magic levela)

Ja proponuje:
DP nurgla
-scaly skin
-soul feeder
-sword of striking
-charmed shield
-dragonbane gem

wychodzi 360pkt a IMO jest lepszy.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

bela16 pisze:IMO DP do wymiany. Mark tzeentcha daje mu to samo co o third eye, a skoro nie czaruje to już lepiej wziąć nurgla.
Nie możesz mieć również chaos familiara, skoro nie masz poziomów magi (tu sugeruje się tym, że w AB nie mogę wybrać go, zanim nie dam magic levela).
Familiar jest giftem i arcane itemem, to dlatego.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Rozpiska mająca nie oddawać punktów, wykorzystująca wszystkie fazy battla (magia, strzelanie, ruch), posiadająca 4 zionięcia, prawie bez odginaczek i z bieda-bsbekiem, z lekkim pie...nięciem....
Po cóż Wulfrik? Do przetestowania, na niektóre paringi może sprawiać problem

Chaos Sorcer Lord na Smoku Tzeench, Lore of Metal
ward 4+
sword of might
flaming breath
dispel scroll
ogólnie save 1+ ward 3+ a i pobić się trochę potrafi

Exalted Hero of Nurgle, bsb na piechotę- słaby punkt rozpy ale bsb potrzebny....
chalice of chaos, halabarda
Wulfrik the Wanderer- koleś ma bonusy na wybrany model do walki i pozwala oddziałowi marauderów wyjść z ambusha

Cory
20 Warriorów Nurgla- fcg, shield, halabardy
16 Marauderów khorna z cepami - pod Wulfrika
5 piesków

Special
Chimera- zionięcie + regena
Rare
2 Hellki

ODPOWIEDZ