Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pytania początkującego

Post autor: tilt112 »

Wilqu pisze:Na jakim ty świecie żyjesz 6 -to edycyjnym? Jest 7 edycja podręcznik jeśli takowy masz do empire jasno mówi o używaniu przez hellblaster BS. Czyli daleki zasięg -1 skirmisz -1 etc przy strzale. Z 3 baryłek (o ile nie rzuciłeś missefire
) wypalisz strzały na daleki zasięg trafiając na 5-tkach. Masz ogromne szanse na missefiere który na ogół jest lipny ..skuteczność gorsza od handgunerów. Oczywiście zdarzają się cudne rzuty ale takowe może mieć nawet goblin w walce z gigantem czy czołgiem.Jest to maszyna całkowicie losowa. Skuteczność trafień obecnego hellblastera jest znikoma...
P.S. Jak można grac w tą grę nie znając podstaw swojej armii, i co więcej piszesz że grasz z innymi ludźmi czy to są za przeproszeniem kozy ? Też nie wiedzą o co komon?

Jak masz w taki sposób odpowiadać to nie odpowiadaj wcale. Mam prawo nie wiedzieć wszystkich rzeczy panie wszechwiedzący. 6 edycje nie grałem. Zaczynam swoją przygodę z WH dlatego te pytania znajdują się w tym, a nie innym dziale.

Innym dziękuje za szybka i konkretną odpowiedź :)

kazano mi dopytać po ostatniej walce

1. Hochland ma rozpatrywanie za dlugi i krótki zasięg ?
2. Jak jest rozpatrywana broń od kirasjerów. jest 5 kirasjerow. kiedy sie rozpatruje kare za multipla, przy trafianiu albo zranieniu
3. kapitan z pistoletem w ręku strzela tylko raz ? te 3 ataki sie zaliczają tylko do broni ręcznej ?
4. czy Kapłan może użyć modlitwy: zakladam że na dowodce kirasjerów "przerzuty na trafienie i zranienie"

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Witam mam pytanie:

Gramy na 600 pkt i chcę wystawić taką rozpiskę
10 handgunnersów jako oddział wsparcia dla
20 mieczników
1 kapitan jako generał
1 warrior priest
1 piekielnik
10 flagellantów

miecznicy i handgunnersowie traktowani są (chyba) jak jeden oddział a flagellanci ze względu na warrior priesta jako drugi core. W AB wyskakuje błąd że nie mam minimalnej liczby core. Czy w tym przypadku to błąd AB czy mój? Bo nie wiem czy flagellanci mogą być uznani za drugi oddział podstawowy z tych dwóch minimalnych. Jak to z tym jest?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Jeżeli jest kapłan flagellanci tylko 1 unit jako core jest ok ArmyBurdel to słaby wynalazek posiłkuj sie innym Ab (army book;p) Wiec masz ok 2 cory .
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Po pierwsze, to zawsze jak ArmyBuilder mówi że coś jest źle, a ArmyBook że dobrze, to pamiętaj, że ten drugi Zawsze ma rację :)

Po drugie, pewnie dałeś flagelants z sekcji rarów. Jak wejdzie w ABuilderze w Core to tam jest Flagelants (Core) - powinno Ci zadziałać, tzn. bez błędów.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

1. Hochland ma rozpatrywanie za dlugi i krótki zasięg ?
2. Jak jest rozpatrywana broń od kirasjerów. jest 5 kirasjerow. kiedy sie rozpatruje kare za multipla, przy trafianiu albo zranieniu
3. kapitan z pistoletem w ręku strzela tylko raz ? te 3 ataki sie zaliczają tylko do broni ręcznej ?
4. czy Kapłan może użyć modlitwy: zakladam że na dowodce kirasjerów "przerzuty na trafienie i zranienie"
1 - nie pamiętam dokładnie, ale za daleki chyba ma.
2 - karę do trafienia rozpatruje się chyba przy trafieniu nie sądzisz :P ?
3 - Pomieszałeś zupełnie - pistolet (repeater) strzela 3xrazy za każdym razem gdy go używasz ( zazwyczaj w własnej fazie strzelania tudzież przy stand&shoot ), natomiast z racji bycia pistoletem jest też bronią ręczną, czy daje dodatkowy atak w walce wręcz pod spełnieniem pewnych warunków ( masz już jakiś hand weapon, nie jesteś na wierzchowcu/potworze/rydwanie, nie używasz już jakiejś broni magicznej do walki wręcz ).
4 - tak, ale lepiej na maga :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

chodzi o to czy kapłan może rzucac przerzuty na jednostki strzelające. domyslam sie że tak. bo kirasjer może walczyc w recz i mnie znow męczą :)

jesli mój mag ma kamień szczęscia: rzucam ( 1,1, 6 ) moge go urzyć przerzucając jedynki ?

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

tilt112 pisze:
jesli mój mag ma kamień szczęscia: rzucam ( 1,1, 6 ) moge go urzyć przerzucając jedynki ?
Kup ten śmieszny armybook..tak mag może raz na grę posiadając luckstone zmienić wynik rzutu nawet jeśli to 2x1.
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

Mam następujące pytania:

1) Jeżeli Heros, nie będący w żadnym oddziale nie zda terroru/strachu czy innej psychologii i zacznie uciekać, to czy ma prawo rzucać na opanowanie (rally) skoro jego siła jednostki jest mniejsza niż 5

2) Jeżeli Heros jest w oddziale, który dajmy na to w wyniku ostrzału nie zdał paniki i zaczyna uciekać mając siłe jednostki poniżej 5, to czy taki Heros w tym oddziale ma prawo do rzutu na opanowanie?

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

samotni bohaterowie zbierają się normalnie

zbierać się nie mogą tylko jednostki które liczą poniżej 25% pierwotnego stanu ( czyli możesz zbierać nawet 2 halabardzistów jeżeli pochodza oni z detachmentu 5 osobowego;) co do herosa w oddziale liczącym poniżej 25% stany poczatkowego - to niestety chyba raczej na pewno nie może
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

ad 2 - ano niestety pali kapcie razem z oddziałem. Jedyne wyjście to czarem zebrać.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

-SaH- pisze:ad 2 - ano niestety pali kapcie razem z oddziałem. Jedyne wyjście to czarem zebrać.
Dlatego czasem lepiej by przeciwnik wyciął Ci oddział z bohaterem w całości, bo jak zostanie choć jeden żywy szeregowiec jest marnie. Ciekawe czy zmienią to w 8 edycji? ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

no to następna ciekawa sprawa:

1)czy strzelając z armaty/czołgu można zadeklarować 0 cali (plus oczywiście kostka artyleryjska). czy minimalną wartością jest 1 cal?

2) czy można zadeklarować ułamki typu pół cala + kostka artyleryjska?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Według mojej wiedzy odpowiedzią na oba pytania jest "tak".
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Pół cala to często deklaruję, inni również i nigdy problemu nie było - z 3/4 to się nigdy nie spotkałem :P
Na zero też strzelałem, wiadomo że dorzut sprawi, że nie ma ujemnego wyniku. I nie próbowałbym deklarować -1", pomimo że w zasadach nie ma nic na ten temat :wink:
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

no minusowych deklaracji to na pewno nie będę robił bo by się na 100% burza w szklance wody zrobiła :D
to już byłaby gruba przesada

ale bardzo pozytywnie, że "0" można deklarować

thnx

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

witam, to znów ja

Czy Healing Hand rzucana przez kapłana/lektora na przykład na Generała na Gryfie leczy ze wszystkich ran tylko generała czy gryfa też?

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

"unless differently stated in their destcription, they can be cast on Priest himself or on any one character or unit champion within 12'' of the Priest"

To stwierdzenie można różnie zrozumieć bo teoterycznie tekst "unless differently stated" daje nam pozwolenie, żeby rzucać na cały model czyli zarówno wspomnianego generała jak i jego gryfa...

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

healing hand działa tylko na characterów wiec nie możesz nim uleczyć gryfa czy altara :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

czy można dispelować modlitwy kapłana?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

ofkoz trzeba rzucić równo bądź więcej niż siła bounda ksiedza

czy wy wogóle czytacie te swoje kodeksy? a może zadajecie milijon pytań i potem znikacie z forum i ze świata WFb?
Obrazek






_________________

Zablokowany