KRAKOWSKA LIGA BATTLA - 1.11.2011

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: KRAKOWSKA LIGA BATTLA - 1.11.2011

Post autor: PiotrB »

Vortexa i orłów szkoda- dwa fasty to zdecydowanie za mało! Niech sobie w dupę wsadzą te 100 pkt...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

W mojej opinii to te ograniczenia HE (o ile pozostaną w tej formie) to mega splewiły naszą armię.
Nie będzie już ani silnej magii, ani dobrej anty magii. Mało orłów, bo co to są dwa?
Liczyłem na jakiegoś boosta a tu większa lipa niż była..
Teraz wiem dokładnie co czujesz PiotrzeB odnośnie swoich DE.
Teraz mam tylko nadzieję że coś się zmieni, skoro Shino wyedytował posty ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

No co tutaj duzo mowic plewy plewy.
Ale chyba Piotrze nie przestaniesz grac :)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

W mojej opinii to te ograniczenia HE (o ile pozostaną w tej formie) to mega splewiły naszą armię.
Ale marudzicie :D To ja poproszę te HE na najbliższy turniej :mrgreen:
Do Tradersów :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mnie te ograniczenie w ogóle nie dotkneły. Nastawiałem się na max3 flyersów w rozpie, a mając smoka i BSB na orle wchodził i tak tylko jeden orzeł. NIe ma co płakać tylko pograć :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kosa pisze:mnie te ograniczenie w ogóle nie dotkneły. Nastawiałem się na max3 flyersów w rozpie, a mając smoka i BSB na orle wchodził i tak tylko jeden orzeł. NIe ma co płakać tylko pograć :)
No i nareszcie dobre podejście :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kosa jak zacznie wygrywać to go zacznę słuchać - na razie to plewa :mrgreen: ..
Mało konsekwentne są te zasady i ciężko wyczuć kto je robił i po co. Np w DE jednym z 5 wyborów jest Korona - tymczasem PoK jest hero only - więc kto niby miałby tą koroną nosić skoro lord nie może mieć PoKa.. Idiotyczne i nie przemyślane zasady...
Orły są bardzo dużo warte dla HE ...
Jedyna zmiana która mi się podoba to 5 PD na czar - to ograniczy fuksiarzy którzy nie mają nic do stracenie tylko biorą 6pd i heya....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Mi się bardzo podoba zamiar limitu maszyn = 4 :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Będę znowu wysłuchiwal, że moje gobbo omijają każde ograniczenie Euro :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bo tak jest - kolejny dowód na to ,że zasady są nie przemyślane i nie wynikają ze zbioru doświadczeń tylko z tego które lobby jest silniejsze - normalnie jak w polityce...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

A jak zwykle punkt widzenia zależy od punku siedzenia, teraz w grze z wami mam tylko "przejebane" a nie "turbo przejebane".
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

PiotrB pisze:Kosa jak zacznie wygrywać to go zacznę słuchać - na razie to plewa :mrgreen: ..
Mało konsekwentne są te zasady i ciężko wyczuć kto je robił i po co. Np w DE jednym z 5 wyborów jest Korona - tymczasem PoK jest hero only - więc kto niby miałby tą koroną nosić skoro lord nie może mieć PoKa.. Idiotyczne i nie przemyślane zasady...
Orły są bardzo dużo warte dla HE ...
Jedyna zmiana która mi się podoba to 5 PD na czar - to ograniczy fuksiarzy którzy nie mają nic do stracenie tylko biorą 6pd i heya....
a no plewa ale co zrobić, uczę się i ogrywam tego smoka, i jeszcze przyjdzie na smoka epoka (wbrew tej reklamie co mówi, że to już smoka nie epoka).
Co do tych niby wstępnych ograniczeń, pocięcie orłów ciut boli, ale:
1). muszę kupić już tylko jednego, a nie 4 :P co jest ogromnym plusem
2). 2 orły... i tak w większości tych rozpisek, które tu widziałem były dwa, nie rozumiem czemu taki żal za ograniczeniem do 2?
3). pora wyciągnąć fasty, dobrze, ze kupiłem niedawno 15 za okazyjną cenę (ale 5 z nich idzie do Caledora, w ogóle bierzesz je? ;) )

Co do DE, kufa, o co chodzi? Może pora pograć na smoku? Przy 4 maszynach i SLoS smok jest fajny. Czemu niby pedant jest bezużyteczny na herosie? Bierzesz BSB, pedant, pegaza i i tak wyczyści park maszynowy, do tego zapewne wzrośnie liczba smoków/ greater demonów, w sam raz aby je zblokować na jakiś czas, dalej ma 3 rany, dalej warda na 2+, ale przynajmniej można go teraz złamać w walce, sam już aż tak dobrze nie walczy jak lord. Może nalezy zacząć szukać w tą stronę, a nie płakać, bo co to da? Tak zostało postanowione i już, brać na klatę i kombinować. Każda armia została pocięta, ja tam nie jestem tego zwolennikiem, bo tyle dodatkowych restrykcji jest, ale cóż poradzić, tak się będzie grało, trzeba się przyzwyczaić.

Co do samych HE, to 100 pkt to jest jak dla mnie super sprawa, smok za 625 pkt ma wiele opcji złożenia, każda fajna.
W corach wchodzi mi 3x10 łuków + 25 spearów z WB, miła sprawa biorąc pod uwagę, że jeszcze wcisnąć można 2x20 WL i śmieci, czyli orzeł plus 5 fastów/można drugi oddział kosztem maga z dispel scrollem, do testów, gdyż magia została znów trochę przycięta, 5 kości na czar, channelingi wliczają się w limit, zobaczy się. NIby tylko 2/3 śmieci ale 3 oddziały łuków rónież mogą pełnić rolę odginaczki, żle nie będzie :D
A co do pocięcia magi HE, bardzo dobrze, ja na niej szybko przestałem grać i nie zamierzałem, prościej się gra ale czy tak skuteczniej? Z resztą arcymag jest dla pedałów :P :P smok to esensja męskości.

A Ty, jakiego masz smoka? Większego od mojego? :mrgreen:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

PORA NA SMOKA ANAL ---oga. To już smoka Epoka ?
Kosa o jakich ty kurna 5 fastach mówisz??
Co do DE to jest armia która dostała nóż w plecy...ta armia nie ma piechoty z siłą 6 z rerolem a umiera tak samo łatwo ja HE musi więc mocno kombinować , przestań mówić o czymś czym nigdy nie grałeś...skupmy się na HE :) Ja zawsze miałem 4 orły - tylko plewy wystawiały mniej - to jest najlepszy fast w tej grze a biorąc pod uwagę ,że gramy na ciężko manewrowych dużych oddziałach piechoty jest po prostu bezcenny ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Piotrek, masz jakąś kminę HE na te ograniczenia? :)
Wisła Kraków.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Co do DE, kufa, o co chodzi? Może pora pograć na smoku? Przy 4 maszynach i SLoS smok jest fajny. Czemu niby pedant jest bezużyteczny na herosie? Bierzesz BSB, pedant, pegaza i i tak wyczyści park maszynowy, do tego zapewne wzrośnie liczba smoków/ greater demonów, w sam raz aby je zblokować na jakiś czas, dalej ma 3 rany, dalej warda na 2+, ale przynajmniej można go teraz złamać w walce, sam już aż tak dobrze nie walczy jak lord. Może nalezy zacząć szukać w tą stronę, a nie płakać, bo co to da? Tak zostało postanowione i już, brać na klatę i kombinować. Każda armia została pocięta, ja tam nie jestem tego zwolennikiem, bo tyle dodatkowych restrykcji jest, ale cóż poradzić, tak się będzie grało, trzeba się przyzwyczaić.
Zgadzam się do ostatniego zdania, natomiast cąły fragment dotyczący sposoby gry ta armia jest słaby ; ) Smok był fajny na tamto EURO, nie na to. PoK jest za słaba opcją żeby go brac - zabiera inne o wiele cennijsze. No i ten nie wyczyści parku maszynowego o ile gra sie z kims kto sój park maszynowy ogarnia. Ale wniosek +1 ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Jak dla mnie ograniczenia sa super jesli chodzi o HE

Musze kupic mniej orlow, zbanowali przedmioty ktorych i tak raczej nie uzywam choc rzeczywniscie szkoda vortexa :cry:

Co do smoka to juz zdecydowalem ze wystawie Star Dragona! :twisted:

Te 100pkt to bardzo duzo a fasty beda teraz grywalne wpostaci Ellyrianow i tak biore je Kosa :mrgreen:

Czy moglby ktos dac pelny zapis tych zasad lub chociaz powiedziec gdzie mozna je znalesc?
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nie ma jeszcze ostatecznej wersji :P
Shino pisze:jako dodatkowy prezent oraz chec zeby sie grolshek nudzil w robocie jak bedzie wypuszczany draft ( ;) ) wrzucam wam sneak peeka do zasad z bazyliszka.

Jeszcze nie jest to skonczona lista i moga sie niektore rzeczy zmienic ale juz w duzej mierze tak zostanie:

1) Brettonia
no changes from the previous limits.
2) Wood Elves
+200 points. Only glade guard (incl. scouts) count toward shooting limit
3)Daemons of Chaos
Max. 28 Models per unit; Flamers are a 0-1 choice. All daemonic gifts are 0-1. Bloodletters and Herald of Khorne are 0-3 total. Daemonic Battle Standard can take either daemonic icon or gifts. Siren song is KoS only. Master of sorcery is Lord of Change only.
4) Lizardmen
etheral count as 2 discplines. no crown/etheral combo,Scar vets 0-2,A maximum total of 6 Skink , Camo skinks and Skink Cohorts units combined maybe taken in an army. Cohorts containing kroxigor or numbering above 20 models do not count for this restriction.
5) Ogre Kingdoms
Hellheart counts as 2dd & 1pd, greedyfist/death magic combo i worth 1dd IF death magic is not nerfed as discussed in magic thread. Otherwise no limits on this
6) Vampire Counts
In the revision. Will be during the next draft
7) Empire
Same as before
8) Dwarfs
0-3 anvil-miners-rangers
9) Tomb Kings
+3pd per phase, +200 points
10) High Elves
11) Warriors of Chaos
chosen champion can take favor of the gods
12) Dark Elves
xbows on chariots do not count towards 35 xbow cap
2 out of 5: pok, crown of command, death/shadow magic, COB & hydra
pok is hero only
13) Skaven
may take 2 out of 3 of: 2nd grey seer, hellpit abomination, warp lightning cannon;no power scroll on grey seer; max 2 of the following: doom rocket, brass orb, storm banner;gutter runners 0-20
14) Orcs & Goblins
Unit cap for this army is removed
15) Beastmen
+3 Pd per phase
16) Magic
max 5 dice per spell, channeling counts as extra PD
17) General Rules
Wisła Kraków.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Hmm ale w tym co wkleiles nie ma nic w pkt z HE i imperium
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Bo HE zostały wyedytowane ;)

Treść była taka:
book of hoeth zbanowany.
vortex zbanowany
max 2 orly w rozpie.
max 2 bolce w rozpie
mozna wziac 100 pkt wiecej
Wisła Kraków.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Aha to spoko :wink:

jak dla mnie mogloby tak zostac

smoczek zajebiscie wypada w tech kryteriach
Warhammer to nie jest sport

ODPOWIEDZ