ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: ETC 2014

Post autor: sYsek »

Crus, slusznie zauwazyles, ze w sc sa plynne zmiany, w wielu grach sa, patch za patchem. tylko niech tym sie zajmie tworca/grupa OGARNIETYCH ludzi przez tworce wynajetych, a nie 5 kolesi z europy ktorzy maja wystarczajaco znajomych by byc w dziwnej organizacji ar, ktora tworzy ograniczenia do turnieju odbywajacego sie raz do roku. gdyby nie bylo w Polsce presii wynikow na etc, sadze ze 75% gier byloby albo na pks.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

I to też jest dobre, że kandydatów na ETC jest ilu, 15? 20? A cała Polska gra na to ETC ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ten draft jest o wiele lepszy od PKSu. Rowniez lepszy od draftow z poprzednich lat. A to dopiero pierwsza wersja.

Ludzie psiocza i psiocza, ale jednak jest to najbardziej lubiany format. I nie jest grany tylko ze wzgledu na ten "jeden turniej w roku", tylko dlatego, ze najlepiej balansuje rozgrywke.

Trikk, kandydatow jest 10 ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Rince, wydaje mi się, że jednak presia euro napędza sama siebie. chca byc robione wyniki, sa turnieje na to, sa turnieje, sa gracze, sa gracze, jest presia robienia euro turniejow bo jest na to zapotrzebowanie i tak w kolo...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Tak patrzę po raz kolejny. I mam takie dziwne coś czego nigdy poprawnie napisać nie umiałem coś z deja i coś z vu. Pewnie gdzieś poniżej tego tematU jest temat ETC 2013, a jeszcze niżej ETC 2013. I jak w poprzednich tak i w tym ludzie wypisują swoje skargi, zażalenia i petycje. Inni ludzie wypisują jak bardzo ETC jest do dupy i dlaczego, a jeszcze inni bronią ETC i twierdzą, że jest spoko. I jak co roku banda dorosłych facetów traci ileśtam godzin na pisanie i czytanie owej księgi skarg, zażaleń i odpowiedzi bez najmniejszego rezultatu. Rok temu jeszcze byłem w stanie to zrozumieć, w Ar był facet który większość z tego czytał (choć prawdopodobnie miał to głębiej niż rolka Velvet sięga) i który mógł coś zmienić (choć z odpowiedzi samego Shina wynikała, że tego nie robił), ale teraz? Kurcze puste to wszystko i bez sensu. Temat w zamierzeniu organizacyjno informacyjny, z możliwością podzielenia się kminami, które mogą przydać się przyszłej kadrze i selekcjonerom, zostaje zamieniony na bezproduktywną machinę nabijania postów i dawania upustu dla skrywanych frustracji. Pobiegajcie panowie zamiast napierniczać tony postów, które zaśmiecają temat.

P.S. Sorry, ale PKS w obecnej formie nie nadaje się na żaden quasi sportowy turniej. Jest genialną alternatywą do domowych bitew.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ajjj Golon, przebrnalem przed wywod, ale wszystko zepsules tym P.Sem ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Nie spodziewałem się niczego innego po reprezentantach. Wy powinniście mieć zakaz wypowiadania się w temacie EURO, bo i tak co AR nie zrobi to i tak będziecie na to grać. Nieważne jakie gówno wam dadzą, to i tak je zjecie, bo nie macie wyjścia.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

I jak co roku banda dorosłych facetów traci ileśtam godzin na pisanie i czytanie owej księgi skarg, zażaleń i odpowiedzi bez najmniejszego rezultatu.
Jest masa sposobów na marnowanie wolnego czasu. Można pieprzyć głupoty na forum, można gapić się na gekona.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Paraszczak pisze: Nieważne jakie gówno wam dadzą, to i tak je zjecie, bo nie macie wyjścia.
Ale wcale nie daja gowna. Ja np jestem wielkim fanem tego drafta. Poprawia ogry, we, doch, w lizakach dodadza 0-3 core skirmish i bedzie naprawde fajny balans.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

każdy mierzy swoją miarką

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Nawet mi nie próbuj dawać 0-3 cory w lizakach! :D
BTW Paraszczak sposób w jaki wyrażasz swoje poglądy jest po prostu chamski.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

To jest akurat straszny bubel. Powinny byc 0-3.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Golonka pisze: BTW Paraszczak sposób w jaki wyrażasz swoje poglądy jest po prostu chamski.
"Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe"

DoCh jest spoko ograniczony - w sensie dalej wychodzi mocny :) A już Lohost na pewno mega zadowolony, jego rospiska bardzo delikatnie naruszona (tylko brak BSB) :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Rince, wiem obecnie na czysto wchodzi mi 5 oddziałów skirmisha, 4 oddziały cohort, a to tylko cory :D Dalej robi się tylko ciekawiej.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Wydaje mi się, że zmienia się dużo bardziej.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Grał już ktoś tymi nowymi WE? Jak wrażenia?

Ja miałem przyjemność zagrać w weekend na nowe bestie. Podoba mi się ten draft, Bestie wyglądają teraz naprawdę mocno. Gigant za taką cenę robi się niezły, gorgona i jabba również. Klocek 60 gorów też był nieco problematyczny...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Ja zagrałek 3-4 razy nimi.

ASF zmienia sporo, o domenach się nie wypowiem, bo wysadziłem sobie za każdym razem dużego mamaga w pierwszej turze, ale już sam metal na małym sprawia, że magia pomaga.

WSv mało zmienia, odczuwalan róznica jest głownie na Wiladach.

A i jeszcze małe porównanie co do +200pkt dla WE:
Mag 4lvl 250 WE, 220 DE/HE
Great Stag 50 WE, Daemonic Mount 35 WoCh
Glade Riders 24 WE, Dark Riders with Rptr 19 DE, Ellyrian with Bow 19 HE
Treekin 65 WE, Crypt Horrors 38 VC, BoN 60 Doch
Wardancers 18 WE, Executioners 12 DE, Black Guard 15 DE, White Lions/Swordmasters 13 HE, Phoenixs Guard 15 HE
Wild Riders 26 WE, Worlocks 25 DE

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja zagraem chyba już ze 3 bitwy z tymi WE:
- Ward - spoko, do łyknięcia - bardzo rozsądny boost
- ASF - bardzo przydatny na Wildach i Tancerzach(!) reszta spoko
- Punkty - przywykłem
LORE'Y - To jest największy fatal tego drafta. Danie WE kombinacji Death+Meta czyni ich strasznie mocną armią, wręcz nieodpowiednio mocną. Możemy porównywać koszty pojedynczych modeli, ale prawda jest taka, że w WE bez większego uszczerbku na armii (LD, punkty) mieści się dwóch dużych casterów, mających obie domeny
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jak dla mnie optymalnie byłoby wywalić +200 pkt i -10%. Reszta może sobie zostać. Skoro armia została podciągnięta do odpowiedniego poziomu przez 3 kluczowe zmiany w zasadach (ASF, ward, lory), to nie widzę powodu by miała dodatkowe punkty.

W bestiach też można dać ze 3 boosty, które podciągną tę armię do poziomu innych. Np:zasadę ambushers zamiast beastmen ambush, marki chaosu za free dla bohaterów, corów i speciali (za wyjątkiem piesków i harpii), monstery tańsze o 100 pkt i niech się mieszczą z tym na 2400. :wink:
Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, o 10:50 przez Dębek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

@Dymitr: Czyli już nie masz wochem autowina i trzeba włączyć jaźń podczas bitwy z nimi? :)
Dębek pisze: marki chaosu za free dla bohaterów, corów i speciali, monstery tańsze o 100 pkt i niech się mieszczą z tym na 2400. :wink:
Wow szkoda, że nie jesteś w ar :)
pozdro

ODPOWIEDZ