Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Pytanie może i głupie, ale zadam :)

Doom diver - zgadujemy zasięg, rzucamy skattera i artylery, co przenosi nam punkt upadku i dopiero wtedy manewrujemy o D3"?
Żeby nie bbyło -zawsze tak gram, po prostu w ab jest zapiska "treat it as you would stone thrower (gues range etc.)" więc może w tym etc niekoniecznie zawiera się skatter :D Tak tylko kombinuje jak naszych ulepszyć ;)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Doom diver - zgadujemy zasięg, rzucamy skattera i artylery, co przenosi nam punkt upadku i dopiero wtedy manewrujemy o D3"?
TAk

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

jest napisane że działa jak stone thrower ;) nie kombinuj bo przekombinujesz :D

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

A ja mam takie pytanko. Czy zasada wall-crawlers pozwala pająkom łazić po ścianach i dachach domków i tam zakończyć ich ruch? czy ktoś mnie wałował?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

wałował
pozwala chodzic po ciezkim terenie bez minusow

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

takie miałem podejrzenia. Ale to ostatni raz. dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Ja z kolei spotkałem się ze stwierdzeniem bardzo doświadczonego gracza, że pająki (wall crawlers) nie mogą zakończyć ruchu na domku... czyżby też wałek?

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

czyzby przeczytanie AB?

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

ok to ja mam pytanie z innej beczki :)

na stronie GW - w ich sklepie jest pokazany goblin shaman tutaj podaje link - http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13

jednak w ksiazce O&G PL na stronie 70 jest podpisany jako Herszt z Wielka bronia :) taki z wyciagnieta raczka (direct only)
Moze sie czepiam ale chetnie sie dowiem co wy o tym sadzicie ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

TruePunk pisze:czyzby przeczytanie AB?
Army Book pisze:SPECIAL RULES
Wall-crawlers. The loathsome spiders used as mounts by the Forest Goblins are easily able to traverse obstacles and rough territory. They are not slowed by diflicult or very difficult terrain or obstacles.
True Punk, mógłbyś mi powiedzieć, gdzie tu jest mowa o zatrzymywaniu się na terenie typu "domek", a dokładniej na jego dachu?

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

A jeśli chodzi o tego "Szamana" to według mnie to nie szaman tylko warboss.
Kieruje się tym, że Army Book'u stoi w szeregu z innymi goblińskimi warboss'ami, to co dzierży bardziej przypomina halabardę niż jakiś staff, a poza tym to na stronie internetowej łatwiej o błąd niż w sprawdzanej dziesiątki razy przed drukiem książce...

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

pisze ze nie sa spowalniane przez ciezsze tereny a nie ze moga sie zatrzymac na domku, a po 2 uzywaj opcji edit a nie post pod postem ;)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

nie moga nawet wejsc na domek (to dla nich impassible) wiec tym bardziej nie moga na nim skonczyc ruchu
analogicznie nie napisano w AB ze nie moga konczyc ruchu na innych impassiblach - i co z tego?

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

Dobra, dobra, Łaskawcy... Dziękuję za obszerne i tylko szkoda że nie trafione wyjaśnienia...

Chodziło mi o to że nikt nie odpowiedział jednoznacznie "Mikelowi", że pająki nie mogą "stacjonować" na dachach domków, ani o tym że w ogóle nie mogą przechodzić przez budynki (skoro według "Tue Punck'a" to dla nich impassable terrain - odsyłam choćby do Rulbook'a w kwestii pisowni...). Właśnie dlatego postanowiłem zadać swoje pytanie, by ktoś uściślił tę zasadę. Przykro mi że spotkało się ono tylko z oburzeniem "Wielkich Znawców"
czyżby przeczytanie AB?
No i jak się okazuje w AB (patrz wyżej) nie ma słowa o budynkach, które nie są jednoznacznie sklasyfikowane według Roolbook'a, gdyż wszelka piechota może doń wchodzić (bez kar do poruszania się) i tam "stacjonować", więc moje zapytanie teraz brzmi:
Czy stworzenia posiadające umiejętność "Wall-Crawlers" ("Pełzający po ścianach") mogą pełzać po ścianach i dachach budynków czy nie?
Prosiłbym co bardziej doświadczonych o pochylenie się nad problemem a nie zbywanie maluczkich bezmyślnymi uwagami...
Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mej prośby!

I jeszcze jedno...
Reaper pisze:uzywaj opcji edit a nie post pod postem
Jestem użytkownikiem tego forum od niemal roku a liczba moich wypowiedzi do dziś nie przekroczyła 30... Wielce nie na miejscu jest zatem podejrzewanie mnie o nabijanie sobie postów, więc zastanawiaj się nad tym co piszesz... skoro napisałem post pod postem - miałem ku temu swoje powody, których i tak być nie pojął...

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

'DARNOK' pisze:Czy stworzenia posiadające umiejętność "Wall-Crawlers" ("Pełzający po ścianach") mogą pełzać po ścianach i dachach budynków czy nie?
Nie mogą. Ta nazwa to tylko fluff. Żadna jednostka nie możesz przechodzić po domku (wyjątek: piechota może do niego wejść). A zasada pająków mówi tylko i wyłącznie, że nie mają kar do poruszania się po terenach zakwalifikowanych do trudnych lub bardzo trudnych. Nic ponadto.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

przez domki nie można przechodzić, a jedynie do nich wchodzić

pająki jako kawaleria nie może dokonać tej sztuki

ścianołaźnictwo ( ;) ) pozwala chodzić bez kar do ruchu, nie sprawia, że można wejść na teren który normalnie z ruchu jest wykluczony

edit: ech - galahar mnie uprzedził :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

'DARNOK' pisze: No i jak się okazuje w AB (patrz wyżej) nie ma słowa o budynkach, które nie są jednoznacznie sklasyfikowane według Roolbook'a, gdyż wszelka piechota może doń wchodzić (bez kar do poruszania się) i tam "stacjonować", więc moje zapytanie teraz brzmi:
mamy inne rulebooki. U mnie dosc wyraznie jest napisane, ze dla nie piechoty oraz uciekajacych oddzialow budynki sa traktowane jako impassable terrain

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

to ze jestes od roku na forum i masz 30 postow o niczym nie swiadczy ja tylko mowie zebys mnie pisal posta pod postem , a uzywal opcji edit kiedys mnie uopmniano zeby m tak nie pisal ,bo niektorzy ludzie maja powiadamianie mailem o odpowiedzi , a jak ty piszesz co kilka minut post pod postem to zasmiecasz im skrzynke ,tyle .

P.S. nie odpisuj jzu do mnie w tym topicu
P.S.2 sry za offtop

Awatar użytkownika
korek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: korek »

"galahar" i "Nerull" - dzięki za krótkie i rzetelne odpowiedzi (są jednak na tym forum roztropni forumowicze...)

"Shino" - mamy te same Roolbook'i, pisałem że w Army Book'u nie ma słowa o budynkach, a w Roolbook'u to Ci mogę nawet stronę podać na której jest napisane to co Ty przytoczyłeś...

"Reaper" - nie użyłem opcji "edit", gdyż uznałem że moja kolejna wypowiedź nie wiąże się z poprzednią, dlatego pozwoliłem sobie na komfort kolejnego posta... ;)
Przepraszam za niemiłe nieporozumienie i za to że jednak odpisuje ;)

(#bez odbioru#)

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Ech... Nie można po prostu uprzejmie odpowiedzieć jak ktoś pyta?

Teraz może ja zapytam - frenzy sprawia, że klocek dzikusów szarżuje, jeśli może. Rozstrzygamy to po zadeklarowaniu szarż. Załóżmy taką sytuację - jakieś 8" od moich dzikusów stoi klocek wroga. Ale łba sobie nie dam ukręcić, że to jest równe 8", a nie 2mm dalej (wiem, mieszam miary). Czy wałkiem będzie czekanie z szarżą na moment rozstrzygnięcia z frenzy? Wtedy zaszarżuję tylko jeśli będę mógł dojść, a więc w odległości do 8".
Dziękuję uprzejmym za odpowiedź ;)

ODPOWIEDZ