Puchar Smoka Wawelskiego, Master 16-17.11.13 Kraków-Zielonki

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Re: Puchar Smoka Wawelskiego, Master 16-17.11.13 Kraków-Ziel

Post autor: Kosmo »

Noo... prawie mi się przykro zrobili że tak oszukali graczy VC :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dobra, nie będziemy dłużej komplikować sprawy.

Na potrzeby Spirit Leecha bierzemy albo unmodified Leadership, czyli najwyższą wartość LD w oddziale bez uwzględnionych modyfikatorów typu Standard of Discipline/Doom & Darkness itp. albo LD uzyskane dzięki zasadzie Inspiring Presence. W tym drugim wypadku współczynnik LD generała pobiera modyfikatory typu Standard of Discipline/Doom & Darkness, ale LD generała nie jest podnoszone do najwyższej wartości w oddziale, tylko generał używa swojego parametru LD, czyli wartości która jest wpisana w jego profil jednostki.

Uzasadnienie - zgodnie z FAQiem do rulebooka, Unmodified Leadership daje dostęp do najwyższego LD w oddziale. Na potrzeby Inspiring Presence generał używa swojego parametru LD (a nie swojego Unmodified Leadership) zgodnie z profilem jednostki, zatem ta wartość nie może zostać podniesiona dzięki obecności w tym samym oddziale innego bohatera z wyższym LD.

Powyższa interpretacja odnosi się do czarów typu Spirit Leech lub Okkam's Mindrazor, a nie do sytuacji które wymagają testu parametru LD.

Odnosząc to do wspomnianego przykładu:
1.
Nekromanta + Wight King - nekromanta będący w oddziale z Wight Kingiem rzuca Spirit Leech na swoim unmodified Leadership, czyli LD9.
2.
Nekromanta siedzący w oddziale z Wight Kingiem i sztandarem Dyscypliny także rzuca Spirit Leech na swoim unmodified Leadership, czyli znowu LD9.
2a
Nekromanta siedzi w oddziale zombich, w 12" od oddziału w którym siedzi Nekromanta generał oraz Wight King ze Sztandarem dyscypliny. Rzucając Spirit Leech może wykorzystać albo swoje unmodified Leadership (LD7), albo skorzystać z Inspiring Presence od generała, i użyć LD8 (LD7 z profilu nekromanty generała powiększone o 1 za sztandar dyscypliny).
2b
Nekromanta siedzi w oddziale zombich, w 12" od oddziału w którym siedzi Nekromanta generał oraz Wight King ze Sztandarem dyscypliny. Na oddział z generałem przeciwnik rzucił czar Doom & Darkness. Rzucając Spirit Leech nekromanta może wykorzystać albo swoje unmodified Leadership (LD7), albo skorzystać z Inspiring Presence od generała, i użyć LD5 (LD7 z profilu nekromanty generała powiększone o 1 za sztandar dyscypliny, i pomniejszone o 3 za Doom & Darkness).
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

I właśnie tak to powinno działać jak opisał to teraz Panter, dziwię się że powstają inne interpretacje skoro to wszystko logiczne jest :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jeśli spraw by nie była rozwiązana na LS to wystarczyłoby, żeby gracze VC lub innej armii, która ma problemy z LD, przeczytali GW FAQ. O dziwno, tam wszystko jest. Sprawa by się rozwiązała, gdybyśmy we 3 mieli takie samo zdanie. Kudłaty chciał iść krok dalej i naprawić ten bubel za pomocą house rule, stąd tak się to rozwlekło w czasie.
Cauliflower pisze:Ja przyjmuję interpretację Kudłatego i Shino, są dla mnie większym zasadowym autorytetem niż Furion i Lidder.
Shino się na razie w tej kwestii się nie wypowiedział, napisał tylko:
Stad mozna uzywac powiekszonej generalkiej ld. Oczywiscie nie dotyczy to oddzialu z dyscyplina ze wzgledu na , ze ten oddzial nie moze zamieniac wlasnej ld na genralska.
A z tym się zarówno Furion jak i ja się zgadzamy. Kudłaty nie do końca. Stąd też nie bardzo wiem co gracze wyłapują z naszego forum. Używanie generalskiej to małe piwo w porównaniu z problemem używania SL na oddział z D&D, który ma dyscyplinę, ale to na potrzeby turnieju ogarnął panterq.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Cały problem można szybko rozwiązać - za 2 punkty zmienić Lore na magach na inny - nie frajerski :mrgreen: .. to takie proste przecież :wink: Weźcie sobie Lore of Beast tam nie ma żadnych problemów z interpretacją zasad :D
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Unmodified - najwyższa w oddziale bez modyfikatorów.
IP - Liderka generała z uwzględnionymi modyfikatorami.
Mam lancę relmów z dyscypliną i paladynem, który jest generałem. Mam drugą, w której stoi magica i BSB.

Tym samym generał broni pozostałych bohaterów przy użyciu LD 9 - generalska+dyscyplina.
Siebie broni przy użyciu LD 8 - unmodified ld.

Jak dostanę D&D w unit z generałem to wszystkich bronię na LD 8 z unmodified
Jak dostanę D&D w unit z magiem i BSB to generała na LD 8 z unmodified, a pozostałych na LD 9 z IP

Jednym słowem tak chyba graliśmy do tej pory. :wink:
Obrazek
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dębek pisze:Jak dostanę D&D w unit z magiem i BSB to generała na LD 8 z unmodified, a pozostałych na LD 9 z IP
Tu się nie zgadza.

Kod: Zaznacz cały

Q. If an enemy unit is afected by the Doom and Darkness spell,
and the unit is within the general’s Inspiring Presence radius, does
the Leadership value conferred by Inspiring Presence sufer the
modifier even if the General is not afected? (Reference)
A: Yes
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

IP - Liderka generała z uwzględnionymi modyfikatorami.
Kurde sam to napisałem, a potem i tak pokręciłem. #-o

Czyli wszyscy na LD8 wtedy.
Dzięki Panterq.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dębek pisze: Czyli wszyscy na LD8
Właśnie.
Może wprowadźmy taką ogólną zasadę "wszyscy na ld 8" i nie będzie problemów :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Zróbmy, że zadaje max jedną ranę i też będzie ok :)
pozdro

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jaram się, już tylko jeden dzień roboty i jadę niszczyć jamochłony ^^

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Jak zawsze masz słabą rozpę, więc tak na prawdę jak zawsze jedziesz się tylko schlać.
pozdro

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jeden huk, zabawa będzie przednia.
Naprawdę pisze się razem.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, o 16:15 przez swieta_barbara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

swieta_barbara pisze:Jaram się, już tylko jeden dzień roboty i jadę niszczyć jamochłony ^^
Ale ja sedziuje, nie gram :(

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Lidder pisze:
swieta_barbara pisze:Jaram się, już tylko jeden dzień roboty i jadę niszczyć jamochłony ^^
Ale ja sedziuje, nie gram :(
Tym lepiej, będzie okazja pogadać :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dębek pisze: - Gebnerał necros rozdaje swój LD w 12 calach, oznacza to, że wszystko w 24 calowym bąblu ma ld 7 (8 jeśli gienek jest w klocku z dyscypliną). Nawet jeśli unit ma swoją większą to i tak używa niższej generalskiej, bo to wynika z treści zasady inspiring presence.
W zasadzie wo z tej zasady wynika cos zupelnie innego.
- Jak się wsadzi wszystkich necrosów do kloca z dyscypliną i wightem, to nie będą mogli brać generalskiej (ld 7), a zamiast tego będą brali swoją LD, czyli najwyższą w unicie wighta (9+1).
najwyzsza niemodyfikowana w unicie. czyli 9.
- Generał jest w 12 calach do samego siebie więc bierze generalską (swoją) chyba, że siedzi w klocu z dyscypliną to wtedy bierze najwyższą w oddziale, powiększoną o dyscyplinę.
jak jest w klocku z dyscy;lina to bierze albo swoja powiekszona do testow ld, albo niemodyfikowana nie do testow ld, gdzie trzeba brac niemodyfikowana ld.
Nekro generał w oddziale z Wight Kingiem z dyscypliną rozdaje LD10 z zasady Inspiring Presence. Jego bazowe LD7 podnosi się do LD9 dzięki obecności Wighta, i jest podbijane o 1 ze sztandaru.
nie. nekro z dyscyplina i wight kingiem w oddziale rozdaje ld 8

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Bezsens, mogłoby być po prostu tyle ile ma rzucający/cel w profilu i koniec filozofii.
Jak mag jenerał siedzi w oddziale z bsb, to rozdaje bsbkową liderkę?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

nie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Mam miejsce w aucie jakby ktoś chciał

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

Ma ktoś może pożyczyć 8 minaterów [ludojady] do ogrów na ten master? Odpłacę sowicie złocistym trunkiem :D

ODPOWIEDZ