Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Morrok »

furmanka/dzwon dają herosowi na niej i unitowi unbreakable. Sama z siebie nie ma zasady unbreakable. Wszystko

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Morrok pisze:furmanka/dzwon dają herosowi na niej i unitowi unbreakable. Sama z siebie nie ma zasady unbreakable. Wszystko
za bardzo to uogólniasz... nie mam do Ciebie siły... zapodałem pytania na różnych forach zagranicznych w tym underempire i jak na razie nie ma sensownej odpowiedzi, ludzie piszą żeby czekać na FAQ... już CI pisałem Morok że to nie takie proste... argumenty tez podałem! I wiesz że jasnej odpowiedzi nie ma...

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Morrok pisze:furmanka/dzwon dają herosowi na niej i unitowi unbreakable. Sama z siebie nie ma zasady unbreakable. Wszystko
co wszystko? ze stwierdziles to co jest napisane w armybooku WOW!!! to teraz powiedz co sie dzieje z samym dzwonem/kadzidlem a co najwazniejsze DLACZEGO.
WSZYSTKO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Prawda jest taka, że nikt nie ma absolutnie bladego pojęcia, bo autor booka sam nie wiedział co czyni. Jedyne co można zrobić to czekać na faq.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Proste pytanie: czy BSB niosący magiczny sztandar może zakupić przedmioty z scavenge-pile? Od razu podpowiem, że to nie są magic items, a w podręczniku opisane są wyraźnie jako dwie odrębne grupy, zaś zasady BSB co do noszenia magicznego sztandaru odrzucają tylko magic items.

A jeśli by mógł, to mam od razu kolejne pytanie: za ile pkt może kupić tych przedmiotów? Pełne 50? Czy też niesiony sztandar zjada mu limit?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

W sumie to nie widać powodu zeby nie mógł sobie kupić muszkietu czy szczurka-przydupaska. Sztandar na pewno nie zjadałby nic z limitu.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Furmanka jest 0-1 ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Kefas pisze:...
Bania pisze:
Morrok pisze:furmanka/dzwon dają herosowi na niej i unitowi unbreakable. Sama z siebie nie ma zasady unbreakable. Wszystko
co wszystko? ze stwierdziles to co jest napisane w armybooku WOW!!! to teraz powiedz co sie dzieje z samym dzwonem/kadzidlem a co najwazniejsze DLACZEGO.
WSZYSTKO.
Albo macie coś z głowami (tudzież baniami), że nie umiecie prostego zapisku odczytać i wyjaśnić. Podpowiem jeszcze raz. Furmanka/dzwonek to mount. Smok to mount. Jedyna różnica, ze to pierwsze nie posiada wartości LD. Obydwa mounty nie mają w zasadach unbreakable. Jeżeli dalej tego nie widzicie to już nie mój problem i wcale się tym nie przejmuję, że ktoś nie ma do mnie siły.

Wniosek? Furmanka/dzwon dopóki nie straci oddział/herosa siędzącego na niej jak każdy mount breajkuje się normalnie o ile nie jest napisane inaczej. A jest w AB stoi: ,,Icon of the Horned Rat: The loathsome power of the fumes increases the already zealous devotion of the Plague Monks to maniacal levels. This means that so long as the Plague Furnace is intact the Plague Priest and the unit of Plague Monks pushing the foul device are Unbreakable, although neither can voluntarily leave the Plague Furnace. "

podobny zapisek przy dzwonie

dobranoc

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Nie ma co się kłócić. Prawda jest taka, że autora tego podręcznika GW powinno wylać na zbity pysk za ilość błędów które popełnił go tworząc. Więc póki GW nie wyda FAQ i erraty to kompletnie nic nie wiadomo.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

@Hobbit - Dokładnie.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Morok życzyłbym sobie żebyś nikogo nie obrażał bo my tu kulturalnie podchodzimy do sprawy, grzecznie proszę! Skąd wiesz jak jest naprawdę dopóki GW nie wyda faq? no skąd? nie wiesz tego, a co wynika z zapisków zasad to każdy wie, nie potrzeba Twoich wyjaśnień które są oczywiste... tak jak już wcześniej napisałem nie wolno tego tak uogólniać bo w booku jest więcej niejasności niż tylko... Hobbit ma rację zresztą ja sam to pisałem... nie kozakuj chłopaku i nie szpanuj logicznym myśleniem bo GW tym się pochwalić nie może... czytałeś booka całego? jeśli tak to widzisz ile w nim niejasności... a 200 punktów do wyjebania od tak to dla mnie nie taka prosta sprawa... poczekaj łaskawie do wydania erraty czy tam faq i się tak nie bulwersuj.
Wniosek? Furmanka/dzwon dopóki nie straci oddział/herosa siędzącego na niej jak każdy mount breajkuje się normalnie o ile nie jest napisane inaczej. A jest w AB stoi: ,,Icon of the Horned Rat: The loathsome power of the fumes increases the already zealous devotion of the Plague Monks to maniacal levels. This means that so long as the Plague Furnace is intact the Plague Priest and the unit of Plague Monks pushing the foul device are Unbreakable, although neither can voluntarily leave the Plague Furnace. "
wcześniej twierdziłeś że brejkuje się takie coś automatycznie? a teraz zmieniłeś zdanie?
jeszcze raz Ci powtarzam że nie moża postawić jasnej i oczywistej tezy na ten temat dopóki nie wyjdzie faq!
Więc tak naprawdę opierasz się tylko na swojej właśnej interpretacji (ja zresztą też) no offence ofcourse

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Apeluję o pohamowanie emocji i poczekanie na FAQ.
Potem będziemy się ewentualnie martwić.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

też jestem za tym ale towarzysz morok uznał sposób przekonania nas do swoich razji poprzez obrazę za właściwy co mi się nie za bardzo spodobało.... stąd moja z deka nerwowa ofensywa! jak trudno zrozumieć że nie ma faQ do tej niejasności i innych to nie ma ostatecznej odpowiedzi, cąły czas to tłumaczę Morokowi ale on to słabo kuma... Cierpliwości Morok!
i oczywiście no offence

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Tymczasowo ustaliłem sobie następujące kwestie,które będę stosował w najbliższych bitwach( stosuję tutaj Tylko zdrowy rozsądek):
1)Hellpit Abomination na 50x50( argumenty mi przebili :mrgreen: ).
2)Furnance/Bell to......COŚ.Wywalanie z oddziału Bella(z powodu śmierci tego typa na takowym siedzącego) jest równie kretyńskie,co traktowanie go jako kawaleryjski model. To jest mount-ani monstrous ani cokolwiek by to było. W sumie im dłużej czytam Ab,tym bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu,iż mam rację:).Poczytajcie sami.
3)Sztormówa jest one use only, tak samo jak Warpstone tokeny.Bez dyskusji 8)
4)Doomwheel także wymyka się jakiejkolwiek klasyfikacji. Unit,ot co.
5)Do unitu z Furnancem/Bellem nie można dołączać innego herosa niźli jeźdźca takowego. Unbreakable,i tyle.

Ps. Troszkę późno na postowanie moich przemyśleń,ale co tam 8)

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Bania pisze:... co sie dzieje z kadzidlem? samo w sobie nie jest unbreakable
Morrok pisze:Albo macie coś z głowami (tudzież baniami), że nie umiecie prostego zapisku odczytać i wyjaśnić.
chyba naprawde nie moge zrozumiec Twoich wypowiedzi i mam cos z bania... ZGADZAM SIE ZE TO NIE JEST UNBREAKABLE!!!! ale w kilku postach nie odpowiedziales na zadane pytanie. Stwierdzasz fakt obrazajac innych. Super. TAK MORROK MASZ RACJE i co dalej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Szczerze GW nie wyda niczego konkretnego z jednego prostego powodu. Dzwon i piec specjalnie zostały tak pokrętnie napisane by:
po pierwsze nie miały słabości maszyny/charriotu czyli nie rozwala się od hita z siłą 7 i nie można go wyłączyć za pomocą 2 spella z lore of metal
po drugie nie ma słabości potwora, czyli np beast cowers itp.
Dzięki temu te 2 jednostki posiadają prawdziwego KOPA i są nie do powstrzymania (choć oczywiście można próbować ścinać tych co to pchają ale osobiście wydaje mi się to pracochłonne i niezbyt sensowne =P~ ) dlatego też pewnie dopiero uściślenia sędziowskie rozwieją nasze wątpliwości, więc oby się zebrali szybko [-o< . A póki co proponuję wprowadzić następujące dodatki (poza tym co już powiedział Occ całkiem słusznie)
Furrnance 1-0
Abominacja 1-0
A dlaczego? Z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby odzwyczaić graczy skavenów od monotematyczności :D wiadomo że przed nowym AB dominowały raczej tendencyjne rozpiski a tak poza tym dobrze by było testować wszystkie jednostki :oops: . Po drugie na zasadzie porównywania siły jednostek z innymi armiami i ograniczeniami wynikającymi z BP+R.
Paskudny uśmiech power gamera

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jakoś stedzio nie jest 0-1, a ma kopa.
No litości.
Poza tym, jakoś poprzednia edycja zmuszała biedne szczurki do monotonii,a teraz, gdy dostaly "Coś" dobrego,już bawimy się w cięcia?.
Ile razy grałeś z nowymi szczurami Jab i dlaczego odpowiedź brzmi 0?
Dajmy ludziom tym pograć, to sami ocenią 8)
Poza tym.
Comon, nikt nie jest takim Ch*jem, by brać 2 Abominacje.

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

Jab pisze:A póki co proponuję (...) Furrnance 1-0
Ugryź mnie Jab w mój szczurzy ogon. Jak będę miał taką ułańską fantazję to zagram sobie na CZTERECH furmankach na 2000+. I będzie klimatycznie i z przytupem. Bo armybook pozwala, a reszta mi lotto.

A z przycinaniami poczekajmy może na FAQa i nowego Balancing Patcha.
Occ pisze: Comon, nikt nie jest takim Ch*jem, by brać 2 Abominacje.
No ba! :^o


A tak w ogóle to mam szybkie pytanko. Jaki US ma dzwon i furmanka, bo przecież chyba nie 15?!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jak będę miał taką ułańską fantazję to zagram sobie na CZTERECH furmankach na 2000+.
Na Rogatego,dobry pomysł =D>
Edit:
15 jednostek liczymy tylko w przypadku dodawania rank(czyli daje nam 3 ranki), sam ma tyle,ile woundów+1 za Priesta na nim.

ODPOWIEDZ