Che Guevara i prawdziwi patrioci

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Skavenblight pisze:e na związki partnerskie nie chcą pozwolić :shock: co mnie już zdziwiło, bo ja nawet za tym jestem [byleby tego małżeństwem nie nazywać].
Ja tez nie jestem przeciwny takim zwiazkom. Jesli mialbym glosowac to za. Nasze i tak mocno dziurawe prawo w tej kwestii pokazuje jeszcze wieksza ubogosc. Dajmy na to zyja sobie geje w POlsce 30 lat razem, jeden umiera i co? i huk. Same komplikacje w tym miejscu powstaja. Dla poprawienia tego stanu rzeczy geje powinni moc zawierac zwiazki i pewnie nie nazywalo by sie to malzenstwem, chyba ze nagle to slowo w swietle prawa mialoby zmienic znaczenie, ale wydaje sie, ze zamieszania jakie by przy tej okazji powstalo nalezy uniknac.

Przeciwnicy homoseksualnych zwiazkow walcza moim zdaniem jedynie o idee. Nie maja zadnych konkretnych argumentow.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Wojtku pisze:Niech się swatają i legalizują swoje związki w świetle prawa ale broń boże od adopcji!

Najbardziej w homoseksualizmie odrzuca to zachowanie pokazywania, ze jest się gejem. Niech sobie będzie, jego sprawa. Ale to nie powód by latał po ulicach miasta w szalu z różowych piór i w skórzanych spodniach.
Jest różnica pomiędzy całowaniem się na ulicy albo trzymaniem za rękę a chodzeniem po ulicy w obcisłych ciuchach z puszystym boa.

Niech oni mają związki cywilne. Adopcja może w przyszłości ale to temat za 10, 15 lat.

Ale jeżeli się całują? Jak mi parka stanęła nad głową w bibliotece i zaczęła się całować to poprosiłem żeby sobie poszli gdzie indziej bo mi przeszkadzają.

To samo bym powiedział parze hetero i homo seksualnej.

Poza tym, problem homoseksualistów jako zagrożenia dla przyszłości ojczyzny jest o wiele mniejszy od patologi wśród rodziców którzy piją, biją , gwałcą i sprzedają swoje dzieci. I takich jest więcej niż homoseksualistów. A czy taka rodzina gdzie jest tata alkoholik który bije dzieci i matka która puszcza się za pieniądze i nie dba o dzieci z dziećmi zaniedbanymi i nie mającymi przykładów normalnej rodziny jest lepsza od takiej gdzie dwóch facetów albo dwie babki normalnie i spokojnie i z miłością wychowują dziecko?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

no niby racja Rapta ale co? jak bede sie calowal z zona na ulicy to kogos to zgorszy? zwroca mi uwage? raczej nie...
z drugiej strony Wojtku czemu oni paraduja w ten sposob? zeby ludzie sie w koncu od nich od..erdolili... wg mnie oczywiscie... moze maja dosc chowania sie po domach i udawania? jestem szczesliwym zonkisiem [ naprawde ;) ] i jakos nie moge sobie pomyslec zeby tak z facetem, ale skoro im to odpowiada...
jeszcze inaczej mozna do tego podejsc jak mi wyjasnil qmpel z roboty, hiszpan. jestem zajebiscie przeciw adopcji dzieci przez gejow a on mi na to: to co lepiej zeby w sierocincach siedzialy kompletnie bez milosci i w ubostwie czy w takiej rodzinie?
powiem szczeze ze kurewsko ciezko bylo mi mu odpowiedziec... on zreszta tez jest hetero...
to jest bardziej zlozony problem ale na pewno nie jest to choroba... w koncu juz dawni grecy woleli posowac facetow a kobiety tylko do prokreacji...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Fanatyk pisze:A czy taka rodzina gdzie jest tata alkoholik który bije dzieci i matka która puszcza się za pieniądze i nie dba o dzieci z dziećmi zaniedbanymi i nie mającymi przykładów normalnej rodziny jest lepsza od takiej gdzie dwóch facetów albo dwie babki normalnie i spokojnie i z miłością wychowują dziecko?
Oczywiscie, ze nie, ale wiesz co by sie dzialo gdyby odkryli patologie u chocby jednej pary homoseksualnej z dzieckiem gdyby adopcja byla dzis legalna? Przeciez to bylaby istna wojna.

Zgadzam sie, ze to jest temat na przyszlosc. Zmiana przyzwyczajen i pogladow to jest proces, a nie sztuczka magiczka po pstryknieciu palcami.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

bigpasiak pisze:no niby racja Rapta ale co? jak bede sie calowal z zona na ulicy to kogos to zgorszy? zwroca mi uwage? raczej nie...
Gdyby to byla Iranska ulica to pewnie by Cie rozstrzelali ;) Zalezy jakbys sie calowal. Jesli to mialoby byc kilka pocalunkow to pewnie by nikt nie zwrocil uwagi nawet. Jesli ostentacyjnie to juz ktos moglby sie poczuc zazenowany. To tez jest poza tym inna sytuacja, ulica, a metro. Na ulicy przechodzisz i juz, nie musisz byc w obecnosci calujacej sie pary. A z metra co, wyskoczysz? :P

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Raptaparat pisze:
Fanatyk pisze:A czy taka rodzina gdzie jest tata alkoholik który bije dzieci i matka która puszcza się za pieniądze i nie dba o dzieci z dziećmi zaniedbanymi i nie mającymi przykładów normalnej rodziny jest lepsza od takiej gdzie dwóch facetów albo dwie babki normalnie i spokojnie i z miłością wychowują dziecko?
Oczywiscie, ze nie, ale wiesz co by sie dzialo gdyby odkryli patologie u chocby jednej pary homoseksualnej z dzieckiem gdyby adopcja byla dzis legalna? Przeciez to bylaby istna wojna.

Zgadzam sie, ze to jest temat na przyszlosc. Zmiana przyzwyczajen i pogladow to jest proces, a nie sztuczka magiczka po pstryknieciu palcami.
watpie czy my Polacy bedziemy na nia gotowi nawet za te 10 - 15 lat...
nawet nie wiem czy sam bym byl...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Raptaparat pisze:
bigpasiak pisze:no niby racja Rapta ale co? jak bede sie calowal z zona na ulicy to kogos to zgorszy? zwroca mi uwage? raczej nie...
Gdyby to byla Iranska ulica to pewnie by Cie rozstrzelali ;) Zalezy jakbys sie calowal. Jesli to mialoby byc kilka pocalunkow to pewnie by nikt nie zwrocil uwagi nawet. Jesli ostentacyjnie to juz ktos moglby sie poczuc zazenowany. To tez jest poza tym inna sytuacja, ulica, a metro. Na ulicy przechodzisz i juz, nie musisz byc w obecnosci calujacej sie pary. A z metra co, wyskoczysz? :P
zmienie wagon :P
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Polacy jako naród w większości mają w sobie choć trochę tradycjonalisty, anty-semity, oraz występują przeciwko parom homoseksualnym. Tak, to się na pewno zmieni, bo Polska przystosuje się do UE. Pytanie kiedy.
Co do związków homoseksualnych: nie jestem za takim czymś. Jako katolik uważam, że wiąże się mężczyzna z kobietą.
Fanatyk, z tym całowanie to akurat mam taki sam odruch, nawet jak hetero to mi przeszkadza.
Adopcja dla par homoseksualnych? Zdecydowane nie! To dziecko tak podatne na emocje i uczucia, oraz z dopiero kształtującą się psychiką miałoby krzywy obraz świata. Wychowywane przez taką parę mogłoby przeżyć wiele nieprzyjemności, i nie dorosnąć poprawnie emocjonalnie.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Raptaparat pisze:
Fanatyk pisze:A czy taka rodzina gdzie jest tata alkoholik który bije dzieci i matka która puszcza się za pieniądze i nie dba o dzieci z dziećmi zaniedbanymi i nie mającymi przykładów normalnej rodziny jest lepsza od takiej gdzie dwóch facetów albo dwie babki normalnie i spokojnie i z miłością wychowują dziecko?
Oczywiscie, ze nie, ale wiesz co by sie dzialo gdyby odkryli patologie u chocby jednej pary homoseksualnej z dzieckiem gdyby adopcja byla dzis legalna? Przeciez to bylaby istna wojna.

Zgadzam sie, ze to jest temat na przyszlosc. Zmiana przyzwyczajen i pogladow to jest proces, a nie sztuczka magiczka po pstryknieciu palcami.
chciałem napisac dluzszego posta, ale forum mi sie powiesiło i straciłem wypracowanie.. na szczescie w tym czasie poglady, ktore chciałem przedsatwic juz padły w tej dyskusji (Fanatyk, BigPasiak i Raptaparat w powyzszej wypowiedzi)...
Obecnie na swiecie (i w Polsce) jest o wiele wiecej nierozwiazanych problemów (np. biedne sierocince, patologiczne rodziny), ktorymi nalezałoby sie zajac w pierwszej kolejnosci.
sluby parady, wiece to normalna rzecz.. dopóki nie szkodza moga odbywac sie do woli (niezaleznie od tego czy sa to geje i MW).
IMO całujaca para homo.. nie rozni sie niczym od calujacej sie pary hetero.
Adopcja dzieci - tak jak juz napisano za jakies 10-15 lat mozna powaznie poruszyc temat.. obecnie mozna tylko oswajac spoleczenstwo z taka mozliwoscia. IMO pary homoseksualne powinny przechodzic odpowiednie testy psychologiczne (pary hetero tez - jakis czas temu w jakis wiadomosciach podali jak przybrani rodzice katowali zaadoptowana 6-letnia dziewczynke) - ale polski system pewnie dopiero za kilka lat bedzie na cos takiego gotowy.

a co do tego całego krzyku wokół homoseksualizmu to nasuwa mi sie na myśl analogia do emancypacji kobiet jakieś 100 lat temu.. Wtedy niezależna kobieta to było coś równie abstrakcyjnego jak dwóch tatusiów teraz. Teraz wiele kobiet jest samodzielnych i jest to uważane za cos normalnego.. za kilkadziesiat lat z homoseksualizmem będzie pewnie tak samo.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, o 00:09 przez Asassello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

pewnie lepiej jak ojciec napieprza go caly czas bo nachlony wraca do domu a matka sie puszcza lub dragi bierze... wtedy ma calkiem prosty i oczywiscie poprawny obraz swiata nie? bo naprawde malo jest patologii w Polskich 'normalnych' rodzinach... czyz nie?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Fensir pisze: Co do związków homoseksualnych: nie jestem za takim czymś. Jako katolik uważam, że wiąże się mężczyzna z kobietą.
A ja jako buddysta uwazam, ze odrodzisz sie jako drzewo w parku dla psow. Co ma wiara do malzenstwa? Nikt tu nie mowi o slubach koscialnych.
Fensir pisze:Adopcja dla par homoseksualnych? Zdecydowane nie! To dziecko tak podatne na emocje i uczucia, oraz z dopiero kształtującą się psychiką miałoby krzywy obraz świata. Wychowywane przez taką parę mogłoby przeżyć wiele nieprzyjemności, i nie dorosnąć poprawnie emocjonalnie.
Powtarzajac po Fanatyku - lepiej zeby roslo bite i ganione przez pijacych rodzicow albo tak jak wspomniany przez bigpasiaka hiszpan powiedzial - w sierocincu? To jest jeden z tych argumentow, ktorych zaden przeciwnik adopcji przez pary homoseksulne nie jest w stanie podwarzyc.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Patologie w rodzinach należy zwalczać. To uważam za wielka słabość państwa Polskiego, niemoc w stosunku do większości takich zachowań. W sumie większość przypadków gdzie nie było interwencji na czas jest spowodowany tym, że ofiara/sąsiedzi/rodzina boja sie o tym powiadomić policję.
Otóż jakie w tym nawiązanie do homoseksualistów? Już tłumaczę: załóżmy, że mamy parę X i ona kocha to dziecko. No niby jest ok. A teraz mamy homoseksualna parę Y i ona też może wdrażać patologie do życia tego dziecka, a mama i "mami" mogą się puszczać i brać drugi.
Jak już stawiamy wszystkich na równi, to nie brońmy do oporu homoseksualistów...

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Homoseksualistów dobija wyżej wspomniane obnoszenie się ze swoją orientacją. Chcą sobie normalnie, spokojnie żyć? Proszę bardzo, ja im nie bronię. Ale jak widzę faceta ubranego w obcisłe, lateksowe przebranie pszczoły z transparentem "Nie rozkażesz mi jak mam bzykać" (autentyk, łaził taki po rynku kiedyś) to sorry, ale jakoś mnie nie nastawia pozytywnie...
I niestety, ale większość parad jest w pewien sposób szkodliwa. Machanie i rzucanie dildo przez faceta w pokrytym cekinami kombinezonie w obecności dzieci uważasz za nieszkodliwe?

Jestem za nadaniem części praw homoseksualistom (związki partnerskie, tego typu rzeczy), ale IMO adopcja akurat nie należy do tych praw. Jednak z jakiegoś powodu mężczyzna z mężczyzną w ciążę nie zajdzie ;)

EDIT. Swoją drogą, prawdopodobieństwo brania drugów i puszczania sie wcale nie jest mniejsze w parach homoseksualnych ;)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

tylko zapomninasz ze gejow to by pod taka zajebista lupe brali a 'normalnych' nie... poza tym jakos sie tak dziwnie sklada ze geje to raczej alkocholikami nie za bardzo sa nie wiem czemu... i chyba poza tym ze byly by to zwiazki tej samej plci pewnie innych patologii bysmy sie nie doszukali... czemu? bo caly czas starali by sie udowadniac ze sa dobrymi rodzicami. zreszta dziecko dostanie zly przyklad bo ma 2 tatusiow? no coz to powiedz mi w jakiej sie rodzinie wychowali ci tatusiowie? gejowskiej? no chyba niebardzo...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Fingor pisze:EDIT. Swoją drogą, prawdopodobieństwo brania drugów i puszczania sie wcale nie jest mniejsze w parach homoseksualnych ;)
a czy jest wieksze ? IMO nie.


a homoseksualisci beda prezentowali swoja orientacje tak dlugo jak spoleczenstwo nie bedzie potrafiło ich zaakceptowac. gdyby nikt nie wytykał palcem spokojnej pary homo siedzacej sobie w parku na lawce to pewnie nie bylo by parad i latania w rozowych skórach.

to tak jak mowic.. nie mam nic do homo.. ale niech zyja sobie w podziemiach i niech nie pokazuja m sie na oczy bo nie chce ich widziec..
a jak ja powiem ze nie chce widziec par hetero to tez maja schowac sie do podziemia? rownouprawnienie chyba nie na tym polega.
Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Fensir pisze:Jak już stawiamy wszystkich na równi, to nie brońmy do oporu homoseksualistów...
Jesli bys czytal dokladniej to wpadlbys na to zdanie : "...wiesz co by sie dzialo gdyby odkryli patologie u chocby jednej pary homoseksualnej z dzieckiem gdyby adopcja byla dzis legalna? Przeciez to bylaby istna wojna."

Lepiej przelej swoja mlodziencza energie i gniew na walke z aktualnymi problemami, a nie prewencje przed tym co nieuchronne co zreszta sam powiedziales. Asassello podal tu doskonaly przyklad o emancypacji kobiet.


Dlaczego mam dowodzić, iż mam prawo głosu? Jestem człowiekiem, obywatelką państwa, nie żyję z jałmużny, nie należę do klasy zbrodniarzy - oto są wszystkie dowody, jakie potrzebuję przedstawić dla poparcia swego żądania. Mężczyzna, ażeby posiadać prawo głosu, musi mieć pewien określony wiek, określoną sumę dochodów, musi płacić określoną sumę podatków - dlaczegoż kobieta potrzebuje czegoś więcej jeszcze? Dlaczego stawiana jest na równi z idiotami i zbrodniarzami? Nie, nawet nie zbrodniarzami, bo ci na ograniczony czas tracą swoje prawa polityczne. Tylko kobieta i człowiek upośledzony na umyśle należą do jednej i tej samej kategorii politycznej.
- Hedwig Dohm, "Kobiety, natura i prawo"

Parafrazujac powyzsze, dlaczego geje maja udowadniac dodatkowymi srodkami, ze tez sie nadja na rodzicow. Mimo preferencji seksulanych sa nadal ludzmi w pelni sprawdzajacymi sie w rolach zawodowych i spolecznych, dlaczego mieliby sie nie sprawdzic jako opiekunowie. Tylko gej i czlowiek uposledzony maja taki sam brak prawa do wychowywania dzieci.

Ale tak jak juz wspomnialem to jest proces. Zanim kobiety zostaly dopuszczone do glosowania czy na studia tez musial minac pewien okrec czasu.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Assasello, im dłużej oni będą pokazywać inność i robić te parady tym dłużej społeczeństwo będzie czuło do nich duży dystans. Gdyby przestali się z tym wszystkim obnosić, to byśmy do tego przywykli, bo obchodziłoby się to bez echa. Poza tym pamiętaj, że grzech sodomski jest na "czarnej liście" Kościoła katolickiego, i Kościół katolicki kiedy tylko będzie mógł będzie jawnie występował przeciw temu.

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Skoro jesteś tak w temacie, to dlaczego zdajesz się nie zauważać, że kościół katolicki uznaje za grzech tylko stosunki homoseksualne, a samą skłonność to tej samej płci toleruje?
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jestem pozytywnie zaskoczony reakcjami ludzi w tym temacie!
Co do adopcji:
jeżeli para hetero może wychować dziecko homo, to myślę, że para homo może wychować hetero. Jeżeli przyjmiemy, że żadna z tych par nie będzie oznawała drugiej orientacji za 'gorszą' lub 'niewłaściwą' to myślę, że jest to rozwiązanie. Co do małżeństw: niech katolicy zatrzymają sobie nazwę. Związki partnerskie na równych prawach im wystarczą.
Co do obnoszenia sie na ulicach:
Wydaje mi się, że przeciętny Polski gej jest równie wkurwiany przez te parady co przeciętny Polski hetero.
Release the Przemcio!

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

A wiesz Fensir, ze procentowo katolikow jest coraz mniej na swiecie? Muzulmanie przegonili ich/was 2 lata temu :P

Wgl Panowie gratuluje porzadnej dyskusji. To sie zadko na tym forum zdaza, zeby mimo zazartosci rozmowa odbywala sie w tak odpowiednim tonie. Szkoda, ze temat wyrosl o tak poznej godzinie.
Nie mniej, korzystajac z podpisu trikk'a, dostajecie ode mnie po +1 do zajebistosci :P

ODPOWIEDZ