pogaduszki

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Ale tutaj są bohaterowie i rydwany ( a teraz w o&g rydwanow niewiele) a szaza rydwan + kloc roznosi...nie mówiąc juz w ogóle jeśli bohater tez doszazuje - nie jest tak źle. stopki muszą wyjść najpierw - a teraz trzeba sporo ukulać żeby wyszły , i mniej graczy o&g gra na magii. Z TK z kolei cały bajer bedize polegął na tym żeby wykulać wiecej niz kasket a reszte można wpusćic - i tak muszą sie skupic na orłach na poczatku - żey i mnei namieszały ... nei jest tak tragicnzie - aczkolwiek również mam nadizeje że nwoa ed. to wzmocni :D

Pozdro

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Nie będę zakładać nowego tematu żeby nie śmiecić więc zapytam tu:
Z ilu rzędów biją spearmeni w szarży? Bo napływają do mnie psrzeczne informacje...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

z dwóch
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zasada włóczni mówi, że bije dodatkowy szereg jak się jednostka nie ruszała, ale choelra wie do konca jak to jest ze spearelfami :roll:
ja gram, że biją z dwóch ale tak na 100% nie jestem tego pewien...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Właśnie to jest jeden z najlepszych przykładów głupoty, a konkretnie krótkowzroczności, ludzi wymyślających zasady. W AB HE jest tylko, że włócznicy walczą z 3 rzędów. No i wiadomo, że chodzi o obronę, ale przecież od razu nasuwa się pytanie co w wypadku, gdy włócznicy szarżują. Walczą jednym rzędem jak wszyscy inni włócznicy, czy dwoma? Po prostu nie mieści mi się w głowie jak można było tego nie wyjaśnić. W każdym razie przyjęło się, z tego co widzę choćby na Direwolfie, że walczą w szarży z 2 rzędów (i słusznie, zasługują na to, bo koszt włóczników HE jest bardzo wysoki).
EDIT: Wydaje się to logiczne także patrząc na pikinierów, którzy walczą 4 rzędami w obronie i 3 w ataku, można więc przyjąć, że o ile nie jest to wyraźnie powiedziane, w wypadku broni drzewcowej w ataku walczy o 1 rząd mniej, niż w obronie. Choć nadal nie rozumiem, czemu akurat HE opanowały sztukę walki 1 rzędem więcej, skoro ich włócznie mają taką samą długość, co włócznie choćby DE :) Ale i tak myślę, że gracze HE woleliby stracić tę zasadę, aby obniżyc koszt spearmenów do poziomu spearmena DE, czyli z 11 do 8 punktów.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2007, o 11:23 przez Temple Guard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

to ze walcza z 2 szeregow podczas szarzy zostalo ogolnie przyjete i nikt tego nie kwestionuje..

poza tym w booku do 5 ed. byla ta zasada jasno opisana :).. w 6 juz komus sie nie chcialo dopisac tego jednego zdania ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Temple Guard pisze:Ale i tak myślę, że gracze HE woleliby stracić tę zasadę, aby obniżyc koszt spearmenów do poziomu spearmena DE, czyli z 11 do 8 punktów.
28 w czterech szeregach po 7, co daje mi 22 ataki w defensie lub 15 w ataku i auto +4 do CR (sztandar+szeregi). Przy sile 3 to jedyne co ma sens na tych włócznikach - ja tam nie mam ochoty z tej zasady rezygnować

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nilgar pisze:
Temple Guard pisze:Ale i tak myślę, że gracze HE woleliby stracić tę zasadę, aby obniżyc koszt spearmenów do poziomu spearmena DE, czyli z 11 do 8 punktów.
28 w czterech szeregach po 7, co daje mi 22 ataki w defensie lub 15 w ataku i auto +4 do CR (sztandar+szeregi). Przy sile 3 to jedyne co ma sens na tych włócznikach - ja tam nie mam ochoty z tej zasady rezygnować
Ale HE dopłacają za te kilka ataków z S3 aż 3 pkt. za model w porównaniu z włócznikami DE i giną tak samo łatwo, jak oni. Mają tylko T3, ASv 5+, bo chyba nie wybierasz kombinacji broń ręczna + tarcza dla osiągnięcia ASv 4+, skoro płacisz tak dużo za dodatkowe ataki. A akurat włócznikom DE często opłaca się wybrać broń ręczną.
Zresztą mało kto wystawia włóczników, a jeśli już to nie w tak wielkim oddziale (proponujesz aż 28 ustawionych 7x4), raczej ok. 20 (5x4). Twój oddział z FCG kosztuje aż 338 punktów i jest strasznie szeroki, chyba dość trudno nim manewrować. Ja nadal więc wolę włóczników DE.

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

W uściśleniach sędziowskich Dolnośląskiej Ligi Warhammera jest wyraźnie napisane, że w szarży włócznicy biją z dwóch rzędów.
http://www.lascala.pl/dlwfb/index.php?m ... play&pid=3
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Dzięki - chyba dzięki temu zainteresuje się włócznikami ;)
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

warto, jeden oddział naprawde warto mieć, czasami nawet i dwa
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kris pisze:Dzięki - chyba dzięki temu zainteresuje się włócznikami ;)
Powodzenia, brawo, mimo mojego dość krytycznego stosunku do tego oddziału (głównie ze względu na cenę) mam wielki szacunek do grającymi piechotą w WFB, za mało jej na stołach, ludzie przeginają z kawalerią. A to piechota zawsze była, jest i będzie podstawą każdej armii na świecie. Ja mam zamiar grać piechotą nawet pomimo tego, że wydaje się słabsza od kawalerii w WFB, jakoś lubię duże "klocki" woja :) . Tym bardziej, że będę "housegamerem", dla którego liczy się zabawa, a zwycięstwa są drugorzędne. Nie mam zamiaru grać w turniejach. Życzę wielu sukcesów w walce!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Czy ja wiem czy się opłaca ja wolę generalnie moimi Delfowymi wybrać spear by się odgryźć. Zawsze rana dwie może wpaśćz większej ilości ataków. Na kawespeary bo i tak zmiata w szarzy zbroje a tak to ktos odda, piechoty lżejsze bo i tak mało rąbną a więcej się odgryze. Wyjątek to gdy ewidentnie coś się złamie od tego i nie chce sie ryzykować strat lub sypnie np wilki samobójcy czy nietoperze.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

przeciwko kawie zawsze u DE brałbym speary, przecież jest jeszcze druga tura i nastepne, są jeszcze wierzchowce, zazwyczaj mają 3S, wtedy ArS na 4+ jest jak znalazł. Na lekkie piechoty, typu trupki, zombi, gobosy, skavy(tylko jak zaczniemy przed nimi bić) to speary są całkiem okey, jak trafiają na 3+. Natomiast na piechote z lepszym WS i dosć mocnym savem, przykąłdowo dwarficką zdecydwoanie wybrałbym lepszy save. Co by mi było po tych 5 atakach, z których trafi połowa, zrani na 5+ i do tego save na 3+?
A u spearelfów w zasadzie się jest skazanym na te speary, gdyż 10 dodatkowych ataków jednak robi różnice, ale save na 4+ i zdecydwoanie tanszy koszt wojownika, który też ma na wysposażeniu speare czyni warriorów DE zdecydwoanie lepszym wyborem z mozliwościami.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

atam,piechota he to słaba opcja.U innych armii tak piechota jaknajbardziej,w sumie tylko hajelficka jest niegrywalna.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Chyba mi nie wmowisz ze bretonska jest grywalna :P

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Czemu nie? Są dosyć tani, save w miarę dobry, LD też (od knightów). Porządny static CR :) A z kimś do bicia w środku robi się niezły oddział IMO :)

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Z kims w srodku...?! Taa moze z jakas czarodziejka? Taa ta piechta tez ma oczywiscie swietny WS :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Belaner7 pisze:atam,piechota he to słaba opcja.U innych armii tak piechota jaknajbardziej,w sumie tylko hajelficka jest niegrywalna.
breta i chaos - tam nie ma dobrej piechoty (ewentulanie do zabawy sie nadaja)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Asassello pisze:
Belaner7 pisze:atam,piechota he to słaba opcja.U innych armii tak piechota jaknajbardziej,w sumie tylko hajelficka jest niegrywalna.
breta i chaos - tam nie ma dobrej piechoty (ewentulanie do zabawy sie nadaja)
No nie żartuj, Warriors of Chaos to bardzo dobra piechota, Choseni to piechota doskonała, najlepsza w WFB. Tylko cena punktowa jest masakryczna. Ale Chaos ma też solidnych Maruderów w rozsądnej cenie - za 7 punktów gość z WS4, I4 i savem 4+/5+. Więc z Chaosem trochę nie trafiłeś. A że na turniejach nikt nie gra piechotą, a wszyscy grają kawalerią to inna sprawa.

ODPOWIEDZ