LotR a starsze systemy (WFB, Wh40K)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: LotR a starsze systemy (WFB, Wh40K)

Post autor: Asassello »

akurat szachy to najbardziej taktyczna gra i całkowicie pozbawiona losowości.

ale dzięki za ponowne odgrzebanie tematu... chyba średnio raz na pół roku ktoś tu się wypowiada. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

tak na prawde to trzeba by bylo zrobic to, co zrobilismy z 40stka - przekierowanie na zaprzyjazniony portal, w wypadku LotRa bylby to Mitril.pl.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Miałem pewien krótki epizod z LotR i bardzo miło go wspominam :) Zaznaczam jednak, iż pierwsze kroki stawiałem daaawno temu w Warhammerze, mimo że nie miałem na ten czas większej armii :)

Faktycznie, mechanika jest uproszczona, ale widocznie GW miało w tym jakiś swój cel (zachęcienie dzieciaków lub też ich ojców na spokojne rozgrywki w domowym zaciszu).

A jakie system ma perspektywy? Wiadomym jest, że gra zebrała gro fanów w okresie prawdziwego boom'u na Władcę, związanego oczywiście ze wspaniałą ekranizacją filmową :) Jak jest teraz, turnieje są okupowane? Pojawiają sie nowi gracze, czy raczej większość rezygnuje?

Ktoś pisał o długoletnich umowach wiążących GW, prawda to?

Awatar użytkownika
gildor_
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gildor_ »

Z ostatnich statystyk publikowanych na mitrilu lotr stale się rozrasta.
Nie które stare marudy narzekają na Władę że jest dla Ciebie, że figsy i zasady to żal ale pomyślcie ile nowych battlowców macie dzięki lotrowi :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

obroty z LotRa sa niewiele mniejsze niz obroty z batla - czyli LotR ma sie dobrze ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Szaman pisze:obroty z LotRa sa niewiele mniejsze niz obroty z batla - czyli LotR ma sie dobrze ;)
W sumie, to... miło mi to słyszeć :) Nie wiem czemu, ale mam pewien sentyment do tego systemu, mimo że jestem wyjadaczem battle'a :)

W Warhammerze ceny właśnie poszły w górę (na pewno metalowe, plastikowe prawdopodbnie tez)... a we Władcy coś się w tej materii zmieniło?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Kraggo pisze:W Warhammerze ceny właśnie poszły w górę (na pewno metalowe, plastikowe prawdopodbnie tez)... a we Władcy coś się w tej materii zmieniło?
to nie do konca tak... sklepy w Polsce do tej pory mogly zamawiac albo w zlotowkach, albo w funtach. ceny zlotowkowe sa sztywne, niezalezne od kursu. zlotowka sie wzmocnila i bardziej sie oplacalo - zwlaszcza wiekszym sklepom - brac w funtach. od lutego tej mozliwosci juz nie ma - wszyscy biora w zlotowkach. stad tez informacja o podwyzce - sklepy, ktore zamawialy w funtach, musza podniesc ceny, bo beda de facto wiecej placic za towar. dla sklepow, ktore do tej pory braly w zlotowkach, nic sie nie zmienia - wiec u nich podwyzek nie bedzie.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Kraggo pisze:
Szaman pisze:obroty z LotRa sa niewiele mniejsze niz obroty z batla - czyli LotR ma sie dobrze ;)
W sumie, to... miło mi to słyszeć :) Nie wiem czemu, ale mam pewien sentyment do tego systemu, mimo że jestem wyjadaczem battle'a :)

W Warhammerze ceny właśnie poszły w górę (na pewno metalowe, plastikowe prawdopodbnie tez)... a we Władcy coś się w tej materii zmieniło?

Na ostatnich DMP w lotrze niedawno rozgrywanych bylo ok 150 osob wiec jest z roku na rok coraz lepiej :) w sumie chyba lotr jest najlepszym systemem zeby rozpoczac przygode z bitewniakami bo latwo wciagnac sie w klimat a i zlozenie grywalnej armii jest stosunkowo niedrogie ( w porownaniu do wfb chy 40k) :) u nas tak to mniej wiecej wyglada wlasnie ze wiekszosc graczy lotrowych z czasem zaczyna grac w ktorys z powyzszych systemow a gdyby nie lotr to pewnie nigdy by nie ruszyli z bitewniakami bo koszty bi ich przerosly :)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Jsko że zaczynałem moją przygodę z bitewniakami właśnie od LOTR'a (grałem rok armią rohanu) za namową kolegów wyciągnełem moje figurki z pudełka i zagrałem z kolegami w tą grę.
Trochę mnie pociagneło żeby sobie na nowo pograc i mam do was pytanie czy ktoś z was ma figurki Filedoms of Gondor na sprzedaż i jest ktos z Glkiwic grający w LOTR'a (lub okolic kto zagrał by)?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

jesli ktos liznal LotRa, a potem przerzucil sie na batla - a mysli o powrocie do korzeni - to zdecydowanie polecam WotRa. IMHO ma to co najlepsze z tych dwoch systemow :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Właśnie bedę musiał sprawdzic ten system WOTR wydaje sie ciekawy zobaczymy co z tego wyniknie ;d

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Drakkainen pisze:Właśnie bedę musiał sprawdzic ten system WOTR wydaje sie ciekawy zobaczymy co z tego wyniknie ;d
zakladam, ze na bierzaco sledzisz Mitrila... w poniedzialek ma sie pojawic ciekawa informacja dot. WotRa ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
gildor_
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gildor_ »

Ostatnio całkiem fajne modele wyszły. Muszę kupić tego latającego nazgula, świetny figs z fotek.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Dla mnie mega są modele Dol amroth są boskie dlatego bym nimi pograł

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Drakkainen pisze:Dla mnie mega są modele Dol amroth są boskie dlatego bym nimi pograł
to chwilke poczekaj ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

czytam czytam....i ten wotr wydaje sie petarda:Q gdyby to jakos ogarneli w podreczniki "dobra" i "zła", to imo biore w ciemno!
super sprawa te epickie akcje! brakuje takich rzeczy w wfb;]

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Aldean pisze:gdyby to jakos ogarneli w podreczniki "dobra" i "zła",
ale po co? masz jeden podrecznik, gdzie masz wydzielone i opisane wszystkie frakcje :D
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Szaman pisze:
Drakkainen pisze:Dla mnie mega są modele Dol amroth są boskie dlatego bym nimi pograł
to chwilke poczekaj ;)
Dlaczego ?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Drakkainen pisze:
Szaman pisze:
Drakkainen pisze:Dla mnie mega są modele Dol amroth są boskie dlatego bym nimi pograł
to chwilke poczekaj ;)
Dlaczego ?
bo warto ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Powiedz na co mam czekać?
Zastanawiam sie jeszcze nad armą krasnoludów w niej esencja to chyba KG i VWT ?

ODPOWIEDZ