POTOP SZWEDZKI: Bitwa o Tykocin, 1656

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Wpiszcie mnie plewiusze. W tym roku bede jak Slanesz. :P

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

dopiszcie mnie pls :D

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

zajebista impreza sie zapowiada...jesli jednak byloby wiecej zgloszen niz miejsc to mni pierwszego wypiszcie...niech sobie ludzie z polski pograja a ja pomog w org, pokibicuje fw a wieczorem z wami popije ;)

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Spoko Łukasz, w organizacji i tak bedzie co robic, a co do zwalniania miejsc, to bedziemy sie martwic jak problem sie pojawi :). Sa juz pewne pomysly. Badz co badz dzieki! Milo z Twojej strony.:)

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Proszę o zgłoszenie
Piotr "P." Miazga, id 2926

Czy będą jakieś punkty klimacikowe za strój w stylu szwedzkim? Kapelusz z piórem, takie tam... pełen wypas?

Awatar użytkownika
Yegr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Post autor: Yegr »

Proszę o wpisanie na listę uczestników.

Yegr, Igor Modelski / Empire/ 2917

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Uwaga, zmienilismy troche ocene malowania. Karlee jeszcze nie zedytowal pierwszego posta, ale niebawem obiecal to zrobic ;)
Proszę się zapoznać z zasadami - będą przestrzegane rygorystycznie, podobnie jak limity czasu bitew. Za przedluzanie wlepiamy karniaki, wyjatkow nie bedzie, nawet jak kogos znam i lubie :P. Punkty za malowanie + punkty za test wiedzy wyłonią najlepszego hobbystę turnieju.

ZMODYFIKOWANA FRONTOWA OCENA MALOWANIA:

Dozwolone są figurki niepomalowane. Dozwolone są także proksy, ale w obrębie własnej armii, tzn. silver helm może robić za dragon prince, lecz savage ork na dziku już nie ;p Niedozwolone są kartoniki.

Za malowanie można zdobyć od -10 do +20pkt do klasyfikacji generalnej:
0-10 za pomalowanie
Przyznajemy 1 pkt za każde pełne 10% (w wartościach pkt armii) pomalowanych nieproksowanych figurek.

0-4 za jakość pomalowania
0 - ponad 50% armii ma mniej niz 3 kolory.
1 – ponad 50% armii ma tabletop (nie bierzemy pod uwagę proksów)
2 – ponad 50% armii prezentuje się b. schludnie, po kilka warstw kolorów, pomalowane detale, i generalnie sprawia wrażenie ładnej armii (nie bierzemy pod uwagę proksów)
3 - cała armia pomalowana, wycieniowana, z detalami, nie ma w niej proksów.
4 - masterclass. Spójne schematy kolorystyczne, nienaganna technika, detale, freehandy, armia pomalowana czysto i bedąca przykładem dla innych. Tylko najładniejsze armie mają szansę załapać się do tej kategorii. Punkt ma zastosowanie tylko i wylacznie, gdy CALA armia spelnia te warunki i jednoczesnie nie ma w niej proksow.

0-1 za podstawki
0 – mniej niż 50% armii ma zrobione podstawki
1- ponad 50% figurek armii ma zrobione podstawki

0-2 za konwersje i unikatowe figurki
0 – full GW models
1 – ponad 10% armii to modele unikatowe/konwertowane
2 – ponad 50% armii to modele unikatowe/konwertowane

0-2 za movement traye
0 – nie ma trayów
1- są traye pod każdy regiment rank&file (za wyjątkiem fastów)
2- wymodelowane traye, pasują do siebie nawzajem, oraz do podstawek regimentów

0-1 za przygotowanie do gry
0 – gracz z doskoku z pożyczoną armią i bez zasad
1 – zasady do wszystkich jednostek + własny rulebook + wydrukowana rozpiska + własne kostki i miarka

0 do -10pkt za proksy:
Za każde rozpoczęte 10% proksów (w punktach) -1pkt.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Bardzo fajny system, nie kladzie takiego nacisku. Pewni jestescie, ze nie chcecie zapunktowac WYSIWYG, a poza tym co to znaczy:
0-10 za pomalowanie
Przyznajemy 1 pkt za każde pełne 10% (w wartościach pkt armii) pomalowanych nieproksowanych figurek.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

masz armijkę na XX w tym pomalowane figurki ( nie całe oddziały, tylko poszczególne modele ) za YYptk. YY/XX*100% :P

przykładzik:

armia na pełne1656.
załóżmy że masz oddział 20 BO a w nim 4 niepomalowanych szeregowych bydalaków, pomalowanego doom divera z niepomalowana załogą i 2niepomalowane wilczki ( w tym muzyk ) w standardowej 5.

przykład liczenia:
BO: 16x14 + 38 = 262 ( czyli niepomaloanych 314-262 = 52 )
DD: 80/2 = 40 ( niepomal = 40 )
WR: 3x14 = 42 ( niepomal 76 - 42 = 26 )

łącznie w armii na 1656 jest niepomalowanych modeli za 118, a pomalowanych 1541.

czyli masz 1541/1656*100% = ~93% pomalowanej punktowo armii i dostajesz 9 ptk

ps1. nie pamietam jak to jest gdy maszyn ajest pomalowana a załoge nie ( lub na odwró ) ale domyślam sie że połowa ptk
ps2. jesli coś popierzyłem to niech ktoś poprawi :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

swieta_barbara pisze:Pewni jestescie, ze nie chcecie zapunktowac WYSIWYG
Uznalismy, ze to jednak lokal i chcemy troche odpuscic poczatkujacym. W zaleznosci od tego, jak system sie sprawdzi, bedziemy go modyfikowac.

Indar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Indar »

Łomża wpadnie, niekoniecznie grać. :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

IMO za maszyne jesli zaloganci niepomalowani to polowa pkt. Ale moze dla szybszej oceny cale pkt ucinamy. Niech Czarny sie wypowiada, bo w koncu to on bedzie ją przeprowadzał :)

A WYSIWYG jest, i to od 0 do -10pkt. Jak proksujesz figurki to mozesz dostac nawet -10pkt :p Ale duzego nacisku na malowanie nie bedzie wlasnie ze wzgledu na to, iż jest to lokal :)

Za stroj nie przewidzielismy dodatkowych pkt, choc pomyslimy o tym, mogloby byc ciekawiej. W koncu to konwent fantastyki w sredniowieczu....
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Jesli chodzi o niepomalowanych zalogantow, albo maszyne - polowa punktow. Nawet wtedy, gdy dwoch zalogantow jest pomalowanych, a tylko trzeci nie.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

29 miejsc na 40 juz jest zajetych. Swieta_Barbara & Supeł - jesli bierzecie ze soba innych graczy, to piszcie poki wolne :).

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

na pewno karabin pojedzie - on nie ma neta wiec za niego zaklepuje - a reszta ma neta wiec niech się sami zgłaszają :D

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

IMO promowanie na turnieju armii masterclass jest złe. Promuje graczy, którzy wydaja hajs na malowanie. Armia pomalowana ladnie powinna juz na turnieju mieć maksa.
Release the Przemcio!

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Okej ja też postaram się wpaść, zgłoszenie poszło, możecie mnie wpisać na listę.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

trikk pisze:IMO promowanie na turnieju armii masterclass jest złe. Promuje graczy, którzy wydaja hajs na malowanie. Armia pomalowana ladnie powinna juz na turnieju mieć maksa.
Ocena malarska ma duzy wplyw na przyznanie tytulu hobbysty turnieju, a to juz bedzie konkretna nagroda. Chcę jakos rozroznic miedzy armia "ladna", a "wybitna", w pierwotnej wersji do wyjecia z malowania byly tylko 2 pkty, a nie 4.

Aczkolwiek nie wykluczam, ze dam sie przekonac, wiec argumenty sa mile widziane.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

W takim razie może po prostu hobbystę turnieju wybierać oddzielnie.
Bo na przykład ja planuje mieć maźniętą całą armię, z full wysiwyg. Ładnie, warstwami w większości, ale nie jest to masterclass. Ale ja ją robię i nie chcę odwalać freehandów na siłę, póki nie umiem. I w tym momencie jestem 2 pkt w plecy, które to 2 pkt mogą wiele znaczyć ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Zgodnie z tym co piszesz, jestes jeden punkt w plecy, chyba ze cos mi umknelo.

Generalnie mialem w planach dac ten dodatkowy punkt kilku (2?3?) najladniejszym armiom na turnieju, o ile skok jakościowy bedzie znaczny.

ODPOWIEDZ