DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Re: DMP 2009, 2010 i dalej - co i jak?

Post autor: SexRocket »

jezeli w piatek miala by byc jedna bitwa to ciezko bedzie niektorym graczom wyrobic :P 3 dni grania = 2 noce chlania :P wiec sporo osob w niedziele nie bedzie funkcjonowac ^^
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jezeli teamy beda 7 osobowe to automatycznie frekwencje bedzie mniejsza, bo sporo teamow nie zbierze 7 różnych armii.
bitwa w piątek w wakacje: jak najbardziej. 3 bitwy w niedziele? Albo piątek albo niedziela. Inaczej wymuszamy 2 dni urlopu, piątek, zeby dojechac i zagrac 1 bitwe albo poniedzialek, bo nikt po 3 bitwach w niedziele i 2-9 godzinnym dojeździe do domu nie bedzie w stanie w poniedzialek pójśc normalnie do pracy.
System pucharowy jest z dupy. Uważam, że team, który po 4 bitwach ma 9 miejsce ma prawo do zakonczenia turnieju na 3-4. Nie patrzmy też na to z perspektywy top 3. Bo są jeszcze gracze, którym robi różnice czy będą 24 czy 21.

Podsumowując, 6 bitwa w piątek albo niedziele, system szwajcarski, teamy 5 osobowe. Precz z konwentem. Gdyby nie Jerzyn z ekipą nie wiem, gdzie spalibyśmy w piątek ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Jezeli teamy beda 7 osobowe to automatycznie frekwencje bedzie mniejsza, bo sporo teamow nie zbierze 7 różnych armii.
W razie potrzeby można jak za dawnych czasów pozwolic zdublować armie przy innym lordzie; oczywiscie z wyłaczeniem armi x, y z które mogą być wzięte tylko raz.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Może jednak pozostańmy przy składach pięcioosobowych? Niektóre kluby mają problem ze zorganizowaniem nawet tylu graczy:-P

Awatar użytkownika
KreoL
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: BWT Klika - Gdynia

Post autor: KreoL »

Jeśli już chcecie coś zmieniać to proponuje:

Na DMP dostaje sie z automatu 20-24 teamy z top poprzedniego DMP, pozostałe teamy walczą o nominacje na jakimś pre DMP tak by było w sumie 32.

Pomysł rozszerzenia graczy pow 5 uważam za chory ze względów logistycznych i szukania zawodników, gdy chce jechać grupka ziomków nie mająca aż takiego ciśnienia na rzucanie kostkami, bo to promuje wielkie ośrodki battlowe.

A co do 6 bitew to pragne przypomnieć, że to tylko zabawa a nie wszyscy mogą w poniedziałki wziaśc wolne by nie iść do pracy/szkół itp a trzeba przejechać przez całą Polske i po 2-3 snu bawić się w laboratorium.

Pozatym szczęście w paringowaniu również jest elementem gry jak rzucanie kosteczkami. A skoro boli elite, że czasmi wyskoczy jakiś czarny koń, który nagle przebije się do czołówki to możecie sobie zrobić snobistyczny turniej na zaproszenie gdzie bedziecie mogli spokojnie grać z wybranymi zespołami.

pzdr
KreoL

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

nie wszyscy mogą w poniedziałki wziaśc wolne
Na dwa miesiące wcześniej nie możesz wziąć urlopu na jeden konkretny dzień? bez przesady...
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Szkoły z kolei odpadają, bo DMP jest pod koniec wakacji.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

trikk pisze:Szkoły z kolei odpadają, bo DMP jest pod koniec wakacji.
Jak nie będzie łączone z Polconem, to wcale nie musi być pod koniec wakacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

trikk pisze:Szkoły z kolei odpadają, bo DMP jest pod koniec wakacji.
Polcon jest pod koniec wakacji. DMP można zrobić kiedy nam sie podoba ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

ale jesli może byc kiedy chcemy, a miała by byc bitwa w piątek, to na potrzeby uczniów/studentów mozna zrobić w wakacje.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dokładnie o to mi chodziło. koniec wakacji to dobry termin, bo studenci i uczniowie maja wciaz wolne, a ludzie sa już po urlopach w większości.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

I co z tego? Szkoła nagle na tydzien przed rozpoczeciem roku szlifuje szczoteczkami parkiet sali? ;) wątpię:) Poza tym DMP nie musi byc w tym samym terminie- jak dla mnie powinno byc tego 15 sierpnia skoro juz ktos wyciągnął z d. go jako dzien wolny

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Jeżeli chodzi o limit drużyn to jestem przeciwny. Każdy, kto gra w Battla, powinien mieć możliwość zagrania na tym turnieju. Co do pomysłu z płatnościami(kto pierwszy wpłaci kase ten gra), to jest troszkę nie fair. Dlaczego ?? a no dlatego, że nie każdy pewnie ma konto z dostępem do netu(wiem dziwne ale może tak być) i z przelewem mogą być problemy.
Jedni zrobią np: Szybki przelew, ktoś inny zrobi to 2 minuty po podaniu konta ale przelew wyjdzie po 2 dniach :) uroki naszych Banków. Ktoś inny wpłaci na poczcie.
DMP to turniej dla graczy od graczy a nie od Lorda Vadera co macha dmuchanym mieczem, który wygląda jak marchewka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mam wrażenie, że te wszystkie genialne reformy DMP to tylko wyraz sfrustrowania tym, że wygrało "jakieś tam animosity" zamiast Ordin, Snot, Inkwizytor czy Rogaty. W zeszłym roku graczy było niewiele mniej, szwajcar też nie był miarodajny, ale wygrał ten, co powinien, więc nie było problemu.

DMP to jest impreza dla wszystkich graczy, a nie tylko dla 25 aspirujących do top 10 i chcących jechać na Euro. W imię tego, żeby wygrał ten, kto powinien chcecie wprowadzić zasady eliminujące połowę uczestników DMP? Nie każdy ma ochotę wycinać sobie 4 dni z życia, żeby jechać do Gorzowa i trzy dni posuwać chłopki.
7 osobowe drużyny? A skąd tyle graczy wziąć? Ciekawe, jak taki Ordin się wystawi. Już teraz musiał na szybko zwerbować dwóch członków, żeby dobić do 5. Snot musiał się ratować najemnikiem z Wrocławia, Nemezis podobnie. Przy 7 osobowych chyba tylko Animosity da radę się wystawić :P
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jankiel pisze:Przy 7 osobowych chyba tylko Animosity da radę się wystawić :P
Dobre :D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

moze po prostu przy okazji zniknie ta farsa z klubami i stana sie to po prostu mistrzostwa druzynowe, co 2 team mial najemnikow i przepisywanych graczy, czy to 2 miechy przed turem czy to 2 dni przed turem...

i nie zgadzam sie z twoja opinia, ja np serdecznie Animosity gratuluje, co prawda jest to troche moze nie dziwne ale powiedzmy ze zaskakujace ze wygrali, ale odpowiednio sie przygotowali, podeszli do tego turnieju profesjonalnie i na cisnieniu (to czego w moim teamie niektorym brakowalo, a czego ja z kolei mialem za duzo :mrgreen: ) wykorzystali panujacy system i zasluzenie wygrali

czy nie mozemy dyskutowac nad ulepszeniem systemu ktory jak wiekszosc osob z ktorymi gadalem, nawet z wygrywajacego teamu, uwaza za niedoskonaly?
IMO mozemy a nawet powinnismy

pzdr

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ja mysle, ze widelki byly lepsze rok temu.
Wygrana na pierwszym stole Ordina 57-43 rok temu bylaby turbo zajebista a tutaj spadli na nie wiem ktory stol.
No i odblokowanie dolnego limitu eliminuje szybko plewy, nie ma szans na: totalny obsys, 2 lekkie maski i powrot do czolowki.

Co do farsy z klubami, ja bym zostawil jak jest, fajnie jest, ze kluby wygrywaja, to taka duma, ale bym wyrzucil zapis o LL (to jest lekka farsa).
Natomiast zrobil tak jak w pilce noznej, okres transferowy, do miesiaca przed DMP mozna zmieniac kluby, potem org robi print screen i kazdemu klub liczony jest wedlug stanu na miesiac przed DMP.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, o 17:08 przez Marek G, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

A może by DMP rozbić na 2 turnieje?

1. KMP - Klubowe Mistrzostwa Polski. Czyli to co każdy kojarzy z DMP.
2. DMP - Drużynowe Mistrzostwa Polski. Czyli żadnych zobowiązań klubowych, teamy po 8 i jakis tam trening przed euro.

:?:

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Snot musiał się ratować najemnikiem z Wrocławia
Snot miał az za duzo graczy , dziękuję;) Mamy 3 składy na stałe;) 7 osobowe składy tez da sie zrobić jest zawsze duzo chętnych do grania i werbowania więc nie przesadzajmy ale nie to jest najwazniejsze. Najważniejsze jest to ze powinno byc wiecej bitew.

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Jankiel pisze:Mam wrażenie, że te wszystkie genialne reformy DMP to tylko wyraz sfrustrowania tym, że wygrało "jakieś tam animosity" zamiast Ordin, Snot, Inkwizytor czy Rogaty. W zeszłym roku graczy było niewiele mniej, szwajcar też nie był miarodajny, ale wygrał ten, co powinien, więc nie było problemu.

DMP to jest impreza dla wszystkich graczy, a nie tylko dla 25 aspirujących do top 10 i chcących jechać na Euro. W imię tego, żeby wygrał ten, kto powinien chcecie wprowadzić zasady eliminujące połowę uczestników DMP? Nie każdy ma ochotę wycinać sobie 4 dni z życia, żeby jechać do Gorzowa i trzy dni posuwać chłopki.
7 osobowe drużyny? A skąd tyle graczy wziąć? Ciekawe, jak taki Ordin się wystawi. Już teraz musiał na szybko zwerbować dwóch członków, żeby dobić do 5. Snot musiał się ratować najemnikiem z Wrocławia, Nemezis podobnie. Przy 7 osobowych chyba tylko Animosity da radę się wystawić :P
Dzięki Jankielu napisałeś to, o czym sam chciałem napisać czytając poniektóre posty.

Ja mam wrażenie, że Wielcy polskiego WFB nie dopuszczali myśli aby nie-faworyt mógł wygrać. Trochę to dziwne...
Wydawało mi się, iż chodzi o rozgrywki między klubami, a nie rozgrywki między poszczególnymi jednostkami.

Wg mnie 90% zespołów jest zadowolona z klimatu DMP i należy się tego trzymać: 5 osobowe drużyny dają radę. Natomiast 6 bitwa jak najbardziej za.

Pozdrawiam
Lucas

ODPOWIEDZ