Proste planszówki na godzinkę grania? I te bardziej złożone.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Re: Proste planszówki na godzinkę grania? I te bardziej złożone.

Post autor: LoudLord »

Odgrzeję nieco temat. Z tego , co tu czytam, odradzacie raczej Dungeoneera, a co z Zombies!!! i Bloodbowlem? Chodzi mi raczej o grę dla czystej rozrywki , bez nadmiernego kombinowania godzinami, bo chcę z córką i żoną na wakacjach pograć , MiM może nie wystarczyć :wink:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Zombiaki II : Atak na Moskwę
wyszły nie dawno baardzo dobre są :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Polecam Carcassone, my z żoną już sie wciągnęliśmy :)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dzięki za odzew, przyjrzałem się Zombiakom i wyglądają zachęcająco ;) - co do Carcassonne : da radę grać w to z 6-ciolatką? Wydaje się trochę zbyt skomplikowana na pierwszy rzut oka.
Tak przy okazji- figurkami zainteresowałem się m.in. dlatego, że robiłem dla córy proste gry planszowe i pionki mię nudziły, zacząłem sam robić jakieś stwory, a potem kupiłem gobliny i plaguemarinsów... i pooooszło :mrgreen:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Ergofob pisze:i Bloodbowlem?

Blood bowl jest fajny i prosty. Gra się mecz po dwie połowy po 8 tur każda. Zaczyna się od wykopu, a następnie wykonuje się akcje: Ruch, blok, blitz i podanie. Nauczyłem grać w to mojego kuzyna i a dziś kuzynkę, więc zasady są proste. Problem może być jedynie z kośćmi do gry (tymi do bloków), ale wszystko inne znajdziesz w sieci. Gorąco polecam :wink:

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

A co powiecie o Middle Earth Quest?
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ergofob pisze:Dzięki za odzew, przyjrzałem się Zombiakom i wyglądają zachęcająco ;) - co do Carcassonne : da radę grać w to z 6-ciolatką? Wydaje się trochę zbyt skomplikowana na pierwszy rzut oka.
Moim zdaniem da radę, a jak zasady okażą się za trudne to proponuje zrezygnować z punktowania zajętych pól (i odrzuceniu z gry 1-2 ludków). Możliwe, że gra wtedy staje się bardziej zaawansowanym układaniem puzzli, ale nadal przynosi frajdę.
Powyższe modyfikacje zastosowałem już podczas wprowadzania nowych ludzi w gry planszowe i się sprawdziły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Racja, sami tak z żoną zaczynaliśmy :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

w ostatni weekend na urodzinowa impre pozyczylem z wroclawskiej wypozyczalni

- Totem - rewelacyjna szybka giera, niestety po kilku grach ludzie zaczeli mieć troszke nerwa na innych graczy, ale oczywiscie na luzie trzeba podejsc ;) ale usuniecie klocka jednak daje sie we znaki ;P

- Wsciasc do pociagu - rewelacja, jednak niby tylko 5 osob, ale spokojnie czas zajmuje, gra sie nie dluzy, jedyny minus, ze jak sie zapomni dodawac pkty w srodku gry to na koniec trzeba liczyc wagony, a troche tego jest )

- Villa Paletti - chyba najlepsza giera w tym momencie na relax... najlepsza zabawa i ten oglos walacej sie budowli z wysokosci 3 pietra - r0x!

- Skubane kurczaki - klasyk juz imprez, jednak ta raza trafil sie koles z za dobra pamiecia i jakos szybko przestal w to grac by inni mieli dobra zabawe ;P

ogolnie polecam, a jak cos trafie nowego sie podziele...

na pewno w kolejce jest Metro (tak lubie pociagi ;P) i Agricola

a z polecanych do tej pory to: BSG (moja Kobita to uwielbia), Dominion, PitchCar, Pandemic, Carcassone, Mr. Jack...

BTW w kazdy czwartek mozna za FREE pograc w planszowki w Hali Tęcza w GrandePizza od 17-23, takze jak ktos z Wrocka to zapraszam, z ukochana stalymi bywalcami jestesmy i zawsze mozna kogos nowego do grania skolowac i zagrac w cos nowego ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jakby ktoś chciał potrenować w agricole
http://agricolaonline.com/#

ewentualnie mogę się umówić na partyjkę (3+ graczy).. jakoś w przyszłym tyg :)

pozdrawiam
Obrazek

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Grolshek pisze:
Duke pisze:Ostatnio zacząłem grać w Game of Throne z dodatkiem (porty itp).Niestety 3h gry to dla nas za mało i chcielibyśmy pograć w coś podobnego ale troche bardziej złożonego żeby rozgrywka była dłuższa.Co polecacie?
Jak wy to robicie ??? My w GoT-a w 6 osób gramy minimum 5 godzin a czasami dłużej...
Nam się chyba nigdy nie udało skończyć w mniej niż 6 h......

A zaczynaliśmy od podstawki, potem dodatki, teraz pełna wersja ze wszystkim co się da. Choć nie ukrywam, że drugi dodatek zdecydowanie zwiększa rolę sojuszy, jakie czasem cyrki się robi, żeby dogadać sojusz z jednym graczem tak aby się nikt nie zorientował.

cytadela - super

smallworld - po GOT odprężająca półtoragodzinna gra.

A wszystkie gry bez kostek....

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Game of throne w grze przy 5-6 ostro rozkminiajacych graczach (no dobra, weteranach battlowych) to minimum 5 h grania :D Podobne rozkminy zapewnia mi Tide of Iron - to w zasadzie nie planszówka ale mały system bitewny.

Z lajtowych gier polecam Galaxy Trucker - świetna, śmieszna, po polsku, wciagają się w nią nieplanszówkowcy na lajcie. Aha, da się w to zgrać z 6latką, imho :D

Czy ktoś ma warhammera invasion i może podzielić się opiniami?
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Grałem raz w Invasion, całkiem przyjemna, trochę jak dark eden - rozbudowa bazy, wystawianie wojska i ataki :)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Po długich podejściach wreszcie udało nam się zagrać w Arkham Horror. Ktoś mógłby mi zdradzić jakim konkretnie aspektem tej gry ludzie się jarają bo jakoś nie zauważyłem.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Muker zgadzam sie... chyba ze sa wielkimi fanami ksiazek i to daje im klimat, ogolnie znajomy zdradzil, ze jesli masz spokojny dzien lub dwa (DZIEN LUB DWA!!) to mozna pograc klimatycznie i wtedy gra sie swietnie... ja niestety do takiej gry odpadam... kilka tur przesiedzialem w czasoprzestrzeni i patrzylem jak 6 innych graczy gra... zieeew
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

mi tam się podobało,
pierwsza gra w 4 osoby ciągnęła się niemiłosiernie, potem przeczytałem parę razy zasady i zagrałem już na 2 osoby (każda po 2 ludków).. wtedy już było bardzo fajnie - dość wysoki stopień wyzwania, niezłe kminy, a że były dwie osoby szło bardzo sprawnie...
nie wyobrażam sobie by grać w to na 6-7 osób, myślę ze optimum to to ok. 4 poszukiwaczy na planszy.

oczywiście nie można w to grac non stop.. ale raz na 3-4 miesiące dobrze się sprawdza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Grałem na razie 3 razy i uważam Horror za jedną z lepszych gier w jakie grałem, imo porównywalna z Galacticą (lubię oba klimaty :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Nijlor - w ile osob grales w Horrora?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Nijlor pisze:Grałem na razie 3 razy i uważam Horror za jedną z lepszych gier w jakie grałem
Średnio się zgadzam ;) Ogólnie AH nie jest zły ale bez przesady. Jak ktoś lubi przygodówki to chyba niezłe rozwiązanie. W innym przypadku niekoniecznie...

Ja teraz jestem na etapie: Shipyard'a i Wysokiego Napięcia. Obie są rewelacyjne, z tym, że Shipyard sprawdza się nawet dla 2 graczy (WN troszkę gorzej). Polecam :)

Awatar użytkownika
King-of-Tomb
Warzywo
Posty: 10

Post autor: King-of-Tomb »

Zombies !!! jest fajne, ale nie znajdziesz tam wiele myślenia. Po prostu musicie si trzymać w kupie, i napieprzać w zombiaki. Jednak w porę (kiedy do gry wparuje helikopter) trzeba się wycwanić tak, aby dojść do helikoptera przed wspólgraczami. Polecam jeszcze Cave Troll, Mag Blast, Kingpin, Stronghold, Warcraft : The boardgame (strategiczny) i Kosmiczną Eskadrę.

ODPOWIEDZ