Galeria Sławola [19.07.21 - The Tainted]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Galeria Sławola

Post autor: Sławol »

Już pędzę z odpowiedzią:
vocal pisze:nie wiem czy większa skala modeli by Ci bardziej nie odpowiadała pod tym względem
Ano, nie od dziś chodzi mi to po głowie... Tamiya, Verlinden, Dragon, Hofi - 1:16, ... Pegaso, Andrea itp.... ale kiedy? Ech... :) A poza tym tutaj musiałbym już odświeżyć zasoby farb olejnych, które na szczęście są stosunkowo tanie, jak na modelarskie hobby. Na półce kurzą się jeszcze blistery, pudełka z figurkami, no i czołgi i samoloty... a na te ostatnie to trzeba o wiele więcej czasu, niż na figurki i zupełnie innego podejścia :)
vocal pisze:jak zrobiłeś już niewymiarową podstawkę to okrągła byłaby chyba lepsza dla niego ale to moje zdanie
Myślałem o tym, ale pomysł zarzuciłem jeszcze tym razem. Pewnie przy jakimś orku do "40" się pojawi takowa, bo mam fioła na punkcie orków :D

Natomiast wszystkie cienie i rozjaśnienia ciężko wyłapać na zdjęciach, bo są naprawdę lekkie, a nie takie drastyczne. Momentami faktycznie można by podciągnąć kilka elementów, ale to może przy następnym szamanie ;)

A modele dla siebie? To zależy, co robię, jakie mam podejście, ale zawsze staram się nawet przy eksperymentach od razu uzyskać możliwie (jak na mnie) najlepszy efekt.

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

i tak trzymać, to czekamy na trzeciego szamana!;) albo cos wielkiego;]

Awatar użytkownika
Siasek
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: Siasek »

no no... idealnie (podkreslam) trafiles w moja koncepcje wygladu orkow i zielonoskorych ;) gratuluje. naprawde mi sie podoba ;) 15/10 ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Witam!

Nie będzie ani trzeciego szamana, ani niczego dużego... Jest za to kolejne zlecenie dla klienta :)

Kurt Helborg, model bardzo ładny, bardzo szczegółowy (choć nie tak, jak Schwarzhelm), cały z metalu, do tego całkiem przyjemnie spodziewałem się go malować... Prawie, o czym miałem się przekonać dopiero po otwarciu pudełka i pierwszych przymiarkach "na sucho".

Model - dopasowanie części woła o pomstę do nieba, ale to powszechna bolączka GW w tej kwestii, zwłaszcza, jeśli chodzi o nowe modele. Pinowanie jest tutaj oczywiste. Połówki konia w ogóle do siebie nie pasują (poza tym są zrobione razem z nogami, jak przy Archaonie konnym i Morathi na pegazie), czekało mnie dużo piłowania, szlifowania, no i oczywiście na sam koniec, po sklejeniu, zalepianie szpar green stuffem. Pod tym względem gorsze są chyba już tylko modele Hellcannona, katapulty do TK, no i trebucheta do Bretonni... Ponadto sam model jest miejscami źle odlany, dosłownie (być może akurat posiadany przeze mnie egzemplarz...). Brakuje detali, jeden z gryfów jest zatarty, detale są niedolane, poszarpane, niestarannie wykonane... I ciężko coś z tym zrobić, bo modelu nie można przerobić. Co mi się udało z moimi skromnymi umiejętnościami odratować przy pomocy pilnika, skalpeli i GS-u, to się udało, ale i tak wiele zostało. Przez to właśnie malowanie nie było już potem aż takie przyjemne, farba nie wszystko ukryła i czasami nie wiedziałem, co w ogóle maluję i gdzie się dany element kończy :)

Malowanie - a samo malowanie miało być takie, jak w podręczniku, więc od razu doszedłem do wniosku, że czeka mnie przeprawa ze stylem 'Eavy Metalu. Wcześniej tego nie robiłem zbyt często, dlatego powiem Wam, że podrobić tych gości wcale nie jest tak "hop-siup" :) Samo malowanie nie jest trudne, ale technika jest dość specyficzna. Niektóre elementy są ładnie wycieniowane, inne zaś tylko podkreślone, przez co trzeba co chwila uważnie patrzeć na fotkę i starać się odwzorować to, co się na niej znajduje i w jaki sposób zostało to pomalowane. Klika rzeczy wyszło troszkę inaczej, ale myślę, że jest podobny do wzoru :)

Chyba mogę teraz podać rękę Szaremu ;)

Obrazek

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Wood Elf
Wałkarz
Posty: 97

Post autor: Wood Elf »

ładny łandy dobrze wykonany technicznie... te szczegóły itp. a ten szaman to wogle masakra :PP Tezbym chciał umieć tak malować :))

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

chciał klient średnio to ma średnio:/ co tu dużo mówić.. pomalowany średnio:P szkoda że nie mogleś się bardziej wykazać. czerwony bidnie wyszedł (najgorsza szmatka na ogonie konia), laury i płaszcz też jakieś niedopieszczone, brakuje im głębi. freehandy niestaranne, srebrny wygląda jak chainmail z blackliningiem:/ nie służą Ci takie zlecenia;)
jedyne za co moge pochwalić to za złożenie figsa, bo niektóre modele z tych kawaleryjskich to naprawdę tragedia dla malarza którą doskonale rozumiem;)
no offence za krytykę, po prostu uważam że akurat ten model Ci nie wyszedł (w większości z winy zleceniodawcy zresztą..).
czekam na kolejnego figsa, którego będę mógł pochwalić:)
pozdro!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

akurat ten imperialista wogle mi sie nie podoba... technicznie jest niezly...ale jak tak na niego patrze to mnie nie zachwyca...ale to moje prywatne odczucie ;]

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

No mi tez się niezbyt podoba. Zarówno sam model jak i malowanie jest lekko mówiąc średnie. Tylko ogon wyszedł fajnie :P

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

@ vocal - no coś Ty, wal śmiało, absolutnie nie ten adres :) Zresztą cieszy mnie, że ktoś wie po kilku zdjęciach, w czym jestem lepszy i co mi lepiej wychodzi :)

Poza tym model średni, nie ukrywam, a i foty niezbyt udane tym razem... Ech... Nic to, zlecenie odfajkowane, warsztat nie śpi, the show must go on ;) Do następnego!

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
likwidator
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Wraszawa

Post autor: likwidator »

Figurka nie tak wcale źle pomalowana , można było pomalować lepiej ale brzydko nie jest pomalowana.
Jedno mi się w nie podoba , amianowicie to zę figurka mi się nie podoba jako figurka a nie jak jest pomalowana.
PS : Gdybym miał taka figurkę pomalować to bym ładniej nie pomalował z tego oto powodu że mi sie nie podoba i nie chciało by mi się , więc SZACUN dla ciebie Sławol ale taki przez WLELKIE "SZ" :D

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Dzięki Sławol za to, że tym modelem udowodniłeś, że jednak mam rację nie przyjmując zamówień na "pomaluj mi to na poziomie TT" czy czegoś podobnego. Wolę usłyszeć miłe słowa na turnieju za pomalowaną armię czy jak ktoś powie do kolegi: "fajnie pomalowany slan, sam malowałeś?" itd. niż zarobić parę złotych na zleceniu ;)

Co do malowania to już Vocal sporo powiedział - szkoda dokładać więcej ;)
Malowanie przeciętne - szczególnie, że pokazałeś jak zajebiście potrafisz :P
Szaman jest boski, rycerzyk średni.

Pozdrawiam i czekam na NIE zlecenie ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ryu pisze:Dzięki Sławol za to, że tym modelem udowodniłeś, że jednak mam rację nie przyjmując zamówień na "pomaluj mi to na poziomie TT" czy czegoś podobnego.
:lol:
... po czym Ryu pisze:...czekam na NIE zlecenie ;)
Nie przesadzaj :D Zlecenia są różne, poziomy różne, pieniądze za to też różne :) Zresztą, sam też najlepiej wiesz, za ile, gdzie, kiedy, po co, na co i dlaczego malować... lub nie :)

A co do zleceń - leci następne, ale przysługa dla kolegi z klubu ;)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Witam!

Oto i figurka, o której niedawno wspominałem - przysługa dla kolegi z klubu :) Malowanie "ze zdjęcia", ale mimo to zmieniłem trochę kolorystykę, parę detali, no i oczywiście wzór "panterki", bo na oryginale mi trochę nie odpowiadał ;)

Figurka powstała w 3-ech etapach i podróżowała po Gorzowie:

1. Malowanie
2. Podstawka - właściciel figurki ;)
3. Malowanie czaszki - tutaj chciałem uzyskać efekt brudnej, zmurszałej kości, tak żeby się z kolorem podstawki nie zlewało. I oczywiście, żeby czaszka nie była taka "wypolerowana" ;)

Łatwa, szybka (ok. 12 godzin) i przyjemna robota. Bez konkursowego podejścia, malowanie "bohaterskie" do armii ;) Poziom "koleżeński" ;)

Obrazek

Zapraszam do oceny i komentowania :)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Pierwszy !! 1! ! ;)

Pamietam model twej inspiacji. Wlasciwie trudno byloby nie pamietac, bo to strasznie charakterystyczna figurka, a teraz sa juz nawet dwie :D

Podoba mi sie plaszczyk - zarowno kolor jak i technika malowania. Zdaje sie , ze miejscami mogles pojsc w jeszcze glebsze cienie, ale cala figurka jest dosc jasna wiec to nie przeszkadza.
Maska jeste genialna, hehe, nie pamietam tego elementu na wzorze, ale idealnie pasuje do klimatu :P

NMM: za duzo "mid-tones" za malo cieni. Przez to kontrast jest niski i nie wyglada to przekonujaco. Poza tym nie jestem w stanie okreslic kierunku padania swiatla i nie zgadza mi sie rozlozenie rozjasnien.

Mimo, ze czaszka mi sie nie podoba to nalezy Ci sie pochwala za pomysl odciecia jej od podstawki :)

Co jeszcze... a, brawo za oczy - umieszczenie zrenic na gorze w polaczeniu z maska i tygrysim "patternem" daje naprawde dziki wyglad modelowi. :twisted:

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Raptaparat pisze:Co jeszcze... a, brawo za oczy - umieszczenie zrenic na gorze w polaczeniu z maska i tygrysim "patternem" daje naprawde dziki wyglad modelowi. :twisted:
Ja z takim zapytaniem występuję. Jak, do ciężkiej cholery, malujecie te oczy? Jak ja sie przykładam do twarzy, biorę najmniejszy pędzel z najmniejszych, dosłownie pikam kropeczkę w miejscu źrenicy, to farba się jebie od ucha do ucha. Beez kitu. Jak na to patrzę, to po prostu rura mi mięknie. Jedyny freehand jaki zrobię, to centymetrowa kula na środku. I to jednokolorowa.

P.S. Assassin śliczny.

pzdr: JP

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

...bo nie rozmiar pedzla jest wazny tylko to jak sie nim macha :twisted:
U mnie np "1" jest najmniejszym pedzlem w uzytku. Jesli mas zproblem z malowaniem oczu to moze maluj je przed kolorowaniem twarzy. wtedy nie musisz sie martwic o pobrudzenie pozostalych elementow.

Na szybko pokazalem za pomoca photoshopa moj sposob, moze przyda sie Tobie albo komus innemu.
Najczesciej oczy koloruje po pomalowaniu twarzy.
1.Zaczynamy od czarnego wypelnienia.
2.Kolejne wypelnienie jest na bialo, lecz staramy sie zachowac kontur oka. Nie zawsze to wychodzi idealnie jak widac na zalaczonym obrazku, ale zajmiemy sie tym pozniej.
3. Zrenica - umiejscowienie zalezy od rzeby figurki, ale najczesciej umieszczamy na srodku. Tutaj bardzo prawdopodobne jest , ze wyjedziemy z kolorem na twarz.
4. Przychodzi czas na poprawki - najpierw kontur oka potem twarz (kolejnosc jest wazna, bo jesli znowu pedzel obsunie sie na twarz to i tak bedziemy ja poprawiac).
5. Gotowe, jesli ktos ma "skilla" moze w tym miejscu dodac odblask. Teczowkami sie tutaj nie zajalem, bo sam ich nie robie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Raptaparat pisze:NMM: za duzo "mid-tones" za malo cieni
Wiem, masz rację :) Miał to być ten z tych jaśniejszych mieczy, a nie taki odblaskowy ;)
Raptaparat pisze:Maska jeste genialna, hehe, nie pamietam tego elementu na wzorze...
http://www.coolminiornot.com/125870
Raptaparat pisze:...bo nie rozmiar pedzla jest wazny tylko to jak sie nim macha :twisted:
:lol: Spadłem z krzesła! :lol: Piwo masz!

A co do poradnika, to mam parę słów od siebie:

Sam maluję oczy już po całkowitym skończeniu twarzy, rzadziej mi się zdarza zaczynać od tego elementu, najpierw myślę o klimacie modelu, maluję skórę, a potem dopasowuję do całości oczy. Ale sposobów jest kilka, owszem :)

Ponadto:

pkt. 3 - tak, ale nie zawsze, można pędzel poprowadzić wzdłuż, a nie w poprzek, o ile rzeźba modelu na to pozwala, wtedy można źrenicę malować precyzyjniej, bo pędzel się "kładzie" i mamy większą kontrolę na malowanym fragmentem, a nie próbujemy "trafić" czubkiem idealnie w środek. Można uniknąć wtedy zamalowania policzka, czy innej części twarzy. A malowanie na wprost często właśnie kończy się efektem z pkt. 4, bo jedziemy z góry na dół, a mocniejsze dociśnięcie pędzla grozi (i tak się kończy) zamalowaniem całego oka, bo nam się włosie rozczapierzy i katastrofa gotowa :) Poza tym nie zawsze wyjdzie idealnie, może się okazać, że namalowaliśmy kocie oko, podłużną źrenicę, a nieraz po prostu wyjdzie krzywo... i znów na biało trzeba malować :)

pkt. 4 aż do skutku, pamiętam swoje początki...

pkt. 5 zamiast czarnej kropki można dać fioletową (czarodziejka DE), zieloną (WE) lub inną, już to będzie robić za tęczówkę, a źrenicę można dodać jeszcze w środku...

Generalnie Raptaparat tym tutorialem wyjaśnił wszystko, co trzeba wiedzieć o malowaniu oczu na sam początek, nawet bez opisu :) Jest tego pełno w sieci, ale niestety, trzeba malować i ćwiczyć rękę - Raptaparacie, bez skojarzeń! Mam na myśli pewne trzymanie i posługiwanie się pędzlem!

A tak w ogóle to ten tutorial jest bardzo dobry (mam na myśli PS-a), więc żeby tutaj nie zginął w mojej galerii pośród figurek, to zamieść go może również w dziale z tutorialami, na pewno się wielu osobom przyda, bo jest jasny i klarowny =D> Zrób tylko porządny i szeroki opis (najlepiej z opisaniem kolorów dla początkujących) i będzie OK ;) Sam się nie mogę zabrać za poradniki, a mam kilka do zrobienia dla ludzi... A tutaj ten tutorial niech też będzie na najbliższą przyszłość. I oczko Ci ładne wyszło na komputerze ;) Zadbałeś nawet o trzy kolory twarzy, mamy więc solidny TT :D

Aha, jakby kto pytał: maska elfa została namalowana tak samo, jak oczy (patrz tutorial Raptaparata), tyle że tam były inne kształty i kolory, a na koniec doszły kły :)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Powiem tyle:
Poziom "koleżeński"
Chciałbym mieć takich kolegów... :wink:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

ooo moj assasin :D hehe swietna robota slawol juz ci to mowilem i mam nadzieje ze z nowym bookiem bedzie grywalny i bedzie mordowal wrogich bohaterow :D
ObrazekObrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Sławol sprzedaj mi toche czasu to sie zajme pisaniem tutoriali :P
Sławol pisze:Piwo masz!
zbieram te piwa i zbieram - jak bede w Gorzowie to sie upomne :D

ODPOWIEDZ