Beatyfikacja

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Miyokari
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Re: Beatyfikacja

Post autor: Miyokari »

Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:Cały czas mordują w imię tego czy innego boga.
Ale my mówimy o Bogu Chrześcijańskim
Jest jeden Bóg ale pod wieloma imionami, obrażając np Allaha obrażasz również swojego Boga (Od razu odpowiadając, nie nie chodzi o to, że gdzieś obraziłeś Boga tylko jak to wygląda).
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:kryje pedofilię we własnych szeregach
Wszyscy jestesmy ludzmi i popełniamy błędy.Czym się różni pedofilskie zachowanie księdza od osoby nie będącej księdzem?
Owszem - ale czemu w takim razie to ukrywają a nie podadzą na policje danego księdza skoro są tacy uczciwi i czyści?
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:promuje wypaczone, chore podejście do ludzkiej seksualności
Według kogo?Ciebie?
Jakie doświadczenie w sferze ludzkiej seksualności może dawać ksiądz bez żony i bez takich doświadczeń?
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:promuje postawę nietolerancji wobec mniejszości seksualnych
To nie jest nietolerancja.Są ludzmi tak jak my ale próbują na siłę forsować swoje chore zasady.Ja bym nie chciał zeby moimi sąsiadami byla para gejów wychowująca swoją córeczkę...
I gdzie tu tolerancja oraz wolność drugiego człowieka? To jest właśnie pokazanie nietolerancji.
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:zachęca nieszczęśliwe osoby do trwania w chorych układach (zakaz rozwodów), bo ich cierpienie jest chyba miłe Bogu, skoro obietnicę złożoną przez omylnego z własnej woli człowieka traktuje jako wiążące w każdej sytuacji
To nie zabawa.Trzy razy sie zastanów co robisz.Nie ma tak ze rok jest dobrze a pozniej zle wiec zmienie sobie laskę na inną.Jestes odpowiedzialny małzeństwo wiec zamiast zmieniać lepiej je ratuj jako odpowedzialny mąż.
To ciekawe, a jak przed ślubem było wszystko dobrze a potem mąż terroryzuje żone? Pozatym, skoro jest się odpowiedzialnym za małżeństwo to ciekawe czemu kościół Katolicki daje coraz częściej rozwody kościelne, more money?
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:zakazuje cierpiącym na nieuleczalne choroby ludziom wijącym się w mękach walnąć sobie złoty strzał (stadium terminalne raka żołądka, zachęcam do lektury o ubogacających doznaniach ostatniego miesiąca-dwóch)
Tylko Bóg daje życie i Bóg je zabiera.
I gdzie tu nasza wolna wola?
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:toleruje mowę nienawiści szerzoną jako słowo boże lub mieszaną w podstępny sposób z wiarą przez własnych kapłanów (patrz radio M)
Jakiej nienawiści?Chodzi o prawdę której ludzie nie chcą rozumieć bo jest to dla nich zbyt niewygodne?
Więc dlaczego Radio maryja modli się do Boga żydowskiego a samo obraża i naskakuje na żydów?


Tak się można cały czas kłócić i dawać podobne "kontrargumenty" ale jest sens?

Poza tym od kolegi słyszałem kiedyś taką sytuacje na religii :
Spytał księdza(czy tam zakonnice) co będzie robić w niebie, to dostał odpowiedź, że już do końca będzie śpiewał do Boga.

Jeśli ma mnie czekać po śmierci wieczne śpiewanie do Boga to już wole nic nie zyskać po niej.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2011, o 22:41 przez Miyokari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

bless pisze: Natomiast błogosławionym nie zostaje się za zasługi, ale za posiadanie cnót heroicznych i za wyproszenie cudu.

Kolejną kwestią, która jest dla mnie fascynująca, to kwestia relikwii, która już zaczyna się robić coraz bardziej głośna.
Co do pierwszego to racja, przychylając się do XVIIIw rytuałów. Ale decyduje o tym człowiek, to zwykły człowiek ustanawia drogiego świętym, dziś po procesie kanonizacyjnym i/lub naciskiem społecznym, jeszcze nie dawno pod naciskiem tłumu, znaczących rodów rzymskich oraz pieniędzy patronów. Cnoty heroiczne też wywodzą się od greckich filozofów od Arystotelesa. Cnoty heroiczne widzimy u człowieka, który bez trudu rozpoznaje wymagania moralne, jakie stawia przed nim dana sytuacja, a w Kościele katolickim to dekalog. Dalej twierdzisz, że nie za zasługi/ czyny, ludzie zostawali świętymi, chyba ze tą dużo większą cześć uznamy za nie ważna, o świętosci do dziś w literze kanonicznego prawa decyduje powszechny kościół owszem jeśli delikwent odznaczał się przyjętymi wyznacznikami.

Kwestia cudów,być może z postępem nauki nie będzie ich już tak wiele, ale póki co te przypadki są badane przez lekarzy i oni nie potrafią tego wytłumaczyć. Nie będę poruszał ideologi cudu, zadam pytanie Czy Jules Winnfield zawdzięcza ocalenie deus ex machina?

Relikwie coś wspaniałego, z punktu obserwacji ludzkiej mentalności. Czy my nie używamy tego dzisiaj Bracia Batlowcy poszukajmy na swoim podwórku, czy nie mamy szczęśliwych kostek, rybiej łuski po świętach. Może pęk włosów zmarłej żony, misia dziecka. Jest to po prostu coś namacalnego co w ideologi świętości przesiąkło transcendencją i jak pisałem zapewnia "połączenie" z boskością. Lecz w dzisiejszych czasach kościół zrezygnował z ciecia ciała. Dodam tylko, kwestia relikwii była kiedyś na tyle drażliwa, że spowodowała wojnę. A w afryce do dziś posiadane odpowiednich części ciała albinosa daje ci odpowiednie "profity".
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Soulferin pisze: Wszyscy jestesmy ludzmi i popełniamy błędy.Czym się różni pedofilskie zachowanie księdza od osoby nie będącej księdzem?
tym normalnego pedofila wsadzają do pierdla a nie przenoszą na inną parafię :roll:
Soulferin pisze: Tonący brzytwy się chwyta.Zasady chrześcijaństwa są jasne.Jeśli decydujesz się nim być podkreślam z własnej woli to przestrzegasz tych zasad.To że komuś sie chce chędorzyć to jego problem.
tonący czyli kto ? producent konbomów ??? znaczt to że życie ludzkie jest absolutnie bezcenne vide aborcja/in vitro ale większą wartością od życia jest czystośc seksualna :shock:
Soulferin pisze: To nie jest nietolerancja.Są ludzmi tak jak my ale próbują na siłę forsować swoje chore zasady.
w średniowiecznej europie moralnośc chroniono krojąc sodomitów piłą do drewna - pewnie też za organizowanie marszy równości :lol2:
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:forsuje wkręcanie swoich chorych poglądów do systemów prawnych państw, tym samym wymuszając na ludziach takich jak ja ich przestrzeganie
Powtarzam pytanie - według kogo?
widać nie zorientowałeś się w czym problem. chętnie pomogę: in vitro, zwolnienie z podatków księży, nauczanie religii w szkołach za publiczne pieniądze etc. etc.
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:toleruje mowę nienawiści szerzoną jako słowo boże lub mieszaną w podstępny sposób z wiarą przez własnych kapłanów (patrz radio M)
Jakiej nienawiści?Chodzi o prawdę której ludzie nie chcą rozumieć bo jest to dla nich zbyt niewygodne?Naprawdę żal pupsko ściska jak czytam co poniektóre wypowiedzi tzw. "myślicieli"...
no Twoje udawanie jelenia staje się smutne - proszę masz wypowiedzi z RM - zapraszam do dyskusji i zobaczymy kogo dupa ostatecznie bardziej ściśnie :twisted:

Słuchaczka: – Niestety jestem za tym, że jak dziecko jest chore... to znaczy płód jest chory nieuleczalnie, to powinno się dopuszczać aborcję.
Prowadzący audycję: – To panią powinno się w pierwszej kolejności zabić, a nie to dziecko.

Słuchacz: – W Oświęcimiu nigdy nie było komór gazowych. Ta propaganda głoszona jest przez lobby homoseksualistów amerykańskich.
o. Piotr: – Chyba przez lobby żydowskie.
Słuchacz: – A to nie na jedno wychodzi?

Słuchaczka: – Słuchałam pana wypowiedzi i muszę przyznać, że była ona na bardzo niskim poziomie, wręcz na poziomie żenującym.
o. Rydzyk: – Widzicie... to telefonował do Radia Maryja szatan, choć o niewieścim głosie. A jeśli to nie sam szatan dzwonił, to jego niewolnik o imieniu Urszula.

Słuchacz: – Ksiądz nie chciał pochować za darmo mojego ojca. Jak się zapytałem, co mam zrobić, bo jest lato i gorąco, to on odpowiedział: „Zamarynuj go sobie”.
Prowadzący audycję: – No... pan jest chyba członkiem SLD.

o. Rydzyk: – Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z Kościołem i zniszczenie Kościoła.

ekspert RM: – Masoni są narzędziem szatana, a ich znakiem jest słońce. Zwróćcie uwagę, że ten znak starają się umieścić wszędzie. Na przykład w Polsacie się ono pojawia i na butelkach wody „Bonaqua”, i jako logo partii Unia Wolności. Żebyśmy mieli kilkuset takich ojców Rydzyków w Polsce, to nie musielibyśmy się bać masonerii.

ekspert RM: – To tylko ateiści szukają wszędzie spisków, że wszędzie jest spisek, węszą, że wszystko przez ten spisek. A my, katolicy, wiemy, że to nieprawda. Wiemy, że jest tylko jeden spisek, na czele którego stoi szatan. I on upodobał sobie atak na Polskę, bo Polska jest monarchią, bo mamy swoją królową, bo oddaliśmy się w niewolę Matce Bożej.

=D>

Ż.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ludzie muszą mieć coś materialnego co podpiera ich wiarę w coś (czy w Boga czy w szczęście przy rzucie na Ld) taka już ich natura. Kościół ma za zadanie zdobywać wiernych i musi dostosowywać się do mentalności ludzkiej aby trafić do odbiorcy.
Owszem - ale czemu w takim razie to ukrywają a nie podadzą na policje danego księdza skoro są tacy uczciwi i czyści?
A co się dzieje kiedy taka sprawa wychodzi na jaw? Telewizja, gazety itd. kupa ludzi wytykająca jacy to są księża i napastująca ich. To jest dobry argument jak dla mnie bo jeśli np. w jakiejś firmie ktoś zrobiłby coś co zniszczyło by interesy danej firmy gdyby wyszło na światło dzienne to czy właściciele ujawniliby to? Kościół to też firma tylko taka która ma interesy będące interesami ogromnej masy ludzi - zbawienie

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Kruti pisze:[ Panowie Żaba nie prowadzi z Wami dyskusji Erystycznej tylko sofistyczną :D Podniesie każdy argument jaki znajdzie w sieci. Teraz Wasza kolej jeśli chcecie toczyć dyskusję na jego warunkach ;)
ranisz mnie, Kruti, i to głęboko z tą sofistyką :wink: o bezwzględnej miłości Bożej mówił mi xionc w liceum (o zdecydowanie wysokiej wiedzy teologicznej) + na uczelni + fragmenty z periodyku "Niedziela" + forum biblistów pasjonatów - jeśli się mylą radzę żwawo poinformować biskupa o nowym zażewiu herezjii :mrgreen:
krystian1wielki pisze: Kościół to też firma tylko taka która ma interesy będące interesami ogromnej masy ludzi - zbawienie
tak ta firma nazywa się mafia... :roll: (proponuję sobie przypomnieć hasło: "omerta"... powiedz jeszcze że gdyby jasno postawili sprawę że każdy uzasadniony przypadek zbrodniarza czy pedofila byłby zawsze zgłaszany do organów ścigania zamiast tuszowany to stracili by w oczach ludzi :shock: ale wiadomo nie od parady K.K. ma na sztandarach wypisane szczytne hasło "Prawda nas wyzwoli" ](*,)

Ż.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2011, o 22:56 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Struna
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Struna »

Żaba pisze:
Słuchaczka: – Niestety jestem za tym, że jak dziecko jest chore... to znaczy płód jest chory nieuleczalnie, to powinno się dopuszczać aborcję.
Prowadzący audycję: – To panią powinno się w pierwszej kolejności zabić, a nie to dziecko.

Słuchacz: – W Oświęcimiu nigdy nie było komór gazowych. Ta propaganda głoszona jest przez lobby homoseksualistów amerykańskich.
o. Piotr: – Chyba przez lobby żydowskie.
Słuchacz: – A to nie na jedno wychodzi?

Słuchaczka: – Słuchałam pana wypowiedzi i muszę przyznać, że była ona na bardzo niskim poziomie, wręcz na poziomie żenującym.
o. Rydzyk: – Widzicie... to telefonował do Radia Maryja szatan, choć o niewieścim głosie. A jeśli to nie sam szatan dzwonił, to jego niewolnik o imieniu Urszula.

Słuchacz: – Ksiądz nie chciał pochować za darmo mojego ojca. Jak się zapytałem, co mam zrobić, bo jest lato i gorąco, to on odpowiedział: „Zamarynuj go sobie”.
Prowadzący audycję: – No... pan jest chyba członkiem SLD.

o. Rydzyk: – Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z Kościołem i zniszczenie Kościoła.

ekspert RM: – Masoni są narzędziem szatana, a ich znakiem jest słońce. Zwróćcie uwagę, że ten znak starają się umieścić wszędzie. Na przykład w Polsacie się ono pojawia i na butelkach wody „Bonaqua”, i jako logo partii Unia Wolności. Żebyśmy mieli kilkuset takich ojców Rydzyków w Polsce, to nie musielibyśmy się bać masonerii.

ekspert RM: – To tylko ateiści szukają wszędzie spisków, że wszędzie jest spisek, węszą, że wszystko przez ten spisek. A my, katolicy, wiemy, że to nieprawda. Wiemy, że jest tylko jeden spisek, na czele którego stoi szatan. I on upodobał sobie atak na Polskę, bo Polska jest monarchią, bo mamy swoją królową, bo oddaliśmy się w niewolę Matce Bożej.

=D>

Ż.
Słyszałem ogólnie o akcjach w radiu maryja, ale, że takie ... Ciśnie się na usta tylko jedno słowo- o kurw*. Ja może przytoczę też jeden:

Słuchacz: -Witam! Jestem homoseksualistą i bardzo podziwiam i szanuję postac o. Rydzyka... bla...bla...bla
Słychać milczenie i po chwili:
Prowadzący: -Połączenie chyba nam się urwało- cóż trudno #-o

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A kłóćcie się beze mnie
Rydzyk jest jaki jest
Kościół składa się z ludzi każdego rodzaju: tych lepszych JP2 i gorszych o. Rydzyk, tych którzy radzą sobie z sobą św Franciszek i tych którzy nie - ks. pedofil
Nic sie na to nie poradzi
i tyle ode mnie w tym temacie

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jak to szło...

Jedna małpa zasłania uszy
Druga małpa zasłania oczy
Trzecia małpa zasłania usta
Soulferin pisze:
Barbarossa pisze:kryje pedofilię we własnych szeregach
Wszyscy jestesmy ludzmi i popełniamy błędy.Czym się różni pedofilskie zachowanie księdza od osoby nie będącej księdzem?
Niczym. Natomiast, jeśli jesteś w stanie to pojąć, mówimy o KRYCIU pedofilii, czyli przesuwaniu księdza pedofila z jednej parafii do drugiej, w nadziei, że za którymś razem się poprawi. Rekordzista był przenoszony bodaj 13 razy w USA. W Polsce też były takie przypadki - kilka ujawniono. Relacja afer pedofilskich zgłoszonych przez kościół do tych, które się wydały dopiero po tym, jak rodzice - proszeni o dyskrecję - nie wytrzymali i poszli na policję - pokazuje głębię choroby całej organizacji.

Reszta Twoich "komentarzy" jest podobnie chybiona, tzn. prezentujesz płytkie wyuczone reakcje.

Np. ciekaw jestem, gdyby Twoja matka miała raka żołądka i prosiła Cię o śmierć, bo morfina i wszystko inne przestało działać, to byś jej w twarz powiedział "Tylko Bóg daje życie i Bóg je zabiera."

Ładnie recytujesz, ale nie potrafisz wczuć się w różne sytuacje, ani ich zrozumieć.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Kontynuując offtop:
Niczym. Natomiast, jeśli jesteś w stanie to pojąć, mówimy o KRYCIU pedofilii, czyli przesuwaniu księdza pedofila z jednej parafii do drugiej, w nadziei, że za którymś razem się poprawi. Rekordzista był przenoszony bodaj 13 razy w USA. W Polsce też były takie przypadki - kilka ujawniono. Relacja afer pedofilskich zgłoszonych przez kościół do tych, które się wydały dopiero po tym, jak rodzice - proszeni o dyskrecję - nie wytrzymali i poszli na policję - pokazuje głębię choroby całej organizacji.
Bynajmniej nie bronię KK, bo ma swoje za uszami, ale..

1) W KK jest taki sam odsetek pedofili jak w kazdej innej grupie społecznej, dlatego cięzko mówić o "głębi choroby całej organizacji".

2) Większośc przypadków wykorzystywania dzieci miała miejsce we wszystkich organizacjach (kościelnych i świeckich) mających kontakt z dziećmi. Proszę, chociażby przykład: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... wozki.html. A to, że większość sierocińców i ochronek była prowadzona przez organizacje religijne (celowo nie piszę KK) - bo nikt inny problemu się uczepić nie chciał - skutkuje obecnie aferami.

3) Można słusznie zarzucić KK brak odwagi do zmierzenia się z problemem w niedalekiej jeszcze przeszłości. Teraz jednak już się tych spraw nie tuszuje, tylko wychodzi problemom naprzeciw, proszę przykład: http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci ... 13947.htmlCoż, zmiany w KK nigdy nie przychodzily lekko..

4) Dziwnym trafem akcje z pedofilami przypisuje się głownie KK zapominając o tym że i anglikanie mają swoje za uszami, i protestanci (w USA kościoły protestanckie są bardziej rozpowszechnione niż KK), nie wspominając o się np. współcześnie w poprawczakach dzieje (czy też patrz pkt. 2) ... Tak że albo mówimy o problemie pedofilii ogólnie, w kontekście pracy z dziećmi, albo chodzi nam tylko o czepianie się KK (to przecież takie modne teraz)

5) No i proponuje nieco mniej skrzeczenia pani Senyszyn... :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nie wiem co mówią w radiu Maryja bo go nie słucham.Wiem za to co mówią w radiu Józef i to mi wystarczy.Ponieważ cytujecie mi tutaj całe akapity rozumiem że śledzicie audycje radia Maryja z wypiekami na twarzy.

Co do matki Barb poniewaz jestesmy katolikami nie prosiła by mnie o śmierć...Powinieneś się domyśleć ale sie tego nie domyśliłeś poniewaz po prostu tego nie rozumiesz.

Tak jak napisał Nitrox mozna sobie odbijać piłeczkę bez końca ale nie widzę w tym sensu.

Pozdrawiam
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jeśli chodzi o JP2, to nie mam do niego jakiś większych zastrzeżeń. To lider wielkiej organizacji, który starał się nieść pozytywne przesłanie. Czasem mu to wychodziło, czasem nie. Miał pewnie swoje ludzkie słabości, ale ogólnie mam wrażenie, że był to dobry człowiek
Więc daj mu spokój. Beatyfikacja nie jest dla Ciebie. Jestes ateistą to sobie nim bądz. Skoro "tępe katole" chca swojego duchowego przywódcę i autorutet moralny w ten sposób uchonorować to co Ci do tego. Nazwales to cyrkiem, więc dla mnie twoje intencje są dosć jasne.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Temat o beatyfikacji zrównany z ziemią już dawno, wdeptany z glebę przez zgraję zabłoconych nóg.

BTW za co szanowaliście Jana Pawła II? Co dobrego według Was zrobił, a co niegodziwego i złego. Chętnie posłucham.
Jeden z wielkich Polaków! Teraz przez tak wile osób mieszany z gównem. Nie podoba mi się to. Dobrze, że go nie chcieli na Wawelu chować. :lol2:

BTW2 Może admin zmieniłby co niektórym rangi na błogosławiony albo święty? Byśmy głosowali na poszczególne kandydatury. :lol2: Wybaczcie te żarty ale ten temat zjeżdża z właściwego toru. No offence.

aha... bless już takie bzdury piszesz, że ja się zastanawiam czy to na poważnie czy w żartach. Jeśli to 1 to gorąco Ci współczuję. Obawiam się, że żadne argumenty do Ciebie nie przemówią. Jesteś na swojej ścieżce ironii i nie da rady Ci nic powiedzieć. Kulturalnie chciałeś, ale niestety Ci nie idzie. Naczytałeś się głupot na internecie o napletkach itp i śmiesz takie banialuki bez zastanowienia umieszczać w tym temacie. Naprawdę postaraj się poznać te sprawy z innej strony. Wydaje mi się bowiem, że się pogubiłeś. Wybacz, że pytam, nie musisz odpowiadać. Jesteś katolikiem?

Dodam jeszcze, że osobiście znam osoby które zostały uzdrowiona z nieuleczalnej choroby za wstawiennictwem modlących się za nią. Jedno wiem. Wszyscy skończymy tak samo. ;) Jak się pościelesz tak się wyśpisz. To akurat
osobista sprawa każdego. Bo jesteśmy wolni.

Na koniec:
Obrazek ;)

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Najbardziej znany i szanowany Polak w historii.
Polak który osobiście miał też największy wpływ na historię
Wzniósł piastowaną godność na wyższy od poprzedników poziom
Niemal każdy chciał Go przyjąć, spotkać się - i przedstawiciele laickiego zachodu, państw afrykańskich, islamskich,
żydzi nawet część komunistów. Do wyjątków należało moskiewskie prawosławie. Państwo i tradycja były tam za silne.
Wspierał pozytywną społecznie i politycznie działalność kościoła w kraju w czasie gdy byliśmy w bloku sowieckim i trudnym okresie po śmierci prymasa Stefana Wyszyńskiego.
Gdy umarł reakcja ludzi w całym świecie była jednoznaczna.
Długo nie będzie kogoś takiego.

Temat nie został wdeptany w błoto. On został po prostu założony przez kogoś niewłaściwego i w niewłaściwym celu. Słowo: Beatryfikacja jako temat. A później te dwa pierwsze posty...
Jeżeli osoba zakładająca ma tak ukształtowane poglądy jak ma i posiada taki zasób wiedzy i słownictwa jak gigantyczne ma mniemanie o sobie
- to istnieją setki sposobów - jeżeli jest to w jakimś stopniu potrzebne - na inne wyrażenie jej problemu.
Dwa pierwsze posty w temacie- moim zdaniem - stanowią same w sobie w tej formie - obrazę i zachętę do kłótni.
Jeżeli ktoś może się śmiać z jednej z największych postaci jakie mieliśmy - a wcześniej pozytywnie wypowiada się o Palikocie, Komorowskim - jego sprawa, jego format.
Domino wspaniale tu napisał że już dawno jest tu jednoznaczny, bezpośredni atak na katolicyzm, kościół, prawicę, itp - pozbawiony cech wszelkiej tolerancji, wszelkiej dyskusji, próby zrozumienia drugiej strony - charakterystycznych ponoć chyba dla części cywilizowanych środowisk lewicy w krajach zachodu.
Te dwie- trzy osoby od długiego czasu starają się inicjować dyskusję gdzie jad, pogarda, wyśmiewanie się i agresja wobec innych poglądów aż przebija z ich wypowiedzi. Jak już tu kilka neutralnych osób podkreślało - nie sposób z tym dyskutować - chyba że na ich zasadach.
Jedyną metodą jest stosowanie tych samych metod w drugą stronę. Może coś dotrze.
Bo to co mądrze i spokojnie piszą - choćby - Kefas, Domino, Kruti, Karl , Dębek - nie dociera...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jaka prawica i kościół takie ataki...

http://www.youtube.com/watch?v=ownU2xCLH4I

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Zadziwiające jest w tym wszystkim jedynie to jak ktoś -
kogo tak drażnią rzeczy nadprzyrodzone w życiu publicznym -
pobiegł głosować na hasła w stylu:
"przy nowych autrostadach będą stali uśmiechnięci policjanci"
"młodzi Polacy będą wracać do kraju do pracy"
"wybudujemy drugą Irlandię"

Może relikwii potrzeba - :wink:
Proponuję - Ramię Ozjasza (papy Adama Michnika - żeby politycznie zgodnie było i z fluffem
- ramię to zwracało niegdyś się przeciw Polakom - dlatego teraz przygnie ich do tak heroicznych zadań)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Grolshek pisze:Jaka prawica i kościół takie ataki...

http://www.youtube.com/watch?v=ownU2xCLH4I
Zajebiste. :mrgreen:
Nie był bym jednak dla chłopaków aż tak surowy - IMO porównanie zdecydowanie na wyrost.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dębek pisze:
Grolshek pisze:Jaka prawica i kościół takie ataki...

http://www.youtube.com/watch?v=ownU2xCLH4I
Zajebiste. :mrgreen:
Nie był bym jednak dla chłopaków aż tak surowy - IMO porównanie zdecydowanie na wyrost.
Dla tych którzy uważają Palikota za ekstremistę polecam zdecydowanie obejrzenie tego filmiku... :wink: :P

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Dębek pisze:
Grolshek pisze:Jaka prawica i kościół takie ataki...

http://www.youtube.com/watch?v=ownU2xCLH4I
Zajebiste. :mrgreen:
Nie był bym jednak dla chłopaków aż tak surowy - IMO porównanie zdecydowanie na wyrost.

Własnie zgadzam z wypodziedzią. Akurat to jest przykład w którym On jest tak , żeby go nie obrażać "wyjątkowy" i nie każdy z księży podziela jego zdanie. Chociaż filmik bardzo śmieszny, nawet Figurski i Wojewódzki w porannym WF go przytoczyli :D
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Natanek ma juz od jakiegos czasu bana od kurii na wypowiedzi publiczne bo obciach szerzy.. :wink:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Soulferin pisze:Co do matki Barb poniewaz jestesmy katolikami nie prosiła by mnie o śmierć...Powinieneś się domyśleć ale sie tego nie domyśliłeś poniewaz po prostu tego nie rozumiesz.
Widzisz, wszystko zależy od okoliczności. Może jak zetkniesz się z paroma trudniejszymi sytuacjami w życiu, będziesz sobie w stanie wyobrazić różne inne.

Najłatwiej jest powiedzieć "ta zasada jest dobra, bo Bóg tak chce, a mojej rodziny ten problem nigdy nie dotknie". Nigdy nie będę miał brata/siostry homoseksualisty/ki, a jeśli nawet, to na pewno spędzą życie w samotności i nigdy nie będą szukać miłości. Nikt z mojej rodziny nie będzie cierpiał na śmiertelną i niewiarygodnie bolesną chorobę, a jak już będzie cierpiał, to na pewno będzie znosił niewyobrażalny ból jak dobry Katolik i o nic nie poprosi. I tak dalej.

Naprawdę życie doświadcza nas w różny sposób. Warto się zastanowić, co oznacza dobro w każdej sytuacji, zamiast wierzyć w zmyślone przez rzekomych "spokesmanów Boga" zasady absolutne i narzucać je innym.

Edit: Dzik - jesteś żałosny, sorry. Nawet jeśli już dałeś sobie zrobić wodę z mózgu propagandzie partyjnej, mógłbyś przynajmniej nie siać tego w każdym temacie. Beatyfikacja z PO ma akurat niewiele wspólnego, a PO do sceptycznych wobec beatyfikacji raczej nie należy,

ODPOWIEDZ