Star Wars: The Old Republic MMO

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: The Old Republic MMO

Post autor: MomoTheKiller »

Ja kupiłem wersję pudełkową. Lubię trzymać ładne pudełka na półkach.

Co do samej gry...
Grafika jest na wysokim poziomie... na razie zwiedziłem w sumie 2 różne środowiska ale zarówno pustynie jak i dżungla wyglądają super. W full HD wygląda to bardzo ładnie troszkę gorzej niż Mass Effect 2 ale nadal można nacieszyć oko.

Co do grywalności to obawiałem się płynności w przejsciu między skillami ale wygląda to fajnie. Szkoda że z całej gamy skillów w sumie warto używać 2-3. Może ten minimalizm ma w sobie potencjał ale przyzwyczajony jestem do WoW'owych rotacji... Robienie zadań jest przyjemne chociaż przerywniki filmowe czasami irytują - jak koleś produkuje się 2 minuty by wysłać nas do innego punktu a rozmowa nic nie wnosi do fabuły. Nie wiem jak to wygląda na wyższych poziomach ale do 12 miałem może 4 questy typu zabij X lub zbierz X. Odnoszę jednak wrażenie że gram w dobry single a nie rasowe MMO. W grupie zrobiłem 2 questy - Heroic 2 i Heroic 2+ - które moim zdaniem były do solowania na 9 lvl. Party przyspieszyło proces.

Podsumowując - podszedłem do SWTOR z wielką rezerwą. Nie ukrywam też że po 5 latach grania w WOW'a nie myślałem że coś mnie tak wgniecie w FOTEL. Załuję że mam 12 mcy za D3 bo wbił bym frozen na WoW'ie...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Miałem jazdy z kodem co zakupiłem wczoraj i teraz mam dwa:/ nie aktywowany kod deluxe do gry ktoś chętny? 135 zl:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Ja kupilem tez pare dni temu i gram na:

Basilisk Droid

To tzw. Polski serwer wybrany przez community.

Pogrywam na Republic side, czyli Ci dobzi, jako Jedi Sage (healer).

Ogolnie jako mmorpg swierzo po wypusku moge powiedziec, ze jest zajebiscie zrobiony. Pomijajac fakt malych bugow ze stuckowaniem sie postaci (naprawa /unstuck albo /stuck) to jest naprawde na wysokim poziomie.

Niedawno (dzisiaj ;)) dolaczylem do gildii Alpha Omega w ktorej swietnie sie bawie, wszyscy powyzej 20 lat.

Odezwijcie sie, Light Side, Anataz here :)
Woot?

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ja nie gram na tym polskim, razem z kumplami siedzimy na Uthar Wynnie, dark side, ja Powertechiem cisnę. W mojej opinii nic się nie zmieniło, gra jak była zajebista, tak jest nadal. Kolejny plus to niektóre akcje, które są tak przesiąknięte klimatem SW i zajebista epickością, że szczena opada. Napierdzielasz się z bossem, w tle duel of the fates, miazga, do tego ten czarny humor bounty huntera :D. Na minus na razie u mnie jest pvp, wg mnie słabsze niż w wowie (może dlatego, że na razie tego nie ogarniam), nie podoba mi się też wzmocnienie graczy na bg, by wyrównać szansę. Znacznie bardziej wolałem rozwiązanie z przedziałem lvlowym, gdzie gear dawał znaczną przewagę, można było poczuć się fajnym czy nadrobić w pewnym stopniu brak skilla w pewnych wypadkach :D. No i nie było zmienionych liczb w dmgu, a jak tutaj ciągle lecą w tysiącach, to nawet ciężko ocenić, czy w sumie się dużo walnęło, czy mało...

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Ograłem się trochę w weekend. Zrobiłem Jedi Sentinela gdyż gildia z WoW'a rollneła na "dobrych".
Od razu zauważyłem różnicę z jaka gracz jest traktowany - o ile jako Sith Sorc musiałem zapracować na szacunek czy też po prostu wybić wszystkich wrogów. Jako Jedi fabularnie każdy czuje respekt i nie jesteś już śmieciem. Nie ukrywam że quest line "dobrych" jest trochę momentami za długi - szczególnie Corus. Nabiłem 21 poziomów i mój Sentinel zaczyna nabierać kształtu, dps ładnie skacze w górę - wygląda już też lepiej (chociaż kwestii wyglądu po stronie dobrych nie komentuje, mam tylko nadzieję że będzie lepiej i wyjde z wełnianych szarych szmat).

Gra ma dużo błędów, jedne nic nie przeszkadzają ot migoczące rośliny na przerywnikach filmowych (ponoć to ma związek z Nvidia coś tam - nie wnikam) do wkurzających - czyli respiące się złoża do archeo w niedostępnych miejscach lub takie których użyć nie idzie. Dużo błędów jest wynikiem np. skipowania filmików ale to jak ktoś lubi to można oglądać bo gra się w SWTOR jak w MEffect :)

Odnośnie pvp hmm jest dziwne. Idzie się przyzwyczaić ale dupy nie rwie. O ile Hut Ball mi się nie podoba to obrona bazy jest fajna. Skalowanie poziomów widać że z WAR :P Nie udało się to im ale ponoć zmienią w paczu gildiowym (bo to też leży).

Ostatnia łata chyba dodała capa do serwerów bo mój z heavy zrobił się medium a o 6-7 rano jest nawet low.

Kupiłem kolejne 3 miechy. Myślę że trzeba dać grze trochę czasu, na razie jest to bardzo dobry SINGLE z elementami cooperacji.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Odnośnie pvp hmm jest dziwne. Idzie się przyzwyczaić ale dupy nie rwie. O ile Hut Ball mi się nie podoba to obrona bazy jest fajna. Skalowanie poziomów widać że z WAR
skalowanie musi byc bo nie ma wydzielonych bracketow lvlowych.
tak wiec wchodzac na WZ mozna spotkac zarowno 10 jak i 50 lvl. w jakims tam kolejnym patchu ma wyjsc rozgraniczenie WZ dla 50 i calej reszty.
co do hutballa - dzieki niemu sithowie moga wejsc na jakiegoslwiek WZ :P ze wzgledu na to, ze na kazdym serverze imperium jest znacznie wiecej, mozna bez zbyt dlugiego stania w kolejce porobic sobie PvP.
denerwujace sa ability lagi, czy tez wymuszenie zakonczenia animacji by cos wycastowac/przejac (nie wystarczy, ze pasek casta dojdzie do konca. musi sie zakonczyc animacja)

najgorszy w tej gierce jest niestety kod. :/ mam takie lag spiki na otwartych terenach, ze czasami odechciewa sie grac. jednak jak znajduje sie w jakimkolwiek pomieszczeniu to juz jest dobrze. moze cos naprawia.

mimo tego i paru innych mniejszych bugow, gra mi sie naprawde fajnie.
tak jak momo napisal, jest to taki mass efect z trybem coopa :) i to mi sie naprawde podoba
fabula BH jest bardzo fajna (czasami az zaluje swoich wyborow, ciekawe czy bedzie mi sie chcialo zagrac jeszcze raz i wybrac inna sciezke) i koncze juz wielkie polowanie. ciekawe co bedzie dalej :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Fabuła BH wymiata ;). Ale też zwróciłem uwagę na to, o czym piszesz i strasznie mnie wkurza- długi animacja skilla. W pvp, gdzie każda sekundka się liczy, dmg czy jakikolwiek efekt powinien wskakiwac natychmiast po naciśnięciu skilla, a muszę czekać, aż ziomuś naładuje sobie rail shoota... Bardzo słabe, niech ta animacja będzie, tylko by dmg wskoczył przed jej zakończeniem.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Ja na razie gram w to jak w singla na misje 2+ czekam na kogokolwiek jak mi sie pvp nie spodoba to i tak nie pożałuje zakupu bo fabuła wymiata:) serwer the ravager nick szwentas
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

A ja dzisiaj troszkę pomarudzę...

... po1. Czemu tu nie ma phasingu?? Robiłem jakieś questy na Taris zabiłem pierdylion mobów - padł szefunio (po 1 wipe) a tu nagle wszystko od nowa się pojawia 0.o i znowu się przedzierać... w WoW in plus było to że questy "niosły" przez krainę a tu dupa trzeba szukać, a czasem nawet skipować.

... po2. Czasem mam wrażenie że cała kasa z produkcji poszła tylko w Voice Acting. Rozmawiałem dzisiaj z kumplem i zadał mi straszne pytanie: Po jakim czasie znudził Ci się WoW - jak biłem 5 raz questy w Bor Tundra, odpowiedziałem. I to jest fakt, niby fabuła wymiata ale na samej fabule nie pojedziemy do max'a trzeba robić side questy a te czasem to już są nudne - coś czuję że mam kryzys w Taris he he, jak i większość ludzi :P

... po3. Brakuje mi opcji zmiany UI, choćby zmiana rozmiaru ikon na debufie... bo w PVP to nie wiem co na mnie "siedzi".

... po4. Czy też macie takie wrażenie że SWTOR to taki "jednorazowy numerek" przed długą i namiętną miłością do Diablo 3?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

większość przeciwników po prostu omijam nabijam tyle ile trzeba do bonusu i ide dalej bardziej wkurza jak trzeba czekać na bosa aż sie pojawi a za tobą już są następni:) ale to pewnie na początkowych misjach.
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Chuj. Znudził mi się DS i te całe 4.3. Wczoraj kupiłem i odpaliłem tego całego SWTOR'a. Pierwsza rzecz, która wywołała u mnie pozytywne reakcje, była sama procedura instalacji i billingu. Żadnych errorów, bugów, problemów z patchowaniem etc. Ergo da się zacząć grać nie tracąc przy okazji zdrowia na same uruchamianie produktu. Grafika nie jest taka dupna, jak myślałem. Przerywniki i voice acting to mocna część tej gry, chociaż do złudzenia przypomina mi to DA(którego to nie znosiłem;p). Dopiero wbiłem 10lvl i popatrzę, jak gra sprawuje się dalej. Zresztą, nie jestem jedynym graczem WoWa, który po prostu przysypiał z nudów na WoWie i zawiódł się sromotnie 4.3.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Varinastari pisze:Chuj zawiódł się sromotnie 4.3.
He he he :P

To jeśli grasz dżedajem to w Taris czeka Cię pierwszy kryzys :P
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

mam nadzieje że ostatni;) mi szadoł na taris wymiękł więc zacząłem odnowa guardianem
Podobno najfajniej gra sie jednak szitem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mimo tego, ze consular i inquisitor to mirrory to jednak widac pare "niedorobek" w skillach dzieki czemu sith wygra pojedynek.
m.in. sith ma pioruny ktorymi razi i zadawane obrazenia sa instantem, jedi ma podobna umiejetnosc tylko, ze rzuca w przeciwnika kamieniem. to obrazenie jednak nie jest natychmiastowe tylko przeciwnik dostaje jakikolwiek dmg w momencie gdy kamulec do niego doleci. daje to pare sekund przewagi, jednak w PvP jest to calkiem sporo.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

To jeśli grasz dżedajem to w Taris czeka Cię pierwszy kryzys
Nie gram plewną republiką :D
Varinastari napisał(a):
Chuj zawiódł się sromotnie 4.3.
Cóż za trolololo.

Cisnę Sorcererem;p

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Sorc jest imba.... rolnełem na dobrych bo mi gildiowe męczyły bułe że i ile iwilem można grac
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

No skończyłem taris:) mam bardzo dziwną rzecz przez co nie da sie prawie grać jak sie obracam myszką to nagle robi mi skok myszki i obraca o jakieś 90 stopni w bok górę najczęściej w bok myślałem że to jakiś lag bo mam tak od wczoraj ale inni tego nie mają przeinstalowałem drivery myszki i to samo ma ktoś jakiś pomysł bo ja wymiękam:(
Edit:
Ehh poszperałem w sieci i widzę że masa ludzi ma ten problem. Trzeba jutro kupić myszkę kulkową za 5 zyla bo logitechy i razory mają ten bug:/
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Szwentas pisze:No skończyłem taris:) mam bardzo dziwną rzecz przez co nie da sie prawie grać jak sie obracam myszką to nagle robi mi skok myszki i obraca o jakieś 90 stopni w bok górę najczęściej w bok myślałem że to jakiś lag bo mam tak od wczoraj ale inni tego nie mają przeinstalowałem drivery myszki i to samo ma ktoś jakiś pomysł bo ja wymiękam:(
Edit:
Ehh poszperałem w sieci i widzę że masa ludzi ma ten problem. Trzeba jutro kupić myszkę kulkową za 5 zyla bo logitechy i razory mają ten bug:/
LOL? Spróbuj wyczyścić gryzonia. :) Ja mam razerki i jakoś nie mam tego problemu.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

Razory podobno rzadko ale z tego co widzę to większość logitechów seri G a ja mam g700:/
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

W piątek miałem kryzys. Taris strasznie męczy. 30 minut szukałem klasowego questa. Wkurzyłem się i.....

.... zrobiłem Bounty Huntera i jak usiadłem to nabiłem12 lvl. Jak na razie BH to najlepsza klasa w SWTOR (dla mnie). Bardzo podoba mi się historia klasowa. Skończyłem DKaas lecę na nowa planetę. Bo ilości zadawanych obrażeń wnioskuję że czeka mnie NERF. A szkoda bo nie miałem problemu zrobić Talona czy Hc2-2+ na DKaas solo. Nie wiem czy to dobrze czy źle ale ja się bawiłem moją 1 osobową armią i medykiem. Jak na razie imho Mako to najlepszy low lvl companion.

Mam pytanie do grających BH - na statu jest cela - będą questy na pojmanie? Bo ja raczej wole zabijać :P DSide fajnie zmienia kolor oczu...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

ODPOWIEDZ