Magnetyczne podstawki pod regiment

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

5.A po co Ci magnesy do giganta?
Żeby się dobrze trzymał walizki. Ja przykleję sobie magesy pod smoka.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

dead pisze:jesli masz magnesy pod figsami to wygumuj walize ta guma co RAF polecil ...
Powtorze pytanie ;). Mam juz ta gume i przyznam - jest swietna, przyciaga magnesy naprawde wystarczajaco dobrze. Jak ja najlepiej przykleic do walizki - jakim klejem? Oczywiscie pytam, zeby uniknac np. rozpuszczenia gumy, albo puszczenia kleju po miesiacu.

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

ciezko pomoc ... chyba najlepiej uzyc jakis klejow montazowych - cos w stylu moze osmiorniczki ;) a moze butapren ;) (sam nie probowalem) moze cyjanoakryle popularne sobie poradza -> radze wziasc kawalek i przykleic do jakiegokolwiek plastiku by zobaczyc jak sie zachowuje klej vs guma (cyjanoakryle = kropla superglut itp itd...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

hej, tak czytam temat właściwie wszystko jasne tylko jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakiej walizki używacie do tego? takiej z GW? czy może jakiś własny patent czy ogólno dostępny artykuł z castoramy leroy czy innego obi :) jakby ktoś mógł wrzucić zdjęcie walizki przygotowanej do noszenia figsów w regimentach to w ogólne by było super:)

Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: Grafik »

Najlepiej przyklejać takie rzeczy Silikonem Szklarskim, po dwóch godzinach (tyle trwa jego utwardzenie) nie ma mocnych, aby puścił. Podklejanie magnesów do podstawek figurek kombinowałem, kropelka - nie trzyma na dłuższą metę, poxipolem dwuskładnikowym - nie trzyma dobrze, poxilina - trzyma na max, ale jest problem z formowaniem, poza tym za duża z nią męczenia, a silikon szklarski no Panowie, cud, nie do opisania. także i ta guma będzie trzymała, tylko powiedzcie mi jak ją kupić przez internet? Chętnie bym ją wypróbował.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

W tym watku byly namiary na sklep w Gdyni, ktory ja sprzedaje. Material nazywa sie flexmetal.

Ja przyklejam magnesy klejem cyjanoakrylowym, sredniogestym (gestosc jest istotna). Dziala niezawodnie, pod warunkiem, ze magnes jest przyklejony do gladkiej, wewnetrznej strony podstawki. Jesli zahaczysz o napis (C) GW 200X, to odpadnie i to dosc szybko.

Awatar użytkownika
Grafik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: Grafik »

i jak ci się sprawuje ta guma? dobrze trzyma figurki z magnesami neodymowymi? ja zastosowałem magnesy w podstawkach 0,5cm średnicy o grubości 2mm. Czy magnes łapie tak jak do blachy mocno?

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

witam - zamieszczam foty mojej walizki magnetycznej

magnesy pod figurki jak wymieniono wcześniej - 5x2 mm

dodatkowo każdy oddział przyczepiany jest do stelaża dwoma magnesami 9,5 x 1 mm

Stelaż - blacha 2mm pospawana w półeczkę z uchwytami do wyjmowania

Obrazek

Obrazek
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Jankiel pisze:
5.A po co Ci magnesy do giganta?
Żeby się dobrze trzymał walizki. Ja przykleję sobie magesy pod smoka.
JAk myślisz o jednym ztych metalowych z D&D to chyba z 20 musisz ich przykleic :D .
Obrazek

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

No, w końcu dzisiaj doczekałem się tego momentu - przyszedł list. I dość ciężki na dodatek. Tak! to magnesy i blaszki! W dodatku o jeden magnesik za dużo ;). Lecz jak sobie teraz patrzę, i tak myślę, to widzę iz przypadkowo zamówiłem 3x2mm zamiast 5x2mm :( Ale na plastiki mam nadzieję pociśnie dobrze.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Foalookie! świetny pomysł i wykonanie też nie gorsze :) muszę pomyśleć o czymś podobnym chociaż na moje skaveny pewnie będę potrzebował o wiele więcej miejsca

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A ja wczoraj odebrałem od producenta testową partię walizek metalowych: blacha stalowa, emaliowana na gustowny czarny -- ładne, wytrzymałe, nie takie ciężkie. RE-WE-LA-CJA. Wyrzucam walizki plastikowe podklejone blachą na śmietnik. :)
Jak się dogadam z producentem odnośnie cen, to być może niedługo zagoszczą w ofercie Bitspudła wraz z filmikiem promocyjno-instruktażowym :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gregori
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Gregori »

A jaki będzie orientacyjny koszt takich walizek ;> ?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A ile jesteś gotów zapłacić? :D
Myślę że nie przekroczy 50-60zł, jak się dobrze dogadamy to i taniej. Ale to tylko przypuszczenia, gusła i pobożne życzenia ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Kefas pisze:Foalookie! świetny pomysł i wykonanie też nie gorsze :) muszę pomyśleć o czymś podobnym chociaż na moje skaveny pewnie będę potrzebował o wiele więcej miejsca
No nie wiem - mnie się tam spokojnie mieści całe imperium na 5 k punktów ;)

To rozwiązanie ma jedną wadę - waży koszmarnie dużo (wraz z armią nieco ponad 9kg) ale mozna pokombinować z cieńszą blachą wygięto po bokach ;)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

swego czasu byłem zafascynowany tymi magnesami i walizkami.. ale jak się okazało walizka jest strasznie ciężka, co przy dłuższych wypadach jest męczące :) a po drugie... pomimo moich usilnych starań magnesy nie zawsze dobrze się przyklejają lub po prostu nie wystarczająco dobrze trzymają przez co, co pewien czas jakaś figurka fundowała sobie lot swobodny po walizce :?

Teraz używam magnesów jedynie, by figurki trzymały się metalowych trayów, a całe traye figurek wsadzam do walizki/pudełka z gąbką... jak na razie mi się to sprawdza :)

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

jestem wielce zainteresowany taką walizką

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Nie ukrywam, że ja również... Mam 1 walizkę podklejaną blachą ale potrzebuje drugiej, taka jak mówił Tomash byłaby pomocna! :D
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Właśnie walizka podklejona blachą okazała się nieudanym eksperymentem (rajt, Asassello?), bo była ciężka, niewytrzymała, a blacha się lubiła odkleić (a plastik walizki był za słaby na nity i za cienki na wiercenie). Walizka w pełni metalowa przy podobnej wadze* nie ma żadnej z tych wad. Jak się dogadam z producentem i będę miał jakąś większą partię, Asassello i Jasiuu dostaną po jednej do testów i opinii. Bo jesteście zainteresowani przetestowaniem przed wszystkimi, prawda? :D

* tam do kata, metalowe figurki w środku ważą więcej niż sama walizka, więc te 2-3 kg w tą czy w tamtą ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

To informuj na bieżąco jak możesz, jak już beta-testerzy potwierdzą wszystko... :D
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

ODPOWIEDZ