Goblińskie PKSy 13.07.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Re: Goblińskie PKSy 13.07.

Post autor: Szaitis »

To, że w zeszłym roku w top5 Silesiana były 3x lizaki to też był mega przypadek...

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Szaitis pisze:To, że w zeszłym roku w top5 Silesiana były 3x lizaki to też był mega przypadek...
ee, mieli trochę szczęścia. 4. bitwę dwóch z nich miał z Krasnalami ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nie czwartą, a piątą :)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a prawda. Nie zmienia to faktu, że jaszczurki na openie gniotą krasnale w tempie express
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Fanatic pisze:Ciekawe czy ktoś z twórców PKS'u to przeczyta...ale fajnie sobie tu pogadać.
Dziwne będzie jeśli, któryś nie przeczyta.
Co do B&G to mam wrażenie, że pokutuje trochę przeświadczenie, iż lepiej nie wciskać tych sztandarów zbyt wiele, bo i tak jakoś to będzie. Potem mamy bitwy, w których utrata generała, albo co gorsza bsbka oznacza koniec.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Dębek pisze:
Fanatic pisze:Ciekawe czy ktoś z twórców PKS'u to przeczyta...ale fajnie sobie tu pogadać.
Dziwne będzie jeśli, któryś nie przeczyta.
=D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Ja tam zacznę bić brawo jak zobaczę skutki tego czytania. Oczywiście rozumiem, że lektura (feedback) musi być większy aniżeli jeden turniej.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Moim zdaniem kwestia chalice to w pierwszej kolejności odpowiednie uściślenie. Zapis jest strasznie nieprecyzyjny, a opisany w tym temacie sposób użycia jest imo mocno naciągany. W opisie przedmiotu nie ma zapisu kiedy dokładnie można go użyć, więc oczywiste jest, że posiadacze naginają to na maxa. Nie jest też napisane, że można go użyć absolutnie w dowolnym momencie. Ciężko mi tę sytuację do czegokolwiek porównać. Trochę w głowie się nie miesci, że można się wypsztykać z kostek i zmniejszyć pulę przed rzutem na dispell. Jest chyba jakaś sekwencja opisana w RB, z którą tak użyty chalice jakoś mi nie współgra. Intuicyjnie przedmiot powinien być używany po rzucie na wiatry i channele, kiedy kształtują się pule kostek powera i dispela. Ewentualnie przed rzuceniem czaru. Tj. przed sekwencją casta i dispela. Wtedy posiadacz niech sobie zmniejsza ich ilość. Dochodzi jakaś tam losowość, co nie zmienia faktu, że przedmiot jest sytuacyjny i mocny.
Obrazek
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

@Dębek
http://www.forgeworld.co.uk/Downloads/P ... khanQA.pdf
. Can I use the Chalice of Blood and Darkness’s ability at any point in the
Magic phase?
A. Yes – at any point in the Magic phase of either player’s turn.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

panterq pisze:@Dębek
http://www.forgeworld.co.uk/Downloads/P ... khanQA.pdf
. Can I use the Chalice of Blood and Darkness’s ability at any point in the
Magic phase?
A. Yes – at any point in the Magic phase of either player’s turn.
Od początku mówiłem, że ten book jest jakiś niekompatybilny.
Czyli co? Zabawa, czy gracz ChD pierwszy krzyknie, że używa przedmiotu, czy przeciwnik pierwszy rzuci kostki do dispella? Możemy sie tak bawić. Jak dla mnie sprawa jest niejednoznaczna. Nawet jeśli można użyć chalice w dowolnym momencie fazy magii, to jednak jakieś zasady trzeba wprowadzić, bo w innym przypadku robi się cyrk pt. "kto pierwszy".
Moim skromnym zdaniem nie ma opcji wpieprzania się w sekwencję cast-dispell z takimi przedmiotami. Rzuciłeś czar - czekasz na to co zrobi przeciwnik. Tak działają wszystkie itemy made in GW. Jest jakaś mechanika gry, której nie należy naruszać. Tym bardziej, że w przypadku chalice odbywa się to poprzez nadinterpretację, dwa że z Booka firmy krzak.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, o 08:18 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Jak zaczynałem używać tego przedmiotu - było to chyba z rok albo więcej temu na turnieju w Oświęcimiu, grałem z Solem - to mimo, że opinia naszych sędziów była taka, że można między castem a dispelem (FAQ wyszło później) to używałem tego przed rzuceniem czaru. Bo tak wydawało mi się bardziej fair.

Potem wyszedł FAQ, który wszystko jasno określił. Ja żeby uniknąć właśnie wyścigów obecnie przed rzutem na cast mówię, że będę później używał kielicha. Oczywiście nie zmienia to faktu, że przedmiot jest bardzo mocny. Tym mocniejszy im mniejsze punkty są na bitwę moim zdaniem.

Grałem kilka bitew na trochę większe punkty chadecją 2600, 2800+ i wtedy trochę jego moc spada.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Zróbcie okienka na akcje jak w karciankach :P

-Rzut na magie.
akcja
- rzut czaru
akcja
- dispel
akcja
czar
-akcja itd
aż do zakończenia fazy magii.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bo tak wydawało mi się bardziej fair.
I tak chyba jest fair, a już na 100% tak jest racjonalnie.
Potem wyszedł FAQ, który wszystko jasno określił. Ja żeby uniknąć właśnie wyścigów obecnie przed rzutem na cast mówię, że będę później używał kielicha
A przepraszam z jakiej racji? Sam w ten sposób potwierdzasz paradoks całej sytuacji.

Jesli takie coś nie nadaje się do uściślenia, to co się nadaje? Jest FAQ ok, ale idiotyzm pozostaje. W moim odczuciu Faq rozwiewa wątpliwość tylko w kwestii czy rzuty są po ustaleniu puli, czy również można użyć chalice w dalszej części fazy magii.
Tworzenie nie znajej mi zagrywki w stylu - "po rzucie używam od razu chalice" to już IMO spore nadużycie.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, o 08:27 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Spawn pisze:Zróbcie okienka na akcje jak w karciankach :P

-Rzut na magie.
akcja
- rzut czaru
akcja
- dispel
akcja
czar
-akcja itd
aż do zakończenia fazy magii.
Generalnie sam o tym myślałem, ale pojawia się problem w postaci deklarowania użycia Book of Hoeth czy Sacrificial Dagger. Jedyne co na ten moment przychodzi mi do głowy to zapis definiujący "okienko rzucania czaru", czyli akcje od rzutu na czar do deklaracji przeciwnika odnośnie rozproszenia tego czaru, i zakaz używania Chalice w tym okienku.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Sztylet i Ksiażka to element casta. BTW dla mnie to jest przedziwne:
Ja żeby uniknąć właśnie wyścigów obecnie przed rzutem na cast mówię, że będę później używał kielicha
Może przeciwnik powinien w takim przypadku kulnąć za wczasu dispel i powiedzieć - jak Ci wyjdzie słońce to tu leży mój dispell. I czyje wtedy na wierzchu?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Dębek ale jak inaczej mam to robić? Gram zgodnie z zasadami, żeby uniknąć kłótni przy stole (za stary na to jestem) to wcześniej ustalam co chcę zrobić. Tak samo ustalam sobie z graczem pole widzenia jednostek i zasięgi, żeby uniknąć kłótni później co będzie mogło szarżować a co nie.

Można oczywiście ustalić na PKS zmianę zasady kielicha, że nie będzie wolno używać go między castem a dispelem. Tylko, że słusznie nie chcieliście nigdy ingerować w zasady i podręczniki - przynajmniej nie za bardzo.

Może niech gracze chadecji mają wybór albo death albo kielich w rozpisce? Tylko to miałoby sens jakbyście zdjęli karę -100 punktów za używanie hashuta. Takie moje zdanie. Albo poczekacie jeszcze z 2-3 turnieje i przyjdzie wam coś lepszego do głowy? Najprostszym, ale moim zdaniem najgorszym rozwiązaniem byłby ban. Lepsze jest danie jakiegoś sensownego wyboru graczom.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Głownym problemem Chalice uzywanym pomiedzy cast/dispel polega na zabieraniu przyjemności z gry porównywalnym z graniu przeciwko modelowi 3+ Ws z rerollem 1 i stubbornem.
Niestety pominelismy ten przedmiot. Ograniczenie euro jest sensowne.

Natomiasto osobiscie uważam, że ChD nie powinno być dopuszczone do turniejów albowiem jest to armia czysto hobbistyczna tak jak wszelkie modele z Forge Worldu.
\/\

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Na następnym turnieju Chalice uregulują sam, chyba, że wyjdzie nowa wersja PKSu. Nie wierzę, że Chalice nie jest tak samo mocne na 2,8k. Skorzystam z zapisku na forum PKS: "Prophet albo chalice" i spróbujemy tego.

Generalnie z CHD jest problem, bo to book, który się nigdy nie zmieni, podczas gdy wszystko do okoła przechodzi metamorfozy, CHD nie stoi w kolejce do zmiany. Na Warseerze piszą, że za rok, max 2, przywitamy się z nową edycją, na stołach zaś będzie gościć nadal "stara dobra CHadecja". Coraz więcej graczy będzie tym grało i argument - nie banujmy CHD, bo ludzie zainwestowali pieniądze - będzie coraz silniejszy. Mnie on jednak nie przekonuje. Czemu? Zaczynałem grać wampirami w 7 edycji (armybook), na jej skraju, kupiłem figurki, które w 8 edycji mi się już nie przydają - choćby Coach lub GG. Wraz z nowym bookiem kupiłem nowe modele, wydając na to trochę kasy. Za jakiś czas, powiedzmy 4 lata, Vampiry znowu coś dostaną, więc ponownie będę zmuszony sięgać do portfela. Do czego zmierzam - grając armią, która nie będzie updatowana, wydajemy pieniądze tylko raz, grając normalną armią, co kilka lat. Na dłuższą metę, koszt tej drugiej opcji wcale nie jest mniejszy.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Dębek ale jak inaczej mam to robić? Gram zgodnie z zasadami, żeby uniknąć kłótni przy stole (za stary na to jestem) to wcześniej ustalam co chcę zrobić.
Moim zdaniem z zasadami to wiele wspólnego nie ma. Jest problem wynikający z interpretacji przedmiotu, więc robisz wszystko by Twoje było na wierzchu. Nie traktuj tego personalnie, bo pewnie inni gracze ChD robią dokładnie to samo. Skoro interpretacja literalnie prowadzi, co sam przyznałeś, do jakiś wyścigów "kto pierwszy krzyknie" to znaczy, że z WFB, przynajmniej w moim pojęciu, nie ma to wiele wspólnego. IMO w pierwszej kolejności LS, a dopiero potam ewentualnie PKS.
BTW skąd pewność przed rzutem na casta, że będziesz mógł użyć przedmiotu?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

c4h10 pisze: Niestety pominelismy ten przedmiot. Ograniczenie euro jest sensowne.

Natomiasto osobiscie uważam, że ChD nie powinno być dopuszczone do turniejów albowiem jest to armia czysto hobbistyczna tak jak wszelkie modele z Forge Worldu.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że ograniczenie euro (kielich albo prophet) jest sensowne. Taki zapis jest w praktyce równoznaczny z banem na kielich. Więc albo nazywamy rzeczy po imieniu i go nie dopuszczamy albo będzie jakieś sensowne ograniczenie dające realny wybór, który warto przemyśleć.

Ban na całą chadecję byłby dla mnie smutny bo dużo wysiłku włożyłem w jej skompletowanie, ale cóż ja na to poradzę. Zrobicie to co wspólnie uznacie za słuszne.

@Dębek
Nawet jak słońce nie wejdzie (za mało rzucę) to kielicha i tak można użyć, żeby przeciwnik nie mógł np. rozproszyć ripa, albo przenieść kości do swojej fazy magii. Więc odpowiadając na twoje pytanie, użyć go będę mógł zawsze.

Nic mądrego tu już chyba nie wymyślimy. Albo jakaś zmiana by LS, albo ograniczenie/wybór by PKS.

ODPOWIEDZ