Mastery 2014 - Pytania do organizatorów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Re: Mastery 2014 - Pytania do organizatorów

Post autor: Solo »

Obawiam się że co za dużo to nie zdrowo, z taką ilością masterowych imprez może ucierpieć frekwencja na lokalach bądź właśnie na poszczególnych masterach.
Może być ciężko wsadzić imprezy typu DMŚ i pewnie wiele innych fajnych lokali na większą ilość osób.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

haha trolled :P
Moja propozycja jest taka...
Mastery wybierają sobie terminy w kolejności od największej ilości głosów do najmniejszej w ten sposób ośrodek z najmniejszą ilością głosów albo zrobi mastera w najmniej popularnym terminie albo nie zrobi wcale.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Lazur wszystko spoko ale jak ktoś ma sztywny termin i nie będzie jednym z pierwszych w głosowaniu to nagle wcale nie spoko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

ślivek pisze:Lazur wszystko spoko ale jak ktoś ma sztywny termin i nie będzie jednym z pierwszych w głosowaniu to nagle wcale nie spoko.
Pewnie, że nie spoko. Dlaczego jednak mamy się przejmować stałym terminem miejscówki, której nikt nie chce?

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Lazur, ale obecnie jest tak że po głosowaniu ośrodki z mniejszą liczbą głosów muszą się dostosować do tych które mają więcej głosów.
To dlatego robiliśmy mastera w listopadzie.

Solo ma rację, na 10 masterach ucierpią duże lokale o wyrobionej renomie (vide DMŚ) oraz mogą same mastery - szczególnie jak się okaże że będzie za duży ścisk.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Sevi pisze:Idea szczytna, ale czy uda się pogodzić 10 ośrodków w kwestii terminów?

Popatrzmy na terminy (zgłoszone):

Poznań - przed DMP/jesień
Gorzów Wlkp. - maj/czerwiec/lipiec
Kraków - luty/listopad
Białystok - kwiecień
Włocławek -czerwiec/lipiec
Szczyrk - maj
Kozłów - wrzesień
Łódź - październik/listopad/grudzień
Gdańsk - lipiec
Wrocław - listopad

Z czego dwa ośrodki mają sztywny termin.
W chwili obecnej mamy marzec którego nikt nie chce, i czerwiec oraz lipiec który jest bardzo oblegany.
Ciekawe jak się rozwiną sprawy po głosowaniu, bądź bez głosowania - jeżeli postulat Jankiela znajdzie poparcie.

Sevi 11 terminów DMP też jest i jest w miarę sztywne ;)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Tak, ale o DMP wiedzą chyba wszyscy, więc nie uwzględniłem tego ;)
Wypisałem mastery które będą brały udział w głosowaniu.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Optymalne rozłożenie byłoby:

Styczeń - bay
Luty - Kraków
Marzec - Poznań
Kwiecień - Białystok
Maj - Szczyrk
Czerwiec - Gorzów/Włocławek
Lipiec - Gdańsk
Sierpień - DMP
Wrzesień - Silesian
Październik - Gorzów/Włocławek
Listopad - Wrocław
Grudzień - Łódz


Tylko, czy 11 masterów to dobry pomysł?

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Tylko, czy 10 masterów to dobry pomysł?

Ja nie widzę różnicy.
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Marzec od dużej biedy mogę wziąć, ponieważ mamy trochę obsuwy w rekonstrukcji bazy makietowej wolałbym nie brać lutego o ile to możliwe. Nie bardzo kumam co prawda czemu mnie wpisano w ciemno w taki termin bez konsultacji, ale po ostatnim sezonie się przyzwyczaiłem, że zajmuje się robieniem mastera a nie wyznaczaniem terminu.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

10 to trochę dużo (plus DMP)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

10 masterow to zdecydowanie dużo, a z podanych miejscowek lekko można wybrać z dwoch odstajacych od reszty. Więc nic an siłę tylko wybierzcie tak żeby gralo się wygodnie :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Wątpliwe żeby ułożenie Dyda pasowało wszystkim organizatorom.
9 masterów + DMP.

Jeden niestety musi odpaść, takie życie.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:A moze bysmy przeglosowali, ze na zasadzie wyjatku w tym sezonie bedzie 10 masterow plus DMP?
zberz chetnych do zalozenia glosowania i je zaloz.

Ciezko co prawda to bedzie zrobic przed skonczeniem glosownaia masterowego, ale moze ci sie uda.

Zawsze mozna zrobic 2 glosowania na raz.
minusem takiego rozwiazania jest to, ze trudniej bedzie zgrac kalendarz imprezowy
przy 10ciu masterach to jest problem. Szczegolnie, ze 3 czy 4 to sa stale daty, a to bardzi nie pomaga przy zachownaiu odstepu 4 tygdni pomiedzy imprezami (nie mowiaz juz o swietach czy datach z innych powodow malociekawych -> etc)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

10 masterów +DMP /11 miesięcy. Przykładowo my Mamy jedyny termin 15-16 listopada, czyli KAŻDY (żeby miało to sens) musi robić mastera 15-16 swojego miesiąca, bo inaczej bedzie ciasno.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a teraz jeszcze jedno pytanko. co jesli etc jest wymieniony 15-16 (+/i 3 dni bo tak na prawde miesiac ma 30 lub 31 dni co modulo 7 ne daje zera)? lub tydzien obok? nagle robimy dmp (w koncu przewidziane na sierpien tez) bez repy?

swietny pomysl :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

I nagle kwestia czy Furion jedzie na ETC bedzie kwestia decydujaca o tym kto wywiezie puchar... :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 564

Post autor: Cylindryk »

Jeśli wolno, rzucę mały pomysł na rozładowanie terminów.

Macie 4 tygodnie odstępu między Masterami. Niezależnie, w jakiej części kraju się znajdują.
Czy Master z Krakowa zbiera tyle samo osób z Krakowa/okolic, co master z Trójmiasta z Krakowa/okolic?
Chodzi mi o to, czy osoby z Trójmiasta faktycznie jeżdżą do Krakowa na Mastera, czy raczej w tym czasie siedzą u siebie?

Pomysł brzmi: nie trzeba przestrzegać limitów 4tygodniowych, o ile ośrodki je organizujące są położone w skrajnych częściach kraju.

Oczywiście dalej by zostawić nienakładające się terminy, aby turniejowi napinacze mogli zaliczyć wszystkie, ale byłoby to zapewne znaczne odciążenie terminów i organizatorzy mieliby nieco większe pole do popisu.

Choć oczywiście pozostaje pytanie, czy frekwencja na waszych Masterach by nie ucierpiała w stopniu znacznym, czy może jednak tylko niezauważalnym.

Taka tylko propozycja do przemyślenia. :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Świetny pomysł, szczególnie że utrudni to wygranie ligi graczom z Warszawy :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Twój tok myślenia poraża Andrzej - zarówno w zamyśle jak i w wyniku.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ