Ukraina...co dalej?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Re: Ukraina...co dalej?

Post autor: The WariaX »

Przeklejka komentarza z innego forum:
Żal Ukraińców, żal patrzeć jak giną…

Ale tak sobie myślę, jakże ambiwalentne uczucia człowiek mieć może w tej sprawie.

Z jednej strony meanstreamowe media widocznie sympatyzują z bojownikami na Majdanie, przekazy są pełne emocji, które udzielają się wszystkim, wezwania o pomoc, o solidarność itd. Protesty pod ambasadami, koncerty, zbiórki, internet grzmi i solidaryzuje się szukając analogi do sytuacji u nas z okresu wojny ze spawaczem…

No, ale

Władza na Ukrainie podobno została wybrana demokratycznie (jeśli nawet na ruskich serwerach, to u nas niby inaczej? Identyczna sytuacja), większość zdecydowała, że woli proruskiego prezydenta, większość zapewne wschodniej, bardziej zrusyfikowanej, lub po prostu rosyjskiej społeczności.

Gdyby analogicznie (przypuśćmy) w Polsce nagle PiS zrobił majdan pod pałacem kultury w Warszawie, postawił namioty, zapalił opony, zajął kilka budynków rządowych i napierdzilał w policje kamieniami i koktajlami Mołotowa… To czy była by to tak samo relacjonowana przez meanstream sytuacja?

Wszak obie władze te w Polsce ( i być może na Ukrainie) zostały wybrane na ruskich serwerach…

Czyż więc wszyscy nie powinni wesprzeć solidarnie i z sympatią takiego ‘majdanu’ pod pałacem kultury, a wszystkim rządzącym Polską zablokować konta w zagranicznych bankach i dać czerwoną kartkę na wstęp?

Jak łatwo dać się zmanipulować odpowiednio przedstawionym obrazom, wystarczy uderzyć w odpowiednią strunę, wystarczy kilka jednostronnych obrazów by wywołać odpowiednią reakcje u widza.

Sam fakt, że wszystkie polskojęzyczne media wkładają wiele wysiłku by obraz Ukrainy był jednoznaczny i jednostronny nasuwa pewne wnioski. Wszak wiadomo kto decyduje co ma się tam ukazywać i jak.

A jakie zaangażowanie wszystkich marionetkowych polityków ze wszystkich stron i krajów?

Co chcą osiągnąć?

Zdobyć Ukrainę? Wszak tam jeszcze jest tyle do ‘sprywatyzowania’, tyle narodu można uszczęśliwić dozgonnymi kredytami?

Historia pokazuje, że jak w jakimś kraju jest wojna domowa, a ten kraj nic nie ma do zrabowania, to nikt się nawet tym za bardzo nie zainteresuje choćby ginęły miliony jak w Rwandzie. Ale wystarczy, żeby kraj miał złoto i diamenty i już Francuzi lecą do Afryki (Mali) z misją ratowania tubylców…

Fakt Ukraina nie jest w Afryce, ale za to ma 45 mln potencjalnych kredytobiorców, ogromne tereny do zurbanizowania które można wydoić do bólu i natrzepać kasiory na wiele, wiele miliardów zielonych…

Jedno jest pewne ci którzy decydują o tym co się dzieje na Ukrainie mają w d*** zwykłych ludzi i ilu ich zginie. Dla nich liczy się tylko kasa i władza, a to co się dzieje to dla nich zapewne tylko przepychanka i ‘dyskusja’ kto ile tego tortu dla siebie ukroi…

Kto wie może ta cyniczna ‘gra’ ludzkim życiem ma doprowadzić do dosłownego podziału łupu. Bo komu na rękę duży kraj z którym trzeba by się liczyć? Małego łatwiej usadzić, założyć obrożę, krótki łańcuch, wyfasować mu nowy dach na budzie i już się będzie cieszył i merdał ogonem, bo na głowę mu nie pada.

Przykro tylko, że ludzie jak zwykle muszą ginąć by ktoś miał na takie cygara, których nawet Oscar nie widział na oczy.

A tymczasem…

<foto jadących czołgów>

Jadą wojska na Kijów...

ludzi żal tylko...
Osobiście nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Tutaj garść informacji co robić, jeśli nie daj Boże coś podobnego działoby się u nas:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/porad ... ne-2014-02

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Bocian pisze:Słuchajcie, mamy do czynienia z wojną domową w sercu Europy. Pomyślcie, co to oznacza. I powściągnijcie radykalne komentarze, nie róbcie z siebie idiotów, jeśli chcecie uchodzić za dojrzałych ludzi - okażcie szacunek dla ludzkiego życia.
+1

Z drugiej jednak strony, uważam otwarcie ognia do uzbrojonych i strzelających w milicję protestujących za uzasadnione. Smutne, lecz uzasadnione.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Jak to łatwo ferować wyroki kiedy siedzi się w ciepłym i z przenikliwością godną Konfucjusza wygłasza teorie pt. media nie mówią prawdy itd. Niestety, Internet jest dla wszystkich #-o
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Wieszkto pisze: #-o
Chyba nie rozumiesz iż w każdym innym kraju nawet w Polsce , otwarto by do nich ogień z broni palnej.
Oni agresją pośród mojej rodziny wzbudzili w 44.
To też napisałem, że użycie ognia jest dopuszczalne w obronie, a nie by kłaść trupa za trupem i to wśród swoich rodaków. Takie działanie doprowadziłoby do eskalacji problemu. Również na arenie międzynarodowej. W naszym kraju z pewnością nie posłano by wojska, żeby gromić protestujących. Policję owszem, ale moim zdaniem naprawdę w ostateczności uzbrojoną w ostrą amunicję.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

The WariaX pisze:Przeklejka komentarza z innego forum:
meanstreamowe media
u nas z okresu wojny ze spawaczem…
wybrana demokratycznie (jeśli nawet na ruskich serwerach, to u nas niby inaczej? Identyczna sytuacja
w Polsce nagle PiS zrobił majdan pod pałacem kultury w Warszawie, postawił namioty, zapalił opony, zajął kilka budynków rządowych i napierdzilał w policje kamieniami i koktajlami Mołotowa…
Tylko we jakim celu?
obie władze te w Polsce ( i być może na Ukrainie) zostały wybrane na ruskich serwerach…
The WariaX pisze:Wszak wiadomo kto decyduje co ma się tam ukazywać i jak.
Jak łatwo dać się zmanipulować odpowiednio przedstawionym obrazom, wystarczy uderzyć w odpowiednią strunę, wystarczy kilka jednostronnych obrazów by wywołać odpowiednią reakcje u widza.
Łatwo zmanipulować odpowiednio użytym słowem, wystarczy uderzyć w odpowiednią strunę. Oczywiście wszystko okraszone zamydlaczem że ludzi szkoda, na wstępie i końcu. A co z całości wynika? Mamy byłego prezydenta spawacza, wybory zniewolone przez Sowietów i media które manipulują obrazem protestu, WariaX przecztaj ze zrozumieniem takie kwiatki przed cytowaniem.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, o 21:45 przez Grabz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Heretic pisze:
Wieszkto pisze: #-o
Chyba nie rozumiesz iż w każdym innym kraju nawet w Polsce , otwarto by do nich ogień z broni palnej.
Oni agresją pośród mojej rodziny wzbudzili w 44.
To też napisałem, że użycie ognia jest dopuszczalne w obronie, a nie by kłaść trupa za trupem i to wśród swoich rodaków. Takie działanie doprowadziłoby do eskalacji problemu. Również na arenie międzynarodowej. W naszym kraju z pewnością nie posłano by wojska, żeby gromić protestujących. Policję owszem, ale moim zdaniem naprawdę w ostateczności uzbrojoną w ostrą amunicję.
Dlatego nasi w parlamencie przyjeli ustawe ze w czasie demonstarcji policja moze strzelac z ostrej amunicji [ do kobiet w ciazy i dzieci tez ] oraz to ze moga w czasie demonstarcji wkorczyc do polski wszystkie sluzby spec. z calego swiata za zgoda np. komendanta policji
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Fuxiorr pisze:Dlatego nasi w parlamencie przyjeli ustawe ze w czasie demonstarcji policja moze strzelac z ostrej amunicji [ do kobiet w ciazy i dzieci tez ] oraz to ze moga w czasie demonstarcji wkorczyc do polski wszystkie sluzby spec. z calego swiata za zgoda np. komendanta policji
Źródła?

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Grabz pisze:
Fuxiorr pisze:Dlatego nasi w parlamencie przyjeli ustawe ze w czasie demonstarcji policja moze strzelac z ostrej amunicji [ do kobiet w ciazy i dzieci tez ] oraz to ze moga w czasie demonstarcji wkorczyc do polski wszystkie sluzby spec. z calego swiata za zgoda np. komendanta policji
Źródła?
np. http://wpolityce.pl/dzienniki/co-z-bezp ... e-w-polsce
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

. Czy uważasz jednak, że takie rozwiązanie zostałoby zastosowane. Naprawdę tylko w ostateczności . Nawet jeżeli jest taki zapis w polskim prawie.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Na Ukrainie jest rzeź,ale jest to zapalnik i zobaczycie,rozleje się to na Europę.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Po pierwsze na razie to projekt.

Po drugie to rozwiązanie ma na celu pomoc państw Unii w przypadku sytuacji dramatycznie kryzysowej.

Po trzecie z pewnością do zastosowania w sytuacji totalnego kryzysu, kiedy służby własnego kraju nie byłyby w stanie dać sobie rady
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Fuxiorr pisze:np. http://wpolityce.pl/dzienniki/co-z-bezp ... e-w-polsce
Mogę się mylić ale to chyba artykuł który sugeruje że taka ustawa może umożliwić użycie sił zewnętrznych do rozpędzania legalnych demonstracji.
Prosiłem o źródło, liczyłem na projekt ustawy a nie jego interpretację.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

@Grabz

Przede wszystkim jakbyś mógł, to usuń mój nick z tych wycinek, bo sugerują jakobym to ja był autorem tego komentarza.
WariaX przecztaj ze zrozumieniem takie kwiatki przed cytowaniem.
Co Ty chcesz ode mnie człowieku? To, że Ci się nie spodobał ów komentarz, nie znaczy zaraz, że możesz mi zarzucać braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, helllooo ?!

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Grabz pisze:
Fuxiorr pisze:np. http://wpolityce.pl/dzienniki/co-z-bezp ... e-w-polsce
Mogę się mylić ale to chyba artykuł który sugeruje że taka ustawa może umożliwić użycie sił zewnętrznych do rozpędzania legalnych demonstracji.
Prosiłem o źródło, liczyłem na projekt ustawy a nie jego interpretację.
Podejrzewam, że nawet gdyby demonstracje były legalne, to zachowanie demonstrantów musiałoby być dalekie od legalnego, bo nie wyobrażam sobie ściągnięcia SAS-u, Delta Force, SEAL-sów, czy innych, by rozpędzać demonstrację na 11 listopada :wink:
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

The WariaX pisze:helllooo ?!
Heloł
Jeśli źle oceniłem człowieku, to przepraszam. Biorąc pod uwagę wartość cytatowanych rewelacji, zakładałem iż nastąpił błąd przy czytaniu i rozumieniu.
The WariaX pisze:To, że Ci się nie spodobał ów komentarz
Wymieniłem elementy które budzą me mieszane uczucia. Wartość całego tekstu oceniam na poziomie spiski/UFO/prasa brukowa. Oceniam tak bo mogę.
I na koniec, cały cytat ma w sobie tyle konfliktu na Ukrainie co biedronki w dżemie z Biedronki.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Snuffinek pisze:Na Ukrainie jest rzeź,ale jest to zapalnik i zobaczycie,rozleje się to na Europę.
dlaczego niby miałoby się rozlać na europę? nagle wszyscy chcą przewrotu politycznego?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ciiii. Jak użytkownik o takim poważnym nicku jak Snuffinek mówi, że czeka nas ogólnoeuropejski przewrót polityczny, to tak będzie i nic Ci do tego!
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

donald już zaczął :D
Obrazek
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Heretic pisze: Czy uważasz jednak, że takie rozwiązanie zostałoby zastosowane. Naprawdę tylko w ostateczności . Nawet jeżeli jest taki zapis w polskim prawie.
To jest legislacja działań które już raz miały miejsce . Nieważne o co chodzi wtajemniczeni wiedzą.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Andrzej pisze:Ciiii. Jak użytkownik o takim poważnym nicku jak Snuffinek mówi, że czeka nas ogólnoeuropejski przewrót polityczny, to tak będzie i nic Ci do tego!
Wrzuta na nick pokazuje jak niski jest Twój poziom kultury ;) A co do pytania o to czemu miało by się rozlać to powiedzcie szczerze, uważacie, że ludziom w całej europie poza Ukrainą żyje się bajkowo ? A tym bardziej w Polsce ? Mamy taki wysoki poziom życia,że wszyscy z uśmiechem mówią "Kochamy polski rząd,chcemy by rządził na wieki" ?

Zablokowany