rozczarowanie nowymi HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

jak gram klubowo to na 20 graczy jest 1 imperialista 1 dwarfami gra i 1 WE wiec jak idzie sie na zywiol to ni ma bata. No i zazwyczaj gramy fer plej i robimy rozpiski turniejowe a nie pod przeciwnika.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

powiem tak żadko zdażalo mi sie stracić maga w bitwie z krasiami zawsze niwelowałem sobie maszynki te które zagrażają tak że zawsze gdy grąłem z krasiami zmuszałem ich do ruchu i nigdy nie zszedłem mniej niż 13:7 dla mnie i to nie z byle plewami bo nie ublizajac młodszym czy słabszym nigdy nie były zadnym problemem kiedyś gracza krasiowego zmuszałem do neizłego myslenia a teraz on zmusza mnei do walki walki która może najwyżej zakończyć sie remisem mówie tu oczywiście o dobrych graczach bo jak ktoś nei umie grać to mu nic nei pomorze

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

jak dbrze wpadnie pociska z kapci to moze być ciężko, nie mówiąc jak juz ktoś dopakuje ją runami....

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jestem naprawde zaskoczony, że ktoś tęskni do starych elfów spowodu grania na full magach z seerami i cheenelarami i tęskni do grzybiarzy oraz rozpisek, w których królowały niepodzielnie Silverzy i Rydwany, armie które nie dość, że zawsze były robione na jedno kopyto, to jeszcze zupełnie niezgodne z fluffem podręcznika.

AB starych HE uważałem za najgorszy dlatego, że miał najwięcej z pozozostałych AB przecenionych i niegrywalnych jednostek, z połową jendostek 0-1 i tragicznie rozmieszczonych w poszczególnych sekcjach core/special/rare. To była źle sklecona namiastka army booka.

Nowe HE ustępują starym tylko i wyłącznie w magii. Same zaś jendostki są lepsze, z dużą ilością ciekawych i bardzo mocnych zasad specjalnych, z unikatową kompozycją armii, w której to armii udało się ugrywalnić wszystkie jednostki w AB.

Ja tam się cieszę, że w końcu znikły armie HE oparte na "grzybiarzach" lub silverowo-rydwanowych.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

jeszcze raz na minus :
- magia (powiń według mnie zostawić stare czary i dodać nowe te ktore są a ze starymi mogli by zrobić jeszcze drugą szkołę elfickiej magi ale co tam nie ma ot nie ma )
- SW za drodzy brak drugiej broni

duży minusem są niektóre ryciny w AB porostu nie wiem ja można coś takiego narysować między innymi ellyrian wygląda jak jakiś spaślak na tym koniu, t osma tyczy sie WL. po drugie brak tła


za to na duży plus :
-ugrywalnili pieszych bohaterów
- ellyrianie jako fast na duży plus super jednostką sie stały (koszt punktowy wszystko załatwił


Co jeszcze napisze jak mi się przypomni

ale ogólnie nowe elfy nie są przegięte są fajo zrobione , chociaż ten ASF trochę mnie denerwuje tym że teraz nikt nie będzie szarżował jak o pierwszy i to chyba ja będe częściej atakował .

W starym booko była zdecydowanie ładniejsza grafika, chociaż niektóre scenki są super np zaraz na początek u WL w walce c 8) udo (ale zasady (większość do d.. i tyle).Teraz niektórych rzeczy brakuje bardzo ale i tak jest znacznie lepiej.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Ludzie co Wy wypisujecie, army book od 7ed jest jest najlepiej napisanym AB przez GW moim zdaniem, a Ci co pisza ze 6ed HE były lepsze to śmiech wogóle nie wiem z czym tymbardziej że jak ktos chce to moze zlożyc adewkatną rozpiskę do 7ed , straci seery ale dwóch magów i tak będzie miała czary które chce i spokojnie wycięgnie 16PD dorzuci 20 łuczników, 6 rydwanów , 4 RBT i proszę bardzo tylko teraz jest dużo innych lepszych rzeczy i to już świadczy że takich roosterów nawet nikt nie składa bo są gorsze od innych zabawek w tej armii

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Loremaster pisze:Ludzie co Wy wypisujecie, army book od 7ed jest jest najlepiej napisanym AB przez GW moim zdaniem, a Ci co pisza ze 6ed HE były lepsze to śmiech wogóle nie wiem z czym tymbardziej że jak ktos chce to moze zlożyc adewkatną rozpiskę do 7ed , straci seery ale dwóch magów i tak będzie miała czary które chce i spokojnie wycięgnie 16PD dorzuci 20 łuczników, 6 rydwanów , 4 RBT i proszę bardzo tylko teraz jest dużo innych lepszych rzeczy i to już świadczy że takich roosterów nawet nikt nie składa bo są gorsze od innych zabawek w tej armii
dokladnie ;) mi sie juz odechailo czytac to forum armijne bo sie pochlastac czasami mozna co tu niektorzy wypisują... prawdopodobnie wyjasnieniem byloby poznanie wieku piszacych te posty, ale nie chce mi sie wglebiac...

pzdr !!

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

dalej na plus :
WL zdecydowanie na plus
SW na plus
FG- duży plus
SW tu bym sie wahał pomimo dużego kosztu punktowego
DP - mały plus dlaczego ? a więc duży koszt punktowy ale za to 2A ale i brak 18cali
ER- zdecydowanie na plus z powodu obniżenia kosztu punktowego
T-R- pozostał nie zmienny i dobrze
WL-R super ciążki rydwan na plus odpowiednik do ciężkich rydwanów chaosu
GE- dobry szkoda ze nie w jednostce latającej(jak dal mnie ) chociaż dzięki temu możemy zaatakować np kilka armat

wady - hmm moze mała liczebność w jednostkach

to tyle na razie

bilans energetyczny wychodzi na 8) 8) plus
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

nie złożysz takiej armi loremaster bo nei masz channalerów więc magia na mniej niż 2k nie istnieje no bądżmy szczerzy nie wiem z kim wy macie przyjemność grać bo ja nei mówie o jakis turbo plewach co nei wiedzą do czego służą 4 scrole i 6DD

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

acha i może mazs super urozmaicony armu list ale co ci sie do niego mieści bo mi oprócz jakis marnych 5,6 i 14 nic i też jakoś super nie jest moja armia urozmaicona no chyba że gram z kumplami na 5k to wtedy można śmialo wystawić to co sie chce

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

, ja jak gram na więcej niż 3 k, to mam z 18 Kości do rozproszenia i z 6-7 scroli, więc jezeli co ture nie będziesz wyrzucła nieodpartej siły, to nic nie wejdzie.....
Dobra, moze i te jednostki masakruja w walcew ręcz, ale jak dostaniesz z hellki albo z katapulty, to elfy ze swoim 3t, LEEEZĄ.....

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

tyle że na 3 kościach trudniej rzucić czar na 12+ nie mówiac o iffie

na 4 kościach czar na 12+ light i zawsze o wiele wieksza szansa na iffa

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

fakt, ale też jest duża sznasa na miscasta, więc sznse są równe, 25% IFF 25% miscast....

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Thurion
Przeciw tym 4x4 ty miałeś smok+hellkanon+rycerze?No i przeciw temu to he było ciężko i teraz też jest ciężko.No ale np starymi łatwiej było z krasnoludami i we czego jest jak nasrane :wink: Niemówie że stare są lepsze od nowych pod jakimkolwiek względem,ale jakościowo wypadają podobnie,chociaż nowe mają więcej opcji grywalnych,stare na jedno kopyto,ale ja tam miło będe wspominał,jakbym miał niemiło wspominać to niewybrałbym tamtej armii.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Również istnieje 25% szansy na to, że podniecasz się krasnoludami, dostałeś właśnie orgazmu, pobrudziłeś klawiaturę, a o czymś takim jak turniej nie słyszałeś. Porównując nowe HE do jednej armii widać Twój prawdziwy skill...podwórkowy.
Obrazek
"To nie prawda, że HE mają lepsze niż dwarfy"
miscast.fora.pl => jako Alex
forum.gildia.pl => Carillion

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ej ej ej, bez flejma i wrzut ad personam proszę! :evil:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ja tez jestem strasznie rozczarowany nowymi HE. mialo byc tak pieknie, a wyszło ja zawsze.

moje 6 rydwanów z Tiranocu stroi teraz bezczynnie na polce, nie mam co zrobic z ta 25 Silver Helmsów.
ukladajac rozpiske mam same problemy - pojawiło sie tyle smoków, ze nigdy nie wiem ktorego wsadzic do rozpiski. Podobny problem jest ze specialami - przez zmienioną tabelke - nie wiem czy brac WL czy lepiej SM.a czy w ogole tego nie olac i wsadzic PG oraz DP - takie dylematy moga całkowicie wykonczyc starego powergamera, ktory gral tylko jednym utartym schematem.
kolejnym powaznym problemem jest pojawienie sie mozliwosc wsadzenie małego smoka do rospiski - trzeba kupic nowy adekwatny model - i go jeszcze ladnie pomalowac by zbierac maksa z malowania na turniejach - stara standardowa rospiska jest cala pomalowana.
Ale to nie koniec kłopotów finansowych - przez tak duza ilosc grywalnych elit trzeba ich dokupic, szczegolnie WL, PG i wiecej DP, a nawet fasta - bo kto w 6 edycji by tego duzo potrzebował - tu tez pojawia sie problem z malowaniem i konwertowaniem - w koncu ta ocena malowania na turniejach jest - trzeba zyskiwac punkty.

Zasady armii zostały troche zmienione, ale nadal nie ejst to armia ktora masakruje przeciwnika juz w drugiej turze - jestem naprawde rozczarowany - koles co pisał booka mial słabe pomsły - ASF dla całej armii - czy on nie wiedział zeby mogło zadziałac ASF to trzeba najpierw dojsc do Combatu - piechota powinna miec 2+ save i 9 M, zeby strzelanie jej tak nie bolało.
Wspomne jeszcze troche o tych drastycznych kosztach punktowych - kto wymyslił by tak elf co to ma tylko T3 kosztował prawie tyle co 2 krasnoludy lub orki.
Tak samo splewili magie, odebranie channelera zaprzecza sensowi gry HE na magii - jak to - maly mag HE nie moze juz rzucac najpoterzniejszych czarow w te i we wte, jak mu sie tylko podoba - no co za paranoja.

porownywanie HE do innych armii tez mija sie z celem, bo kazda z nich ma cos wspaniałego, co poprostu niszczy moje biedne HE w poczatkowych turach.. a to super strzelanie, a to lepsza magia, a to szybsze i lepiej opancerzone jednostki. mozna tylko sie zalamać

naprawde po głebszym namysle stwierdzam ze nowe HE to armia ktora sie praktycznie nie da grac - nie mowiac juz o wystawianiu tej armii na turniejach. Chyba sprzedam wszystkie moje figurki i przerzude sie na GO lub warcaby - tam kazdy ma rowne szanse na poczatku :)

pozdrawiam
zasmucony Asassello
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Asasselo
Chyba jesteś po jakiejś strasznie przegranej bitwie,otrząsnij się z szoku.
Chociaż może mi to łatwo mówić,bo ja w sumie smoka mam,fasta dostałem za 25zł,sw mam(ale trzeba przemalować).A silverhelmów na dp.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Belaner7 pisze:Asasselo
Chyba jesteś po jakiejś strasznie przegranej bitwie,otrząsnij się z szoku.
Chociaż może mi to łatwo mówić,bo ja w sumie smoka mam,fasta dostałem za 25zł,sw mam(ale trzeba przemalować).A silverhelmów na dp.
LOL :-({|=
Obrazek

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Co LOL? Też bym tak chciał mieć...:wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Zablokowany