Zje.... tzn głupie wheele

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

szafa@poznan pisze:
Żaden model w podfazie Pozostałe Ruchy nie może się znaleźć dalej od swojej pozycji z początku tej podfazy niż podwójna wartość jego MV ."
imho pasi.
tak, ale walki ciagle mozna cisnac. pomysl sobie tak: linia 10 lucznikow WE robi sobie 2 takie wheele, tak zeby kazdy koles nie ruszyl sie wiecxej niz 10 cali - ruszy sie ok. 8-9 cali w przod/tyl i ciagle moze strzelic - bo przeciez nie maszerowali :twisted:

nie zebym mial zamiar stosowac takie walki... ale dostrzegam taka mozliwosc :wink:

imo kwestia jest sliska i ciezka do uscislenia... ja osobiscie wlepialbym karniaki (jako sedzia) i pral po ryju (jako gracz) :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Tak jak Gobos i Furion napisali :)

(ale tej khemryjskiej klopy pierwszemu nie wybaczę 8) )
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Wpadlem na pewien, dosyc prosty pomysl na uscislenie.

"Żaden oddział nie może zrobić podczas żadnego ze swych ruchów więcej niż 2 manewry turn."

Co sadzicie? Prosze o ostra, rzeczowa krytyke.
Jest to totalny polhammer, byc moze lepiej tego nie wprowadzac tylko zostawic tak jak proponuje Furion, Gobos i Tomash, to tylko pewien pomysl do zastanowienia.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

z czasem dochodze do wniosku, ze uscislenie niepotrzebne, tylko po prostu doktrynalnie-sędziowsko przyjmijmy że robimy: JKako sedzia karniaki, jako gracz po ryju, i kłopot znika :)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ok, to juz nie mecze :).

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

szafa@poznan pisze:z czasem dochodze do wniosku, ze uscislenie niepotrzebne, tylko po prostu doktrynalnie-sędziowsko przyjmijmy że robimy: JKako sedzia karniaki, jako gracz po ryju, i kłopot znika :)
Twoja propozycja IMO jest jak najbardziej trafna. Po prostu "Tak się nie gra, bo nie wypada". :) :) :twisted:
A jak ktoś ten manewr zastosuje, to -10 "dużych" z tej bitwy, wpisanych na dzień dobry do regulaminu jako zasadę turnieju, powinno zniechęcić...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

napewno by zniechecilo.. tylko komu sie bedzie chciało wpisywac to do regulaminu.. jak sie wpisze taka rzecz.. to zaraz obok powinien byc zapisek o linijce minerów.. i pewnie jeszcze o kilku innych sprawach..
naprawde mało ktory organizator bedzie o tym pisal w regulaminie.
choc na turnieju moze ostro sypac karniakami za takie cos :)
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

no dobra... rozumiem że dajemy po ryju za takie ruchy, ale...

czy mogę dawać po ryju za 5 flagelantów ustawionych w jednej kolumnie ? (bo jest to powszechnie stosowany oddział)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

za 5 flagelantów w kolumnie sie ludzi nie bije... tak samo jak za 5 WL z championem w kolumnie.. tak samo jak za DireWolfy z chamionem ustawione w kolumnie.. itp.

bije sie za dziwne zagrywki majace przesuanc oddzial dalej niz jakby szedł tam normlanie
;-)
pozdrawiam
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Asassello pisze:za 5 flagelantów w kolumnie sie ludzi nie bije... tak samo jak za 5 WL z championem w kolumnie.. tak samo jak za DireWolfy z chamionem ustawione w kolumnie.. itp.

bije sie za dziwne zagrywki majace przesuanc oddzial dalej niz jakby szedł tam normlanie
;-)
pozdrawiam
no właśnie 'kolumna' pozwala na przesunięcie oddziału dalej niż w wypadku 'normalnego' ruchu. Więc chodzi o to, czy stosujemy 'lanie po mordzie' we wszystkich sytuacjach, czy przymykamy oko na te małe oddziały... a jeśli przymykamy oko, to do ilu modeli ? itp. itd... Bo, o ile ruch 20 flagelantów jest oczywistym nagięciem, to czy ruch 5 też tak należy traktować ?

a DireWolfow nie mieszajmy w to, bo jest to fast, który ma całkiem inne zasady ruchu.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

A ja bede bil w morde na widok 4 magof albo wiecej niz 5 pegazow :twisted:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Błażej, jak ktos rusza sie kolumna, to od razu widac po co sie nia rusza.. jesli ktos za bardzo kombinuje (np gracze TK.. z wielkimi oddziałami TG ;-) ) z tym ruchem to wtedy bij :D

a na serio to po porstu trzeba niedopuszczac by ktos sobie kolumnami latal z lewa na prawo - kolumna jest po to by isc na przód.. jak ktos chce isc kolumna w bok, bo tak dalej dojdzie to juz cos jest nie tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Rulebook strona 12:
PL:
Podczas fazy ruchu jednostki mogą poruszyć się na odległość nie większą niż wyrażona w calach wartość współczynnika Ruch.[...]
Modele nie muszą poruszać się o cały dozwolony dystans, mogą również nie ruszać się wcale, jeśli tak wolisz, ale nie mogą poruszać się na odległość większą niż zwykły dystans ruchu, o ile nie szarżują, maszerują, scigają bądź uciekają
ENG:
During their movement phase, units can move up to their Movement allowance in inches.Models do not have to move the full distance allowed, or can stay still if you prefer, but they cannot move futher taht their normal Move rate unless charging, marching pursuing or fleeing
Malal to znalazł, nie mogłem się powstrzymać, żeby rzucić.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

No dla mnie to kwestia jest jasna od dawna . Ale myślę że te cytaty jeszcze lepiej pokazują kto tu racje ma a kto nie.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Ja tam myślę że te cytaty banują każdy nielegalny wałek tego typu zaczynając od minersów, przechodząc przez dodawania szeregów, a kończąc na takich wheelach. Ważne że tam jest 1 * M,a nie 2 *M.
Obrazek
Obrazek

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

no nareszcie jakiś dobry cytat.. przyznam że nie chciało mi się szukać ;p

dzieki 8)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

pingus pisze:Rulebook strona 12:
PL:
Podczas fazy ruchu jednostki mogą poruszyć się na odległość nie większą niż wyrażona w calach wartość współczynnika Ruch.[...]
Modele nie muszą poruszać się o cały dozwolony dystans, mogą również nie ruszać się wcale, jeśli tak wolisz, ale nie mogą poruszać się na odległość większą niż zwykły dystans ruchu, o ile nie szarżują, maszerują, scigają bądź uciekają
ENG:
During their movement phase, units can move up to their Movement allowance in inches.Models do not have to move the full distance allowed, or can stay still if you prefer, but they cannot move futher taht their normal Move rate unless charging, marching pursuing or fleeing
Malal to znalazł, nie mogłem się powstrzymać, żeby rzucić.
;) a tak serio to ten cytat juz sie pojawil nie raz... nawet sam go pokazywalem na turnieju w lodzi z tego co pamietam...

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Minerzy po wejściu nie mogą maszerować, po odwracaniu itd więc wszystkie te nielegalne rzeczy są banowane.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ