Ulubiona jednostka

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Ech, a pamięta ktoś army list z WD z takimi fajnymi przedmiotami jak włócznia-bolec czy orzeszek? :)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

ja pamietam

lepsze były orły pól na slot special

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Driady, są jak SS (nie na początku wojny)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

że hę?

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Kurcze, szkoda że nie ma takiej bolcowej włóczni powiedzmy zasięg 36" i 50 pkts, wrzucić coś takiego na WR noble i do oddziału, bardzo fajne to by było, przyznajcie, taki bolec trafiający zawsze na 2+ mniam :P

Ja tam lubię wszystko co szybkie + waye i tancerze. Eternale strasznie pod względem klimatu mi się podobają, ale niestety mało robią na polu bitwy. Pzdr

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Eternale to chyba najładniejsze figurki WE w tej edycji ale jeśli chodzi o relację skuteczności do ceny - najfajniejsze są driady
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

driady wcale nie sa takie cudowne, przeciwko wielu armiom jest z nimi problem bo przeciwnicy jezdza sobie po nich taktycznie a one nie moga dac flee wiec jest lipa...

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

ale to nie elfia krew się leje, to jest w nich właśnie najfajniejsze.. 8)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

cos w tym jest, driad sie w ogole nie boi stracic, gorzej jesli przeciwnik uzyje ich sobie zeby pojechac dalej w wybranym przez siebie kierunku zjadajac kolejne, wiecej warte, jednostki...

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Driady przed wyjściem nowych kodeksów w 2008 roku były fantastyczne, bo było bardzo mało magic attacków, teraz dla większości armii są free fragiem :/ niestety. Chociaż zawsze sa dobrym screenem przed strzelaniem, a ich 2 magiczne ataki z s4 też są niczego sobie. Pozdro

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Po cichu liczę (z resztą pewnie jak wielu), że dostaną całego warda wraz z nowym podręcznikiem. Byłoby miło :)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

jak dostana to sie beda miescily ich 2 oddzialy w moich rozpiskach

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

Ja tam bym wolałbym aspekty dla driad tak jak w 5 edycji, obecnie moje ulubione jednostki to glade riders i tancerze. Jak mogę staram się zawsze ze dwa odziały do rozpy wrzucić czasem nawet wole jeden więcej odział wardencerów niz np odział Wild riderów

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

2 oddziały najzupełniej stykają. Pamiętam że kiedyś była moda na "jak najwięcej driad", ale widzę że powoli się od tego odchodzi :) A co do Wildów-trzeba umieć nimi grać-wówczas są lepsi niż tancerze (ja powoli się uczę, ale i tak z reguły mi giną nic nie robiąc).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

wildzi i tancerze maja inne zadania wiec ciezko powiedziec ktora jednostka lepsza, generalnie tancerze to jedyna jednostka u elfow ktora moze smialo wpadac od przodu w wiekszosc rzeczy

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Żeby tylko nie zmienili warda na takiego jak demony mają, teraz jest bardzo dobrze. WE nie potrzebują zmian prawie w ogóle. Jedyne co bym zrobił to:

Glade Riders -> Wsadzenie łuku opcjonalnie za 6pkt i obniżenie kosztu do 18-17pkt (można się pokusić o Light Armory ale to niekonieczne) i command group tańszy.

Scout -> Obniżenie kosztu do 15-14pkt

Treekiny -> Może aspekty jak u driad kiedyś? Albo po prostu obniżyć koszt o kilka/kilkanaście pkt

Warhawki -> Tutaj zmieniłbym ekwipunek jednostki, łuk wstawiłbym opcjonalnie za 6pkt, za to dałbym im light armor i shield. Dodatkowo dałbym im zasadę specjalną -1 do trafienia za skirmish mimo US 2.
Koszt 30-35pkt, myślę że taka jednostka z całkiem niezłym save jak na WE (4+) mogła by być ciekawym uzupełnieniem dla wildów.

Eternal Guard -> Szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia co z nimi zrobić. Myślę że sztandar z ASF (tylko dla nich) mógłby ich ugrywalnić (myślałem nad dodatkowo +1 do siły ale wydaje mi się to zbyt przegięte) Koszt bez zmian, zasady specjalne pozostają

Great Eagle -> 2 na slot i byłoby ok

Glade Guard -> Zmieniłbym +1 do siły na bliskim zasięgu za armor piercing na całym zasięgu

Branchwraith -> Podwyższyć siłę do 5 i dać hate który dostają również driady (tylko driady, nie inne forest spiryty) jeśli Branchwraith się w nich znajduję, opcjonalnie można rozważyć jeszcze +1 atak (bo na ogół bohaterzy posiadają 3 ataki a Driady walczą na ogół (tak mi się wydaję) obiema gałęziami/rękami więc można to potraktować jako additional hand weapon dla Brainwrath)

Jest jeszcze sprawa itemów, na pewno przydały by się nowe magiczne bronie, może jeszcze kilka nowych spite'ów, ale przede wszystkim to potanić inne (np. magic arrowy, magic bowy, moonstone of the hidden ways, etc.)

Oczywiście Treeman 0-1 (Ale tylko Treeman 0-1, jakby ktoś grał na Ancient Treemanie to niech ma możliwość wzięcia jeszcez zwykłego) i coś ze smokiem pasowałoby zrobić ale w tej chwili nie mam pomysłu, może wlatywanie do lasu albo możliwość lancy na Highbornie?


Co o tym myślicie? Wydaje mi się iż dałoby to dużo nowych możliwości WE a jednocześnie nie zrobiło by z Leśniaków armii dla debili jak stało się to z DL

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

to by sie nadawalo do tematu o zyczeniach do nowego AB. generalnie warhawki troche przegiete - nic u WE nie ma tak dobrego save'a.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

I dalej 3 tafa i dalej brak warda, przeżywalność podobna jak u Wildów, gorzej walczą ale za to latają i widzą dookoła, nie widzę tu przegięcia.
A i proszę moda o przeniesienie postów do odpowiedniego działu jak można :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Laik pisze:to by sie nadawalo do tematu o zyczeniach do nowego AB. generalnie warhawki troche przegiete - nic u WE nie ma tak dobrego save'a.
10/10 !!! Usmiałem się. :)

Choć gwoli scisłosci, zapomniales o drzewie, eternalach i wildach. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

trudno zeby mieli 4T skoro sa elfami, bardzo lubie warhawki, wystawiam je nawet teraz i chetnie widzialbym je nieco lepsze (a szczegolnie tansze).

Wildzi sa swietni i nie tacy drodzy (szczegolnie porownojac do GR)
Eternale oprocz ASF potrzebowaliby jeszcze armour piercing
Drzewo dobre jest ale powinni mu wrocic 6 ruchu (i patrzac na hydre potanic)

ODPOWIEDZ