wypaczenie idei, czyli ustawianie turniejow

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Scimitar pisze: Ejj, nie tak ostro - po co takie słowa. I to jeszcze u osoby, która po Balticonie 2006 głośno krzyczała na oceniających tam Thuriona i Deada.
krzyczałam, bo podejście Twojego brata było karygodne. A szlag mnie trafia, bo jakiś burak pisze pierdoły uprzednio ich nie weryfikując. Tak powstają głupie plotki.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Yudokuno pisze:
Scimitar pisze: Ejj, nie tak ostro - po co takie słowa. I to jeszcze u osoby, która po Balticonie 2006 głośno krzyczała na oceniających tam Thuriona i Deada.
krzyczałam, bo podejście Twojego brata było karygodne.
Mam na ten temat odmienne zdanie, ale było minęło - w końcu to już daleka przeszłość w sumie.
A szlag mnie trafia, bo jakiś burak pisze pierdoły uprzednio ich nie weryfikując. Tak powstają głupie plotki.
a tam od razu burak - widział co widział i na tym się opierał - mógł wszystkiego nie widzieć dokładnie, stąd pewnych faktów nie znał. Natomiast nie ma co się z tego powodu od razu odgrażać się, że go kiedyś ocenisz z malowania jak będziesz miała okazję go oceniać.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jesli chodzi o taki problem, to jak się kogoś nie złapie za rękę to ciężko coś zrobić. Bez konkternych nazwisk można się jedynie odwoływac do ludzkiej przyzwoitości.

PS. Proponuję prowadzić monitoring na turniejach :D

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

Yudokuno pisze:
Drogi chłopcze, przypomnij mi na najbliższym turnieju, kiedy będę sędzią od malowania, żebym pocięła Ci punkty za armię.
Tu za bardzo nie ma co przycinać, bo każdy kto moją armie widział, wie, ze jest pomalowana tylko by można z nią na mastery jeźdźić
Yudokuno pisze: Przynajmniej tyle mogę zrobić, ponieważ nie warto pozywać Cię do sądu za pomówienia.
A ja myślałem, że to tylko gra w figurki...


Yudokuno pisze:
A swoją drogą zastanawiam się, czy jesteś biednym, ambitnym żuczkiem, który kiepsko maluje i moja ocena w Lublinie była odwrotnie proporcjonalna do Twoich wyobrażeń o własnym talencie, czy może jesteś kolejnym (nie pierwszym i nie ostatnim) facetem wśród battlowców, który zachowuje się jak dupek tylko dlatego, że ja - kobieta - dorwałam się do żołnierzyków; i chcesz ten haniebny występek ukrócić?
patrz wyżej

Podsumowując: Jak będziesz mi chciała się zrewanżować, to zapraszam na Challenge (w WFB naturalnie) na jakimś turnieju, i nie rzucaj mięsem,
jasnym jest że za taką wypowiedź poproszę innego sędziego by ocenił mi malowanie (jakby mi na tym zależało :lol2: ...)

I jeszcze jedno: FEAR THE WRATH OF A WOMAN!!! :twisted:


Sprawa jest jasna, nie TY oceniałaś, Sorry my mistake zwijam beretke...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

zal.pl

Jak dla mnie temat do zamkniecia.

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

A tak dla sprostowania armię oceniał Irkuck z CofC. To i tak nie jest ważne. Ocena malowania to bardzo subiektywna sprawa. Ciężko jest sprawiedliwie ocenić prawie 100 różnych armii mając do dyspozycji tak malą skalę i praktycznie żadnych wytycznych, co do użycia malarskich technik na figurkach. Na ocenę malowania nie ma mocnych i rzadko jest sprawiedliwa. Wtedy na masterze byłem drugi albo trzeci :lol2: a nie miałem kilku zrobionych podstawek i coś miało tylko podstawowe kolory i washe :) takie życie...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jest na to rada - bardzo jasne, konkretne i ściśle zdefiniowane kryteria. Nie "armia ładna i robi wrażenie". Tak, wiem, trudno to ułożyć na masterze.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

Wcale nie tak trudno... tylko potrzeba chętnego. Poza tym dobrym pomysłem byłoby ustanowienie przez LS ogólnopolskich jednolitych zasad i liczby punktów za hobbystykę, przy okazji przydałoby się, aby punktacja była zróżnicowana w zależności od rangi turnieju, ale nadal jednolita w całym kraju (master 1 dniowy, 2 dniowy, lokal, itp. dla każdego mniej lub wiecej punktów za hobbystykę).

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Tomash pisze:Jest na to rada - bardzo jasne, konkretne i ściśle zdefiniowane kryteria. Nie "armia ładna i robi wrażenie". Tak, wiem, trudno to ułożyć na masterze.
a nie są zdefiniowane? Ocenie subiektywnej podlega tylko jakość detali - ale tu musi być subiektywnie. Tworzyć kryterium dla każdej techniki malarskiej to dość karkołomne zadanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Scimitar pisze:
Yudokuno pisze:
Scimitar pisze: Ejj, nie tak ostro - po co takie słowa. I to jeszcze u osoby, która po Balticonie 2006 głośno krzyczała na oceniających tam Thuriona i Deada.
krzyczałam, bo podejście Twojego brata było karygodne.
Mam na ten temat odmienne zdanie, ale było minęło - w końcu to już daleka przeszłość w sumie.
Ocena malowania na tamtym turnieju byla bardzo slaba. Agnieszka nie byla jedyna osobą, ktora po turnieju nie omieszkala tego powiedziec. A trudno, zebys Ty na ten temat nie mial odmiennego zdania - jako organizator tamtego turnieju.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tank - Muzyk Śmuzyk pisze:... Poza tym dobrym pomysłem byłoby ustanowienie przez LS ogólnopolskich jednolitych zasad i liczby punktów za hobbystykę, przy okazji przydałoby się, aby punktacja była zróżnicowana w zależności od rangi turnieju, ale nadal jednolita w całym kraju (master 1 dniowy, 2 dniowy, lokal, itp. dla każdego mniej lub wiecej punktów za hobbystykę).
Na turniejach lokalnych i klasy Master w Gołkowie będzie zawsze ZERO za malowanie.
Chcesz to ujednolicić na całą Polskę? Masz moje poparcie.
Co dobre na ETC i w rulepacku DMP zrobionym przeze mnie - na pewno będzie dobre w całej Polsce.
Proponujesz to uściślić?
Na LS powiadasz?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Czekajcie, czy dobrze rozumiem? Dyskusja o cholernie poważnej kwestii - ustawianiu turniejów - zlazła, jak wiele przed nią, na kwestię kto ma lepszy pomysł na ocenę malowania?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tomash pisze:Czekajcie, czy dobrze rozumiem? Dyskusja o cholernie poważnej kwestii - ustawianiu turniejów - zlazła, jak wiele przed nią, na kwestię kto ma lepszy pomysł na ocenę malowania?
Tomash, nie bylo zadnej dyskusji o ustawianiu turniejow, bo tak naprawde cos takiego nie istnieje, o czym swiadczy pierwsze 3 strony tematu. Natomiast fakt, ze ocena malowania czesto bywa wykoslawiana, zasluguje na oddzielny temat (pamietam zawod Jacka Kaczmarskiego w Lodzi), i proponowalbym to wydzielic.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tomash pisze:Czekajcie, czy dobrze rozumiem? Dyskusja o cholernie poważnej kwestii - ustawianiu turniejów - zlazła, jak wiele przed nią, na kwestię kto ma lepszy pomysł na ocenę malowania?
ale przeciez ustawianie ligi i turniejow w polsce ogranicza sie do tego, ze sie daje sedziow z czolowki zeby wymaksowali mastery oraz na dalszych stolach jak kts dostaje wpierdol to czasami nie liczy punktow tylko konczy swoja bitwe oddajac maske... zadneego ustawiania nie ma. Co innego bezpieczny remis i liczenie ile trzeba zrobic z ostatniej bitwy zeby miec podium/1 miejsce (choc i to moze nie wyjsc ->patrz mlody i koziolek w tym roku ;) )

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A ja bym zlikwidował testy wiedzy, one są stanie najbardziej wypaczyć wyniki turnieju. Ewentualnie zostawić testy tylko do oceny pod kątem najlepszego hobbysty. A poza tym, testem można najłatwiej poprawić szanse swoich kumpli na zwycięstwo. Bo oceną malowania już nie bardzo - wszystko jest jawne i mozna łatwo zweryfikować.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2008, o 09:30 przez Jankiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:A ja bym zlikwidował testy wiedzy, one są stanie najbardziej wypaczyć wyniki turnieju. Ewentualnie zostawić testy tylko do oceny pod kątem najlepszego hobbysty.
alez one wypaczaja wyniki w mniejszym stopniu niz ocena malowania armii.... jak dla mnie jesli robic ocene hobystyczna to jedno z drugim a nie tlyko malowanie. Albo oba albo zadne bo inaczej beda wypaczone wyniki hobby...

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

Chciałbym zauwazyć, że "kiedyś" nie było oceny za malowanie ( ewentualnie +100 pkt za całkowicie pomalowaną armię ) ani testów wiedzy - i tym samym ani problemu z podawaniem wczesniej odpowiedzi ani z "subiektywą oceną" malowania - ale to tak na marginesie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ja z kolei chacialbym zauwazyc, ze "kiedys" armie ptrafily byc pomalowane podkladme (wedle uznania czarnym lub bialym.. nie bylo tu reguly) i miec 2-3 plamki kolorowe na podstawce zeby byc uznana za posiadajaca 3 kolory... ale to tak na marginesie ;)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Sir Roni de Gato pisze:Chciałbym zauwazyć, że "kiedyś" nie było oceny za malowanie
Aha - przed 2000 rokiem chyba... Albo gdzie diabeł...
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Jankiel pisze:A ja bym zlikwidował testy wiedzy, one są stanie najbardziej wypaczyć wyniki turnieju. Ewentualnie zostawić testy tylko do oceny pod kątem najlepszego hobbysty. A poza tym, testem można najłatwiej poprawić szanse swoich kumpli na zwycięstwo. Bo oceną malowania już nie bardzo - wszystko jest jawne i mozna łatwo zweryfikować.
podpisuje się wszystkimi moimi przeszczepami, i chętnie bym został mutantem chaosu by posiadać ich więcej do tego celu

Ja jestem noga z testów, na ostatnim choko, gdybym dostał 15pkt zamiast 3 z testu byłbym na podium, Jerzyn mógł mi co prawda podać pytania, ale sumienie nakazywało uczciwość. I nie wiem czy jestem przez moją ignorancje w sprawach fluffu dużo gorszym zawodnikiem WFB od tych którzy byli przede mną na turnieju...

Malowanie też bym pociął ale to zostawiam orgom do przemyślenia...

ODPOWIEDZ