Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach należących do...

Post autor: Bartys »

minerzy co najmniej w 10 bo inaczej nie beda ranków zdejmowac wiec mniej nie ma sensu biorąc pod uwagę że i tak zawsze uderzą ostatni

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

jest sens brać 5 na maszyny.

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Ranki liczą się z końca starcia, więc 10 też się nie opłaca brać, bo jakiś Ci na pewno zejdzie...
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Popieram kolegę od Slayerów!

Teraz jak nie ma limitu, to można paru ich wepchnąć. Szczególnie, że można teraz robić oddziały zrobione w całości z bohaterów (herosi mogą dołączać do herosów), żeby przypadkowa salwa z łuków ich nie zdjęła. Zresztą podobnie mają gobliny, spokojnie mogą wziąć sobie ze 2 goblinów na wilkach ze Spearem, LA, Shieldem (w końcu to 53 pkt tylko...), coby w każdym faście mieć cowboya na maszyny :D
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Też właśnie nad dragon slayerami się zastanawiałem.
Jednak obawiam sietego co tu ktos właśnie już powiedział, czyli faktu posiadania ogromnej ilości maszyn. W praktyce wzięcie 3klop/armat+6balist i 4machij rejrowych jest jak najbardziej możliwe patrząc na rozbicie procentowe poszczególnych działów.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Spoko loko. Myślę, że dosyc szybko pojawi się jakiś BP czy inne zasady turniejowe, które będą ograniczac liczbę machin w armii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Wedlug podrecznika maszyny nie maja podstawek, czyli niby latwiej je bedzie schowac.. Pytanie jeszcze jak bedzie sie gralo u nas?
Przegladalem podrecznik i faktycznie, sa jakies komentarze o "nowych dziwacznych maszynach, na ktore dlugobrodzi patrza z politowaniem ale moze sie okazac ze to wlasnie to, czego krasnoludy potrzebowaly". Czy cos w tym guscie 8)

Edit: Zeppelin ma T6, 10W (liczba obslugi), unbreakable, 5 organek (organkow?), moze zrzucac bomby 3-12 cali od siebie, do zaszarzowania tylko przez lataczy. Oczywiscie, uzyteczny tylko do jakiegostam scenariusza :(

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Rakso_The_Slayer pisze:Spoko loko. Myślę, że dosyc szybko pojawi się jakiś BP czy inne zasady turniejowe, które będą ograniczac liczbę machin w armii.
nie licz na to

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Quaki pisze: Edit: Zeppelin ma T6, 10W (liczba obslugi), unbreakable, 5 organek (organkow?), moze zrzucac bomby 3-12 cali od siebie, do zaszarzowania tylko przez lataczy. Oczywiscie, uzyteczny tylko do jakiegostam scenariusza :(
dotad czytalem argumentacje, ze nie mozna dopuszczac jakiegos nieoficjalnego wymyslu z jakiejs kampanii (chodzily ploty, ze takowa wyjdzie tego lata) :).
teraz mamy oficjalna jednostke, w rule booku czyli nie byle gdzie - moze przejdzie? sa jakies precedensy tego typu?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

tomekjar pisze:Popieram kolegę od Slayerów!

Teraz jak nie ma limitu, to można paru ich wepchnąć. Szczególnie, że można teraz robić oddziały zrobione w całości z bohaterów (herosi mogą dołączać do herosów), żeby przypadkowa salwa z łuków ich nie zdjęła. Zresztą podobnie mają gobliny, spokojnie mogą wziąć sobie ze 2 goblinów na wilkach ze Spearem, LA, Shieldem (w końcu to 53 pkt tylko...), coby w każdym faście mieć cowboya na maszyny :D
Jeśli prawdą jest, że GW z wierzchowca daje +2 do S, to jeszcze fajniejsze będą takie goblinki z dwurakami...

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Gogol pisze:
Rakso_The_Slayer pisze:Spoko loko. Myślę, że dosyc szybko pojawi się jakiś BP czy inne zasady turniejowe, które będą ograniczac liczbę machin w armii.
nie licz na to
Zapewniam Cię, że organizatorzy nawet sami z siebie wprowadzą ograniczenia... Bo praktycznie brak możliwości schowania się (przeźroczyste lasy, True LoS) i brak limitu maszyn posysa...


A co do +2S z dwuraka na koniu to najprawdziwsza prawda jest!
Obrazek

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

tomekjar pisze:

A co do +2S z dwuraka na koniu to najprawdziwsza prawda jest!
Cool. A propos jeszcze oddziałów z herosów, to ciekawy byłby taki oddział prawdziwych blood knightów z samych herosów wampirzych :). Ew. krasnoludzkich elitarnych dragon/demon slayerów (tu można łączyć z giant slayerami).

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Albo klocek krasnoludzkich królów w 100% puszka mode.
Klocek demoniarzy: +10. Każdy ze 100 pkt. toporkiem :D A najlepsze jest to, że można będzie nabrać dużo tanich jednostek (np. zminimalizowani strzelcy) tylko po to, żeby procenty się zgadzały :badgrin: A resztę dopchać maszynerią. Z runami do pełna. Może nawet zrobią możliwość nakuwania run na organkach i żyrosach. W sam raz: np. organki z +1S i żyro w technologii stealth. No bo skoro ma być forteca w proszku... :wink:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

jak zrobisz armie na samych strzelcach i maszynkach to za dużo nie ugrasz.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Podejrzewam, że runy na maszynach zostaną osłabione. Trochę trudno mi jest sobie wyobrazić, że będzie można wystawić katapę z +2 do siły; przy nadchodzących zasadach względnie łatwo dałoby się jednym strzałem z takiego cuda zdjąć 20 osobowy regiment piechoty. Z mierzeniem zasięgów przed strzałem i trafianiem wszystkiego, co dotyka, to byłoby monstrum, mimo niezdejmowania całego sejwa... Jeszcze przerzut trafień? Come on!;) No i bardzo mi się podoba perspektywa wystawiania kilku dragon slayerów!:)

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

smake na dragon slayerów widze wszyscy mają:)
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

w corach będziesz miał longów z dwurakami i kuszników.
w longach z dwurakami wrzucasz oathstone i w kazdym kierunku masz 10 ataków z dwuraka w odpwoiedzi, z siłą 6.
kuszników wystawiasz w 2 rzedach po 10. strzelasz ze wszystkich, w walce odpowiadasz z 2 szeregów.
dragonslayerów kupujcie już teraz- tani jak barszcz, zajebisty heros. zwłaszcza przy biciu po incjatywie.
w lordach już widzę spam demoniarzy i runelordów- i te szarże klockiem slayerów w pierwszej turze do strefy rozstawienia przeciwnika :D
przy takiej ilości lordów runa alaryka zaczyna mieć sens-w kazdej armii 2 demoniarzy- jeden na grubasy, jeden na cele cieżko opancerzone.
oj będzie jatka

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Hę? Jakie szarże klockiem slayerów w pierwszej turze do strefy rozstawienia przeciwnika?! Czy coś przegapiłem?;)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Jak popchniesz z kowadła i strollaza, a potem jeszcze do M dodajesz k6 to chyba dojdą. Bo wiesz, teraz jest coś takiego, że jak szarżujesz to do ruchu dodajesz k6.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Z tego, co rozumiem, piechota dodaje 2k6,a kawa 2k6 z 3k6. Ok.

Spróbowałem zrobić rozpiskę na nową edycję i wyszło mi, że na upartego można wystawić prawie same maszyny. Na 2250 oprócz 40 kuszoli z dwurakami, kowadła i 3 dragon slayerów można wystawić 2 wypasione klopy, 2 wypasione cannony, 2 organki i 2 flame cannony.A jakby maszynki odchudzić, dałoby się jeszcze wystawić 4 bolce... Nie bardzo byłoby to grywalne, ale eksperyment obrazuje, jakie kosmiczne rozpiski umożliwia VIII ed.

ODPOWIEDZ