Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Pytania początkującego

Post autor: Blaesus »

tilt112 pisze:Pytani jakie zanotowałem po ostatniej walce

1. Miss Cast z War Altara niszczy czar czy całego gryfa?
2. Czar który powoduje obniżenie jednostek o D3 siły i tafa nie można wybronić wardem ?
Tak się słożyło ze mojemu magu obniżono siłę do 0 a tafa do 1 czyli mag dedzi bez obrony ?
3. Outridersi ( ogolnie fast cavalery już nie ma widoku na 360 stopni ) w książce nic nie pisze na ten temat a skirmiszom odebrano 360. Jak jest z nasyzmi pistoliersami i ouriderami
4. Proszę spojżeć na rysunek ( walka przeciw DE i Chaos ):
1.Deklaruje szarże konnicą w kuszników
2.Następnie deklaracja szarży w chosenów

I teraz pytanie:
czy Halabardnicy mogą szarżować chosenów, jak przed rozpatrzeniem szarż stoi konnica na drodze.
Fakt, potem konnica usuwa mi sie z pola i mam wolną droge, ale z tego co slyszalem to szarżowany cel musi byc w pelnym widoku w czasie deklaracji szarż ( a tam wczesniej stala konnica )
Ale z drugiej strony to halabardnicy widzieli swoj cel.


Ogólnie radzę Ci przeczytać zasady, a jak ktoś rzuca na Ciebie czar, to przeczytać także jego treść. (Aż dziw, że chce Ci się to wszystko tutaj rozpisywać, zamiast trochę zajżeć do książki (nie masz - stare vs nowe zasady spisałem w innym temacie na forum).
1. Nie rzucisz już żadnego bounda z gryfa do końca gry
2. Zadam Ci pytanie: Czym jest ward save i kiedy się go używa. Co do maga i S 0 - domyślam się, że czar nurgla - logiczne pytanie - gdybyś miał nawet save na coś takiego, to czy przywróciłoby Ci S ponad 0?
3. Znów brak wiedzy o zasadach - nic w 8 ed nie ma 360 stopni widoczności! Nawet pojedynczy model.
4. Nie musisz widzieć całego celu, wystarczy jego cześć. Jeżeli w wyniku szarż będziesz miał możliwość dojścia, to możesz taką szarżę zadeklarować, tak więc... Mogłeś to wykonać.
Pytania ode mnie: Dlaczego szarżowałeś na chosenów i ilu halabardników Ci zginęło przy tej szarży? :)

P.S. Xeratus - You're welcome :)

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

co do czarów to powiem jedno, jest adnotacja, że żadna statystyka nie może być obniżona do poniżej 1 punktu jeśli bazowo była wyższa niż 1
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Pytanie:
Szarżowany jest oddział mieczników którego oddziałem wsparcia są łucznicy. Przy szarży łucznicy strzelają i pytanie jest do tego czy mają jakiś minus za szarżę? Za stand and shoot jest -1 do BS ale to nie łucznicy są szarżowani. Jak to z tym jest?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

W AB jest odpowiedź - detka nie ma kary za S&S kiedy robi to jako reakcja na szarżę w oddział główny.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Panie Blaesus, bardzo panu dziękuje za odpowiedź.
Wszystko rozegraliśmy podczas walki dokladnie tak jak pan napisał. Czyli nie popełniliśmy błedu.
podręcznik mam. Ale czasami sam nie umiem uwierzyć w to i musze się zapytać. Bo naprzyklad jak pistoliersi, outridersi nie mają 360 ? beeee

A walka halabard nie została rozstrzygnięta ponieważ w tym samym czasie tam niedaleko kusznikow stal lord. Wystarczylo im go zabić i koniec walki, no i akurat w tym czasie zdedzil gdy rzucono na niego test sily i test tafa.

Ale gdybysmy grali normalny scenariusz to odniósł bym raczej zwycięstwo, ale to juz bardziej zasługo dział :D i mojego szczescia

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

#helion# pisze:co do czarów to powiem jedno, jest adnotacja, że żadna statystyka nie może być obniżona do poniżej 1 punktu jeśli bazowo była wyższa niż 1
To co napisałeś Helion dotyczy Hexów i jest to napisane na kartach odpowiednich czarów a nie jako ogólna zasada. Tilt grał przeciw chaosowi, więc raczej mowa tutaj o czarze Nurgla: Curse of the Leper: w jego samym opisie jest, że gdy S i T celu osiągnie 0, cel ginie.

Tilt: Nie trzeba zwracać się do mnie per Pan, aż taki stary nie jestem :D

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

czy preisci w nowej ed. mogą nosić arcany ?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

nigdy nie mogli :lol2:
Blaesus@ nie powiedział dokładnie o co cmon, więc wygląda jak wygląda, wystarczy usunąć ten czar sealem :twisted:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

#helion# pisze:nigdy nie mogli :lol2:
ehh... to mię oszukiwali :?

no nic i tak arcy kapłani wymiatają w tej ed. :twisted:

dzięki i pozdrawiam :D

ps.: szkoda że nie ma kapłanów Myrmidi :roll: bo w sumie ją lubię ze wszystkich imperialnych bożków... troszkę Khornowa panienka która dodaje mu troszkę rozwagi :wink:

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Blaesus pisze:
#helion# pisze:co do czarów to powiem jedno, jest adnotacja, że żadna statystyka nie może być obniżona do poniżej 1 punktu jeśli bazowo była wyższa niż 1
To co napisałeś Helion dotyczy Hexów i jest to napisane na kartach odpowiednich czarów a nie jako ogólna zasada. Tilt grał przeciw chaosowi, więc raczej mowa tutaj o czarze Nurgla: Curse of the Leper: w jego samym opisie jest, że gdy S i T celu osiągnie 0, cel ginie.

Tilt: Nie trzeba zwracać się do mnie per Pan, aż taki stary nie jestem :D

ok Blaesus.
Ja grałem przeciw Ciemnym Elfom i Chaosowi

A ten czar rzucał Kolega z ciemnych elfów.
no i patrze i czytam.
a) The Enfeebling For - Hex, Rip, S celu spada o D3 ( minimum 1 )
b) The withering- Hex, Rip, T celu spada o D3 ( minimum 1 )

Czyli wniosek z tego prosty, mój czarodziej nie mógł zdedzić ...
znów mnie wyrolowali... jak co gre :) hehehe

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

nie martw się, ja zapomniałem o Stubbornie na Grand Misiu w bitwie z krasiami, przez co nie mogłem mu zjeść kloca Longbeardów, miał 20 i dwóch herosów, dzięki czemu (sword of Anti-heroes) mój miś walił 6A z S6, a tak odbił się po jakimś breaku na -4 (a rzuciłem 8 :roll: )
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

tilt112 pisze: Czyli wniosek z tego prosty, mój czarodziej nie mógł zdedzić ...
znów mnie wyrolowali... jak co gre :) hehehe
Zamierzone to nie było bo kończyliśmy grę w pośpiechu. Poza tym co grę to my jesteśmy kantowani :P A czarodziej i tak by zdechł w walce :P

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

czy kapłan może modlić się na:

a) jednostke strzelającą np:. Outridersa i wspomagać ją modlitwą ( przerzuty na trafienie i zranienie )
b) Kapłan może leczyć czołg ?
pisze tak: " model odzyskuje natychmiast wszystkie punkty żywotności utracone podczas gry"

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Polskie kodeksy sa nie do konca poprawnie tłumaczone w angielskim stoi bodajrze ze moze wyleczyc wszystkie rany ale tylko na bohaterach/ lordach..niech mnie poprawi ktos jak sie myle nie mam kodeksu pod reka
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

modlitwy działają na herosów/ lordów i championow oddziałów w 12 calach od ksiedza - ostatnie zdanie akapitu prayers of sigmar ;)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Czyli tank uleczymy tylko czarami life...........co do championow w unitach bezsensu modlitwa bo maja po 1 W a zatem nie uleczysz ze stanu z 0 na 1 :mrgreen:
Zatem tylko hero/lordes ewentualnie jakis najemny ogrzy czempion czy cos tego typu 2+w
Obrazek






_________________

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

no a te przerzuty na jednostki strzelające ?
nie jest nigdzie napisane ze te przerzuty tyczą się tylko w walce wręcz.

więc moge rzucić na na jakiegoś "strzelca wyborowego" takie przerzuty ?

Awatar użytkownika
Deathall
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Deathall »

Q. If the Hammer of Sigmar prayer is cast upon a Wizard or a
model with a missile weapon, does it allow re-rolls of failed To
Hit/To Wound rolls from spells and/or shooting.(p53)
A. Yes.
Tu masz wyjaśnione :P

Foxik
Plewa
Posty: 8

Post autor: Foxik »

Witajcie!!!

Mam pytanie a mianowicie planuję grać Imperium i nie wiem dokładnie jakie jednostki kupować oraz jakie wyposażenie im dać. Chciałbym aby strzelectwo było pomocą dla mojej piechoty.

W tym momencie posiadam:
1 General
40 Empire State
10 Greatswords,
8 Empire Knights,
20 Handgunners
10 Crossbowmen
5 Outriders
1 Great Cannon
Czyli pakiecik z Brygady i właśnie nie wiem jak złożyć State Troops ?? i jaką strategie stosować

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

czy jak nie uda mi się rzucić Bound spella to przepada do konca bitwy, czy jak rzuce ifkę bo spotkalem sie z roznymi wersjami.
jakie domeny na malych magach?
czy na kapku bsb moge dac e.shield ??
czy jest bonus to CR za counter charge???

Zablokowany