Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Azurix »

Ja wiem do czego się ten cytat odnosi, ale Magic Resistence daje Warda na Rany od Czarów, więc gdyby Atrybut nie był częścią czaru, to Ward by nie działał. O to mi chodziło.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Atrybuty nie działają na oddział z BotWD. Przeczytajcie opis w ab.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No też mi się tak zdawało. Wszakże wording (z głowy) głosi nie: "is immune to all spells", tylko "is immune to all effects caused by spells".

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

To przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.
Swoją drogą gdyby się bezrefleksyjnie trzymać wordingu
BotWD pisze:"is immune to all effects caused by spells"
, to można niezłe kwiatki sadzić, na przykład:
Przed oddziałem DP z BotWD zostaje zmasakrowany fireballem oddział łuczników, panika, przebiegają przez DP którzy nie muszą się testować bo wszak jest to effect caused by spell :)
Żeby było jasne, powyższe to głupi przykład a nie moja interpretacja.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Spells which are cast on another unit will work as normal :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4752
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

BSB + Gem of Courage

zdaje LD 2x na 3 koscich czy na 3 a reroll na 2?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

2x na 3 kościach, bo to nadal jest ten sam test.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Witam

Otóż kiedyś grywałem w battla ale były to minione wieki. Moją podstawką która (bez gobosów) do chwili obecnej posiadam to battle for maugthrond pass ... zakupiona we wczesnych latach 90'. Po jakimś czasie i braku funduszy zarzuciłem na więcej niż dekadę gre w battla aż do jakiegoś czasu temu .. jako że obecnie już 8 edycja w toku zakupiłem nowe podręczniki i zaczynam wertować nowe zasady nie mniej do szanownych kolegów mam pytań kilka. Otóż jako że posiadam 20 włóczników oraz 20 łuczników HE z edycji z 1992 (nimi dawno temu grałem + herosi na papierowych płytkach a la magia i miecz stara) chciałbym kontynuować walkę w 8 edycji ta sama armia tylko ze zaktualizowana. Stad jako ze nie mam doświadczenia albo inaczej cale moje wzięło w łeb przez więcej niż 14 lat nie grania chciałbym zasięgnąć waszej rady w co najlepiej zainwestować aby mieć w miarę dobra armie z HE.

Jak widzę prym w 8 ed wiedzie magia stad wnioskuje ze min 1 mag a najlepiej po 1 z każdego poziomu to min

obecnie posiadam 20 włóczników i 20 łuczników + 12 zakupionych od znajomego (bodajże z 5 czy 6 edycji)

wertując też różne fora czy to polskie czy zagraniczne natrafiłem na informację że najbardziej opłaca się kupić podstawkę bo za dobrą cenę ma się w sumie dobre jednostki sęk w tym że nie chce mi się później bujać ze skavenami których nie lubię a znaleźć kogoś to by się dołączył do kupna wcale nie jest tak prosto jak mniemałem. może jakby miast skavenów były gobliny czy orki było by prościej.

z góry dziękuje za sugestie i odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeśli interesują cię rozpiski turniejowe, to żadna z figurek w IoB poza Magiem, nie jest wystawiana w standardzie. Teraz masz albo Arcymaga + 1-3 Magów, Łuczników w Core, kilka Orłów i White Lionów ile wlezie, albo rozpiskę ze Smokiem, 2-3 Magami, mniejszą ilością WL bo dużo nie wejdzie, Łuczników w Core i jakieś Rydwany, czy Kawaleria w pojedynczych sztukach, aby współgrać z Magiem. Spearmeni przydadzą ci się, bo jest ograniczenie do 45 Łuczników, no i w sumie w każdej rozpisce BSB (jako 1 z Magów czasem dzięki Radiant Gem of Hoeth) Jeśli nie interesują cię standardy turniejowe, to kupuj to co ładne :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

dziękuje za info cóż chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym oczywiście traktuje to jako hobby więc jakoś żył wypruwać zamiaru nie mam nie mniej miałbym ochotę po paru potyczkach wziąć udział w jakimś turnieju a że jestem z Krakowa to chyba tu takich imprez nie brakuje od czasu do czasu :)

mam jeszcze jedno pytanie czemu w turniejowych walkach nie używa się PG albo Sword Masters bądź LSG.

Gdzieś na jakimś zagranicznym forum jacyś "oświeceni" zachwalali pod niebiosa taktyki ..

jak rozumiem problem tkwi w tym że WL są najbardziej efektywni za tą cenę ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

najbardziej uniwersalni :)
i maja wbudowanego stuborna, to u mało-licznych elfów sporo zmienia.

SM też się nadają, ale jako wsparcie, mało-liczne oddziały, tak od 5 do 12-14 chłopa, ale może coś w tej kwesti się zmieni, chociaż nigdy nie wyprą WL, zaś PG z S4 są cóz, niczego nie zabiją sami z siebie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Azurix pisze:Jeśli interesują cię rozpiski turniejowe, to żadna z figurek w IoB poza Magiem, nie jest wystawiana w standardzie.
Nie zgodzę się, spokojnie na euro można wystawić 20 SM albo mniejsze oddziały po 6-10 figurek. LSG mogą również pracować jako zwykli włócznicy. IoB można dostać na allegro już bez skavenów (ost. chyba był po 69zł zestaw).

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

przeszukałem allegro i lipa właśnie póki co nie ma nic dlatego jakbyś ktoś był chętny jestem w stanie złożyć się nawet na IoB

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Cichy, nie zagłębiałem się w wariacje, bo wtedy należy opisać każdą rozpiskę osobno, ale mówiłem o takim potocznym standardzie, czyli WL, WL, WL, do tego Łuki, Magia i Orły. Oczywiście, że IoB może się przydać bardzo, jeśli ktoś zamierza wystawiać coś z tego zestawu, albo chociażby robić konwersje. Sam posiadam 8 zestawów Elfów z IoB (niestety w każdym jest FCG, więc realnie daje to 56 modeli R&F), bo uwielbiam modele Swordmasterów oraz ich klimat, a z Gryfów tworzą się Orły: http://i966.photobucket.com/albums/ae14 ... G_1919.jpg :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

a mam takie pytanie do was jako do doświadczonych fajterów

z jaką armią grało wam się najtrudniej jak graliście HE ? albo przeciw jakiej armii nigdy nie wygraliście ?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie tak, że nie wygrałem, czy coś, ale najtrudniej zawsze grało mi się z Leśnymi i Mrocznymi Elfami, Krasnoludami i Lizardmenami :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jakbys grał na smoku to bretonia :lol2:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

albo emp z 3 canonami i czolgiem :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ogólnie, smok ma przesrane z prawie każdym :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

czyli rozumiem że smok poza tym że podręcznik go chwali w praktyce jest czysto ... ekhm kolekcjonerski ?

Zablokowany