Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: rudobrody79 »

rusek pisze:To znowu ja :mrgreen: co lepiej kupić skulkrecherów czy forskaenów?
forsakenów zrobisz z czego tylko zechcesz a skulle są grywalne. jak nie masz kasy to są tańsze w demonach i na nich można posadzić rycerzy jeśli masz jazdy za dużo.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

sYsek pisze:oni sa spoko, mozna ich uzyc jako minibunkier dla bohaterow dajac im blasted stnadard. jak turlniesz dobrze to w cc maja wygar. no i maja mv6!
Z tego co kojarzę Forsakeni nie mają FCG :wink: Niedługo będę miał gotowy klocek to dam znać jak się prezentują w bitwie z hatem i MoK.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

A ja sie wciąż zastanawiam czy ktoś korzystał ze slaaneshowych forsakenów jako kontry na fasty/smieci/maszyny przeciwnika?
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Ja grałem na takich przez jakiś czas. Brak muzyka i zasady fast cavalery powoduje, że są mało mobilne. Jeśli źle się je ustawi i muszą nagle być gdzie indziej to jest słabo, ale umiejętne zagranie nimi przy pracy z inną jednostką swoje robią. Przykład: 12" pas od lewej krawędzi wolny, na wzgórzu po stranie przeciwnika 4 necropolian knight'ów a za nimi kaszkiet. U mnie na lewej 5 forsekenów a bardziej na prawo 20xwojownicy nurgla. Przeciwnik chce blokować FORSY by nie stracić kaszkietu (taki wybuch potrafi namieszać), ale jeśli to zrobi dostanie flankę od wojowników i będzie po nim. FORSE zniszczyli kaszkiet potem wpadli jeszcze w łuki z 4lev magiem i go tak trzymali przez chyba 4 tury combatu :D
Do tego dobrze ściągają na siebie strzały, a mają lepszą ochronę od konnicy.

middlefinger
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: middlefinger »

forsekeni sa bardzo pocieszną jednostką, dodają więcej chaosu do całego chaosu i ta niepewność co wypadnie przy kombacie...bezcenne :)

Awatar użytkownika
kENDELm
Warzywo
Posty: 13
Lokalizacja: Zagnańsk/Kielce

Post autor: kENDELm »

Witam Wszystkich serdecznie . Powoli koncze kompletowac wstepna armie za 3000 pkt.
MAm juz cos takiego:

Chaos Chariot of Khorne =120pkt.
Chaos Chariot of Khorne =120pkt.

Chaos Warhounds x15 =105 pkt (z poisonem)

Marauder Horsemen of Khorne x10 (jevelin)= 210 pkt

Daemon Prince of Tzeentch 1 8 9 5 6 5 4 8 5 9 5+ Mo 430pkt
Monster (Thunderstomp); Ward Save 5+; Terror; Daemonic
Attacks; Unbreakable; Mark of Tzeentch; Hatred (Daemons of
Nurgle), Re-roll 1s when channeling and rolling for Ward
saves.; Magic Level 4; Lore of Tzeentch; Daemonic Flight; Fly.

Chaos Knights of Khorne (lance) 240 pkt

Chaos Lord of Slaanesh 240pkt

Chimera 1 6 4 6 5 4 2 6+D3 5 4+ Mo
Monster (Thunderstomp); Large Target, Terror; Fly; Fiend
Tail (extra D3 attacks with +1 to hit against enemies in
rear zone); Scaly Skin (4+); Flaming Breath; Breath
Weapon, S4, Flaming Attacks; Regenerating Flesh;
Regeneration 275 pkt

Chaos Giant of Khorne (chwilwo czyms musze zapelnic punkty ale kupilem go za 50 zl:P ) 210 pkt

Skullcrushers 3 4 5 3 4/5 4 1 5 2/3 8 1+ MC
Monstrous Cavalry (Stomp); Fear; Mark of Khorne; Frenzy;
Immune to Psychology. Frenzy ends when unit loses combat.;
Ensorcelled Weapons; +1 Str, Magical Attacks; Chaos
Armour; Shield; Standard; +1CR; Musician; +1CR if tied. +1 254pkt

Total Army Cost: 2194pkt

Takie mam figurki a chce dobic do 3000. Prosze doswiadczonch graczy, tych mniej doswiadczonych tez, co jet absolutnym bezsensem, a co jest dobre. Co jeszcze musze dokupic, a co zostawic na polce:) prosze o konstruktywna krytyke (jak zobaczycie co zle wybieram np. w demonie to piszcie). Dziekuje bardzo za wszystkie komentarze odnoscie tej armii:) chce wiedziec po prostu co jeszcze dozbierac i wymienic:)
"Domem mężczyzny jest trumna" - Al Bundy

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Co do księcia, to albo dajesz go eko, jak pokazują koledzy z forum, wtedy dużo łatwiej się spłaca, albo zrobić go podobnie, jak ten, tylko błagam, nie tzeentch :)
Wydaje mi się, że i w combacie i w czarowaniu nurglak jest o poziom wyżej niż tęczowiec, a na pewno domena nurglowa jest dużo ciekawszą opcją.
Ja nie grając na żadne dziwne euro czy inne ograniczenia (tak, fruwa u nas pedantowiec ze wszystkim co może mieć najlepsze i nikt się nie czepia, bo każdy ma mocne combo w swojej armii ;p), wystawiam zazwyczaj takiego:
Daemon Prince of Nurgle
Chaos Armour
Daemonic Flight
Sword of Striking
Charmed Shield
Scaly Skin
Soul Feeder
To jest jedyne 355 punktów, czyli takiego Pana spokojnie wciskasz nawet na 1500 punktów i kosi aż miło no i bije się lepiej niż tęczowy. Opcjonalnie, jeśli pozwalają punkty to dorzucam dragonbane gem, 4 poziomy magii z domeny nurgla, chaos familiara i flaming breath (ze wszystkim to 555 punktów, czyli też na 3000 jak znalazł). Ale przeważnie od takiej podstawy jak ta wyżej wychodzę.

Co do lorda slaaneshowego, ja często na sprężynce wystawiam bohatera, do rozkładania flanki przeciwnika, z pancerzem na 1+ z przerzutami jest nawet żywotny a szybkość pozwala mu na chowanie się przed armatami :)
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja gram sobie na DP nurgla, 2lvl magii, chaos armour, sword of striking, charmed shield, dragonbane gem, burning body, chaos familar i latanie. kosztuje 395 pkt ale nie czuje jakiegoś braku czegoś na nim. Wiadomo że w pancerny turboklocek nie wejde od frontu i traktuje go bardziej jako support taki zarówno w magii jak i combacie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

crovaxus pisze:ja gram sobie na DP nurgla, 2lvl magii, chaos armour, sword of striking, charmed shield, dragonbane gem, burning body, chaos familar i latanie. kosztuje 395 pkt ale nie czuje jakiegoś braku czegoś na nim. Wiadomo że w pancerny turboklocek nie wejde od frontu i traktuje go bardziej jako support taki zarówno w magii jak i combacie.
Taki DP jak napisałeś kosztuje 435 pkt.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

middlefinger
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: middlefinger »

Mi sie dalej wydaje ze od DP lepszy jest Chaos Lord, wiecej mozliwosci, a za 400 punktów wystawisz niezlego kozaka.
Figurke DP i tak miec musisz przynajmniej jedna ze wzgledu na Eye of Gods.
I teraz naszło mnie pytanie:
Czy jezeli mam np Lorda na mantikorze i uda mi sie wyrzucić na EoGt zamiane na DP to co sie dzieje z Mantykora? wpada w szał ze jej pan zginął? czy moze DP ją ujeżdża? :)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Model zamieniający się w DP ginie...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

Przemcio pisze:Model zamieniający się w DP ginie...
Ale punkty trzyma ?

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Przemcio pisze:Model zamieniający się w DP ginie...
Przemcio, w akcie głupoty włączyłem widoczność twoich postów z powrotem i już żałuję.

Przeczytaj ostatnie zdanie w opisie zmieniania się w diaboła, a potem przemyśl swoje życie.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

Przemcio pisze:Model zamieniający się w DP ginie...
[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

Cytuję z mojego army buildera :mrgreen: :
"Daemonhood: Model gains Mark of choosing, save Wizard may not take Mark of Khorne. Place Daemon Prince anywhere within 6" of model and 1" away from units or impassable terrain."

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Matias pisze:
Przemcio pisze:Model zamieniający się w DP ginie...
[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

Cytuję z mojego army buildera :mrgreen: :
"Daemonhood: Model gains Mark of choosing, save Wizard may not take Mark of Khorne. Place Daemon Prince anywhere within 6" of model and 1" away from units or impassable terrain."
ale pomyslu, na doczytanie dalej to juz zabraklo, co?
model ginie.
mount ginie.
nie ginie tylko rydwan lub monster, na ktorym siedzial szczeliwiec
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

No faktycznie #-o
Matias pisze:Ale punkty trzyma ?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie.

Jest wart 0 punktow, przeciwnik dostaje pkt za herosa
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Matias
Mudżahedin
Posty: 255

Post autor: Matias »

Que !?

Czyli oddaję przeciwnikowi ok. 350 pkt. tak po prostu ? To dla mnie nie ma sensu #-o

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Grolshek pisze:
crovaxus pisze:ja gram sobie na DP nurgla, 2lvl magii, chaos armour, sword of striking, charmed shield, dragonbane gem, burning body, chaos familar i latanie. kosztuje 395 pkt ale nie czuje jakiegoś braku czegoś na nim. Wiadomo że w pancerny turboklocek nie wejde od frontu i traktuje go bardziej jako support taki zarówno w magii jak i combacie.
Taki DP jak napisałeś kosztuje 435 pkt.
masz rację. źle spojrzałem...
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

nie dostaje jedynie bonusow typu general, BSB
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ