Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lucki Man
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy

Re: Pytania początkującego

Post autor: Lucki Man »

foxik kup sobie 2 czolgi full artyleri czyli 3 armaty i 3 mortary:F bo oglnie piechota ssie :D do tego 100 kusznikow i git:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

piechta nie ssie. SOlidny klotz piechoty 36 luda(6x6) + 2xdetachmenty po 15 sprawdzają się.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Lucki Man pisze:foxik kup sobie 2 czolgi full artyleri czyli 3 armaty i 3 mortary:F bo oglnie piechota ssie :D do tego 100 kusznikow i git:D

no offence ale #-o
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

2 czołgi nie są złe :twisted: ale styknie jedna dobrze wycelowana armata i 2 mortary [-o<

Awatar użytkownika
Lucki Man
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy

Post autor: Lucki Man »

mi piechota sie nie sprawdza gralem juz na 60 halabrdierach 40 swordsmenach i dupa:D nie ma co sie smiac grand super star strzelanie na maxa plus kusze daje rade taka prawda smutna:D
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Lucki Man pisze:foxik kup sobie 2 czolgi full artyleri czyli 3 armaty i 3 mortary:F bo oglnie piechota ssie :D do tego 100 kusznikow i git:D
i zagraj tym na scenariusz blood & glory, dawn atack albo jeszcze lepiej na meeting engagement. w pierwszym całe strzelanie plackowe idzie w regony kusz z BSB i generałem (najpewniej magus), kończysz grę w 2 turze, w dawn atack rozstawiasz się losowo, a na ostatnim, grasz po przekątnej, między armiami jest tylko 12" ale za to rzucasz za każdą jednostkę jako posiłki, gałka i już jednostka ląduje w reinforcements, a nie daj boże rzucisz to na parku maszynowym, szybka armia przeciwnika zjada Cię w 3 tury
no offence ale scenariusze to najlepsze co może być aby takie gunliny rozbić i udowodnić ich nieprzydatność, tak samo z deathstarami, rzucasz na jednostki i ten jeden wypieszczony, wymaksowany klocek wchodzi dopiero do gry z krańca stołu.
8-mka potrzebuje uściśleń i przycięć, ale moim zdaniem ma najlepszy potencjał turniejowy, zaraz po 6ed., siódma była nudna do bólu, wystarczyło wejść w dział rozpiski danej armii, zrobić kopiuj, zakupy na ebay/allegro/najbliższy sklep i za jakiegoś tausena miałeś dobrą armię, potem bejca i nauka gry na turniejach, a właściwie nie tyle nauka co oklepywanie jednej rozpiski :roll: przykładem jest Imperium, altar, 2 czołgi, 3-4 działa, trochę kawy i jazda na turniej
Lucki Man pisze:mi piechota sie nie sprawdza gralem juz na 60 halabrdierach 40 swordsmenach i dupa:D nie ma co sie smiac grand super star strzelanie na maxa plus kusze daje rade taka prawda smutna:D
mi też się nie sprawdza, ale specyfika gry imperialną piechotą jest dość ciężka do wytrenowania, w 6ed. tylko kilku graczy w całym kraju grało na więcej niż jeden klocek piechoty, teraz z bonusowymi zasadami, gra znów się zmieniła, a tego po prostu trzeba się nauczyć od początku, już błąd w rozstawianiu może zaważyć o przegranej, nie mówiąc już o manewrowaniu czy kombinowanych szarżach....mnie też to czeka po pomalowaniu klocków piechoty :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Murmandamus pisze:piechta nie ssie. SOlidny klotz piechoty 36 luda(6x6) + 2xdetachmenty po 15 sprawdzają się.
Zajebiscie drogie w chuj i do zniszczenia..naprawdę lepiej wypada horda kusz w tym wypadku;/
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
bayer
Mudżahedin
Posty: 337
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bayer »

Czy ustawienie w hordę kuszoli/strzelców daje strzelanie z 3 ranków?
Grejt Puzon of de Empajer

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie :)

Jedyną możliwością strzelenia z więcej niż dwóch jest volley fire.
no offence ale scenariusze to najlepsze co może być aby takie gunliny rozbić i udowodnić ich nieprzydatność, tak samo z deathstarami, rzucasz na jednostki i ten jeden wypieszczony, wymaksowany klocek wchodzi dopiero do gry z krańca stołu.
Spoko, czyli go nie zabiją, a sam z magii na pewno coś ściągnę :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Wilqu pisze:
Murmandamus pisze:piechta nie ssie. SOlidny klotz piechoty 36 luda(6x6) + 2xdetachmenty po 15 sprawdzają się.
Zajebiscie drogie w chuj i do zniszczenia..naprawdę lepiej wypada horda kusz w tym wypadku;/
Drogi forumowiczu, zanim wybierzesz opcję wyślij, proszę o uprzednie przeczytanie własnego posta i usunięcie wulgaryzmów. Tylko w ostatnim tygodniu znalazłem trafiłem na kilka postów zawierających w moim odczuciu tzw słownictwo rynsztokowe. Rozumiem, że sporej części społeczności wulgaryzmy nie przeszkadzają, dlatego też tolerują mniejszość, niemniej jednak miejcie na uwadze, iż forum prawdopodobnie odwiedzają nieletni pod nadzorem babci, która sponsoruje wnuczkowi/wnuczce Warhammera, a co za tym idzie cały trud i argumentacje tłumaczące starszej osobie, że ta figurka demona to nie jest twór zgorszenia PO ( aka obelisk slaanesha ), a społeczność jest przyjazna, dobrze wychowana i opiekuńcza, dlatego też wyjazd na turniej na drugim końcu kraju jest pomysłem całkowicie bezpiecznym i równie uduchowiającym jak niedzielne spotkania Oazowe, zostają podważone przez jeden wulgaryzm.

Dziękuję.

von Kopf
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: von Kopf »

von Kopf pisze:czy jak nie uda mi się rzucić Bound spella to przepada do konca bitwy, czy jak rzuce ifkę bo spotkalem sie z roznymi wersjami.
jakie domeny na malych magach?
czy na kapku bsb moge dac e.shield ??
czy jest bonus to CR za counter charge???
??

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

przyda sie tu jakaś tęga głowa. Może Blaesusa :)

Q. On a turn where the Steam Tank generates steam points, may it
freely pivot on the spot without expending steam points on movement?
(p51)
A. No.

Tank = Chariot

w Podręczniku pisze tak:
"The one exeption is that a single model can pivot on the spot as many times as it wishes over the course of its move"

Czyli co :shock: ? Pierwszy piwot jest płatny ? a reszta free ? :D

Pytanie nr 2.
Outridersi z Drugiego rzędu też moga strzelać z multipla ?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

tilt112 pisze:przyda sie tu jakaś tęga głowa. Może Blaesusa :)

Q. On a turn where the Steam Tank generates steam points, may it
freely pivot on the spot without expending steam points on movement?
(p51)
A. No.

Tank = Chariot

w Podręczniku pisze tak:
"The one exeption is that a single model can pivot on the spot as many times as it wishes over the course of its move"

Czyli co :shock: ? Pierwszy piwot jest płatny ? a reszta free ? :D

Pytanie nr 2.
Outridersi z Drugiego rzędu też moga strzelać z multipla ?
Chodzi o to, że nie możesz wykonać pivota bez wydania chociażby jednego SP. Czyli nie możesz np wygenerować sobie 2SP by strzelić z armaty i zrobić pivota za darmo. Pivot jako taki nie kosztuje Cię SP, ale jest to częśc ruchu i, by go w ogóle wykonać (właściwie dowolną ilość pivotów) musisz wydać minimum 1 SP na ruch.l

Co do drugiego pytania - raczej tak, co miałoby im tego zabraniać, to nie są supporting attacks w CC.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

słowa tęgiej głowy: (jakiej tęgiej, czasem po 1 piwie jest już płynna :P )

Byro dobrze napisał co do czołgu i outriderów, z małym wyjątkiem - nie "raczej tak", ale na pewno... Widzę, że nie pierwszy raz mylone są suppotting attacks z ilością szeregów, które mogą strzelać. Supporting attacks dotyczą tylko i wyłącznie walki wręcz. Z kolei inna zasada mówi, że wszystkie oddziały mogą strzelać z 2óch szeregów (więcej z łuków) na normalnych zasadach. Tak więc nawet jeśli mamy Hordę, dalej strzelamy z 2óch szeregów, a nie trzech, bo Horda dotyczy supproting attacks.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

jak strzelam z voley guna to teraz trzeba rzucać na hita? Nie jestem pewien, a to troche zauważalna zmiana by była, więc chcę się upewnic

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Bez zmian;/
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Goblinszaman
Plankton
Posty: 3

Post autor: Goblinszaman »

witam wszystkich jestem nowy na border princes jak i początkującym graczem w WFB, za niecały miesiąc czeka mnie mały turniej z krasnoludami i wampirami na 1000 pkt 7 edycyjny, chciałbym zasięgnąc rady doświadczonych generałów.

Mam pytanie na które nie moglem znalezc nigdzie odpowiedzi
Jak wygląda magia u kapłanów bitewnych na jakich zasadach czarują/modlą sie
A przedewszystkich chciałby zasięgnąć rady co do mojej rozpiski
a mianowicie :
kapitan (generał):tarcza, pełna płytówka, Ikona magnusa, tarcza gorgony. (135)
miecznicy 20 , sztandar, grajek + 10 muszkieterów (295)
rycerze pantery 8 :sztandar muzyk sztandar męstwa (292)
kapłan bitweny : 2 bronie i heavy armour (98)
biczownicy 6 (60)
Piekielnik : (110)

ponadto :mam dwóch magów, great cannon, 10 łuczników, 20 milicji i inzyniera

prosze o sugestie i porady jak z takim zestawem pokazać długobrodym i wampirom potęge Imperium. Z góry dzieki za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, o 19:26 przez Goblinszaman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jeśli chodzi o walkę z krasnalami na blogu falooke znajdziesz na pewno duużo pomocy:
imperium-i-insze-wojska.blogspot.com

Łucznicy w tej edycji są dobrzy, ale ja się nie znam za bardzo ;)

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

a mógłbyś powiedzieć co w erracie tam skasowali temu działu?
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2010, o 18:55 przez kszyhu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

HNN faktycznie pisze "ignore the final sentence of the second paragraph"

Tu niech ktoś wypowie sie co ogarnia te zmiany co to znaczy bo niby ostatnia sentencja 2 paragrafu to zmierz zasięg i roll to hit..........
Obrazek






_________________

Zablokowany