Nowe HE 8 ed. - zdjęcia str. 65

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Nowe HE - 8 ed.

Post autor: Azurix »

Ja mam generalnie zachowawcze podejście i lubię stabilność zamiast losowości. Nie lubię zarówno Irresistable Force jak i Misscasta, ale z Rule Booka tego nie wywalą, więc fajnie jakby jednak Magowie w HE umieli panować nad czymś co ich do Warpa wsysa :P

P.S.: Jak widzę te licytowania się i wishlisty, to także chciałem w ramach dyskusji dodać coś od siebie bo się doczekać nie mogę aż w końcu to wyjdzie :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Pewnie i tak dostaniecie jakieś plewne i drogie jednostki w stylu Forsakenów, a cory podrożeją analogicznie do maruderów :twisted:
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

DarkAngel pisze:Pewnie i tak dostaniecie jakieś plewne i drogie jednostki w stylu Forsakenów, a cory podrożeją analogicznie do maruderów :twisted:
Zgiń szydero.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

DarkAngel ma rację. Łucznicy będą kosztować 8pkt, a Light Armour będzie kosztować 5pkt co podroży ich wyekwipowany koszt punktowy do 13pkt :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Taki trend. Piechota, co widać na przykładzie i Imperium i chaosu, generalnie idzie ceną w górę. Jak imperialny wojak stoi 7 pkt, to sama przyzwoitość wymaga by elf z lepszymi statami kosztował co najmniej kosztował z co najmniej 8. A jak zachowa ASF-a, to i z 10.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

DarkAngel pisze:Pewnie i tak dostaniecie jakieś plewne i drogie jednostki w stylu Forsakenów, a cory podrożeją analogicznie do maruderów :twisted:
Póki co mamy wogóle niegrywalne cory.

Akurat pomimo trednu podrożenia kosztów, to HE stanieją ;)
Wisła Kraków.

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

Już jest nowy WD, ktoś udaje się zobaczyć czy coś nas zaskoczy w środku? ;))

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nie gadajecie wyszło :

O&G-super cory
Ogry-super cory
VC - super cory!
Imperium -Super cory
Woch - rydwany i fatsy w corach - co do forsekenow to ktoś się naćpał jak ich wyceniał- piechota bez sejva za 19 pkt? :shock: WTF?
Doch- super cory.


więc i w HE będą super cory :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

@Cichy pisze:Już jest nowy WD, ktoś udaje się zobaczyć czy coś nas zaskoczy w środku? ;))
juz dawno ogarniete, nic niestety nie ma =/
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Haha, ale jaja. Śniło mi się, że poszedłem do sklepu, a tam był nowy podręcznik do HE :D Draki miały 5S, 5A, 6W i kosztowały 112pkt za model :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Andrzej pisze:Haha, ale jaja. Śniło mi się, że poszedłem do sklepu, a tam był nowy podręcznik do HE :D Draki miały 5S, 5A, 6W i kosztowały 112pkt za model :D
Miejmy nadzieję, że to sen proroczy :D
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Woch - rydwany i fatsy w corach - co do forsekenow to ktoś się naćpał jak ich wyceniał- piechota bez sejva za 19 pkt? WTF?
Akurat forseakeni mają chaos armoury i 4+sv. Bardziej boli ich losowość i paskudne modele ( choć z potencjałem na ładne konwersje ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

PiotrB pisze:nie gadajecie wyszło :

O&G-super cory
Ogry-super cory
VC - super cory!
Imperium -Super cory
Woch - rydwany i fatsy w corach - co do forsekenow to ktoś się naćpał jak ich wyceniał- piechota bez sejva za 19 pkt? :shock: WTF?
Doch- super cory.


więc i w HE będą super cory :)

Tiaa super ale pamiętałbym o jednej rzeczy jeszcze:
Imperium - może i super cory ale prawie wszystko zdrożało (jedynie kawaleria i łucznicy stanieli, a włócznicy pozostali niezmienieni) z resztą mam wrażenie, że stare imperialne piesze cory były mocniejsze od nowych, aktualnie są boostowane bardziej priestami ale to nie zasługa samych corów co całości armii.
Woch - fasty w corach były, a wszystkie piechotne cory zdrożały (a przynajmniej opcje) za to dorzucono rydwan
Doch - tutaj tylko porównywałem posty do starego pliku w AB i wyszło mi, że też wszystkie cory zdrożały


Tak czy owak, może to i są super cory ale raczej (w przypadku imperium przynajmniej jak zauważyłem) wystawia się i tak minium w tym slocie aby mieć punkty na bardziej sensowne rzeczy.


Spodziewam się, że podobnie będzie w HE. Bez rewelacji w stylu łucznik o połowę tańszy. Raczej bardziej wystawialna większa ilość corów niż tylko minimum łuczników.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

akurat wszystko ma po prostu inny przelicznik - jednak gorzej jak teraz w HE to być nie może - masz nie grywalne cory a musisz je wystawiać... no to słabo :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Bizim - nawet nie to że chcemy tańszych corów, chcemy więcej corów, i chcemy corów które będą robić coś na stole. Jednym z powodów dla których zrobiłem sobie przerwę od HE było to że miałem w rozpie 600 punktów które nie robiło nic.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Przepraszam za top co powiem, ale nie umiałes tym grać. Ja nie stwierdzę, zr moimi corami nic nie robie.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Spearelfy są spoko. Ja tam zawsze je lubiłem.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Ja teraz gram teraz na nick jako oddzial do anihilacji kowbojow. banner, warbanner, 3 szeregi, cowboi mi zabija championa ib top często robi jego koń, więc się łamie o dużo...
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

WojtuśŚ pisze:Przepraszam za top co powiem, ale nie umiałes tym grać. Ja nie stwierdzę, zr moimi corami nic nie robie.
Każdą jednostką się coś robi, ale jednymi więcej, a innymi mniej. Dla mnie dużym plusem dla Łuczników jest 30 cali zasięgu co daje mi przewagę nad niektórymi elementami armii przeciwnika, jednakże chciałbym móc umieścić w Core'ach także Rydwany, Fasty, Kawalerię oraz jakiś Skirmish do trzymania Postaci, abym nie musiał ciułać na to punktów kosztem Specjali, które służą do walki. Speary są stworzone do CC i według fluffu są trzonem super elitarnej armii Ulthuanu, ale spróbuj nimi powalczyć z takimi Savage Orks ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ