8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: M.T. »

Murmandamus pisze:Nie !traci kontrolę tylko jeśli wyrzuci łączny wynik 2 lub 3 na kości(ach) (nie wpływają modyfikatory)
Że co?
W mojej książce jest napisane:
If a wizard fails to equal a spell's casting value or the total of natural dice scores is 1 or 2(...)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

fail za failem :D suma oczek 1,2 podowuje utrate koncentracji

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

to wtedy nie udaje mu się czar M.D . To dwie sytuacje na nieudany czar a na lost control to tylko 2 lub 3 na kosciach. Wczytaj się w paragraf lost control a nie tylko w nieudany czar. suma oczek 3. Czyli 1 lub 1 i 2 lub 1+1+1
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, o 19:15 przez Murmandamus, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

tak! m.t. ma racje.
murma, poza tym co powiedziales dochodzi jeszcze nie wyrzucenie casting value (PD + wszystkie bonusy i modyfikatory).
s32 RB - pierwsze zdanie w broken concentracion. a wlasciwie to jedyne zdanie :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

dobra nie mam przy sobie książki to nie sprawdzę ale jak mniej niż 3 to wiedziałem że lost control ale nieudany zwykły rzut na czary to nie zauwazyłem.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jak mam szał to mam przerzuty z nienawisci??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

No i właśnie przeciw takim sytuacjom DE może się uchronić Dagerem :)
a te 1-2 to takie zabezpieczenie aby nie było przegięcia że Mag z bonusem +9 do casta rzucał sobie czary z 1 kości...

Jeszcze pytanko jest taki Scroll który daje IFkę na dubletach rozumiem że te IFki są bez mistcasta ?
gdy wypadną dwie "6" też niby dublet to czy też policzy się IFka bez Miscasta z racji mocy scrolla ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Remx pisze:Jeszcze pytanko jest taki Scroll który daje IFkę na dubletach rozumiem że te IFki są bez mistcasta ?
gdy wypadną dwie "6" też niby dublet to czy też policzy się IFka bez Miscasta z racji mocy scrolla ?
ale tam przy power scrollu masz napisane, ze masz ifke na dubletach (i w nawiasie dodane - i miscasty) [s.504 - power scroll]
Eltharion pisze:Jak mam szał to mam przerzuty z nienawisci??
tak. przy zasadzie hatred masz napisane, ze przerzucasz wszystkie nieudane trafienia w CC. oczywiscie tylko w pierszej turze kombata. [s.71 - hatered]
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Czy Charmed Shield po użyciu przestaje zupełnie działać jako tarcza i model jest traktowany jakby tarczy w ogóle nie miał? Czy może to jest specjalny efekt, który tarcza daje nosicielowi, który jest jednorazowy i po użyciu znika, a sama zasada tarczy zostaje i nadal można jej używać?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Czy Charmed Shield po użyciu przestaje zupełnie działać jako tarcza i model jest traktowany jakby tarczy w ogóle nie miał? Czy może to jest specjalny efekt, który tarcza daje nosicielowi, który jest jednorazowy i po użyciu znika, a sama zasada tarczy zostaje i nadal można jej używać?
:?:
Z literalnego brzmienia opisu itemu tak wychodzi, lecz nie do końca. Imho one use only odnosi się do specjalnej właściwości CS.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ponawiam pytanie o wielkość podstawki dla fire dragona...

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

zasady losowania czarów:
1.nie można powtarzać tego samego czaru z danego lore [RB]w całej armii, czy tylko na danym wizardzie?

np. duży mag death rzuca 1,2,3,3--->3 zamieniam na 6, więc ma 1,2,3,6--->3 mi się nie podoba, zamieniam na 0---> duży mag ma 0,1,2,6
małym magiem rzucam 2,2 --> mogę zamienić obie dwójki na 1/4/5, czy tylko jedną?
[jeśli zrobiłem przy okazji jakiś błąd w rozumowaniu, proszę go wytknąć :P]

2.nie można powtarzać tego samego czaru z danego lore [AB]w całej armii, czy tylko na danym wizardzie?
3.czy czary z lore armijnych można jeszcze zamieniać na "jedynki" ?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

1.małym magiem rzucam 2,2 --> mogę zamienić obie dwójki na 1/4/5, czy tylko jedną?
Wybieranie to nie jest losowanie :P więc sobie wybrać nie możesz rzucasz obiema kostkami aż na którejś pojawi się czar nie wylosowany przez dużą czarkę,
gdybyś dużą czarką nie zmienił na zero to byś za automatu miał 2 czary na małej a tak musisz wylosować 2 czary z 3 :)
2.nie można powtarzać tego samego czaru z danego lore [AB]w całej armii, czy tylko na danym wizardzie?
Z tego co mi wiadomo to czar "zero" może posiadać więcej magów i każdy może rzucać po 1 razie.
To już potwierdziłem, wcześniej słyszałem też, ze czar "1" z AB to takie zero ale nie dostałem potwierdzenia czy to prawda.
3.czy czary z lore armijnych można jeszcze zamieniać na "jedynki" ?
Zmienić można ale jak "1" nie jest zerem to drugim magiem już nie zmienisz na "1".
Chyba że w Erracie z danej rasy jest coś napisane że nie można zmieniać :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

thx:), ale chciałbym jednak to potwierdzić :p
inaczej sformuuje pytania na wszelki wypadek :P:

1.czy można mieć 2 takie same czary z tego samego loru w armii?
2.czy jeden mag może mieć 2 takie same czary [nie uwzględniając żadnych ewentualnych specialnych zasad]?
3.jeżeli jednym magiem wyrzucę podczas losowania czarów 2 takie same wyniki, to co muszę/mogę zrobić?
[analogicznie co mogę/muszę zrobić jeśli wyrzucę w tym losowaniu czar, który już mam na innym magu?]
4.Czy zamiana na "0" z Lorów z RB następuje po ostatecznym wybraniu czarów DANEGO maga, czy wszystkich magów?
5.Czy dalej można zamieniać czary z ABkowych lorów na "jedynki"?

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

gerald_tarrant pisze:thx:), ale chciałbym jednak to potwierdzić :p
inaczej sformuuje pytania na wszelki wypadek :P:

1.czy można mieć 2 takie same czary z tego samego loru w armii?
2.czy jeden mag może mieć 2 takie same czary [nie uwzględniając żadnych ewentualnych specialnych zasad]?
3.jeżeli jednym magiem wyrzucę podczas losowania czarów 2 takie same wyniki, to co muszę/mogę zrobić?
[analogicznie co mogę/muszę zrobić jeśli wyrzucę w tym losowaniu czar, który już mam na innym magu?]
4.Czy zamiana na "0" z Lorów z RB następuje po ostatecznym wybraniu czarów DANEGO maga, czy wszystkich magów?
5.Czy dalej można zamieniać czary z ABkowych lorów na "jedynki"?
1) Tak, ale tylko w bardzo nielicznych przypadkach. Po pierwsze jeżeli masz magów znający wszystkie zaklęcia z danego loru to możesz powtarzać <np. wampirki>, albo gdy masz zasadę że nie wymieniasz na czar "0" tylko na coś innego. <np. szczurze elektro czy dragon mage>

2) Nie

3) Musisz WYBRAĆ inny spell

4) Danego. Ponieważ losujesz czary dla magów po kolei.

5) Tak
Paskudny uśmiech power gamera

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Remx pisze:
1.małym magiem rzucam 2,2 --> mogę zamienić obie dwójki na 1/4/5, czy tylko jedną?
Wybieranie to nie jest losowanie :P więc sobie wybrać nie możesz rzucasz obiema kostkami aż na którejś pojawi się czar nie wylosowany przez dużą czarkę,
hm... a mi na stronie 490 pisze coś zgoła innego...

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Remx pisze:
1.małym magiem rzucam 2,2 --> mogę zamienić obie dwójki na 1/4/5, czy tylko jedną?
Wybieranie to nie jest losowanie :P więc sobie wybrać nie możesz rzucasz obiema kostkami aż na którejś pojawi się czar nie wylosowany przez dużą czarkę,
Jeśli podczas losowania czarów wypadnie dublet lub wylosowany czar jest już w posiadaniu innego maga możesz zamienić go na dowolny inny czar niezajęty z tego samego Lora, nic nie losujesz ponownie. Jeśli nie ma już możliwości wyboru takiego czaru który jest wolny to przepada on! RB str 490

Czyli w Twoim przykładzie 2,2 zamieniasz jedną dwójkę na inny czar jaki sobie wybierzesz z tego samego Lora.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, o 09:57 przez katerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

A w zasadach w booku (strona 28) jest wyraźnie napisane "wybór speli" odbywa się po przez losowanie kostką (roll).


hmm
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, o 10:00 przez Remx, łącznie zmieniany 2 razy.
Daemons, X-Wing & Black Tea

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Remx pisze:A w zasadach w booku (strona 28) jest wyraźnie napisane "wybór speli" odbywa się po przez losowanie kostką (roll).

hmm
Na stronie 490 podane są 2 odstępstwa od tej reguły.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Rzucam kostkami 3lvl - wypada 4,4,2 dzieki dubletowi jedna "4" wymieniam na "6" a tą drugą "4" lub "2" mogę zmienić na "0" ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Zablokowany