Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Demestenes
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Demestenes »

Mam pytanie odnośnie AS postaci na wivernie. Czy postac mająca sama z siebie AS 5+, dosiadająca wiverny o AS 4+, ma swój AS, czy łączony z wiverną, czyli 2+ ?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie, rulebook wyraźnie mówi kiedy się dostaje bonus do save'a od mounta. Tutaj heros sobie, jaszczur sobie.

Awatar użytkownika
Halbarad1989
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Halbarad1989 »

Mam mały problem z czarem wojenna ścieżka Gorka jeżeli on się nie udaje to przeciwnik wybiera moją jednostke może w tedy wybrać mojego bossa i czy robie to same rzuty w tedy na mojego bossa lub na jeden z moich klocków ??

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jak sie nie udaje to sie nie udaje-nie wychodzi
a jak rzucisz "1" na przechodzenie to przeciwnik wybiera w jaki oddzial walnie ta stopa-> boss w oddziale to 1 oddzial wiec leci w oddzial

Awatar użytkownika
Halbarad1989
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Halbarad1989 »

A czy można rzuczać ten czar na samotnych bohaterów??

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

samotnych mozna

Awatar użytkownika
Halbarad1989
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Halbarad1989 »

quas pisze:jak sie nie udaje to sie nie udaje-nie wychodzi
a jak rzucisz "1" na przechodzenie to przeciwnik wybiera w jaki oddzial walnie ta stopa-> boss w oddziale to 1 oddzial wiec leci w oddzial
Tak ale jeżeli stopa nadepnie na moją jednostke to ja ranie tak samo jak jednoistke przeciwnika ??Czy poprostu spada na moją jednostke i nic jej się nie dzieje

Nastepne moje pytanie związane z animozją jezeli wyrzuce 1 na test animozji to w tedy mój boss lub shaman ma wejsc w regiment który jest w kłotni i się nim bić czy zuczam przy padkowo 20 koścmi za 20 ng i na odanie dajmy na to ze wczesniej zgineło mi 5 i teraz mam znowu oddać 15 koścmi tym którzy przeżyli ??

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Halbarad - masz Army Booka do O&G?

Jeśli masz, to przeczytaj. Jeśli nie, to kup. I skończ z takimi głupimi pytaniami z kosmosu.

Awatar użytkownika
Halbarad1989
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Halbarad1989 »

Mam tylko ze ja tego za bardzo nie kaman zasady animozji jak wypada 1 :(

Awatar użytkownika
JaSk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 133
Lokalizacja: Black Orc Gliwice

Post autor: JaSk »

Stary, 1-kłótnia, stoją i nie mogą się ruszać. Proste?

Awatar użytkownika
Halbarad1989
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Halbarad1989 »

juz tak tylko ze w ab pisało ze boss musi uciąć kilka głow mi kolega kazał mi zucac na wzajemne wybijanie się a on nie lepiej zna zasady i dziekuje wielki czy takie to trudne było??

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

koles, naucz sie wyslawiac, bo cos te Twoje wypowiedzi malo logiczne sa (nie mowiac o interpunkcji, ortografii i skladni) - ciezko sie je czyta i malo jasne sa.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Mam pytania odnosnie hopperow.
Kiedy przeciwnik strzela w nie i probuje zrobic im kuku to czy rozdzielam strzaly losowo pomiedzy goblina a paszczaka czy nie??? Jesli tak to jak sa rozdzielane, a jesli nie, to czy mam korzystac w wytrzymalosci goblina????

zagmatwalo mi sie to wszystko wiec prosze o pomoc :D

pozdro

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

przeciwnik sam rzuca po trafieniu w kogo leci każdy pocisk, losowo: 1-4 w paszczaka, 5-6 w poganiacza ( losowanie coś jak strzelanie do maszyny :D )
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Herd rozdzielasz jak pisał kolega powyżej natomiast hooperów nie rozdzielasz bo to jest pojedyńczy model (coś jak kawaleria ale liczona jako piechota)

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

No i tak jak to z tym warhamcem lubi byc - znowu wyszlo nam z qmplem troche niejasnosci podczas ostatniej gry - jedne mniej, drugie bardziej niejasne. Oto one:


bbBGb
bbbbbTT


1. Jednostka Savage Boar Boyzow (b - boyzi, B - boss, G - Gienio) (2x5) jest w walce z Treemanem (TT) od flanki. Chlopaki wygrywaja combat - moge wiec ich przemiescic (tzn. zrobic turn'a), tak zeby ustawili sie frontem do drzewca. Pierwsza kwestia - jak wyglada pozycja chlopakow po tym manewrze:

a)

bb
bb
bBT
bGT
bb

b)

..bb
bbBT
bbGT
..bb

c)

bbbbBT
bbbbGT

d) jakos inaczej?

2. Ciagle ta sama sytuacja - qmpel rzucil na nich w tej turze czar 'The Beast Cowers' (4 czar Lore of Beasts). Czy moglem wiec mimo wszystko wykonac ten manewr, czy nie? (Wydaje mi sie teraz, ze nie)


3. Ci sami kolesie rozwalili w nastepnej turze Treemana (moj Gienio walczyl Shagasem :)) i grzecznie czekali na szarze Wild Ridersow z tylu - to tez wytrzymali, i w drugiej turze walki z nimi (przy pomocy rydwanu, ktory zaszarzowal ich od flanki) wybili i tych smialkow. Znowu chlopaki stoja i czekaja bo nie moga nic innego zrobic. Tym razem zaszarzowali ich od frontu wardancerzy (7) wraz z resztka gromady driad (3). Pytania nastepujace:

a) Czy qmpel mogl sobie wybrac ilosc modeli walczacych z obydwu jego szarzujacych oddzialow, czy tez musial starac sie podzielic chlopakow na froncie tak rowno jak sie dalo (czyli 3 driady, 4 Wardancerzy) - qmpel przystawil 7 wardancerow i 1 driade; ja mysle, ze podrecznik mowi o tym, zeby podzielic ich tak rwono jak sie da.

b) Walczylo wiec 7 Wardancerow (w) i 1 driada (d). Wygladalo to tak:

....w
..bw
..bww-> ten koles tez jest na froncie (nie zmiescilo mi sie 7xw :))
bBw
..Gw
..bw
....ddd

Wardancerzy wybili caly oddzial - zostal sam Gienio, oczywiscie przegrywajac walke (chociaz zdjal 4 wardancerow). Oddzial Gienia (czyli sam Gienio) mial teraz US 2. Pytanie: Czy Gienio autobreakuje, bo dirady maja US 3 i sieja strach, pomiomo tego, ze teraz driady nie sa w kontakcie z nim, bo byly w kontakcie tylko z jednym Savage Boar Boyem. To byla chyba najciezsza kwestia do rozstrzygniecia - IMO Gienio zdaje normalnie, bo nie jest w kontakcie z driadami i te IMO sa wylaczone z combatu.


4. Ostatnia sprawa - tym razem zupelnie inna sytuacja (t - troll, g -glade guard, wr - wolf rider, gr - glade rider):

....................wr
....................wr

.....g......grgrgrgr
t....g
t....g
.....g

Trolle i Wolfi deklaruja szarsze na glade guard - ci uciekaja... i co teraz? IMO glade guardzi uciekaja w jakims posrednim kierunku, zarowno od trolli jak i od wolfow. Wolfom jednak na drodze stana glade ridersi, wiec jest to chyba traktowane jako 'enemy in the way', tak?

Mam nadzieje, ze 'literowe obrazki' sa na tyle jasne, ze mozna rozpoznac sytuacje. Przepraszam, ze nie zamiescilem obrazkow - chyba za leniwy na to jestem :) No to what d' ya say?

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

1.c) robisz turn
2.jeśli nie możesz się ruszyć to nie możesz zrobić turn
3.a) do walki trzeba dostawic jak najwięcej modeli oraz IMO powinno się oddziały szarżujące ustawić tak zeby każdy stykał się z połową oddziału szarżowanego.
b) tutaj nie jestem pewien ale chyba oba oddziały atakujące powinno się przystawić do generała.
4. GG uciekają od troli ponieważ te mają większy US. a to czy będzie enemy in the way to zależy od rzutów i dokładnego ustawienia figurek.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

3.a) do walki trzeba dostawic jak najwięcej modeli oraz IMO powinno się oddziały szarżujące ustawić tak zeby każdy stykał się z połową oddziału szarżowanego.
liczy się kolejność szarż, co szarżuję pierwsze to musi się maksymalizować z tego co mi wiadomo :wink:

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Strona 23 rulebooka - ostatni akapit - myślę że wiele wyjaśni odnośnie szarży kilku jednostek.

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Kołek pisze:liczy się kolejność szarż, co szarżuję pierwsze to musi się maksymalizować z tego co mi wiadomo :wink:
nie. jesliu przeczytasz uwazenie rozdzial 'MULTIPLE CHARGERS' na stronie 23 to sie dowiesz, ze oddzialy szarzujace ten sam oddzial szarzuja jednoczesnie. W tym samym rozdziale jest tez napisane, ze jednostki powinny dostawic rowna ilosc modeli - czyli mamy chyba odpowiedz na pytanie 3a. - 3 driady, 4 wardancerzy.

Co do pytania 1. - nie jestem przekonany do odpowiedzi c.) - chociaz ta wydaje sie najbardziej prawdopodobna - rulebook niestety nie opisuje dokladnie sytuacji w przypadku kawalerii.

I pytanie 4. - najwiekszy US liczy sie tylko przy uciekaniu z combatu. A uciezczka jako reakcja na szarze to inna sprawa i jest ona opisana na stroni 22.

Czy ktos ma jakies dalsze przemyslenia?

ODPOWIEDZ