Nasze rozpiski

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Nasze rozpiski

Post autor: Dymitr »

a jak się to ma do tego co przytoczyłem?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

tylko, że to są zdania z okładki i fluffowe pierdzenie rozpoczynające działa Campagine

poważnie, nie widzisz różnicy między normalnymi zasadmi a tym co jest napisane?
to przytoczę CAŁY opis z tej strony (ładna czcionką zresztą wrzucony)

Campaign

the following section provides you with a variety of rules options and inspirations for conducting your own warhammer campaign. Based on the events that occure in Thamurkhan: The throne of Chaos. Here you will find unique battle scenarios, a narrative campaign system as well as warhammer bestiary entrys and army list aditions for the various 's personalities heroses villains and monster that play key rules in thamurkhan's saga, alowing you to use them in your games and as expentions to the forces found in existing army books.
As well as all this, also included in this section is CHD army List for the grimm Legion Azgorh. This should be considered an official army list fo warhammer.


zdanie jest bardzo ładne, ale wciaz nie jest zasadą a fluffowym gównem zaczynającym rozdział kampania.


Żeby było jasne, jestem jak najbardziej za - a wszelkie wątpliwości powinna rozwiązać LS, klepiąc ten AL jako home rule, który co prawda jest zrobiony przez firmę związaną z GW ale dopuscic na zasadach jak INDY GT
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

pokaż mi definicje fluffu według której by notka od autorów pod tytułem rozdziału streszczająca co znajduje się w rozdziale jest fluffem.
To jest taka sama notatka jak ta którą sam cytowałeś.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

poza tym, że to pierwsze jest w ładnej rameczce i jest wprost zasadami, a tam nie ma nic prawda? udajesz czy na prawdę nie widzisz różnicy?
Przecież to 100% pewne, że LS to klepnie i będzie znów CHD istnieć. Kwestia formalności raczej
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Czy zgodzisz się że to co znajduje się w tej ramce można nazwać „INTRODUCTION”?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ale zdajesz sobie sprawę, że możesz sobie to nazwać jak chcesz?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Wiesz co dimitr przeczytaj pierwsza stronę w ab (np. skavenów) po spisie treści nazywa się ona "INTRODUCTION" nie ma tam żadnych zasad tylko to co znajduję się w książce w tym przypadku armi list do skavenów i inne bzdety. Znajduje się tam dokładnie to samo co pod nazwą rozdziału, w Tamurkhan jest to po prostu znacznie zwięźlejsze.
Abstrahując od tego że żadna firma nie może sobie napisać army lista i napisać przy nim „This should be considered an official army list for Warhammer” bez zgody GW ponieważ skończyło by się to interwencją GW, ultimatum, procesem sądowym ect. A skoro GW nie dementuje tego nie grozi nikomu to znaczy że te zdanie jest w 100% popierane przez GW. Jak mi nie wierzysz zrób ten army list do kislevu co kiedyś chciałeś zrobić podpisz go na pierwszej stronie w ten sam sposób i zacznij sprzedawać ludziom ciekawe jak długo potrwa zanim GW zacznie dementować to a ty popadniesz w kłopoty.

O tym już było. Popiszcie sobie na PW

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Dmtrij pisze:bla, bla, bla
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Tak sobie chcę powoli kompletować armię chaotycznych pokurczy. Myślę na początek o 1200 punktach (bez lordów). Nie chcę proksować dlatego chcę bazować na figurkach, które już mam lub, które wkrótce będę miał. Wymyśliłem coś takiego (obok napisany oryginał danych modeli):

The Legion of Azgorh Army

1 Daemonsmith Sorcerer 175 Pts (nie mam pojęcia skądś wziąć model :( )
General; Lore of Metal; Magic Level 2;
Dispel Scroll [25]
Opal Amulet [15]
Enchanted Shield [5]

20 Hobgoblin Cutthroats 104 Pts (gobliny z łukami)
Bow; Musician

20 Chaos Dwarf Inferal Guard 387 Pts (Black Souls z Mantica)
Fireglaives; FCG
Standard of Discipline [15]

3 Bull Centaurs Renders 140 Pts (dragon ogry)
Shields; Musician

1 Deathshrieker Rocket Launcher 100 Pts (Katsuchan Rocket Launcher z Mantica, jedyny problem - tam jest tylko dwóch obsługantów)

1 Hellcannon 205 Pts (mam)

6 Hobgoblin Wolf Raiders 89 Pts (gobliny na wilkach)
Bow; Musician

Models in Army: 55
Total Army Cost: 1200


Dałoby się coś tym ugrać? I czy modele mogą być?

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Dragon Ogry odpadają bo mają za małe podstawki :| Jako Daemonsmitha możesz wziąć tego limitowanego Hellsmitha, ja tak zrobiłem :)
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Rozpa ujdzie :) przetestuj na takie punkty.

Manticowe nie maja FG chyba że skonwertujesz (do broni strzeleckich dodasz ostrza aby przypominały halabardy)

Model rakietnicy z Matica jest mniejszy niż odpowiednik FW (ale to kwestia dogadania z przeciwnikiem).

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

kwestia dogadania z przeciwnikiem
Wielkość maszyn nie ma znaczenia -

1mo - na 8 ed. nie muszą mieć podstawek(dopóki nie jadą na lawecie)
2do - nie ma oryginalnej wersji bez lawet, więc w sumie trudno powiedzieć jakie są duże....

Co do demonsmitha - przerób jakiegoś załoganta maszynowego - zrób trochę "magicznych" bajerów, jakieś dziwne narzędzia i masz :)

A co do BC - wsadź DO na 50 mm podstawki i będzie spoko.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Nijlor nie masz racji, jak grasz na małe górki itp i chcesz zachować 3 cale od DS i odległość 1 cala kazdy od każdego (wliczając obrót maszyn w strone celu).
Moim zdaniem maszyny oryginalne są zbyt duże piszę o tych FW i naprawdę ciężej się tym gra (przykład Mortar) porównaj go maszynek Imperiu/Dwarfów...

Nijlor - czyli Mortar z obrotnicą mogą ścignąć z wagoniku ??? Bo nie ukrywam że to spędza sen z powiek.... za około miesiąca będę miał oryginalny model i jak patrze na ten ze strony FG.... budzi we mnie przerażenie :D

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Raamiel jak patrzę na Death Shriekera to mam wrażenie że te nasze maszynki wcale nie są takie duże, chociaż Mortar faktycznie może być dosyć spory ale moim zdaniem nie większy od ID.

EDIT :!:
Ok się walnąłem, jednak Mortar wygląda na sporego, już sam fakt że stoi na nim Ogr daje zarys dosyć sporego modelu :oops:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Dokładnie jak gram zrobiłem podstawkę 1,5 rydwanu i stawiam hellke.... ale manerworwanie tym to kiszka.
Sam się zastanawiałem nad opisem WM w naszym book i uważam że FW wypuściło każda maszynę w modelu jako "Stream Carriage". Stąd może faktycznie Mortar można ścignąć z wagonu, zajmować będzie około 1/3 mniej a przy parku maszynowym granie tym było by łatwiejsze....
Jeśli faktycznie nie będzie można ściągnąć Mortaru z wagonu stosować będę zasadę że ma obrotnicę (w końcu widać na modelu jak byk) i że mam LoS 360 stopni - to racjonalne wytłumaczenie.... fakt że niezgodne z RB... Mogli by to wyjaśnić w FAQ dla naszej armii...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nijlor nie masz racji, jak grasz na małe górki itp i chcesz zachować 3 cale od DS i odległość 1 cala kazdy od każdego (wliczając obrót maszyn w strone celu).Moim zdaniem maszyny oryginalne są zbyt duże piszę o tych FW i naprawdę ciężej się tym gra (przykład Mortar) porównaj go maszynek Imperiu/Dwarfów...

Dlatego pisałem, że z braku opcji bez lawety mozna grać takimi, jakimi powiedzmy były te stare 4/5 ed. Mortar bez wózka nawet jesli porównać z ogrem nie jest jakoś mocno większy nić szejker, to samo rakietki ze shrieckera.... Wiadomo, jakby ktoś próbował grać moratrem z 3 ed już byłby mały kłopot, ale tak....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Zgadzam się ale wolałbym jednak bazować na zasadzie która o tym traktuję. WFB nie jest zgodny ze zdrowym rozsądkiem w wielu kwestiach, stąd potrzebne są zasady :D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 13:38 przez Raamiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Czyli co? Manticowa maszynka może być czy jest za mała?

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

W myśl tego co napisał Nijlor może być a ja frajer żeby byż zgodnym z modelem z FG stawiam ją na podstawkę rydwanu aby zobrazować wielkość :/

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Waldi pisze:Czyli co? Manticowa maszynka może być czy jest za mała?
Zrób jak ja. Podstawka 50mm w kwadracie plus skałki i nikt się nie przyczepi...
Obrazek
Mortar będzie na takiej jak helka a iron na abominacjowej i już...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ODPOWIEDZ